Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (2544. sayfa)

6 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 29 Misafir (2 Mobil) - 32 Masaüstü3 Mobil
5 sn
235.431
Cevap
1.165
Favori
11.783.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
26. Sırada  bugün en iyi #4
Sayfa: önceki 25422543254425452546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Reis suçu ohale atar mı? Ohali kaldirin dediniz kaldırdık, dolar bu yüzden uçtu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Faiz etkisiyle bir süre daha düşecek gibi, 5.80’ler falan görürse ne varsa altın dolar Euro karışık gireceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Merkur

Reis suçu ohale atar mı? Ohali kaldirin dediniz kaldırdık, dolar bu yüzden uçtu.

Asıl sebep çapulcuların Taksim Parkına AVM yapılmasını engellemeleri, bakın o günden yani 2013'ten beri dolar yükseliyor. Topçular Kışlası yeniden dikilse içine AVM yapılsa ülke ekonomisi kurtulurdu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hakan_harputlu H kullanıcısına yanıt
    ali_ihsan21 kullanıcısına yanıt
    Bugün de sizi de İzmir marşıyla uğurluyorum. Hoşçakalın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali_ihsan21

Şaka maka 6,09 oldu ama ben hala çok kısa bir sürede 7'leri test edeceğini düşünüyorum. Param olsa alırdım ama bu seviyelere düşeceğini öngöremedim. YTD
    Kısa vadede yön aşağı doğru. Orta ve uzun vade yukarı. Bu faiz volatiliteyi azaltıp stabiliteyi sağlar kısa vadede. Şöyle düşünün aşırı ağrıları olan bir adam hastaneye gitmiyor ve bu baş ağrısını 500mg lik ağrı kesici ile sağlıyor. Nasıl ki bir kaç gün geçici ağrılar azalır ama hastalığın kaynağını bilinmediği ve doktora gitme niyeti olmadığı için Daha şiddetli bir ağrı olarak döner. Ancak bu sefer baş ağrısı ile beraber mide, bağırsak problemleri de oluşur.

Yukarı da anlattığım misali mb raporu özetliyor. Enflasyonda genele yayılma hızı arttı diye. Şimdi biz tedavinin olmayacağını öngörüyoruz ancak ağrıların ne zaman başlayacağını bilmiyoruz sadece kısa vadede diye tahmin ediyoruz. Seviye olarak ise 5.80 altı bana kalırsa 5.50 ler. Bence en az 1 hafta müsaade verilmeli hükümete. Ovp yi açıklamayı ekimde düşünüyorlar. Reformu görene kadar stabilize olur kur. Hükümet acı reçeteyi açıkladığında işte o zaman alım fırsatı olacak. Ha reçeteyi açıklamazlarsa kur için konuşulan seviye çift haneli rakamlar. Bu yüzden hep derim al tut.

• quote:

Orijinalden alıntı: SAVIAR

Bugün de sizi de İzmir marşıyla uğurluyorum. Hoşçakalın.

Ne kadar iyi espiri yaptıysam adam beni yandaş sandı.

• Bir çok internet yorumcusunu dinledim ama hiç biri Erdoğan'ın MB'nın faizi arttıracağı günün sabahı neden faiz karşıtı söylemde bulundu açıklayamıyorlar. Mantıklı bir açıklama getirebileceklerine de inanmıyorum zaten ama en ufak mantık zerresi barındıran yaklaşım olan "MB'nın bağımsızlığını kanıtlamak istedi" söylemi dahi kendi içinde bir çelişki barındırıyor o da MB'nın faizi yükselteceğini nereden biliyordu ?

Elinde kalmış son 2 kurşun onu da havaya sıkıyorsun, anlaşılır gibi değil.

edit 6,08'den 6,12'ye geldi tekrar. 6'nın altına düşecek mi merakla izliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali_ihsan21 -- 13 Eylül 2018; 20:00:17 >
  • 20 kuruş düştü diye sevinilir mi yahu acayip bir millet olduk.

doların 4 olması lazım o zaman bir şeylerin etkisi olur.

Yarın Trump bir şey der fırlar yine tüm toplar ABD de artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Solomun

20 kuruş düştü diye sevinilir mi yahu acayip bir millet olduk.

doların 4 olması lazım o zaman bir şeylerin etkisi olur.

Yarın Trump bir şey der fırlar yine tüm toplar ABD de artık.

Trump'ı bırak Erdoğan bir şey demesin ekonomi ile ilgili diye dua ediyor yatırımcılar.

• quote:

Bir çok internet yorumcusunu dinledim ama hiç biri Erdoğan'ın MB'nın faizi arttıracağı günün sabahı neden faiz karşıtı söylemde bulundu açıklayamıyorlar. Mantıklı bir açıklama getirebileceklerine de inanmıyorum zaten ama en ufak mantık zerresi barındıran yaklaşım olan "MB'nın bağımsızlığını kanıtlamak istedi" söylemi dahi kendi içinde bir çelişki barındırıyor o da MB'nın faizi yükselteceğini nereden biliyordu ?

Elinde kalmış son 2 kurşun onu da havaya sıkıyorsun, anlaşılır gibi değil.

edit 6,08'den 6,12'ye geldi tekrar. 6'nın altına düşecek mi merakla izliyorum
    Mantik aramak sacma hocam birseyler demeden edemiyor hic konusmasa belki 5.80 altina gelirdi. Yandas kesim konusmalari dinleyip faiz istemiyor erdogan diye dusunup dolara yukleniyor bile olabilir. Bizim piyasalar kapandiktan sonra geri cekilmeye basladi biraz halkdaki para oynatmaya yetmez kuru diyoruz ama bal gibide dalgalandiriyor

• ali_ihsan21 kullanıcısına yanıt
    Diyelim elinde dolar 1000 dolar olan biri var. konusma yapalir 6.55 den dolar bozulur, etti mi 6550 tl. Merkez bankasi cikip beklenmedik bir artis yapar ve dolar 6.05 olur, bu arkadas 6550tl ile 1083 dolar alir. Hop, tatli kâr :)

• quote:

Orijinalden alıntı: K.chaLi

Estağfurullah hocam çok anladığımız yok. Öyle derin bilgilerim yok. Finansal okur yazarlık merakım var sadece. Mesela bahsettiğiniz tam olarak anlamadım :) Hazinenin yapacağı ihraçlarından bahsediyor iseniz onun yerine FED'in eylülde ne yapacağına bakarım. Kur tahmini yapmak çok zor. Bir de umudum yok ama OVP belki bir önümüzü görmeyi netleştirebilir.
    Merkez bankası repo faiz ihalesi açacakmış hocam. Ona binaen dedim. Bir de swap kararları falan 1 hafta boyunca düşürmüştü kademeli olarak
  • quote:

Orijinalden alıntı: suicide

Diyelim elinde dolar 1000 dolar olan biri var. konusma yapalir 6.55 den dolar bozulur, etti mi 6550 tl. Merkez bankasi cikip beklenmedik bir artis yapar ve dolar 6.05 olur, bu arkadas 6550tl ile 1083 dolar alir. Hop, tatli kâr :)

Bu örneği neden verdin anlamadım dediğin gibi sabah 6,55 idi akşam 6,08 dalgalanmanın çok farklı olduğu biliniyor, öyle ki Vatan computer girişlere yazı asmış gerçek fiyatı kasadan öğrenebilirsiniz kurdaki dalgalanmadan etiketlerle uğraşamıyoruz mealinde ama anlaşılmayan 625 puanlık bir faiz artışı yapılacak bunun döviz üzerinde etkisini neden konuşması ile 300 puan seviyesine çekip faizlerin bu seviyeye çıkmasının etkisini azaltıyor ?

Örnekteki krize firsati donusturen kisinin kim ya da kimler oldugu onemli, bu konuda biraz hayal gucunuzu zorlayin.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Merkur

Reis suçu ohale atar mı? Ohali kaldirin dediniz kaldırdık, dolar bu yüzden uçtu.

Asıl sebep çapulcuların Taksim Parkına AVM yapılmasını engellemeleri, bakın o günden yani 2013'ten beri dolar yükseliyor. Topçular Kışlası yeniden dikilse içine AVM yapılsa ülke ekonomisi kurtulurdu.

Alıntıları Göster
    İroni alert.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: suicide

Örnekteki krize firsati donusturen kisinin kim ya da kimler oldugu onemli, bu konuda biraz hayal gucunuzu zorlayin.

Ben bu tarz şeylere inanamıyorum 50 kuruşluk dalgalanmadan birileri pahalıyken satıp ucuzken alsın diye Cumhurbaşkanlığı seviyesindeki biri konuşma yapmaz.

• Yahu hala gerçekleri göremeyenler var.. Dolar bugün niye mi çıktı.. Kılışdaroğlu hapşurdu da ondan.. Yine yaptı yapacağını kılışdar.. Ama kılışdara rağmen Reis yine halkına derman oldu.. ve MB faiz artırdı dolar dibi gördü..

Bana herşey seni hatırlatıyor(Rei$)..
  • normal basında manşet: MERKEZ YİNE FAİZ ARTTIRDI

yandaş basında manşet: REİS DOLARI YİNE DÜŞÜRDÜ

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Ben onların da anladıklarını sanmıyorum, bu durum bana İngiltere gezisinde Erdoğan'ın finans çevrelerine "faiz çok kötüdür" deyip sonrasında Mehmet Şimşek'in gidip "aslında öyle demek istemedi" demesini hatırlatttı.

Muhalefet yönetimin hatalarına şeytanca anlamlar yüklüyor ama sorunun özü çok basit deneyimsizlik, bilgisizlik.

iyimserliginize saygim sonsuz :)

• 
Sayfa: önceki 25422543254425452546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.