Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (2528. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
16 Misafir (1 Mobil) - 15 Masaüstü1 Mobil
5 sn
235.373
Cevap
1.165
Favori
11.780.359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
25. Sırada  bugün en iyi #8
Sayfa: önceki 25262527252825292530
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eğer mb yine faiz artırmaz ise veya beklentiden daha düşük olursa dolar cezayı çok sert keser en son sabit tuttuğunda ne olduğunu gördük yarın ola hayrola

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tabiki y-chp ve kemal kılıçdaroğlu iktidar olursalar bu saygın demokrasi feneri ekiple ertesi gün türkiye 100.000 watt spot yemiş gibi aydınlancak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 12 Eylül 2018; 23:13:45 >
  • musty578 kullanıcısına yanıt
    Bence 3-5 yıl ceza verirler,sonra iyi haldi tutukluluk süresi derken salıverilir. Hem ceza hem de ödül 2 si 1 arada...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: musty578

tayipin yerinde olsam abd ile anlaştık f35 leri alıcaz ve papazı geri vericez diye bi blöf yalan açıklama ondan sonra tavuk sürüsü dağılırdı herkez bozmaya koşardı dolar tepetaklak
    dolarin sadece f35 ya da rahip muhabbetine yukseldigine inanan varsa hemen bozsun kazigi yesin zaten zerre acimam. bu dij mihraklar hikayesine itimat eden kendi guruhlari, onlari kaziklamis olur sadece.

• beni bilen bilir defalarca grafik paylaşıp ne olabileceği konusunda görüş sunmuştum ki çoğu görüşüm doğru çıktı...ama gelen bir mesajla tüm paylaşımlarımı sildim, yatırım tavsiyesi niteliği taşımadan sadece görüş sunmak için yeni bir topik açtım, merak edenler bakıp yorum yapabilir

https://forum.donanimhaber.com/forex-piyasalri-denemeleri--134942767#134957453
  • quote:

Orijinalden alıntı: suicide

dolarin sadece f35 ya da rahip muhabbetine yukseldigine inanan varsa hemen bozsun kazigi yesin zaten zerre acimam. bu dij mihraklar hikayesine itimat eden kendi guruhlari, onlari kaziklamis olur sadece.

Alıntıları Göster
    senin hikayen ne söyle ona inanalım arabistanda hala 3.küsürlerde dolar şu dünya geneli kurlara baksanız ülkemize ekonomik savaş olduğunu anlarsınız ekonomi birden böyle kötüye gitmez yoksa değilmi

• quote:

Orijinalden alıntı: musty578

senin hikayen ne söyle ona inanalım arabistanda hala 3.küsürlerde dolar şu dünya geneli kurlara baksanız ülkemize ekonomik savaş olduğunu anlarsınız ekonomi birden böyle kötüye gitmez yoksa değilmi

Alıntıları Göster
    Ne savaşı? Seçimler neden erkene alındı?
    Sanki ekonominin patlayacağı bilinmiyordu. Merkez bankası tl basıp duruyor tabi tüm paralar karşısında düşecek.
    Savaş falan hikaye ambargo yemedin, ciddi birşey yapılmadı.

• Vanished Man V kullanıcısına yanıt
    Türkiye ye ekonomik savaş açılmış olsa heralde dolar 15 i bulurdu. Sizden şunu öğrenmek istiyorum MB para bastığı haberlere çıktımı çıkmadıysa nerden biliyorsunuz. Sadece öğrenmek için soruyorum aklınıza başka bişe gelmesin

• quote:

Orijinalden alıntı: BluePassenger

Türkiye ye ekonomik savaş açılmış olsa heralde dolar 15 i bulurdu. Sizden şunu öğrenmek istiyorum MB para bastığı haberlere çıktımı çıkmadıysa nerden biliyorsunuz. Sadece öğrenmek için soruyorum aklınıza başka bişe gelmesin
    Emekli ikramiyaleri çil çil ve yeni serilerden oluşuyordu, emeklilerin gelecekten bir beklentileri olmadığı için onlardan oy geleceği biliniyordu, seçim öncesi ve bayram ikramiyesi altında bunlar dağıtıldı,16 ayda 13 milyar tl karşılıksız para basıldığı basında yer aldı.
  • quote:

Emisyon. Piyasada dolaşan kağıt para + bir başka değerden oluşuyordu. Bunun verisine bakmıştım sürekli artıyor. Tl bollaşırsa tabi tüm paralar karşısında değeri düşer.
  • tfx kilitliyor mu sistemi

• quote:

Mb bunubaylik yayinliyor zaten. Turkiye emisyon hacmi yazin google a.

• Atiila yeşilada yıl sonu için beklentisinin 5.5 oldugunu söylemiş. :)

• http://www.tarimdunyasi.net/2018/09/13/turkiyeamerikadan-sut-urunleri-ithal-edecek/

Üç yıl aradan sonra Türkiye, Amerika’dan süt ürünleri ithal edecek. Amerika Tarım Bakanlığı(USDA)’nın raporuna göre 3 yıldan beri sertifika sorunu nedeniyle Amerika’dan yapılamayan süt ürünleri ithalatı bu sorunun çözülmesi ile yeniden başlayacak.

iyide abd hani dij gujdu.

• Merkez Bankası'nın bu ara kontrolden çıkmış gibi para bastığı falan yok arkadaşlar, Mahfi Eğilmez buna cevap verdi:

doların yükselme sebebi mb'nin bastığı para değil. bizim yanlış ekonomi politikası uygulamamızın yarattığı sonuçlar. mb'nin çok fazla para bastığı doğru değil. kurban bayramı öncesinde piyasaya çok fazla para çıkıyor. tüm bayramlarda böyle olur. insanlar bayrama giderken nakit bulundurmak isterler. mb de para basar. ve bunu piyasaya verir, emisyon artar. ama bayram sonrası bu düşer. dolayısıyla buna bakarak piyasaya çok para sürdü demek çok doğru bir yaklaşım değil.

https://eksisozluk.com/entry/80828952/yorum/5808#yorum

• Jack Rabbit Slims kullanıcısına yanıt
    Evet ama o cevapta hiçbir ayrıntı yok.

Bu seneki emisyon hacmi sıçraması Mayıs’tan Haziran’a 25 milyar lira civarıydı. Önceki dönemlerde bu denli büyük sıçrama olmadığından bu iddialar ortaya atıldı ve gerçek bir cevap bulamadı.

• http://haber.sol.org.tr/emek-sermaye/merkez-bankasi-karsiliksiz-para-basma-iddialari-dogru-degil-246155

Böyle bi haber var. Gerçi medya iktidarın tekelinde ama yinede düşündürücü. Şahsen ben daha para basılmadan tl nin böyle değer kaybettiğini düşünüyorum yada ekonomik savaş başlamadan ki. Ekonomik savaş olacağını sanmıyorum. Papazı verirler ama böyle bi savaşa girmezler sanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jack Rabbit Slims

Merkez Bankası'nın bu ara kontrolden çıkmış gibi para bastığı falan yok arkadaşlar, Mahfi Eğilmez buna cevap verdi:

doların yükselme sebebi mb'nin bastığı para değil. bizim yanlış ekonomi politikası uygulamamızın yarattığı sonuçlar. mb'nin çok fazla para bastığı doğru değil. kurban bayramı öncesinde piyasaya çok fazla para çıkıyor. tüm bayramlarda böyle olur. insanlar bayrama giderken nakit bulundurmak isterler. mb de para basar. ve bunu piyasaya verir, emisyon artar. ama bayram sonrası bu düşer. dolayısıyla buna bakarak piyasaya çok para sürdü demek çok doğru bir yaklaşım değil.

https://eksisozluk.com/entry/80828952/yorum/5808#yorum
    Şimdi açık konuşalım mb isterse piyasadan o parayı toplar. Piyasadan borçlanabilir fazla parayı böylelikle kendine çeker. Tahvil satar, bono satar daha birçok yöntemle parayı çekebilir ama yapmıyor.

• quote:

http://haber.sol.org.tr/emek-sermaye/merkez-bankasi-karsiliksiz-para-basma-iddialari-dogru-degil-246155

Böyle bi haber var. Gerçi medya iktidarın tekelinde ama yinede düşündürücü. Şahsen ben daha para basılmadan tl nin böyle değer kaybettiğini düşünüyorum yada ekonomik savaş başlamadan ki. Ekonomik savaş olacağını sanmıyorum. Papazı verirler ama böyle bi savaşa girmezler sanıyorum.
    Papazı kim takar ya? Sizin papaz dediğiniz adamın tek özelliği evangelist olması. Benim oturduğum mahalledeymiş kilisesi bende diyordum burada 3 eski kilise varken bu ne diye? İktidarın medyası adamı kılıktan kılığa soktu oturduğu yer bile dandik. Saçma sapan bir papaz mevzusunda böyle ısrar etmek gurur meselesine çevirmek neye yarıyor? Sanki bugüne kadar türkiye çıkarlarına aykırı her konuda abdnin karşısına dikildiler de bu konu dert oldu? İç politikaya yönelik seçmen gazı almak yapılan bilek güreşi onu da mahvettiler.
    Dün televizyonda demirel ve ecevitin ikiside amerikaya karşı gelince bir bedel ödettiğini söylediler. Türkiyede abdye karşı arkadan iş çevirdi yalan yok. Bu iranla ticaret konusunda gösterdi. Ha dersin ki en baştan ben bağımsız ülkeyim bu düzene girmem çatır çatır ticaret yaparım ama el altından yapıp yakalanmak hata işte. Abd henüz bize karşı birşey yapmadı yapsalar bizim gibi herşeyi dışarıya bağımlı ülke mahvolur. 1970'lerden daha beter durumda bağımlıyız.

• Merkez bankası açıklaması saat kaçta arkadaşlar

• 
Sayfa: önceki 25262527252825292530
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.