Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (4097. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: leftercan1907 , ahmtulsnn Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 46 Misafir (2 Mobil) - 45 Masaüstü3 Mobil1 iOS
5 sn
234.909
Cevap
1.164
Favori
11.762.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
3. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 40954096409740984099
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Altin onsu 1.800 lerde sabah 1.820 deydi bakalım bu ay ne yönlü hareketler olacak. Daha ne kadar yükselebilir çok merak ediyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ayasofya ve Baro yasası gereksiz ısrarlar.
    Akp ye de vatandaşa da bir faydası yok.
    Anca dolar lobisinin işine yarar.
  • Faydası olabilir.
    Dolar zıplar, zaten zor duruyor. Sizde topu dış minnaklara atıp dolar neden yükseliyor sorusuna cevap vermek zorunda kalmazsınız

Brunson da x2 oldu dolar sonra geri düştü ama hepsi değil.. Kimse sordu mu yahu dolar çıktığı yere gelemedi ki diye?
    Üstüne dolar çakıldı diye kutlamalar yaptık.

Benzer durum olursa sasirirmiydiniz?

Mantık cami konusundan vazgeçilir diyor ama tarihe bakınca yarın is biter cuma namazını müteakip çıkışta açıklama törenle yapılır diye tahmin ediyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 9 Temmuz 2020; 21:17:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bist 9 günde verdigini bir saatte aldı

• Kur şu an patlamaya hazır bir bomba gibi bekliyor. 2 haftadır 6.86 da tutuluyor. Bakalım bu sefer patlama sebebi ne olacak?

• Bizden aldıkları fahiş vergileri gavurları tl ye çekmek için harcıyorlar. 7tl olmuş zaten neyini baskılıyorsun. Millet ithal bir şey alamıyor yerli diyorsun yerli firmalar da ayrı çakal. Bakıyor muadil ithal ürün bu kadar iken ben neden düşük fiyattan satayım deyip fiyat revizesi yapıyor. Bu düşünce yapısı ile gidilirse ki gidilecek gibi gözüküyor her şeye sigaradan alınan vergi ücreti ile üretim ücretinin oranı gibi bir oran ile sahip olacağız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 9 Temmuz 2020; 22:48:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: defaulticus

Kur şu an patlamaya hazır bir bomba gibi bekliyor. 2 haftadır 6.86 da tutuluyor. Bakalım bu sefer patlama sebebi ne olacak?
    Yarın kritik diyebilir miyiz acaba
    Ayasofya meselesi yüzünden

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • baba1993 kullanıcısına yanıt
    Olabilir. Bilemiyoruz sonuçta. Sebep olmadığında ezanlarımızı dindiremeyeceksiniz deyip işin içinden çıkıyorlar. Vergiye boğulduk şunun yarısı avrupada bir ülkede olsa millet isyan ederdi bizde ise millet korkusundan ve bunların ekmeğine yağ sürüp koz vermemek adına susuyor. İnsanların bir kısmı dahi dövizlerini yastık altı yapmaya çalışsa o zaman krizin babasını görecekler hala dövizi olanlar ile uğraşıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 9 Temmuz 2020; 23:41:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: baba1993

Yarın kritik diyebilir miyiz acaba
    Ayasofya meselesi yüzünden

Alıntıları Göster
    Bırakın Ayasofya olayı patlasın bize izlemek düşer harlanan ateşin üstüne mısır patlatırız izleriz alevlensin ortalık herşey istekler dahilinde yapılıyor
    Bizde dolarlar varken onların allahı varmış öyle diyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dephyr -- 9 Temmuz 2020; 23:44:4 >
  • Formül bulunmuş hem ibadete açık olacak hem de müze olarak kullanılacak. Sanırım içerde bölünme olur ve ibadet yeri ile ziyaret yeri ayrılır.

• Amerika höyt napıyonuz derse kura baya bir etkisi olur sanırım...
  • Menkul kiymet piyasalarindaki asil gozyasi foreks ve faiz yukari gitmeye basladiginda yasanacak. Yukaridaki arkadas yazmis, dogrudur, borsada kalarak daha anlamli hedge imkani olmustur ancak zamanlamayi dogru yapamazsa, dovizdeki sicrama gerceklestiginde, hedge denen bir sey ortada kalmayacaktir.

Venezuela, Iran vs... Bu ulkelerin borsalari borsa falan degildir. Yabanciya acik olmayan hicbir piyasa gercek anlamda piyasa falan degildir. Kazandiginizi sandiginiz herseyi kaybedeceginizin garantisi, karaborsadaki dovizde saklidir.

iran borsasindaki yabanci payi en son 0.5`ti, ne kadar guzel borsa Tamamen yerli ve milli olmuslar, harika bir ulke, darisi boyle para kazanmak isteyenlerin basina...

Yaptiginiz sey bir secimdir, zamanlamayi tutturamazsaniz, elinizdeki hersey kus gibi ucup gidecektir.

Bu arada sadece borsa degil, altin cok daha guvenilir bir hedge araci olmustur, ve olacaktir. Cunku buradaki fundamental altyapi, borsalar icin gecerli degildir. Borsalardaki yukselis, ekonomilerin toparlanacagi uzerinedir, oysa boyle bir sey olmayacaktir. Altin borsalar coktugunde kisa bir sure asagi hareket yapsa da, daha sonra ayrisacak ve yoluna devam edecektir.

Nerede cokluk orada ...

Not: Hukumete yakin bir hisse fonu yonetiminin 5 yillik getirisi %255, borsadan para elbette kazanilir. Asagidaki grafik 5 yillik usd/try hareketini anlatiyor, anlayabilenler icin tabi, digerleri 10`a 5`e katliyorlar paralarini

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mitokondrioglukadayi -- 10 Temmuz 2020; 1:54:16 >

• Stoa kullanıcısına yanıt
    şaka mı bu ?
    blok.
    bu saatten sonra, siyasi çözüm olmadıkça 6 tl altını unutun.

adettendir, ytd.
    reisimizi çekemiyorlar ondan artıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuasudba -- 10 Temmuz 2020; 2:40:30 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kuasudba kullanıcısına yanıt
    Eski bir haber o sadece 5in altı takıntı oldu herhalde. Ruslarin sıcak denizlere inme hayali gibi..

Gördük, düştü

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Gaziantep'te basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Ünal, geçen yıl Ağustos ayında İngiltere merkezli kur atağı başlatıldığını, bu sayede adeta Türkiye'nin ekonomik çatısının çökertilmek istendiğine işaret etti. "Türkiye'de sonuç alamadılar"

Ünal, şu değerlendirmelerde bulundu: "Dünyada bu yöntemle sonuç aldılar ama Türkiye'de alamadılar. Her ülkede kullanılan bu yöntemle sonuç aldılar ama Türkiye'de alamadılar. İşte 13 Ağustos'taki saldırı da bunlardan biriydi. Şimdi görüyoruz ki Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi çok doğru bir karardı.

"Göreceksiniz düşecek"
    Müdahaledeki hız, ekonominin tek çatı altında toplanması, 7 lira dolaylarında olan doların 5,20 seviyelerine düşmesini sağladı. Göreceksiniz, dolar seçimden sonra 5 liranın altına da düşecek. Bir sorun olduğunda toplum olarak 'Bunu aşarız' mı diyeceğiz yoksa dolarda hafif kıpırdama olduğunda 'Gördün mü, 10 lira olacak' mı diyeceğiz?"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 10 Temmuz 2020; 8:35:9 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Stoa

Bugun borsada açığa satış yasağının kalkacağı haberleri üzerine dünyadaki düşüşe rağmen yükseliş yaşandı. Ben longları kapatıp nakite geçtim bu kadar kâr yeterli. 105binden 115bine taşıdım. 1 ay işlem yapmam. Bu arada cuma abdde rekor vaka artışı oldu. İkinci dalga gelirse kâr yapma amacım olmaz ancak bittiginde yine borsa girerim. Ytd. Herkese bol şans.
    Borsada olanlara geçmiş olsun. Temmuzda nakitte kalacağımı söyleyip 115binden çıkmıştım. 10 gün düzeltme bekledim düne kadar sattıgım yerin civarında takıldı bugun çakıldı. Bu ay işlem yok. Bu süreçte dolar birinci dalgadaki gibi artıp konudaki arkadaşları sevindirecek mi görecez ben yine de almıyorum dolar. Maske takın ölmeyin ikinci dalga bittiğinde kapışmaya devam edelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stoa -- 10 Temmuz 2020; 10:21:18 >
  • işin aslı şu , dolar yerini sabitliyor , uzun atlayışlar gibi düşünün , çok anormal bir hal olmadığı sürece yerinde biraz daha sabit kalır sonra fırlar
  • Size 2019-2020 ilk 6 ay, ortalama maliyetlere göre hazırladığım, gerçek enflasyon oranını açıklıyorum; %21

Buradaki oran tamamiyle temel ihtiyaç maddeleri maliyetlerine göre hazırlanmıştır. Maliyetler kategorilerinin liderlerleri olan dev markaların ürünlerine aittir. Daha fazla detay veremem.

Bu enflasyonda en fazla 2 puanlık bir hata payı olduğunu düşünüyorum. Yatırımlarınızı buna göre değerlendirmenizi tavsiye ederim.

• Mart ayında %13,2 olan işsizlik Nisan'da %12,8'e düşmüş...!!! 🤣
    Artık adını koyalım. Bu yapılan sahtekârlık...!!! 🤔
    Ülke iş üretemiyor. İşten çıkarılma yasak olmasına rağmen istihdam sürekli düşüyor. Bunu rakamları manipüle ederek işsizlik azalıyor şeklinde sunmak dünyanın hukuk olan her yerinde suçtur....! 🤬

• quote:

Orijinalden alıntı: first_officer

Mart ayında %13,2 olan işsizlik Nisan'da %12,8'e düşmüş...!!! 🤣
    Artık adını koyalım. Bu yapılan sahtekârlık...!!! 🤔
    Ülke iş üretemiyor. İşten çıkarılma yasak olmasına rağmen istihdam sürekli düşüyor. Bunu rakamları manipüle ederek işsizlik azalıyor şeklinde sunmak dünyanın hukuk olan her yerinde suçtur....! 🤬
    2017'den beri ekonominin şirazesi kaydı. 2018 yazında ölümü gördük, akabinde sıtmaya razı ettiler. En iyi ihtimalle 2017 den bu yana alım gücümüz %30 düştü. Tabi çalışıyorsanız %30 düştü, milyonlarca kişide malesef işini kaybetti. Şimdi bir şey söyleyip siyaseti bu başlığa karıştırmak istemiyorum. Mesajı burada bitireyim :)

• 
Sayfa: önceki 40954096409740984099
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.