Şimdi Ara

🔥 Dolar=6,85₺ ' Euro=7,69₺ ' G.Altın=390₺ (27 HAZİRAN) 🔥

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
65 Misafir (47 Mobil) - 18 Masaüstü47 Mobil
82.130
Cevap
693
Favori
3.374.181
Tıklama
Popüler Konular listesinde 69. Sırada  bugün en iyi #7
Tüm Forumlar >> Finans Forumları >> Yatırım Araçları >> 🔥 Dolar=6,85₺ ' Euro=7,69₺ ' G.Altın=390₺ (27 HAZİRAN) 🔥
Giriş
    7403 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Cinscat

Türkiye ye ekonomik savaş açılmış olsa heralde dolar 15 i bulurdu. Sizden şunu öğrenmek istiyorum MB para bastığı haberlere çıktımı çıkmadıysa nerden biliyorsunuz. Sadece öğrenmek için soruyorum aklınıza başka bişe gelmesin
    Mb bunubaylik yayinliyor zaten. Turkiye emisyon hacmi yazin google a.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Atiila yeşilada yıl sonu için beklentisinin 5.5 oldugunu söylemiş. :)

|
    |

Üç yıl aradan sonra Türkiye, Amerika’dan süt ürünleri ithal edecek. Amerika Tarım Bakanlığı(USDA)’nın raporuna göre 3 yıldan beri sertifika sorunu nedeniyle Amerika’dan yapılamayan süt ürünleri ithalatı bu sorunun çözülmesi ile yeniden başlayacak.

iyide abd hani dij gujdu.

|
    |

doların yükselme sebebi mb'nin bastığı para değil. bizim yanlış ekonomi politikası uygulamamızın yarattığı sonuçlar. mb'nin çok fazla para bastığı doğru değil. kurban bayramı öncesinde piyasaya çok fazla para çıkıyor. tüm bayramlarda böyle olur. insanlar bayrama giderken nakit bulundurmak isterler. mb de para basar. ve bunu piyasaya verir, emisyon artar. ama bayram sonrası bu düşer. dolayısıyla buna bakarak piyasaya çok para sürdü demek çok doğru bir yaklaşım değil.

https://eksisozluk.com/entry/80828952/yorum/5808#yorum

• Binbaşı
    1641 Mesaj

Evet ama o cevapta hiçbir ayrıntı yok.

Bu seneki emisyon hacmi sıçraması Mayıs’tan Haziran’a 25 milyar lira civarıydı. Önceki dönemlerde bu denli büyük sıçrama olmadığından bu iddialar ortaya atıldı ve gerçek bir cevap bulamadı.

|
    |
    Jack Rabbit Slims kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

http://haber.sol.org.tr/emek-sermaye/merkez-bankasi-karsiliksiz-para-basma-iddialari-dogru-degil-246155

Böyle bi haber var. Gerçi medya iktidarın tekelinde ama yinede düşündürücü. Şahsen ben daha para basılmadan tl nin böyle değer kaybettiğini düşünüyorum yada ekonomik savaş başlamadan ki. Ekonomik savaş olacağını sanmıyorum. Papazı verirler ama böyle bi savaşa girmezler sanıyorum.

|
    |
    Bahsedilenler: pnomatic , doctorfizik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör Vanished Man

Orijinalden alıntı: Jack Rabbit Slims

Merkez Bankası'nın bu ara kontrolden çıkmış gibi para bastığı falan yok arkadaşlar, Mahfi Eğilmez buna cevap verdi:

doların yükselme sebebi mb'nin bastığı para değil. bizim yanlış ekonomi politikası uygulamamızın yarattığı sonuçlar. mb'nin çok fazla para bastığı doğru değil. kurban bayramı öncesinde piyasaya çok fazla para çıkıyor. tüm bayramlarda böyle olur. insanlar bayrama giderken nakit bulundurmak isterler. mb de para basar. ve bunu piyasaya verir, emisyon artar. ama bayram sonrası bu düşer. dolayısıyla buna bakarak piyasaya çok para sürdü demek çok doğru bir yaklaşım değil.

https://eksisozluk.com/entry/80828952/yorum/5808#yorum
    Şimdi açık konuşalım mb isterse piyasadan o parayı toplar. Piyasadan borçlanabilir fazla parayı böylelikle kendine çeker. Tahvil satar, bono satar daha birçok yöntemle parayı çekebilir ama yapmıyor.
    |
    |

• Yüzbaşı
    512 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Cinscat

http://haber.sol.org.tr/emek-sermaye/merkez-bankasi-karsiliksiz-para-basma-iddialari-dogru-degil-246155

Böyle bi haber var. Gerçi medya iktidarın tekelinde ama yinede düşündürücü. Şahsen ben daha para basılmadan tl nin böyle değer kaybettiğini düşünüyorum yada ekonomik savaş başlamadan ki. Ekonomik savaş olacağını sanmıyorum. Papazı verirler ama böyle bi savaşa girmezler sanıyorum.
    Papazı kim takar ya? Sizin papaz dediğiniz adamın tek özelliği evangelist olması. Benim oturduğum mahalledeymiş kilisesi bende diyordum burada 3 eski kilise varken bu ne diye? İktidarın medyası adamı kılıktan kılığa soktu oturduğu yer bile dandik. Saçma sapan bir papaz mevzusunda böyle ısrar etmek gurur meselesine çevirmek neye yarıyor? Sanki bugüne kadar türkiye çıkarlarına aykırı her konuda abdnin karşısına dikildiler de bu konu dert oldu? İç politikaya yönelik seçmen gazı almak yapılan bilek güreşi onu da mahvettiler.
    Dün televizyonda demirel ve ecevitin ikiside amerikaya karşı gelince bir bedel ödettiğini söylediler. Türkiyede abdye karşı arkadan iş çevirdi yalan yok. Bu iranla ticaret konusunda gösterdi. Ha dersin ki en baştan ben bağımsız ülkeyim bu düzene girmem çatır çatır ticaret yaparım ama el altından yapıp yakalanmak hata işte. Abd henüz bize karşı birşey yapmadı yapsalar bizim gibi herşeyi dışarıya bağımlı ülke mahvolur. 1970'lerden daha beter durumda bağımlıyız.
    |
    |

• Yarbay
    2619 Mesaj
    Merkez bankası açıklaması saat kaçta arkadaşlar

Saat 14 diyorlar bakalım.
    |
    |
    ayhand28 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: LaD_PLay_Boy

Faizi sabit tutarlarsa 7.20 bandini gorur mu acaba yilanoglu:)
    Bu seferde pas geçmezler diye umuyorum.
    |
    |
    |
    |

Reis doları halledecez kimse merak etmesin demişti, bu sözden yola çıkarsak en azından doları uzun süre 6 seviyesinde tutmak için yüksek bir faiz artışı gelmesine izin verdiğine inanıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rambocuk -- 13 Eylül 2018; 11:58:34 >
    |
    |
    5944 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: musty578

senin hikayen ne söyle ona inanalım arabistanda hala 3.küsürlerde dolar şu dünya geneli kurlara baksanız ülkemize ekonomik savaş olduğunu anlarsınız ekonomi birden böyle kötüye gitmez yoksa değilmi

Alıntıları Göster
    Suudi Arabistan sabit kurda, Riyal 1986'dan beri 3.75'e sabit. Andaval gibi bilginiz olmadığı konularda fikir beyan etmeyin. Okuyun sadece.
    |
    |

• Yarbay
    19953 Mesaj
    reis faize karşıyız diyor yine

hahahaa mbye sallıyor birde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b0Ni -- 13 Eylül 2018; 12:8:36 >
    |
    |

PSN | Steam | Spotify | TV Time
    AMD Ryzen 7 2700X | MSI X470 Gaming Plus | SAPPHIRE RX 5700 XT NITRO+ | G.SKILL Trident Z RGB 16GB | Intel 660p M.2 512GB SSD | Corsair 400R
    HyperX Cloud II | Logitech G910 | Logitech G900 | EVGA 750GQ 80+ GOLD | ViewSonic VX2758-2KP-MHD 27" 144Hz QHD IPS
    PS4 PRO 1TB | Samsung 50MU7000 | Xiaomi Mi 8 Lite 128GB
  • Binbaşı
    1726 Mesaj
    1 dakika geçmeden dolar konuşmaya tepki verdi. 6,42

EDIT: Mesajı gönderene kadar 6,45 oldu.

Geçmiş olsun bugünkü yön belli oldu gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fulton -- 13 Eylül 2018; 12:12:12 >
    |
    |

Desktop: MSI Z97S SLI PLUS // i5 4690k (Turbo Boost 3.9 GHz.) // Hyper 212 Evo CPU Soğutucusu (160 mm) // Gigabyte G1 GTX 970 ; stok hız 1380-7010 mhz // Corsair Vengeance PRO 2x4 DDR3, 1600 mhz // CORSAIR SPEC-02 MidT // Corsair VS 650 PSU (12v = 50A) // Samsung 850 Evo 120 GB // Seagate Barracuda 1 TB 64 mb 7200rpm (ST10000DM003-1CH162)
  • Yarbay
    2055 Mesaj
    bi konusma bi sus ya Allah askina

|
    |

|
    |
    |
    |

Desktop: MSI Z97S SLI PLUS // i5 4690k (Turbo Boost 3.9 GHz.) // Hyper 212 Evo CPU Soğutucusu (160 mm) // Gigabyte G1 GTX 970 ; stok hız 1380-7010 mhz // Corsair Vengeance PRO 2x4 DDR3, 1600 mhz // CORSAIR SPEC-02 MidT // Corsair VS 650 PSU (12v = 50A) // Samsung 850 Evo 120 GB // Seagate Barracuda 1 TB 64 mb 7200rpm (ST10000DM003-1CH162)
Reklamlar
Canlı Tv izle
Media Sözlük
Sohbet
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
1,204
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.