Şimdi Ara

🔥 Dolar=7,04₺ ' Euro=8,37₺ ' G.Altın=463₺ (05 AĞUSTOS) 🔥

8 Kayıtlı Üye (5 Mobil) ve 47 Misafir (23 Mobil) - 27 Masaüstü28 Mobil1 iOS7 Android
5 sn
84.326
Cevap
729
Favori
3.569.377
Tıklama
Popüler Konular listesinde 10. Sırada  bugün en iyi #2
Tüm Forumlar >> Finans Forumları >> Yatırım Araçları >> 🔥 Dolar=7,04₺ ' Euro=8,37₺ ' G.Altın=463₺ (05 AĞUSTOS) 🔥
Giriş
    619 Mesaj
    Gene boş beleş bir hamle. Bari stopaj indirimini 3 ayla sınırlandırma. Elinde her türlü yetki var, piyasa olumlu tepki verirse 1 ayda bile stopajı tekrar eski orana yükseltirsin. En azından daha güçlü bir mesaj verirsin. Bu karar ile neden olduğun bütçe açığını daha güçlü bir faiz artırımı için kullanmak varken bu yapılan sadece bankalara kıyak geçmektir. Piyasa bunları yemez. Üstelik mali disiplinden taviz verildiği algısı yaratıyorsun. %1.7 gibi örtülü bir faiz artışı yapacağına üstüne biraz daha koy politika faizini arttır doğru dürüst mesaj ver.
    |
    |
  • Yarbay
    6333 Mesaj
    Forex işlemlerinde al sat daha karlı hale geldi sanırım, bu dalgalanma onlara yarıyor gibi.
    |
    |

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

BİLİRKİŞİ
  • Yarbay
    5350 Mesaj
    Yılanoğlu koşarak geliyor savulun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Bakalım eylül ayındaki enflasyon ne gelecek biliyorsunuz belki bilmiyorsunuz ama enflasyon verisine göre doları devaüle ediyorlar enflasyon yuksek gelirse dolar daha da yukselmek zorunda kalabilir
    |
    |

Orijinalden alıntı: Sisyphus

Bu anlık tedbirlerin hepsi millete dolar alım fırsatı oluşturmaktan başka birşeye yaramıyor. O yüzden kısa süreli düşüşler yerini ani yükselişlere bırakıyor. Kimsenin liraya güveni kalmadı. Işin kötü tarafı 4 aydır bu ciddi dalgalanmalara rağmen halen net ve uzun vadeli bir adım atamadık. Zamanında yapılmayan her müdahale doların üst kurlarda yerini sağlamlaştırıyor. doların 4.5 tl olması bile önceden ürkütücü iken şimdi 6 tl olması için dua ediyoruz.
    İlk 2 cümleniz aynı kripto para (Bitcoin) lar için söylenen sözler aslında. Dolar da bu kıvama geldi demek ki sonunda.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Al-sat yapanlara yarayan bir hamle oldu,

Dolar 6.70 lerden 6,38'e düşünce yüklü alımlar oldu tekrardan dolar 6,60 seviyelerine yükseldi.

Daha önce de tahmin ettiğimiz gibi sabahki hamle Kalıcı bir hamle olmadı
    |
    |

Yatırım tavsiyesi degildir.

|
    |

Orijinalden alıntı: felisleo2

mevduat faizi vergisi %15 den %5 e düşürüldü, bu nedenle dolar düştü ama yeterli değil tabi, eski seviyesine gelecektir.
    Ne zamandan beri mevduatlara vergi uygulanıyor? Bir yerlerde birşeyler okuyup saçma sapan doldurmayın şurayı. Mevduat Faiz Vergisi bu da yeni çıktı sanırım :) Bankada 20k dolar, 10k kadarda türk lirası mevduatım var. Vergi falan uygulandığı yok.

EDIT: O dediğiniz işlem vadelilerde yapıldı, manüple yapmayınız. Piaysaya etkisi ise %1'i geçer ya da geçmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjk1903besiktas -- 31 Ağustos 2018; 12:3:13 >

faiz vergisi diyor, nasil vergi yok diyorsunuz acaba?

|
    |
    bjk1903besiktas kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Efendiler, sırası gelmişken, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki öz cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalmasın!
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Bu memleket tarihte Türk'tü, o halde Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.

• Yüzbaşı
    547 Mesaj

Mevduat faiz vergisi diyor iyi oku.

1. Mevduatın faizi olmaz.
    2. Faizi olmayan paranında vergisi olmaz.
    3. Vadeli mevduatlarda faiz geliri olur ve karşılığında devlet vergi keser.

Bilale anlatır gibi madde madde analtınca anlıyorsunuz sanırım.
    |
    |
    suicide kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: bjk1903besiktas

Mevduat faiz vergisi diyor iyi oku.

1. Mevduatın faizi olmaz.
    2. Faizi olmayan paranında vergisi olmaz.
    3. Vadeli mevduatlarda faiz geliri olur ve karşılığında devlet vergi keser.

Bilale anlatır gibi madde madde analtınca anlıyorsunuz sanırım.
    Senin anlaman cok kit bence, mevduat faizi dediginde zaten kafasi calisan adam bunun vadeli oldugunu anlar. bir seyin faizi varsa otomatikman vadesi de vardir zaten. arkadas hata yapmis ayrica yazmamis, bazilari da anlayamamis.

Efendiler, sırası gelmişken, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki öz cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalmasın!
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Bu memleket tarihte Türk'tü, o halde Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.

• Yarbay
    3399 Mesaj

Burada mevduat faiz vergisi diyor, mevduat vergisi diyen kim? Yanlış mı okuyoruz?

|
    |
    felisleo2 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben anladım ne demek sitediğini orada sadece bir manüple var. Mevduat faizi diye bişey yok niye inat ediyorsunuz arkadaşlar googleda aratıp google her zaman size doğruyu söylemez :)

Mevduat nedir sadece bir yatırım. Mevduatın faizi olmaz yahu hala inat ediyorsunuz. Vadeli mevduatın fazi geliri ve vergisi olur.
    |
    |
    suicide kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Neyse ben gideyim bankadan vadesiz mevduat hesabı açayım. Bakalım kaç kuruş vergi kesecekler :) O açtığım mevduat hesabında da faiz geliri almaya çalışacağım.

Vadeli Mevduat Faiz Geliri ve Vergisi

Vadesiz Mevduat

Mevduat Faiz Vergisi :) Ama hangi mevduat bunu belirtmezsen manüple yapmış olursun.
    |
    |
    agtr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

ne demek istediğini anlamadım , neyi yanlış okudum?

tamama anlaşıldı. yukarıda cevabı verilmiş zaten. vadeli mevduatları kast ediyorum, o kadarını anlarsınız diye düşünmüştüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi felisleo2 -- 31 Ağustos 2018; 12:28:12 >
    |
    |
    agtr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Manüple mi, şaka mısın sen?

|
    |
    bjk1903besiktas kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sohbet
Lastik Avcısı
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
2,797
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.