Şimdi Ara

🔥 Dolar=6,86₺ ' Euro=7,73₺ ' G.Altın=390₺ (06 TEMMUZ) 🔥

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: TH3ROCK , quikbuster , Timsah-16 , antrepocu Daha Az
4 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 88 Misafir (50 Mobil) - 41 Masaüstü51 Mobil1 iOS
82.141
Cevap
692
Favori
3.379.845
Tıklama
Tüm Forumlar >> Finans Forumları >> Yatırım Araçları >> 🔥 Dolar=6,86₺ ' Euro=7,73₺ ' G.Altın=390₺ (06 TEMMUZ) 🔥
Giriş
    9722 Mesaj
    Bütün bankalar Allah korusun, Maşallah ve nazar boncuğu asılsın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

https://tr.sputniknews.com/ekonomi/201809131035186006-merkez-bankasi-toplam-rezerv/
  • Yüzbaşı
    319 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2C5CD639E

İstanbul eskiden güzeldi şimdi ne idüğü belirsiz insanlarla doldu. Suriyelileri aldılar, göç oldu derken İstanbul eski güzelliğini kaybetti.

Çoçuk parklarına bakıyorum eroinciler baliciler cirit atıyor kimse bunlara bir şey yapamıyor, kenar mahallerde ortalık çok kötü hırsızlar geziyor. Hastanelerin önlerinde para dilenenler var. Otobüs param yok diyip insanları gasp edenler dolmuş istanbul benim için biteli yıllar oldu işim güçüm ev felan olmasa 1 dakika durmam.

Akşamları ateş atıyorlar arabalarla polisler hiç bir şey yapmıyor. Şikayet ediyoruz, ilgileniyoruz diyorlar yine ateş etmeye devam ediyorlar. Neymiş efendim asker uğurluyoruz ya sen sağa sola zarar veremezsin ses çıkaramazsın huzur bozamazsın. Benimde bir sürü asker arkadaşım askere gitti, biz böyle şeyler yapmadık? burası dağ başı mı?

imkan varsa, buralara bağlı değilseniz herkese öneriyorum istanbul'dan kaçın daha nezih ortamlarda yaşayın. İleride kendimi sağlama alınca zaten yurt dışında huzurlu insanların olduğu şehirlerde sessiz sakin gürültü olmayan kafa dinlemelik yerlerde yaşamayı düşünüyorum. Bıktım İstanbul'un trafiğinden, sesinden, gürültüsünden, insanların hareketlerinden isterseler burada en güzel villayı verseler oturursam şerefsizim nefret ettim iyiyce.

Alıntıları Göster
    Türkiye'de bir çok şehir gördüm, iç anadolunun kasabasında 3 yılım geçti. Net olarak söyleyebilirim ki İstanbul Türkiye'deki en dandik şehir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
    1723 Mesaj

Al bendende o kadar

|
    |
    Elan Morin Tedronai kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Kardeş ben birçok ekonomi kitabı okudum, uzun yıllar dünya piyasasında oynadım, teknik ve temel analizle ilgili her şeyi öğrendim, yıllardır pekçok uluslararası kaynaktan da ekonomiyi takip ediyorum.Senin tüm dediklerine de cevap verdim.Dedinki yok o zamanlar türkler açlıktan ölüyormuş ,bende sana aç türkiyenin eski yıllardaki gdp sıralamasına bak dedim.Bu mu duyduklarımla hayal kurmak? Senin sülalen avrupada olunca ekonomiden anlar hale mi geliyorsun? İktidarın kozları varmış.. Anlat bakalım o zaman o kozları madem bu kadar çok biliyorsun.Ayrıca sana trol de demedim
    |
    |
    Novusmisha kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam merkez bankasının brüt rezervine güvenmeyin.Bilerek brüt halini yayınlıyorlar.Yasalara göre herhangi bir bankaya yatırılan paranın bir kısmı merkez bankasına havale edilmek zorunda.Böylece bir bankanın para sıkıntısı yaşaması durumunda merkez bankası o bankaya bu fon üzerinden hızlı para akışı sağlayabiliyor.O 70 milyar doların bir kısmı bankalarda döviz mevduatı olan insanlara ait.Yani merkez bankası o parayla piyasaya müdahale edemez, sadece saklar.
    |
    |
    mitokondrioglukadayi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

İfadeye gerek Yok gerçek bu zaten

Birseyeli bilmem ama çevremdeki dolar borcu olan tüm firmalar 6.1-6.15 aralığında ciddi dolar alımları yaptılar borçlarını odeyebilmek için..

Bu da gayet doğal..

TL kredilerinde faizler politika faizden çok çok fazla.

Şu an kredi kullanmak isteyen bircok firma nin kar marjı kredi faizinin altında. Bu durumda kredi kullanmaya gitmiyor.

Onun yerine küçülmeye gidiyor.

İlk furya adam çıkarma..

Büyük firmalardan başlayanlar oldu. Bir kaç ciddi büyük firmanın da (Otomotiv) haberleri dolaşmaya başladı. Bankacılık sektörü de bu furya içinde olacakların başında olduğunu söyleyeyim.

Küçüklere doğru gidecek.

Sonuc: yüksek faiz, yüksek kur, yüksek enflasyon, yüksek işsizlik.

Buyurun herşey en yüksek oldu büyüdük

|
    |
    mitokondrioglukadayi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Emekli Yönetici
    7374 Mesaj

Sen bunca zaman nerelerdeydin hocam?
    |
    |
    Kvot kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

PSN: SAVIARs
    Gamertag: SAVIARs
  • Teğmen
    131 Mesaj
    6.16

|
    |

6.02 den 6.16 olmuş. Ekonomiye bak ya efsane resmen faiz artttirmak hic bir şeye yaramadi amaç sadece 7 olmamasini engellemekti..

Edit : 6.18 oldu

6'nin altina bile indiremediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2C5CD639E -- 14 Eylül 2018; 17:41:37 >
    |
    |

Biz niye yaptık bu 625 baz puan faiz artışını ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali_ihsan21 -- 14 Eylül 2018; 17:49:14 >

|
    |

Orijinalden alıntı: ali_ihsan21

6,20'yi geçti beyler bayanlar, hani bir fıkra vardır bilir misiniz ? "ağam biz bu boku neden yedik ?" diye aratın google'dan bilmiyorsanız günün anlam ve önemini bire bir yansıtıyor.

Biz niye yaptık bu 625 baz puan faiz artışını ?
    Yerel seçimlere kadar doları tutmak bu kadar basit. Başka hiçbir amacı yok. Bunun yanında dolar iyice çıldırıp korkunç seviyelere gelmeden yerel seçimi erkene almak istiyorlar. Ama kanun değişmesi gerektiği için MHP'nin yanında muhalefetten de destek almak zorundalar. Muhalefet yerel seçimin erkene alınması için oy verirse siyasi hayatlarının tartışmasız en büyük hatalarını yaparlar. Olacak olan zamanında yerine varsın.

Bunca faiz maliyeti boşa gidiyor. Ambargo altındaki İran’dan kötüyüz. Şu anda Venezuela, Arjantin ve Türkiye birlikte anılıyor. Yeter yahu.

|
    |

Orijinalden alıntı: Murat Burç

Yerel seçimlere kadar doları tutmak bu kadar basit. Başka hiçbir amacı yok. Bunun yanında dolar iyice çıldırıp korkunç seviyelere gelmeden yerel seçimi erkene almak istiyorlar. Ama kanun değişmesi gerektiği için MHP'nin yanında muhalefetten de destek almak zorundalar. Muhalefet yerel seçimin erkene alınması için oy verirse siyasi hayatlarının tartışmasız en büyük hatalarını yaparlar. Olacak olan zamanında yerine varsın.

Faiz doları kısa süreçte düşürür ama bir kaç aylık bir süreç sonunda negatif etkisini de kur üstünde gösterir, yerel seçime kadar bu politika yürümez.

|
    |

Dövizin 7'ye yükselmesi ekonomik suikast girişimidir.

Ulan bu kendi kendine mi yükseliyor.Sanki manuel yönlendiriyorlar araba sürüyorlar yada makine operatörü.
    |
    |
  • Maliyet ve talep enflasyonu'nun ikiside fazla olduğu için faizler fazla etkili olamıyor.Enflasyon hesaplamasıda gerçekleri yansıtmadığından hangi polika izlenirse izlensin problemi kısa veya uzun vadece çözebilecek adımlar ya yanlış atılıyor ya da zamanında doğru yapılmadığı için yetersiz kalıyor.
    |
    |

|
    |
    9290 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kemalbey12

"Bu da geçer yahu!"

tegetmi

|
    |
Canlı Tv izle
SEO
emek server
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,562
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.