Şimdi Ara

🔥 Dolar 7,16 - Euro 8,72 - Altın 414 | 25 ŞUBAT 🔥

11 Kayıtlı Üye (5 Mobil) ve 84 Misafir (36 Mobil) - 54 Masaüstü41 Mobil2 Android
5 sn
108.178
Cevap
852
Favori
5.360.854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 30 sn.
  • Cevaplayan Üyeler 6576
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1588
  • Ortalama Mesaj Aralığı 20 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 5
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 812
  • Favoriye Eklediklerim 859
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • acquiles (3189 mesaj) MRT_ (2444 mesaj) Hendrik Johannes Cruijff (2341 mesaj) Equris (2262 mesaj) mitokondrioglukadayi (2226 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (59566 mesaj) Mobil (38363 mesaj) Tablet (3328 mesaj) Mini (10227 mesaj) Uygulama (5111 mesaj)
  • @
926 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
18. Sırada  bugün en iyi #3
Tüm Forumlar >> Finans Forumları >> Yatırım Araçları >> 🔥 Dolar 7,16 - Euro 8,72 - Altın 414 | 25 ŞUBAT 🔥
Giriş
    51 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Devilmaybad

Küçük hesapların insanısınız. Yazık kafanıza demiştim, arttırıyorum, yakınınızdakilere de yazık.

Hesaplama kabiliyetini bilmediğimden, bu konuda fazla irdeleme istemiyorum ama Türkiye'den 3000 euroya getirteceğim malzeme ile burada alacağım arasında 4000 euro kadar fark var.

4000 euro x 8,5 TL = 34,000 lira yapar. Senin çevrende bir Doktor, Bir yönetici bu paray 6 - 7 ayda kazanıyor. Asgari ücretli ise 14 ayda kazanıyor yani 400 günde kazanıyor. Sana göre küçük olabilir, ama yaşadığın ÜLKEye göre çok boş yazıyorsun. Benim açımdan 2 aylık kazancımı neden boş yere harcıyayım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dellialli -- 25 Şubat 2021; 2:48:31 >
    |
    |
  • Çavuş
    51 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

+200 BP faiz artırımı şeklinde yazılmış. Onu düzelttim. Böyle bir durum yok. 17 olan +200 arttı gibi yazılmış.

Kurduğunuz bağlantının benim kurduğum cümle ile de ilgisi yok..

Farkı bir bağlantıdan bahsetmissiniz, ben onunla ilgili bir duzeltme yapmadım.

Ben öyle yazmamıştım. Sen farklı okumuşsun.

• Çavuş
    51 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: JackWondo

Bugün bu ucube sistemden vazgeçip, parlamenter sisteme geri dönüleceği söylense ve uygulansa emin olun dövizin aşağıya çekildiğini, hak, hukuk ve adalet sisteminin bağımsız işleyip, ekonomik reformların yapıldığı ( Tren ve gemi limanlarının genişletilmesi vs. ) Bir yönetim olur mu ?
    Bu vatan yaşar mı o günleri.. Keşke...

Parlementer sistem değil. Artık o çizgiden dönemezsin. Bu ülke Afganistan olmayacak ama artık Pakistan olmasına ramak var. Ülken çölleşiyor, ülken cahilleşiyor, ülken fakirleşiyor, ülken geriliyor... Bu iş Parlementer sistemle olacak iş değil. Kabul etmek gerekli. Osmanlı , Türk savaş sanatlarının ekmeğini yedi, lakin sonrasında geriledi araplaştı yıkıldı. Atatürk gibi bir adam geldi "20. yüzyılın lideri" dendi ama sanırım "21. asrın da lideri" o olacak bu gidişle ki onun kurduğu sistem bile tutmadı ise, bu işi parlementer sistem vs düzeltemez. Hamur bu çünki, elindeki malzeme kaltesi ile bu kadar olabiliyor muhtemelen.

• Yüzbaşı
    599 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: maliyeci18

Vatandaş olarak sizler de yapın öyleyse aynını, para yabancıya gitmesin vatandaş kazansın, ihaleler herkese açık.

Tcmb şubelerine gidip teklif vermek mümkün.

Dediğiniz şeyi sade vatandaş olarak yapma imkanı olduğunu sanmıyorum . Yüksek yerli sermaye zaten hazine bonosu devlet tahvilinden kazanıyorlar özellikle AKPnin ilk 10 yılında iyi kazandılar, iyi vurgun yaptılar . Çünkü döviz hiç değişmedi kemiksiz %12-15 kazandılar o dönem

Burda asıl mesele dövizin değişmesidir .Döviz %15 değiştiğinde enflasyon %15 olduğunda devlet tahvili-hazine bonosu %15 verse kim ne kazanır ki?

Burda yabancı sermaye kurda dalgalanma yarattığında (yabancılar için ) iyi kazanç sağlanmakta. Yerli vatandaş yabancılara takip ettiğinde MB buna karşı nasıl tepki gösterdiğinde bakarak bir şeyler kazanabilir belki. Ama devamlı tetikte olması gerekiyor... Öğlen baktığında dolar %3-4 artmış borsa %5 düşmüş artık iş işten geçmiş olabiliyor faiz mesela artırılmış ,zk düşmüş, yeni vergiler gelmiş vs hepsi etkiliyor

Sonuçta hiçbir zaman yabancılar kadar kazanamazsın çünkü onlar dövizin fiyatlamasını etkiliyorlar. Yerli büyük sermaye kadar da kazanamazsın çünkü onlar MB 'nin muhtemel tavırlarını biliyorlardır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
    5171 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: MiLLETiNVEKiLi

Dediğiniz şeyi sade vatandaş olarak yapma imkanı olduğunu sanmıyorum . Yüksek yerli sermaye zaten hazine bonosu devlet tahvilinden kazanıyorlar özellikle AKPnin ilk 10 yılında iyi kazandılar, iyi vurgun yaptılar . Çünkü döviz hiç değişmedi kemiksiz %12-15 kazandılar o dönem

Burda asıl mesele dövizin değişmesidir .Döviz %15 değiştiğinde enflasyon %15 olduğunda devlet tahvili-hazine bonosu %15 verse kim ne kazanır ki?

Burda yabancı sermaye kurda dalgalanma yarattığında (yabancılar için ) iyi kazanç sağlanmakta. Yerli vatandaş yabancılara takip ettiğinde MB buna karşı nasıl tepki gösterdiğinde bakarak bir şeyler kazanabilir belki. Ama devamlı tetikte olması gerekiyor... Öğlen baktığında dolar %3-4 artmış borsa %5 düşmüş artık iş işten geçmiş olabiliyor faiz mesela artırılmış ,zk düşmüş, yeni vergiler gelmiş vs hepsi etkiliyor

Sonuçta hiçbir zaman yabancılar kadar kazanamazsın çünkü onlar dövizin fiyatlamasını etkiliyorlar. Yerli büyük sermaye kadar da kazanamazsın çünkü onlar MB 'nin muhtemel tavırlarını biliyorlardır

Alıntıları Göster

böyle bir imkan var. ama direkt olarak değil dolaylı olarak.

şöyleki paranızı eurobond fonlarına,borçlanma araçları fonlarına yatırırsanız.

fon havuzunda biriken parayla fon yöneticisi gidip bizim kendi devletimizin çıkarmış olduğu borçlanma araçlarını satın alabiliyor. yani sen paranı döviz olarak devlete borç vermiş oluyorsun. devlet gidip ingilize değil de yerli fon şirketine borçlanmış oluyor,dolaylı olarak da fondaki hisse payın kadar da sana borçlanmış oluyor.

|
    |

• Binbaşı
    1377 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Dellialli

Parlementer sistem değil. Artık o çizgiden dönemezsin. Bu ülke Afganistan olmayacak ama artık Pakistan olmasına ramak var. Ülken çölleşiyor, ülken cahilleşiyor, ülken fakirleşiyor, ülken geriliyor... Bu iş Parlementer sistemle olacak iş değil. Kabul etmek gerekli. Osmanlı , Türk savaş sanatlarının ekmeğini yedi, lakin sonrasında geriledi araplaştı yıkıldı. Atatürk gibi bir adam geldi "20. yüzyılın lideri" dendi ama sanırım "21. asrın da lideri" o olacak bu gidişle ki onun kurduğu sistem bile tutmadı ise, bu işi parlementer sistem vs düzeltemez. Hamur bu çünki, elindeki malzeme kaltesi ile bu kadar olabiliyor muhtemelen.

Alıntıları Göster

Sen doldur ıraktan kaçan kürtleri,doldur kancık suriyelileri Atatürkün sistemi napsın

Araplaşan her toplum gerilemeye mahkumdur.

Osmanlı halifeliği aldıktan sonra getirdi arap şeyhülislamları.Nerde yobazlık var onu yaptılar.

Fatih sultan zamanında en iyi toplar bizdeydi.Sonra biz bu salak şeyhülislamların yüzünden matbaayı tartışırken adamlar bizde 300 yıl ileri gitti zaten

|
    |

• Binbaşı
    1401 Mesaj
    damad ortaya çıkıncs maşallah konu lebaleb doldu yine,çokomelli günler yakın😁😁

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    8341 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Dellialli

Ben öyle yazmamıştım. Sen farklı okumuşsun.

Alıntıları Göster

Yazdığınız cümle şu. Nasıl farklı okumam gerekiyor  

+%2 faiz getirilmiş mevcut faizin üzerine. Normalide %17 idi. Demek %17 de durdurmadı. benim çıkarım için euro yükselsin.

|
    |
  • Teğmen
    121 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Tanrıkut Mete Han

Berat Albayrak lafı geçtiği an dövize bir şeyler oluyor.

• Yarbay
    9174 Mesaj

vallahi 

|
    |
    Candaroğulları kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    0 Mesaj
    2 gün önce gaza geldim tepeden kripto para aldım
    2 gündür sabah akşam al sat yaptım kar dan zararı baya indirdik dikkatli olmak lazım piyasa da gaz verenlere uymamak lazım.yok direk 65.000 $ BTC olur felan
    düzeltme beklediğim halde bunların gazı ile tepeden aldım.
    neyse 2 gündür eski kar oranıma döndüm altcoinlerden
    şimdi BNB, BTC, ETH ye parayı böldüm

Bist 100 cüler
    Dolarcılar
    Altıncılar

YTD.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALTCoinci -- 25 Şubat 2021; 10:27:36 >
    |
    |

• Yarbay
    8341 Mesaj

bu söylemler acaba minare-kılıf ilişkisi mi diye şüphe ediyor insan nedense.

Berat beyin adı ortaya atılır, geri döneceği söylentileri çıkar dolar artar, ihale dış minnaklara bırakılır yola aynen devam edilir.

sadece teori.

|
    |
    Candaroğulları kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5171 Mesaj

“Borsa parayı sabırsız olandan alıp sabırlı olan teslim eden bir araçtır.” – Warren Buffett

|
    |
  • Yüzbaşı
    393 Mesaj

Evet daha değerli, herkes kendinden sorumludur bu hayatta. Ben 83 milyonun parasını neden düşüneyim. Çalışarak sittin sene ne ev ne araba alabiliyorum bu ülkede. O zaman elimdeki para bari değer kazansın da az mutlu olayım.

|
    |
    Devilmaybad kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1919 Mesaj
    Borsacılar Cumhurbaşkanını reformları açıklayacak borsa coşacak diye çok umutlu... Arkadaşım tüm parayla borsaya daldı. Bakalım ne olacak göreceğiz... Borsaya giren arkadaşım dolar 6 TL altın 350 tl’ye düşecek borsa 2000 leri görecek diyor :)) şimdi ben bu adama ne diyeyim ki :))

|
    |
  • Yarbay
    8443 Mesaj
    https://m.bloomberght.com/tcmb-nin-zorunlu-karsilik-hamlesi-analistleri-ikiye-boldu-2275298

Enflasyon yuksek geldiginde faiz artisi yerine boyle isler olcaksa yine basa donebiliriz.

Ayrica mart ayi sonu stopaj %15 e cikiyor indirim uzamazsa bu ortulu 170 puan faiz indirimi anlamina gelir. Ayni hatalari yapmayiz umarim

|
    |
  • Yarbay
    2768 Mesaj
    Dolar bittecek mı doların sonumu gelecek, bildiğiniz gibi yallen bitcoin için karalama yaptı, bunun çok az etki ettiği görüldü, bitcoin tekrardan yükselişe geçti, bildiğiniz gibi bu ABD ve doların çöküşünün başlangıcı olarak kabul etmek gerekiyor, bundan sonra paranın şekli değişiyor, para tarihi yeniden yazılıyor, dijital büyümenin kripto paranın daha bebek hâllerini izliyoruz,

Bill Gates dijital paranın kullanımı ve konforu konusunda iyimser, takipli edilebilirlik ve güvenliğe önem veriyoruz dedi, ayrıca küçük yatırımcıların Uzak durması büyük balinaların Elon gibi yatırımcıların kaybetmesi mümkün değil dedi,

Dolar 10 kat degerlense, bitcoin 1000 kat değerlenecek, bu oran değişmez Dolar bu yüzden bittiğini anlamakt ve benimsemek gerek, Dolar ABD den ibaretse kripto piyasasının ekonomik büyüklüğü dünyadır globaldir , kripto para > sterlin,euro,dolar,,,,,

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yarbay
    8341 Mesaj

Arada bir büyükü resime bakmak lazım...

7.08 in altına sarkacak günlük kapanışlarda mor düşüş kanalı halen geçerlidir.

Tepkinin bir "yükseliş" trendine dönüştüğünü söylemek için henüz erken diye düşünyürorum.

ve fakat sarı kanaldan uzak duruyoruz gibi görünsede 7.90 seviyesinde bu kanala tekrar giriş yapar. şu an bu noktadan çokuzağız tekrar belirtelim

YTD

http://store.donanimhaber.com/29/43/8c/29438c6da1077c4014df2aee8f97dd9b.jpg
    |
    |
Reklamlar
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
Masal Oku
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
En ucuz kedi maması fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
1,922
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.