Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (2557. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: NorveçliMühendis Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 21 Misafir - 22 Masaüstü
5 sn
235.188
Cevap
1.166
Favori
11.773.431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 25552556255725582559
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BNP Paribas: Türkiye’den Çıkmayı Düşünmüyoruz

Lemierre, bankanın Türkiye’den çıkmayı değerlendirip değerlendirmediği yönündeki soruya ise, “Hayır,neden? Türkiye mükemmel bir ülke. Türkiye ekonomisi mükemmel. Çalışkanlar, ihracat yapıyorlar. Nasıl iş yapılması gerektiğini biliyorlar.” şeklinde cevap verdi.

http://www.paraanaliz.com/2018/guncel/bnp-paribas-turkiyeden-cikmayi-dusunmuyoruz-26167/

Ilgili bir haber

The French group controls 72 percent of the Economy Bank of Turkey (TEB), partly through a local joint venture.

https://www.reuters.com/article/us-turkey-currency-eurozone-banks/factbox-european-banks-exposure-to-turkey-idUSKBN1KY1WT

• quote:

Orijinalden alıntı: mitokondrioglukadayi

Rusya ile idlib konusunda anlasmaya varilacagi soyleniyor, 17`sinde sochi`de gorusme var, asagidaki yaziyi okuyun

https://www.yenisafak.com/en/columns/nedretersanel/turkey-and-russia-reach-agreement-on-the-design-of-the-idlib-operation-2046628

Son paragrafta terorist gruplarin kendiliginden cozulecegine dikkat cekilmis, cunku coklu yapiya sahip olmalari yani farkli gruplarin birlesimiyle olusmalari dezavantaj gosterilmis, bu gruplar taraf degistirirlerse, terorist orgutler de otomatikman cokeceklermis, buna kim inanir, Rusya ? Ruslar buna razi olmaz.

Ozellikle Israil kaynakli yazarlar, ABD ve Turkiye aralarindaki problemleri geriye birakip IDLIB`teki insani duruma odaklanmali ve ortak hareket etmeliler diye yaziyorlar gunlerdir.

Rusya bunlarin farkinda.

Iki gun oncesine kadar muttefiklik asamasina gelen Rusya-Turkiye iliskileri artik yol ayriminda. Ya ABD ya Rusya.

Idlib konusunda herkesin mutlu olabilecegi bir cozum yok.

Sputnik`te cikan haber

"Hatay`lilar Idlib operasyonunun hemen baslamasini istiyorlar"

https://sputniknews.com/analysis/201809151068045397-turkey-syria-idlib/

Rus-Abd basini tamamiyle farkli telden caliyor... Bakalim ekonomik yansimalari nasil olacak ?

John Bolton 2019 oncesi Iran`da rejim degisikligini kutlayacagiz demisti, 2018 kasim`da yaptirimlar devreye giriyor...

Opsiyonlarimiz

1_ Rusya-Iran yaninda yer almak (Muhtemel ABD ekonomik ambargosunun kapsamina dahil edilme riski, Kasim ve sonrasi)

2_ ABD tarafina tekrar gecmek (Rusya ve Iran`la Astana surecinin sonlanmasi, Suriye`de manevra kabiliyetimizin ciddi sekilde azalmasi, ekonominin kismi toparlanmasi)

Artik herkesi mutlu edebilecegimiz bir asama yok. Secimler net ve kesin olmali.
    abd yanında olursan yanında bir özerk yapı ve üstüne göçmen topluluğu gelecek rusya yanında olursan ek ambargo yiyeceksin her türlü zarar daha doğrusu her şey buraya gelene kadar yaptığın yanlış hamlelerin ürünü.Kendi ayağına sıktın.Dış politikamız berbat hataları düzeltme çabası yok.Resmen sokaklarda şansa yaşadığımız gibi şansa ilerleyen bir dış politikamız var salla git e sonucuda bu 2 kesimin ağzına bakarsın böyle sorsan dünya lideri derler yersen.Lider mi piyon mu sen karar ver.

• İyi ki varsın başkanım
    sen olmasan halimiz ne olurdu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • mitokondrioglukadayi kullanıcısına yanıt
    Veya 2. Dünya Savaşında olduğu gibi "savaş sizin savaşınız şimdilik hiç bir tarafa destek vermek istemiyoruz" diyerek geçiştirebiliriz. Pek bilinmez ama sınır komşumuz Yunanistan 800 bin, Bulgaristan 85 bin insan kaybetti 2. Dünya Savaşında.İkisi de o yıllarda nüfusça ufacık ülkeler biz girsek milyonlar ölürdü.

Şimdi öyle bir dış politika izleniyor ki daha ortada savaş yok kimin yanında savaşsak gibi diye hesap kitap derdindeyiz. Bizimki gibi ekonomisi zayıf yatağa düşmüş bir memleketi aynı Almanya İkinci harpte Osmanlı'ya yaptığı gibi düşmanları oyalamak için yem olarak kullanır hem ABD hem de Rusya.

Filler fingirdeşir çimenler ezilir.

• Az once Uskumru fileto aldim, gecen sene 7.5 liraydi (dondurulmus fileto), bu sene 12.95 olmus, neredeyse %73 fark var...

Sen mevduata %23 veriyorsun, parami komple uskumruya yatirsam bile daha fazla getiriyor...

Enflasyonun hali budur, inanmayan Bim`in gecen seneki uskumru fileto fiyatina baksin.
  • Dostlar, en geç ay sonuna dek yüklü dolar bozdurmam gerekiyor. Sizce fed toplantısı olsun başka olaylar olsun bu ay içinde en uygun dolar bozdurma /yükseleceği gün ne zaman olabilir?

Fikirlerinizi iletir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OrQuN -- 16 Eylül 2018; 21:17:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • OrQuN kullanıcısına yanıt
    Ay sonuna kadar beklemenizi tavsiye ederim ayın 20 si ile 30 u arası beklenen bi zirve var şahsi tahminim cumaya kadar olmazsa 25 i gibi 6.50 yi geçecektir. Minumum 6.70 düşünüyorum ama malum akşam neyle yatıp sabah neyle kalkacağız bilmiyoruz

• "FETÖ OLAYINDA GÖRÜLECEĞİ GİBİ..."

Ataman, İBB Başkanı Mevlüt Uysal’a, “Soru şu, bu kenti 15 yıldır siz yönetiyorsunuz, **** Boğaziçi öngörünüm de kaçak site yapmış, 23 adet kaçak yapı yapmış, gören yok! Siz idare olarak göz yummasanız yol vermeseniz bu meczup bu kadar kaçak bina yapabilir mi? Yapamaz. Önce izin verdiniz, kullandınız şimdi ters düşünce, yıkım ve para cezası kararı aldınız. FETÖ olayında görüleceği gibi siz siyasi ayağı çıkarmakta yavaş davranıyorsunuz. Bu olayda kaçak yapıların görülmemesi için kamu görevlilerine müdahale eden baskı kuran siyasileri ortaya çıkaracak mısınız? Biliyorsunuz bir yolsuzluğun olması için siyaset, bürokrat ve iş adamı üçlüsü olmadan olmaz”

https://odatv.com/adnan-oktarin-siyasi-ayagi-kim-16091817.html

Yediniz bitirdiniz memleketi.

• 15 senelik akp uyesiyim ve senelerdir sandıkları ilce vs görevlere bulundum

Değil şu saatten sonra akp ye oy vermek heryerde eleştiriyorum

Elestiricegimde sovecegimde

Alt Alta bir çok şey yazarım ama hiç gerek yok

Şu saatten. Sonra benim gibi akp ye oy veren arkadaşlar uyanın

Yanlış yönetim yanlış politikalar halk yoksullastikca artan akp yandaşlarının servetleri vs sığınmacı ve göçmenler

Uyanın arkadaş uyanın yoksa bu memlekette bizde biteceğiz vermeyin oy kesinlikle

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.hurriyet.com.tr/galeri-yeni-iphonelarin-turkiye-fiyati-belli-oldu-40957578?p=3

XS Max‘in 256 GB’lık versiyonu 13.999 TL’den
    XS Max’in 512 GB’lık versiyonu oldu. Bu model ise 15.999 TL

sanırım artık zengnler hariç kimse alamayacak.
  • ozman80 O kullanıcısına yanıt
    Asgari ücretle çalışanın 5.000 tl ye telefon aldığı ülkenin adıdır Türkiye.

Ondan sonra efendim döviz neden yükseldi alım gücümüz neden düştü. Tamam biz bütün suçu iktidara atıyoruz ama bizlerde az müsrif değiliz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BluePassenger -- 16 Eylül 2018; 10:5:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BluePassenger

Asgari ücretle çalışanın 5.000 tl ye telefon aldığı ülkenin adıdır Türkiye.

Ondan sonra efendim döviz neden yükseldi alım gücümüz neden düştü. Tamam biz bütün suçu iktidara atıyoruz ama bizlerde az müsrif değiliz
    Biz nasılsak iktidar da o aslında

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • كما تكونوا يُوَلَّى عليكم
    nasılsanız öyle yönetilirsiniz

ben yönetilmek istediğim gibi yönetiliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Münebbih -- 16 Eylül 2018; 11:18:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozman80

http://www.hurriyet.com.tr/galeri-yeni-iphonelarin-turkiye-fiyati-belli-oldu-40957578?p=3

Gerçek zengin parasının değerini bilir. Bir telefona 15000 lira vermez

• faizcileri dolarcıları
    doyuramazsınız
    doymazlar

daha yüksek faiz
    daha pahalı dolar
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur1301

Gerçek zengin parasının değerini bilir. Bir telefona 15000 lira vermez

Bahsettiğin gerçek zengin ayda ne kadar kazanıyor bilmiyorum ama örneğin 100 bin tl kazanıyorsa, ki bu oldukça abartısız bir rakam iyi zengin değil de bir kaç dükkanı, dairesi kirada olan birinden bahsediyorum bu adam parayı biriktirip 10 dükkan daha alsa veya kapalıçarşıda dükkan sahibi olsa ne olacak ? Çocukları 15 bin tl'lik telefon kullansın diye turşusunu mu kuracak paranın ? Toprağın altına girdikten sonra ben ne diye kimin için tasarruf yaptım diye düşünüp durur o iyi zengin.

Bir kere yaşıyorsun, o ahirette saraylar, şarap akan ırmaklar, huriler, nuriler her dinin yeni üye toplamak için insanlara vaad ettikleri şeyler.

• ali_ihsan21 kullanıcısına yanıt
    islam hakkında apık sapık yazıp durma yavrucum !!

ve herkes hayatının bi ömür yazdıgı kitabın hesabını verecektir .. sen bu kafayla huri felan alamayacan karşılık olarak cehennemin 7 kapısının birinden içeri atılacaksın kefereliğinden ötürü ..

ölürken göreceksin ölüm sekerisi geldiğinde ... bak gör
  • suç ekonomiyi dogru duzgun yonetemeyip telefonun fiyatının 15000 e gelmesine neden olanlarda değil ? tüketende mi ? saka mı bu ? kıytırık cep telefonunu 10 asgari ücrete denk getirenler utansın.

ha asgari ücretle bu ülkede 15000 ' e telefon alanda ayrı bir kafa o ayrı. burası şuan 3. dünya ülkesi senin telefon değil aç karnını dusunmen lazım. bizi bu noktaya getirenlere sevgiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozman80

http://www.hurriyet.com.tr/galeri-yeni-iphonelarin-turkiye-fiyati-belli-oldu-40957578?p=3

Türkiye Afganistan oluyor deyince kulak verseydi AKP'liler böyle olmazdı. Şimdi başlar birileri "iPhone alamayınca mı Afganistan olunuyor ?"

Evet iPhone alınamayınca Afganistan olunuyor.

• 
Sayfa: önceki 25552556255725582559
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.