Şimdi Ara

🔥 Dolar=6,86₺ ' Euro=7,73₺ ' G.Altın=390₺ (06 TEMMUZ) 🔥

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Obsessive* Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 107 Misafir (9 Mobil) - 98 Masaüstü10 Mobil
82.335
Cevap
695
Favori
3.401.518
Tıklama
Tüm Forumlar >> Finans Forumları >> Yatırım Araçları >> 🔥 Dolar=6,86₺ ' Euro=7,73₺ ' G.Altın=390₺ (06 TEMMUZ) 🔥
Giriş
    588 Mesaj
    Dolar 3.5 altına inecek diyorlar gerçi ben bu ülkede çıktıktan sonra inen bir şey görmedim benim pek umudum yok ama olursa ne olur merak ediyorum.

Bırakın bu işleri doları olanlar nasıl da bozuluyor? 2 aya kalmaz görücem burada ağlayanları. Reis toparlarız dediyse vardır bir bildiği. Yalan söylediği ne zaman görüldü?
    |
    |
    Solomun kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: KgnGksnn

neye dayanarak söylüyosun dostum

Alıntıları Göster
    Ben cevap vereyim özel şirketlerin öküz yükü ile olan döviz borcu dolayısıyla önümüzdeki 2 ay dolar almak zorunda olmalarından dolayı bu düşüş köprüden önceki son çıkış olabilir onlar için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali_ihsan21 -- 13 Eylül 2018; 23:27:43 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: ldr1907

Bırakın bu işleri doları olanlar nasıl da bozuluyor? 2 aya kalmaz görücem burada ağlayanları. Reis toparlarız dediyse vardır bir bildiği. Yalan söylediği ne zaman görüldü?
    Kardeşim sende abarttın artık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yarbay
    9724 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: duzguner42

Dolar 3.5 altına inecek diyorlar gerçi ben bu ülkede çıktıktan sonra inen bir şey görmedim benim pek umudum yok ama olursa ne olur merak ediyorum.
    jöleyi fazla kaçırmış onu diyen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: Patatos

Döviz alım fırsatı mı hocam? Dolar mı Euro mu tavsiye edersiniz? Faiz en az kac olmali ki mevduatta tutalım?
    Hocam ben bu seviyelerden dolar almam daha beklerim. OVP'yi görmeden bu topa, bu faizler varken girmek tehlikeli.

Ben bu dönemi tl mevduatta geçiriyorum ama herkesin yoğurt yiyişi farklı tabi.

1 hafta içinde bankalar %25 ve üzeri faiz vermeye başlarlar mevduata diye tahmin ediyorum.
    Adamin biri ev almak daha zorlasacak demis, kredi maliyeti yukseliyor ya, haspam millet kredi cekemeyecek ev alamayacak, ev fiyatlari yuksek kalmaya devam edecek saniyor...

1. kismi dogru, maliyetler feci yukselecek...

Ama ispanya ornegine benzer sekilde insaat sektorunde defaultlarin olmamasi imkansiz, issizlik buna paralel olarak artacaktir. Merak eden Ispanya`daki emlak krizine baksin, ispanya`daki krizde de oncu insaat sektorundeki balonlasma ve gdp`deki sacma sapan asiri yukselislerdi.

Biz de bir ara buyumede Cin`le yarisiyorduk ya, hah iste onun gibi.

Bir bilseler neyin ne olacagini...

Ozetle, halk kredi cekemez kirada yasar ama, sen insaat balonunla nah yasarsin!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mitokondrioglukadayi -- 13 Eylül 2018; 23:35:46 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    602 Mesaj
    Daha faizin etkisi başlamadı bir başlasın şakkadanak düşecek dolar. Bir de rahip krizini çözersek bal kaymak olur. Zaten nur gibi adam bir suçu muçu yok onu da salarız. Abd'ye bu kadar gözdağı yeter. Bizle dans edemeyeceklerini öğrenecekler sonunda. Reisin oyun bozma yönetimine hayranım.
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: ali_ihsan21

jöleyi fazla kaçırmış onu diyen

Alıntıları Göster
    Gelişmekte olan ülkelerden kaynaklı kriz, gelişmiş ülkelere sıçararsa böyle birşey olabilir. Ama kalıcı olmaz.. Önümüzdeki sene içinde ABD'de öğrenci kredileri(student loans) ve otomobil kredilerinden kaynaklı bir kriz bekliyorum.

Gelişmekte olan ülkelerdeki bu kriz derinleşirse ve ucu ABD'ye dokunursa orada tetikleyici, uyarıcı bir etki gösterebilir. Zaten sürekli forumda "ABD ve AB krize girerse dolar anca 3tl'li rakamlara düşer." dememin sebebi bu.
    |
    |

• Yüzbaşı
    619 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Equris

Hocam ben bu seviyelerden dolar almam daha beklerim. OVP'yi görmeden bu topa, bu faizler varken girmek tehlikeli.

Ben bu dönemi tl mevduatta geçiriyorum ama herkesin yoğurt yiyişi farklı tabi.

1 hafta içinde bankalar %25 ve üzeri faiz vermeye başlarlar mevduata diye tahmin ediyorum.

Alıntıları Göster
    Vakıfbanktan taze taze %24 tl faizi aldım (şubeden). Yarını beklesem daha fazlasını alırdım büyük ihtimalle. Stopaj da inince fena olmadı gibi. Önümüzdeki günlerde mecburen arttıracaklardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egemena -- 13 Eylül 2018; 23:41:34 >

• Yüzbaşı
    585 Mesaj
    Kendimizi kandırmaya gerek yok doların dip seviyesi belli oldu 6.01 böyle yüksek bir faiz artışında bile 6nın altına inmedi haftaya fedi fiyatlamaya başlar tekrar 13 ağustosta gördügü 7.20 ye doğru adım adım gider.YTD

Orijinalden alıntı: ali_ihsan21

Ekonomini düzeltebilmek için PKK ve FETÖ ile çalışmış birini ABD'ye teslim etmeyi göze alıyorsun. Bu işte geldiğimiz nokta.

Bu kafa Öcalan'ı da salar, gerçi aranız açılmasa idi FETÖ ile ev hapsine çıkarıyordunuz zaten.

Alıntıları Göster
    Bu arkadaş doların 6 ay önce 3.80tl,

Tam 1 sene önce ise 3.38tl olduğunu unutuyor sanırım.

O zamanlar insanların burda benimle "Dolar 3tl'nin altına düşecek" diye tartıştıkları dönemdi. Çok ağır konuşanlar olmuştu. 4.90tl olacak dediğimizde imkansız geliyordu.

Bu arkadaşları 4-5 sene sonra dolar konusunda görebilecek miyiz? Çok merak ediyorum. 6-7tl'li rakamları mum ile arayacaklar ama iş işten geçmiş olacak..
    |
    |

• Yarbay
    2175 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kemalbey12

Kendimizi kandırmaya gerek yok doların dip seviyesi belli oldu 6.01 böyle yüksek bir faiz artışında bile 6nın altına inmedi haftaya fedi fiyatlamaya başlar tekrar 13 ağustosta gördügü 7.20 ye doğru adım adım gider.YTD
    Doların dip seviyeyi gördüğünü anlayabilmemiz için orta vadeli plan, Rahip olayı, ABD ve AB ilişkilerinde hangi yola gireleceğini görmemiz lazım kısa vade için.
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Fulton

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    OVP den beklentin nedir hocam? Enflasyon şu kadar olacak, cari açık şu kadar olacak, büyüme şu kadar olacak diyecekler. Nasıl yapılacağı ile ilgili somut bir şey duyabilecek miyiz sence?
  • Binbaşı
    1538 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: DennisLars

doların gidişatı şuan hükümetle alakalı tamamen

eğer abd ile ilişkiler düzelir de tasarruf yapmaya başlarsak dolar yavaş yavaş geriye gider

ama rte dik kafalılık ederse hem kendisi hem ülke çöküşe doğru hızla ilerler.

Ben abd'ye karşı geri adım atacağımızı düşünüyorum. Yargıdan rahip brunson suçsuz damgası çıkartıp abd'ye postalarlar ilişkilerde normalleşme sürecine girer.

180 milyar dolar finansman lazım 1 sene içinde üstüne 40-50m dolar cari açığı nasıl fonlayacaksın.

ABD kaynaklı yatırım ve fonlar olmadan bu ülke bunları çeviremez asla.
    kurtar bizi damatt.
    |
    |

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    9724 Mesaj
    quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Son slayt gösterisinden sonra kimsenin bir ümidi olacağını ben de sanmıyorum

|
    |

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    FED'in gereğinden fazla hızlı faiz arttırması gelişmekte olan ülkeleri negatif etkiler. Eğer gelişmekte olan ülkelerde kriz derinleşirse ve bu dönüp ABD ve AB gibi ülkeleri vurursa onlarda krize girer.

Mesela bizde kriz nedeni ile otomobil ve telefon satışları düşüyor bu tüm gelişmekte olan ülkelere yayılırsa bu sefer gelişen ülkeler karlılığını yitirir ve başta borsalarında düşüş başlar.

FED bu toplantıda faiz arttıracaktır ama bence artık gelişmekte olan ülkelerin durumunu göz ardı edemeyecek seviyeye geldiler. Belki aralık toplantısında pas geçebilirler ya da bu toplantıda pas geçip aralıkta arttırırlar.

Bu süreç nereye evrilecek bende merak içindeyim..
    |
    |

• Binbaşı
    1150 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ldr1907

Ne oldu faiz arttıramazlar diyenler sus pus. Merkez Bankası çıkarıp masaya vurdu. Ben Reis falan tanımam dedi alayını dağıttı. Dolar rezil oldu. Artık kötü günler bitti çok şükür, şimdi şahlanma zamanı. İstikrar ve kalkınmanın tek temini olan Ak Parti ile şahlanmaya kaldığımız yerden devam. Var mı itirazı olan?
    Kafan yerindemi birader? Şakaysa söyle...

Şaka değilse vay halimize!

Orijinalden alıntı: egemena

Vakıfbanktan taze taze %24 tl faizi aldım (şubeden). Yarını beklesem daha fazlasını alırdım büyük ihtimalle. Stopaj da inince fena olmadı gibi. Önümüzdeki günlerde mecburen arttıracaklardır.

Alıntıları Göster
    %24 çok güzel bir faiz oranı hocam. Güzel günlerde harcayın diyemiyorum, güzel günlerde biriktirin..

Çünkü şuan nakitte tasarruf çok önemli. Ülkecek tasarruf etmeliyiz..
bankalar.org
Media Sözlük
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,641
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.