Şimdi Ara

🔥 Dolar=6,86₺ ' Euro=7,73₺ ' G.Altın=390₺ (06 TEMMUZ) 🔥

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
80 Misafir (40 Mobil) - 40 Masaüstü40 Mobil
82.255
Cevap
694
Favori
3.393.191
Tıklama
Tüm Forumlar >> Finans Forumları >> Yatırım Araçları >> 🔥 Dolar=6,86₺ ' Euro=7,73₺ ' G.Altın=390₺ (06 TEMMUZ) 🔥
Giriş
    1641 Mesaj

Araplara hizmet ettin de boyun mu büyüdü. Denge politikası denilen bir halt var. Beli incitmeden bir şeyler elde etme sanatı.

Kristal dükkanında fili savunup biliyordum diyorsun. E ben de biliyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 14 Eylül 2018; 13:3:10 >
    |
    |
    kerimcem kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Vanished Man

Lafa bak cebimize iphone koymuşmuş. Bana birşey gelmedi. Ben hükümetten beslenen tayfadan değilim satmışta sayılmam. Ekonomi kötü giderse oy falan alamaz bizde biat kültürü yok. 2002 seçimlerinde %22 oyu olan ecevit %2 aldı sandığı kafasına geçirdik.

Ha siz bu kadar bağlıysanız bu kötü günde cebinizden para verip ayakta tutsanıza? Bu kadar bağlıysan ekonomik sıkıntının yükünü sen yüklen bu kadar sene cebine iphone koymuş o kadar fedakarlık yaparsın.

Alıntıları Göster
    Şuan devletin ekonomik olarak değil üretim olarak sıkıntısı var.

Bu gerçeği herkez veriyor.

Burada diz çökertilmeye çalışılıyor.

Ya boynunda tasma ile köpek mamasıyla onaların köpeği olacaz ya da hür ama bir şeylerden fedakarlık yapacağız.

• Yarbay
    5542 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: cemsinan

Araplara hizmet ettin de boyun mu büyüdü. Denge politikası denilen bir halt var. Beli incitmeden bir şeyler elde etme sanatı.

Kristal dükkanında fili savunup biliyordum diyorsun. E ben de biliyordum.
    vatanım şu an 80-90 lara gore sınırı ve güvenliği 10+ kat daha iyi korunuyor eskiden abd den izinsiz sınırından burnunu çıkaramazdın şu an başka ülkeye operasyon çekecek güce ulaştık kısmen, ab abd siz yalnız....takmışsınız bir arap oda tamamen islam dinine olan gıcıklığınızdan vatandan vazgeçmeye razısınız zaten....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 14 Eylül 2018; 13:7:19 >
    Size gerçek bir tiyo veriyorum: Kendisinin konuşma yapacağı günden 1 gün önce alabildiğiniz kadar döviz alın, konuşma yaptığı sırada da satın. Ben 1 aydır bu şekilde çok ciddi anlamda kar elde ettim. Konuşma öncesinde alsanız bile konuşma sonunda kar etmiş oluyorsunuz. YTD (bunu maalesef yazmak zorundayım yoksa bal gibi de öyle).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAVIAR -- 14 Eylül 2018; 13:8:49 >

PSN: SAVIARs

Gamertag: SAVIARs

• Çavuş
    58 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: hakan_harputlu

Ya boynunda tasma ile köpek mamasıyla onaların köpeği olacaz ya da hür ama bir şeylerden fedakarlık yapacağız.

Alıntıları Göster
    Fedakarlık falan yok aksine ülke daha da battıkça Zevkten dört köşe oluyorum bu Ak Partililerin bir parça ekmeği bile muhtaç kalması beni seksten daha çok zevk veriyor Dilerim Allah'tan bir makarna paketi en az 5 lira olur da yiyecek makarna bile bulamazlar o zaman görürüm ben aç kaldıklarında tek beslenme yiyecekleri makarna zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Binbaşı
    1641 Mesaj

Amma boş ön kabullerle hareket ediyorsun, üstüne saçma sapan haberin bile olmayan hakaretler yağdırıyorsun. O kolay olan. Memleketi satersın diye ben de sana derim nedir yani. Bel altı vurunca kendini bir halt zannediyorsun herhalde.

Türkiye’nin zaten muhteşem aselsanı, tübitakı, roketsanı hepsi köklü ve bu hükümetten çok önce yapılandırılmış savunma sanayi kurumlarımız. Borsaya da bak. Hangi muhteşem firma akp zamanında kuruldu ?

Biz akp’ye rağmen tezkereyi reddedebilmiş bir meclise sahibiz

Amerikan üslerini kapatabilmiş hükümetler görmesek, kıbrıs çıkarmasını Amerikaya rağmen yapabilmiş Ecevit görmesek belki haklı olurdun

|
    |
    kerimcem kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Ne zaman üretmeye başlarsak o zaman faiz düşer . Gelişmiş ülkelerde faiz oranları -0,75 olan bile var. üretmek. Üretmek. Üretmek. Sonuç faiz düşer, ülke kalkınır, gelişiriz, büyürüz, rahat bir hayat yaşarız.

Orijinalden alıntı: SAVIAR

Size gerçek bir tiyo veriyorum: Kendisinin konuşma yapacağı günden 1 gün önce alabildiğiniz kadar döviz alın, konuşma yaptığı sırada da satın. Ben 1 aydır bu şekilde çok ciddi anlamda kar elde ettim. Konuşma öncesinde alsanız bile konuşma sonunda kar etmiş oluyorsunuz. YTD (bunu maalesef yazmak zorundayım yoksa bal gibi de öyle).
    dün patladın dimi o zaman hatta dün alanlarıda sahneye alalım

|
    |

• Yarbay
    8960 Mesaj
    Alt yapımız o kadar dandik ki yağmur yağıyor elektrik gidiyor.

dün akşam 3 defa elektrik gitti, bu sabah 2 kere gitti. İstanbul kadar dandik şehir yok işim güçüm olmasa 1 dakika durmam ulan bizi kim neden kıskansın ki?

Orijinalden alıntı: onur1301

Ne zaman üretmeye başlarsak o zaman faiz düşer . Gelişmiş ülkelerde faiz oranları -0,75 olan bile var. üretmek. Üretmek. Üretmek. Sonuç faiz düşer, ülke kalkınır, gelişiriz, büyürüz, rahat bir hayat yaşarız.
    Alakası yok, bu yönetimi Almanya'ya koy ülke 10 senede dizlerinin üstüne çöker.

Türkiye'de yapılan savurganlığı anlatacak kelimeler mevcut değil.

Türkiye'nin üretim yapmadığı AKP'nin topu taça atmak için uydurduğu bir söylem.

Komşumuz Bulgaristan ne üretiyor, bizden iyi durumda, AB siz yatın biz sizi besleriz dediklerini sanıyorsun ?

Orijinalden alıntı: hakan_harputlu

Alıntıları Göster
    Devletin üretim sıkıntısı falan olmaz. Devlet üretmez o işler bitti gitti şirketler üretir ve satar. Devlet o işlerden çekileli 20 yıl oldu.

Kimsenin de diz çöktürmeye çalıştığı yok o sizin gibileri motive etmek için uydurulan birşey. Her zaman düşman lazım topluluğu bir arada tutmak için. Çıkıpta ekonomiyi batırdık diyemeyecekleri için oraya buraya suç atmak kolay tabi. Hep başkaları suçludur zaten yönetenlerin politikaları on numaradır hep engelleyenler olur.

Tasma falan da hikaye. Sanki bugüne kadar çıkarlarına aykırı olan her konuda abd ve ab ülkelerine posta koydunda bu son olaylar mı dert oldu? Almanların ajanlarını güle oynaya gönderirken tasma takılmamıştı sanki.

Fedakarlık falan bana ne? İşler iyiyken gel bir ucundan sen kopar mı dedin? Tek başına lüp lüp götürüyordun. İşler bozulunca fedakarlık, vatan millet sakarya yemezler onu? Bedelini siz ödersiniz benlik birşey yok.

• Yüzbaşı
    522 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Vanished Man

Devletin üretim sıkıntısı falan olmaz. Devlet üretmez o işler bitti gitti şirketler üretir ve satar. Devlet o işlerden çekileli 20 yıl oldu.

Kimsenin de diz çöktürmeye çalıştığı yok o sizin gibileri motive etmek için uydurulan birşey. Her zaman düşman lazım topluluğu bir arada tutmak için. Çıkıpta ekonomiyi batırdık diyemeyecekleri için oraya buraya suç atmak kolay tabi. Hep başkaları suçludur zaten yönetenlerin politikaları on numaradır hep engelleyenler olur.

Tasma falan da hikaye. Sanki bugüne kadar çıkarlarına aykırı olan her konuda abd ve ab ülkelerine posta koydunda bu son olaylar mı dert oldu? Almanların ajanlarını güle oynaya gönderirken tasma takılmamıştı sanki.

Fedakarlık falan bana ne? İşler iyiyken gel bir ucundan sen kopar mı dedin? Tek başına lüp lüp götürüyordun. İşler bozulunca fedakarlık, vatan millet sakarya yemezler onu? Bedelini siz ödersiniz benlik birşey yok.

Alıntıları Göster
    Ben onu devlet üretsin manasında demmedim teşvik konusunda demek istedim.Daha bugun C.başkanını dinleseydin bu konuda detaylı bilgi verdi zaten.Üreten ekonomi devrine geçeceğiz dedi.
    |
    |

• Yüzbaşı
    619 Mesaj

Hala götüren götürene. Kira garantili yurt inşaatları gırla gidiyor. Fahiş fiyattan bina-araç kiralama, alım garantili yidler. Götür babam götür. Gece yarısı ortaya çıkan banka soygunları devede kulak. Kime kaç liralık kurdan döviz satıldığını kimse bilmiyor. Bir kaç salak da bu soygunları savunuyor hala.
    |
    |
    Vanished Man kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    34 Mesaj

Kardeş ben ekonomik bir yorum attım sen çıktın 3 paragraf Akp propagandası attın.Yok 90'lardaki hükümetlermiş yok Akp boyun eğmiyor vatanı düşünüyormuş,halk Akp'ye iman ediyormuş,biz artık rahata ermişiz de Suriyeliler çalışıyormuş.Sana o yüzden demagoji yapıyorsun dedim.

1)2008 ekonomik krizi bir bankacılık krizidir.Bizim diğer ülkelere nazaran az etkilenmemizin nedeni küresel bir kriz olması değildir.Türkiye bire bir aynı krizi 2000 yılında yaşadı ve çok yara aldı.Bunun üzerine bankacılıkla ilgili çeşitli regulasyonlar geldi ve bankaların risk primleri neredeyse yok denecek kadar azaltıldı.2008 krizinden etkilenen en çok etkilenen ülkeler bankaları riskli kredilerle dolan ,gerekli bankacılık denetlemelerini yapmayan ülkelerdi.

2)O dönem giden Türkler açlıktan filan kaçmıyordu.Sen bu bilgileri siyasi mitinglerden almışsın galiba.Benim dedem de gitti 30 yıl kaldı Almanyada.Gidip Türkiyenin yıllar içinde dünyadaki gdp sıralamasına bak.Türkiye tarihin birçok döneminde 15-20 arasındaydı gdp sıralamasında.O zamanlar Almanyanın sunduğu şartlar daha iyiydi.İnsanlar Türkiyede çalışmak yerine Almanyada çalışıp daha fazla para kazanıyordu.Çoğu da Türkiyeye geri döndü.Madem Türkiyede açlık vardı niye geri döndüler?

3)Türkiyenin şuan yaşadığı kriz bölgesel bir kriz filan değildir.Biz hep suçu dışarıda arıyoruz.Kimse de belki suçlu biziz demiyor.Yıllar boyu yüksek büyüme tutturabilmek için kredi çekip inşaata yatırırsan.Teknolojiye ,sanayiye yatırım yapmazsan.İşsizlik düşük gözüksün diye yatırıma gitmesi gereken vergiyle devlet kurumlarına binlerce gereksiz işçi alırsan.Devletin tüm organlarını tek bir kişiye bağlarsan.Sonu böyle olur.Şimdi çıkıp kimse suçu dışarıya atmasın.O İranın yedigi ambargoların yüzde birini Türkiye yese ,çoktan batmış olurduk zaten
    |
    |
    Novusmisha kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    273 Mesaj

bu konuda size katılmıyorum. tarım politikası geliştirip gerekirse hazine arazileri tarıma açılıp bütün tarımın yerli olması gerekmektedir. bunu devlet çiftçilere yaptırmalıdır.

çanakkaleli çiftçiler domates ve şeftali ekecek mesela bakanlık bunları kontrol edecek.

ithal hayvan olayı tam facia zaten. anlatmaya gerek yok. görüyorsunuz.

fabrikalar sadece marmara ve ege tarafında değil doğuda da kurulmalı. gerekirse orada açılan fabrikalardan daha az vergi alınsın.

BG ab dolaşımı kazandıktan sonra bütün genç nüfus avrupada çalışıyor ülkeye euro girişi fazla. tarım ve hayvancılık gelişmiş durumda. ayrıca fabrikalar açmaya başladılar.
    |
    |
    ali_ihsan21 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Dün MB açıklamasından hemen sonraki çakılışta 7,0583'den satın aldım (ben € üzerinden yatırımlarımı yapıyorum) ve az önceki konuşmanın hemen ardından gelen yükselişle beraber, 1 gün içinde 2000TL kazandım. Sahneye kimi alırsınız bilmem, bu böyle olduğu müddetçe kimse sahneye çıkmasa milletimiz için daha hayırlı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAVIAR -- 14 Eylül 2018; 13:55:40 >
    |
    |
    musty578 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

PSN: SAVIARs

Gamertag: SAVIARs

• Yüzbaşı
    548 Mesaj
    En yüksel vadeyi veren banka hangisi beyler memnun olan önerisi olan

|
    |
    |
    |

Ben yaşayıp bizzat gördüklerimi anlattım sen duyduklarınla hayal kurmuşsun. Senin deden gitmiş benim bütün sulalem avrupada. Birde İranın yediği ambargoyu biz yeseydik... Demişsin yani Türkiye nin ekonomisini bu kadar da küçük görmeyin. Eğer iktidar kozlarını doğru oynasaydı şu an çok daha farklı yerdeydik. Birde ben sana halk güvenip iman etmiş diyorum sen bana trol diyorsun inan senin AKP ye oy atmışlığın vardır benim ki yoktur.

İlk yorumun mantıklıydı sonraki faiz trollerini bile sevindirdi😏

|
    |
    Kvot kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
SEO
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,375
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.