Şimdi Ara

🔥 Dolar=6,86₺ ' Euro=7,73₺ ' G.Altın=390₺ (06 TEMMUZ) 🔥

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Rodoplu , RaymonD7 , Canisev , resE , Cém , aliözcan Daha Az
6 Kayıtlı Üye (6 Mobil) ve 38 Misafir (17 Mobil) - 21 Masaüstü23 Mobil1 iOS1 Android
82.221
Cevap
695
Favori
3.390.023
Tıklama
Popüler Konular listesinde 5. Sırada  bugün en iyi #1
Tüm Forumlar >> Finans Forumları >> Yatırım Araçları >> 🔥 Dolar=6,86₺ ' Euro=7,73₺ ' G.Altın=390₺ (06 TEMMUZ) 🔥
Giriş
    814 Mesaj

İnsanlar "Dolar artıyor" diye parti verse ne olur ? Ne değişir ki ? Hani öyle bir anlatıyorsunuz ki sanki buradaki insanlar Dövizin artışına sevindiği için Döviz artıyor.

Aynı kişiler burada ağlayıp "bittik, fakirleştik" dese Dolar düşecek mi ? Bu insanlarin bir suçu yok. Siz de mesela tepkinizi yanlış kişilere veriyorsunuz, bugün ülkenin bu halde olmasının sebebi olanlara gösterin tepkinizi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lord Joker. -- 13 Eylül 2018; 16:33:5 >
    |
    |
    Dgkn_ngn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

2018 seçim beyannamesi

"Önümüzdeki dönemde faizlerin oluşturduğu maliyet baskısını azaltacak tedbirleri hayata geçireceğiz."

Söylediklerinin tam tersini yapmasına rağmen her seçimi kazanan eşsiz siyasetçi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: K.chaLi

Zaten bir öncekinde örtülü faiz artışı etkisi ile aşağı yukarı sizin dediğiniz oran oluyor. MB zaten repo ihalesi yapmayarak gecelik vadede 19.25'ten fonluyordu. Dedi ki yarından itibaren fonlama haftalık vadeden yapılacak. Haftalık için ön görülen faiz de 17.75 idi onu %24 yaptı. Yani aslında 625 baz puan artıştan daha azı oldu.

Ayrıca daha az faiz artışı ile yetinilmesi zaten %40'lara dayanan ticari faizlerin olduğu ve üstelik kredi genişlemesinin durduğu bir ortamda anlam ifade etmeyecekti. Ekonomik daralma başladı. Buna yüksek enflasyon ile birlikte yüksek kur da eşlik ederse krizi ağırlaştırırız. Bugünkü açıklamada iç talepteki yavaşlamaya dikkat çekmesi bu yüzdendi. Doğru yaptı ama asıl iş ekonomi yönetiminde artık.
    Çok güzel açıklamışsınız hocam çok teşekkür ederim.

• Yarbay
    3363 Mesaj
    Şunu bırakayım şuraya. Bu arada tavsiye ederim çok bilgilendirici bir kanaldır.

PSN : SucukEkmek
  • Binbaşı
    1165 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Dgkn_ngn

İlginç bir konu, 2018 sonundaki şenliklerden falan bahsediliyor. Ülkenin durumu daha kötü olacak diye zevk alan insanları görüyorum.

Genelde forum içinde pek böyle toplara girmem çünkü her kafadan bir ses çıkar, gerek yok. Ticaretin içindeyim ve şu sıralar o kadar çok batan firmaya şahit oluyorum ki, anlatan insanların elinde bir tek çekirdek eksik! Ve resmen o batan firmaları anlatan insanları görüyorum burada!

Yapmayın Allah aşkına size ne faydası var bu durumun. Size, ailenize, çevrenize, ülkenize ne faydası var? Başka bir vatanınız, başka bir toprağınız var mı?

Konu kirlenmesin yorumum okunsun ve geçilsin. İnşallah üzerine alınanlar alınır, yüreği çarpar da etkilenir.
    Basit refleks tadında doğal bir tepki ... Ben uyardım mı ? Oy verme dedim mi ? Ekonomistim konuştuğunda gerçekleri ortaya serdi mi ? Herkes yazdı çizdi mi ? Cehalet kazandı mı ?

Bir tecavüzcü cezasını çektiğinde sevinmiyor musunuz ? Yada bir hırsız ? Yada bir katil ? Aynı şey ... Demokratik yollar ile, bireysel gelişimin getirdiği toplumsal bilinçle düşünüp bu ülkenin bir yere gidemeyeceği son seçimlerce belli oldu. Çünkü ne düşünen var ne de gelişen.

Geriye ekonomi kalıyor. Türk halkı işin ucu cebine dokundu mu yanar da yakar da. Bu hep böyle oldu. Eğer bir mucize gerçekleşmez ise bu ekonomik gidişat, ülkede özellikle kendini has-bel kadar geliştirmiş kitlelerin yıllardır nefretini ve kusma refleksini kazanan bir adamın gidişine delalettir ki bu da insanları -kendilerine gelecek zarara rağmen- sevindiriyor.

Asıl ülkesini seven onlar. Çünkü adam biliyor belki kendisi de acı çekecek ama halk uyanacak. Ülkesi daha iyi yarınlar görecek başındaki bela kalkarsa. Vs vs ...

Bu açıdan bakarsanız durum sandığınız kadar "vatan haini" kıvamında değildir. Neticede 16 yıldır bu ülkeyi yönetenler belli, bu ülkeye giren o gıcır gıcır sıcak paraları nerelere nereler gömenler belli. Ee bu, senden benden bu gün acı acı çıkıyor.

Ben bu adamın gideceği her hangi bir yön veya yöntem ayırt eder miyim sence bu gidişattan bu başımıza gelenlerden sonra ? Eğer ekonomik bir çöküntü ile olacaksa varsın öyle olsun, düşünün o kadar ah kesmişiz ki buna bile razı olur hale gelmişiz. Ülkede uyanması gereken korkunç derecede büyük bir güruh var çünkü ...
    |
    |

• Yarbay
    9723 Mesaj

Son zamanlarda dolar 5,5'e düşecek falan demeye başladı, 625 baz puan artışta bile ancak 6,17'ye düşen dolar nasıl 5,5'e düşecek merak ediyorum

|
    |
    Free WiLL kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Haklısın ben sağlam tiyo lar alıyorum. Belki inanmazsınız ama bu dolar mevzusundan son 1 yılda mükemmel bi kazanç elde ettim. Ek gelir demek daha doğru olur. İlk kez 10 15 gün önce 1.000 dolar aldım 6.627 den ve ilkkez şu an ters köşe oldum zaten onuda keyfe keder aldım bi beklentim olduğundan değil. Ama sana bi iyi bi kötü haberim var kötü haber dış borçları ödeyecek para yok bu ödemeler yapılmayınca dolar bu seviyelerde 3 5 ay gidip gelecek iyi haber borç ödenecek şayet günü gelen borçlar ödenirse dolar sene sonunda 8 civarında olacak. Bende her ne kadar trol olsamda doları aldım reise bakıyorum😽

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Zeen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Dgkn_ngn

İlginç bir konu, 2018 sonundaki şenliklerden falan bahsediliyor. Ülkenin durumu daha kötü olacak diye zevk alan insanları görüyorum.

Genelde forum içinde pek böyle toplara girmem çünkü her kafadan bir ses çıkar, gerek yok. Ticaretin içindeyim ve şu sıralar o kadar çok batan firmaya şahit oluyorum ki, anlatan insanların elinde bir tek çekirdek eksik! Ve resmen o batan firmaları anlatan insanları görüyorum burada!

Yapmayın Allah aşkına size ne faydası var bu durumun. Size, ailenize, çevrenize, ülkenize ne faydası var? Başka bir vatanınız, başka bir toprağınız var mı?

Konu kirlenmesin yorumum okunsun ve geçilsin. İnşallah üzerine alınanlar alınır, yüreği çarpar da etkilenir.
    Evet kendi adıma keyfim yerine geliyor her kötü haberde.Çünkü yıllarca bu cahil yobaz halka insan gibi bilale anlatır gibi anlatılmaya çalışıldı sonuç ortada.Son seçime kadar ufakta olsa bir ümit vardı oda artık bitti.Koskoca ülke tek bir kişinin emri altına girdi.Yargı yürütme basın falan artık herşey onun emri altında.Bu saatten sonra halk ve esnaf açlıktan geberse çekirdek çitletip izlerim artık.Çünkü hep diyorlar yaa bu aktroll tayfası sandıkta koyduk diye alsınlar hayrını görsünler.Kurunun yanında yaşlarda yanacak yapacak birşey yok.Pim çoktan çekildi.Patlayacağı anı bekliyoruz.
    |
    |
    Intel Core i7 8700K(5ghz oc)--Sapphire Radeon RX 5700 8GB--LG 31,5" 32GK850F 1 Ms 2K 144Hz Freesync 2--GIGABYTE Z370 AORUS Gaming 7--16GB(2x8) GSKILL RipjawsV Siyah DDR4 3200Mhz CL16(3600 CL17 oc)--960 EVO 500 GB NVMe M.2 SSD--Samsung 250GB 850 EVO--Crucial M500 240GB--PHANTEKS P400S TEMPERED GLASS BLACK/RED--EVGA SuperNOVA 750 G2 80 GOLD--NZXT Kraken X62 Liquid Cooling System--HARMAN KARDON Soundsticks Wireless 2.1 Speaker System--CORSAIR K70 LUX Mechanical Gaming Keyboard--ROCCAT KONE EMP RGB Gaming Mouse--Creative Sound Blaster Tactic 3D Sigma USB Gaming Headset

• Kurmay Yarbay
    16774 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Free WiLL

Bu adamın bu videosunu sabah izlemiştim ama 5.5 halen iddialı bir seviye. Hele bugüne rağmen. Adam Cunda adasında yaşıyor galiba ve güneş gözlüksüz ilk defa rastladım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yarbay
    15538 Mesaj
    quote:

Bu adamın tahminlerini pek ciddiye almayın.Bu arada takibimde olan bir youtuber kendisi.
    Intel Core i7 8700K(5ghz oc)--Sapphire Radeon RX 5700 8GB--LG 31,5" 32GK850F 1 Ms 2K 144Hz Freesync 2--GIGABYTE Z370 AORUS Gaming 7--16GB(2x8) GSKILL RipjawsV Siyah DDR4 3200Mhz CL16(3600 CL17 oc)--960 EVO 500 GB NVMe M.2 SSD--Samsung 250GB 850 EVO--Crucial M500 240GB--PHANTEKS P400S TEMPERED GLASS BLACK/RED--EVGA SuperNOVA 750 G2 80 GOLD--NZXT Kraken X62 Liquid Cooling System--HARMAN KARDON Soundsticks Wireless 2.1 Speaker System--CORSAIR K70 LUX Mechanical Gaming Keyboard--ROCCAT KONE EMP RGB Gaming Mouse--Creative Sound Blaster Tactic 3D Sigma USB Gaming Headset
  • Binbaşı
    1723 Mesaj

Olurmu öyle şey siz olayı anlamamışsınız ne kadar faiz o kadar iyi ekonomi demektir. Hiç bişe bilmiyorsanız Avrupa ülkelerinin faiz oranlarına bakın

|
    |
    ardicli2000 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Eyvallah hocam siz de sağolun.

|
    |
    Mao tun kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: K.chaLi

Zaten bir öncekinde örtülü faiz artışı etkisi ile aşağı yukarı sizin dediğiniz oran oluyor. MB zaten repo ihalesi yapmayarak gecelik vadede 19.25'ten fonluyordu. Dedi ki yarından itibaren fonlama haftalık vadeden yapılacak. Haftalık için ön görülen faiz de 17.75 idi onu %24 yaptı. Yani aslında 625 baz puan artıştan daha azı oldu.

Ayrıca daha az faiz artışı ile yetinilmesi zaten %40'lara dayanan ticari faizlerin olduğu ve üstelik kredi genişlemesinin durduğu bir ortamda anlam ifade etmeyecekti. Ekonomik daralma başladı. Buna yüksek enflasyon ile birlikte yüksek kur da eşlik ederse krizi ağırlaştırırız. Bugünkü açıklamada iç talepteki yavaşlamaya dikkat çekmesi bu yüzdendi. Doğru yaptı ama asıl iş ekonomi yönetiminde artık.
    Ustam bu konuda bilinçli birisin belli. İhaleler yarın açılacak deniliyor. 10 yıllıklar vesaire. Bu dövize o anki kurdan düşüş olarak yansır mı? Pozisyon almaya çalışıyorum da iki üç hafta sonrası için maliyet düşürerek.

• Yarbay
    3363 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: -MoDeStUs-

Bu adamın tahminlerini pek ciddiye almayın.Bu arada takibimde olan bir youtuber kendisi.

Alıntıları Göster
    zaten yatırım tavsiyesi değildir diye söylüyor kendisi de ama analiz konusunda oldukça başarılı olduğunu düşünüyorum.

• Yarbay
    8540 Mesaj
    quote:

zaten yatırım tavsiyesi değildir diye söylüyor kendisi de ama analiz konusunda oldukça başarılı olduğunu düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    analistlerin hepsi yanıldı, sadece 7 olacak diyen ve nedenlerini sayan akplilerinde bunu diyeni fetöcü ilan ettiği kişiler doğruyu bildi
    |
    |
    3363 Mesaj

Video da bahsetmiş kendisi. Kilit nokta amerika ile aramızdaki gerginliğin ekim ortasına doğru sonlanacağı tahmini.
    |
    |
    ali_ihsan21 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    3695 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Cinscat

Haklısın ben sağlam tiyo lar alıyorum. Belki inanmazsınız ama bu dolar mevzusundan son 1 yılda mükemmel bi kazanç elde ettim. Ek gelir demek daha doğru olur. İlk kez 10 15 gün önce 1.000 dolar aldım 6.627 den ve ilkkez şu an ters köşe oldum zaten onuda keyfe keder aldım bi beklentim olduğundan değil. Ama sana bi iyi bi kötü haberim var kötü haber dış borçları ödeyecek para yok bu ödemeler yapılmayınca dolar bu seviyelerde 3 5 ay gidip gelecek iyi haber borç ödenecek şayet günü gelen borçlar ödenirse dolar sene sonunda 8 civarında olacak. Bende her ne kadar trol olsamda doları aldım reise bakıyorum😽
    adamsın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Ama şöyle bi durum var özel sektörün dış borç ödemesi var onlara alım fırsatı vermek için bu hamleyi yapmış olabilirler. Eğer öyleyse 5.80 leri bile görebilir

|
    |
    Zeen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Video da bahsetmiş kendisi. Kilit nokta amerika ile aramızdaki gerginliğin ekim ortasına doğru sonlanacağı tahmini.

Yorumları okuduysan en popülerlerin arasında olmalı bir zat-ı muhterem (kim acaba) ABD ile gerilim başlamadan önce dolar 5,5 tl idi zaten, dolar her zamanki yükselişini sürdürürken rahip krizi oldu ekonomik kriz rahip gerilimine yamandı tarzında bir yorum var.

Özeti; bizim ekonomik sorunlarımız rahip ile başlamadı ki rahip ile bitsin ? 625 baz puan faiz artışı ne kadar düşürürse rahip salınırsa o da o kadar düşürür.

|
    |

|
    |
Media Sözlük
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,578
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.