Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (3857. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
17 Misafir - 17 Masaüstü
5 sn
235.127
Cevap
1.165
Favori
11.770.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
70. Sırada  bugün en iyi #4
Sayfa: önceki 38553856385738583859
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Düşüş olabilir bence de hocam ben de satmayı düşünüyorum düşünce geri alırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Umarım tahmin ettiği şeyi düşünmüyorsunuzdur, umarım sadece yanlış yorumluyorumdur yazdıklarınızı. Uzun zamandır ara ara bu konuyu takip ediyorum ve bazı mesajlarınızı da görmüştüm. Eğer niyetlendiyseniz aman hocam, maddi açıdan hayatınızın en kötü zamanı bile olsa geri dönüşü olmayan şeyleri aklınızdan çıkarın. Anlık yılgınlık, depresyon ile geri dönüşü olmayan kötü kararlar almayın. Sevdiklerinizi, sizi sevenleri, ailenizi ve yakınlarınızı düşünün. Parasızlık, borca batmak çok kötü evet ama dünyanın sonu değil. Sizinkinden kat kat daha fazla borca batıp yılmayan ve kendini kurtaran insanlar gördüm. aman diyeyim, dışraı çıkıp bir hava alın, yakınlarınızla görüşün, dertleşin. Sevdiklerinze tarifsiz acılar yaşatmak çözüm değil, evet çok zor, çok sıkıntılı bir süreç olabilir ama sağlığınız ve sevdikleriniz olduktan sonra inanın bu da atlatılır.

• bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 19 Temmuz 2020; 14:13:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ledzep

Umarım tahmin ettiği şeyi düşünmüyorsunuzdur, umarım sadece yanlış yorumluyorumdur yazdıklarınızı. Uzun zamandır ara ara bu konuyu takip ediyorum ve bazı mesajlarınızı da görmüştüm. Eğer niyetlendiyseniz aman hocam, maddi açıdan hayatınızın en kötü zamanı bile olsa geri dönüşü olmayan şeyleri aklınızdan çıkarın. Anlık yılgınlık, depresyon ile geri dönüşü olmayan kötü kararlar almayın. Sevdiklerinizi, sizi sevenleri, ailenizi ve yakınlarınızı düşünün. Parasızlık, borca batmak çok kötü evet ama dünyanın sonu değil. Sizinkinden kat kat daha fazla borca batıp yılmayan ve kendini kurtaran insanlar gördüm. aman diyeyim, dışraı çıkıp bir hava alın, yakınlarınızla görüşün, dertleşin. Sevdiklerinze tarifsiz acılar yaşatmak çözüm değil, evet çok zor, çok sıkıntılı bir süreç olabilir ama sağlığınız ve sevdikleriniz olduktan sonra inanın bu da atlatılır.
    Sizi temin ederim ki düşündüğünüz şeyi yapıcam
    Ibret olsun !

Burası yeri değil böyle şeylerin benim gibi beş para etmez biri için ceza almayın

• Sayın bakan çok Güzel konuşuyor ama gerçekler öyle olmuyor malesef..

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıklamalarından notlar;* Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında adeta seferberlik içinde çalışıyoruz. 2.1 milyon ailemize 1.000 TL yardımı ulaştırdık. 4,4 milyon aileye 1000'er liralık yardımın ödemesi yakın zamanda başlayacak.* Vatandaşlarımızın özel bankalarla yaşadıkları sıkıntıları biliyoruz. Bu dönemde vatandaşlara destek olmayı geçtik; Mevduatını bozana, kredisini yapılandırmak isteyene fahiş maliyetler çıkarıldığını duyuyoruz. Bu asla kabul edeceğimiz bir şey değil. Bu konunun üzerine gideceğimizin bilinmesini isteriz. Özellikle bu dönemde, kimlerin özel bankaların avukatlığına soyunduğunu bilmek istiyoruz.* Maskeyi stoklayan gıdayı saklayan neyse, vatandaştan topladığı parayı millete sunmak yerine stoklayanlar da aynıdır. Süslü reklamlar bu yapılanları gizleyemez.

• Bist kötü durumda..
    6.88 gelirse sonrasını biliyorsunuz

• ledzep L kullanıcısına yanıt
    Vebali de ekonomi yönetiminindir.
    Bunu da yazmış olayım
    1-2 güne haberler de görürsünüz

• Başkanlıkla uçuyoruz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: acaluka

Müthiş açıklamışsınız hocam, teşekkür ederim dikkate alacağım bu notu.
    Bakalım süreç neler gösterecek. Peki 2. satış dalgası için aşının bulunması etken olur mu sizce? Yoksa 400 civarını görünce kar satışları mı gelir? Şahsen ben Covid'e çözüm bulunmadan düşeceğini çok fazla düşünmüyorum. Yanılıyor da olabilirim tabi.
    Aşıyı ilacı filan unutun hocam. Diyelim ki aşı veya ilaç bulunursa bu sefer bu işin biyolojik saldırı olma ihtimali yüzünden kısa vadede durumlar normale dönüyormuş gibi yapıp bu sefer uzun süreli savaş manzaraları söylemi ile daha beter oluruz. Bu senaryodada anti global ortam ve milliyetçi söylemler bitmez.

Çok zayıf ihtimali bırakırsak 2.dalga satış ben 360 dan itibaren bekliyordum. Ki 380 lere geldi. 400 lere gelip ciddi satış yemesi söylemini tahminini yapmak çok zor iş.

Borsaların yalancı baharı piyasada tepki alımı deniliyor. Çok spekülasyon var. Kimi abd nin kürsel borsalarda ki oyuncuları mağdur etmemek için bir hamle olduğunu ve sağlam 2. Satış için ortam oluşturulduğunu kimi ise mali yardımların kısa vadede çözüm olabileceği bu yüzden borsalara geçici rahatlama sağladığı düşüncesinde.

Kim neyi düşünürse düşünsün ben hep sonuca odaklanırım. Bu süreç ile ülkeler daha çok borçlanacak, daha çok para basacak, daha çok mali yardım yapacak.

Kısa vadeli işlem yapanlar için yüksek risk ve kar kimseyi aldatmasın.

• Evet beyler 380 den altın alan yiğodolar burada mı

• 378den 4bin tl civari altin alacam halkbankası altinhesabina zamani mi sizce

• quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Bist kötü durumda..
    6.88 gelirse sonrasını biliyorsunuz
    Dün akşam yazmıştım: $ da kayış koptu diye.... 6,86 yı zorluyor...!
    ve bu sefer bu işin sonu korkarımki kötü..!
    bu arada sizin hedefede (6,90) dayandı sayılır...

• ge0ws kullanıcısına yanıt
    Ben sabah aldım 378den maaş yattığı gibi
    Her türlü çıkacak zaten
    Daha ekonomik bunalıma girmedik
    Çok fena bir kriz vuracak

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-41F3DB120

Birazdan maaşını alan devlet memurları alıma geçince altın fırlar merak etmeyin.
    hocam merak ettiğim herkes yüklenince düşmesi gerekmez mi valla anlamam su altın işlerinden sormak istedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Sayın bakan çok Güzel konuşuyor ama gerçekler öyle olmuyor malesef..

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıklamalarından notlar;* Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında adeta seferberlik içinde çalışıyoruz. 2.1 milyon ailemize 1.000 TL yardımı ulaştırdık. 4,4 milyon aileye 1000'er liralık yardımın ödemesi yakın zamanda başlayacak.* Vatandaşlarımızın özel bankalarla yaşadıkları sıkıntıları biliyoruz. Bu dönemde vatandaşlara destek olmayı geçtik; Mevduatını bozana, kredisini yapılandırmak isteyene fahiş maliyetler çıkarıldığını duyuyoruz. Bu asla kabul edeceğimiz bir şey değil. Bu konunun üzerine gideceğimizin bilinmesini isteriz. Özellikle bu dönemde, kimlerin özel bankaların avukatlığına soyunduğunu bilmek istiyoruz.* Maskeyi stoklayan gıdayı saklayan neyse, vatandaştan topladığı parayı millete sunmak yerine stoklayanlar da aynıdır. Süslü reklamlar bu yapılanları gizleyemez.
    Yıllar önce eğer bir kriz olacaksa yani gerçekten dip olacaksa bu bankacılık ile gelir diye söyledim.

Bakanın açıklaması ve reisin açıklaması ekonominin bankacılık sistemi üzerine oturduğunu ve özel bankalar dahil şu ortamda kimsenin kar amacına düşmemesi gerektiği yönünde. Yani zurnanın zırt ettiği yerdeyiz.

Bankalar ödenemeyen krediler dolayısı ile sistemsel sıkıntı yaşayacaklar. Bu süreçte bankalara kredi dağıtın demek olmayan parayı dağıtın demek gibi bir şey. Bankacılık mevduat ve borçlanma üzerine kuruludur. Yeni para girişi olmadığı için borçlanmak isteği ile ihaleler açılacak TL sıkışıklığı ile yüksek faize başvuralacak. Bütün ülkeler faiz indirirken senin faiz yükseltmen ile sonuçlanır.

Burada bütün bankalar mb dahil herkes hükümete bakıyor. Piyasaya para girişi için ya borçlanılacak imf gibi yerlerden veya tekalifi milliye gibi kararla devlet ihtiyacı olan parayı vatandaştan bir şekilde alacak.

Hiç bir devlet özel sektörden şu ortamda elini taşın altına koy diyemez. Bu özel sektörün tamamen iflası olur. Yapacakları tek şey gidip paşa paşa borçlanacak.

İmf ten %3-4 arası eurobond ile borçlanmak yerine tefecilere %7-8 borçlanacaklar. Başka yolu yordamı falanı filanı yok.

• Dün bankamatikten para çektim 50₺ banknot verdi, hepsi gıcır gıcır yeniydi. Merkez Bankasının para basmasının nedeni nedir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DelirteJackson

Düşüş olabilir bence de hocam ben de satmayı düşünüyorum düşünce geri alırım
    Ben şimdilik dokunmamaya karar verdim hocam. Ons 1700'ün altına inmeye başlarsa bozabilirim. Paramın yarısımna dolar yarısımna altın almak yerine tamamen altına girdiğim için pişman oldum ama uzun süreli altının daha fazla getirisi olabileceğini düşünüyorum.
    Ytd.

• Faizleri bu kadar hizli dusurmek de kotu oldu. Bu gidisle faizler tekrar yukselir mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Faiz inince heryerde bangır bangır konuşurlar, yakında yükselince hiç Bi yerde haber olmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biri bana altının coşup doların durmasını sonra doların atağa geçip altının durmasını açıklayabilir mi? Şöyle düşündüm dolar satıp altın alınınca dolar değer kaybetti şimdi o altınlar bu kadar yükselince satıldı Ve dolara dönüş yapıldı bu yüzden bunu yapan Parası dolar olan kesim TL zaten her türlü varlığa karşı değer kaybettiği için pek fark etmiyor.
  • 
Sayfa: önceki 38553856385738583859
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.