Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (3837. sayfa)

11 Kayıtlı Üye (5 Mobil) ve 66 Misafir (2 Mobil) - 70 Masaüstü7 Mobil3 Android
5 sn
234.901
Cevap
1.164
Favori
11.761.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
3. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 38353836383738383839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim yazdıklarımı sonuna kadar okumaya zekan yetseydi zaten bu ezber cümleleri yazmazdın..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Lady Sylvanas Windrunner kullanıcısına yanıt
    Bir blog sitesi ac ve hemen tüm
    Bildiklerini paylasmaya basla. Google icinde siralama yakala ve 6 aylık sıkı çalışma sonucunda google adsense reklamlarını sitene bagla. Etkilesimden ve google reklamlarından cok daha iyi meblağlar kazanmaya basla. Al sana fırsat

• The white warrior kullanıcısına yanıt
    Benim yazdıklarımı sabırla okuyup anladığın için teşekkür ederim. Bir çok zekası yetmeyen saçma sapan yorumlarda bulunmuş.

• Murat Can Kurt kullanıcısına yanıt
    2018'in aynısı olacak. Artan dövizin yanında bir de dışardan gelen ham maddenin önü kesildi. İnşaatlardaki maliyetler epey artacaktır, aynı doğrultuda müteahhitler de fiyatbarttıracaktır 'başlarda'. Asıl soru bunları kim alacak? Zaten darboğaz içinde bir ekonomimiz vardı, şu anda tamamen durmuş halde. Birikmiş parası olan da önce iş yerini kurtarma çabasına düşecektir. Memur maaşları da zamların altında ezilecek her zamanki gibi. Bu durumda tüm kredi kolaylığına rağmen sarışlar bıçak gibi kesilir. Gücü yerinde olan müteahhit dayanabildiği yere kadar dayanacak. Küçük olanlar elindekini kar gütmeden çıkarma telaşına düşecektir. İnşaat sektöründe yeniden en az 1 sene yaprak kıpırdamaz. Bu süreçte fiyatların düşmesi kaçınılmazdır. Ancak hemen değil, yaklaşık 6 ay kadar sonra olacak bu. Sektörün içinde bulunan birisi olarak söylüyorum bunu. Son 2 ayda 3-4 apartman projesi işim askıya alınsı mesela. Herkes tedirgin, temel atmamış olanlar bekliyor mecburen. Başlayanlar da mecburen bitirecek elindeki işi ama şu ortamda satış imkansız. 2018'de en azından gurbetçilere bel bağlamıştı müteahhitler döviz güçlendiği için şimdi o da yok. İnşaat sektörü çok ciddi sıkıntıya girecek önümüzdeki süreçte. Ev alma niyetiniz varsa bi 6 ay bekleyin derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Belirsiz çok şey var.
    Haftaya ingiltrre başbakanı rahmetli olsa ne olur? Yoğun bakıma alındı bilginiz vardır..
    Ya da daha önce negatif çıkan Trump pozitif çıksa?
    Ya da tr de tepe yönetimde de birileri...
    Bunlar fiyatlanamaz ve her an olabilir şeyler..
    Bunların hepsi ekonomiyi direk etkileyen şeyler..

Şu an borsa da stabil bir tahmin yapılması imkanız.
    Sadece şu var, elbet bir gü toplayacak mantığı ile kağıt alan çok. Bir arkadaşım da, havayolu hissesi aldı, zaten dipte, elindeki uçakları toplasak bir para. Onun da altına düşecek hali yok ya mantığı ile alım yaptı. Bir miktar daha ekside şu an.. Ama hedefi 1 yıl sonra.. Mantık bu işe birşey demem. Dünya batacak durumda değiliz şu an. Ok..
    Ama 1 ay 2 ay bunlar çok kısa vadeler şu ortamda Borsa için.
    Zaten Türkiye de oynak bir borsa yapımız var, şu an ultra oynak..

Yarın %10 eksi olsa, hadi canim mümkün değil diyecek var mı şu an.. Yok.. Bu risk alınıyor ve uzun vade düşünülüyor ise evet cazibesi bile var Bist in şu an..
    baskanlar neden boyle virus gibi bir olayi saklamak yerine medyada malzeme yapiyor burasi onemli bence banada bulasti ama atlattim sana gecmis olsun dicekler birilerine

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 6.78 şu an
  • 6.79 tahmin var mı ?

• Gram yil sonu tahmini ?

• Borsalar tekrardan eksiye döndü.. 2 dalganın habercisi olabilir.

• Jedem Das Seine kullanıcısına yanıt
    Hangi dalgalar hocam

• fatih591 kullanıcısına yanıt
    6.80 üstü ya da 6.70 altı gorulmeden birşey söylemek güç.
    Fakat oyumu 3 vakte kadar 6.80 üstünden kullanıyorum.

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 15 Nisan 2020; 15:8:59 >
  • MRT_ kullanıcısına yanıt
    Bozmak isterseniz hemen hemen kafa kafaya :)
    Altın işi sabır işi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 8 Nisan 2020; 13:6:37 >
  • acquiles kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 15 Nisan 2020; 15:9:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: climanjero

para basmak altını uçursaydı 2011'de altın 1900$'dan devam eder 5000$ olurdu FED para basmaya ve genişlemeye devam ediyordu o zamanda. hatta parasal genişlemenin miktarını bile artırmıştı.

ne oldu peki? altın 1900$'dan bir anda satıldı ve para borsalara girdi S&P500 endeksi rekora yükselirken 1900$'dan altın alanlar tepetakla oldular o zaman. ve halada zarardalar altın ons o büyük düşüşten bu yana 1700$ üstüne çıkamadı daha...
    Altın'ın ciddi anlamda yükselmesi için ABD'de enflasyonun yükselmesi gerekli. FED %2 stabil enflasyon hedefini bile tutturamadı 12 yılda.

Mesela 1970 - 1980 yılları arasında ABD'de stagflasyon yaşanmıştı.o dönemde altın fiyatları %2500'den fazla yükseldi ons bazında.

Alıntıları Göster
    Virüs muhabbeti bittiğinde abd kaldığı yerden devam edecek. Ve enflasyon belki orta uzun vadede %10 15 civarına yükselecek.

Bu konu ile alakalı abd nin anti global şartları oluşacak diye yazmıştım. Ben savaş veya başka bir kaotik sebeple oluşacağı fikrindiydim. Bunu belirteli 2 sene olmuyor. Virüs abd nin anti global politika anlayışına öyle bireköek sürdü ki istesek bu kadar olamaz.
    Virüs bittiğinde bütün büyük şirketlerin bir bir Çinden çekildiğini artık ucuzluktan ziyade başka problemler dolayısıyla gelişmiş ülkelerde tekrar yatırım yapılacağı brexit in boşuna olmadığı kabak gibi görülüyor. Kısaca pahalılık eşittir pahalı iş gücü eşittir işsizliğin müthiş azalması.
    Virüs bittiğinde abd enflasyonu uçacak. Fed faiz arttırmamak için bu sefer trump ile karşı kaşıya gelecek. 70 80 arası petrol krizi varsa şimdide gelişmiş ülkelerde işçi ücretleri krizi oluşacak. Tekrardan globalleşme naraları atılacak.

• Sizin değerli görüşleriniz nelerdir hocam?

• 4. işlem gününü de 6.75 üstünde kapatacağız gibi duruyor..
    Artık 6.70 altı için ciddi bir olumlu haber gerekir kanaatindeyim.

• Virus tam olarak bittiğinde, Trump da tarih olacak zaten..
    Kasım da o seçim yapılır, ve arkadaş dolarları ile oynamaya başka platformda devam eder

• acquiles kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle katılıyorum
    Yarından itibaren 6,80 üstünü görmeye başlarız

• Aedan kullanıcısına yanıt
    Bu hafta olacak gibi 6.80.

6.79 Dan bir miktar TL ye döndüm gelecek hafta ki nakit ihtiyacım için..
    6.70 lere inerse bugün yarın tekrar bir alım yapabilirim. Ama ana kısma dokunmuyorum zira al sat makası kurtarmıyor şu an, çok riskli..
    Zaten al sat mantığı bana pek hitap etmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 8 Nisan 2020; 15:9:11 >
  • 
Sayfa: önceki 38353836383738383839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.