Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 35,12 - Altın 2.239 | 15 MART 🔥 (2526. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
99 Misafir (7 Mobil) - 92 Masaüstü7 Mobil3 Android
5 sn
233.607
Cevap
1.153
Favori
11.696.831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1146 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
4. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 25242525252625272528
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: OrQuN

Dostlar yarınki muhtemel faiz artışıyla doların düşmesini öngördüğünüz seviye nedir?
    Ciddi bir faiz artırımı gelirse 6.00 olur bu konuşuluyor ama ne yapılacağı belirsiz ben buraya yazmıştım geçenlerde.

Aslına bakarsanız geniş çapta değerlendirilince doların 1 günde 1 birim yükselmesi yarım birim düşmesi korkunç birşey ama normal algılıyor pek çok kişi bu ekonominizin ne kadar oynak olduğunu gösterir yani bugün 05 düşen dolar yarın gene 1 birim yükselebilir gene 0.30 düşer 0.50 yükselir.Böyle bir dengesiz dalgalanmada da yatırımcı kaçar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 12 Eylül 2018; 15:28:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: M3lank0lik

Dolar dış piyasada düşüyor.TL'nin bir etkisi yok.TL ne ki arkadaş.

Amerika-Çin şuanki İdlib olayları piyasalarda belirsizlik yaratıyor siyasi ve ekonomik olarakta yatırımcılarda beklemede.

Şuanki duruma pozisyon alma gibi de diyebiliriz.

Dolar petrol endeksli bir para eğer sanayin ve üretimin ve sana talep varsa sarsarsın yok böyle bir şeyin yoksa para biriminin değerliliğide bir hiçtir.

Alıntıları Göster
    bunları zaten biliyorum ki? bana niye yazdın bunları.
  • 6.35ten girersem diyelim yüksek faiz artışı oldu tekrardan 6.5 seviyesine ne kadar zamanda gelir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2C5CD639E

bunları zaten biliyorum ki? bana niye yazdın bunları.

Alıntıları Göster
    Ben genele yazdım.Troller basarsa forumu seni dalgaya alırlar başta ondan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 12 Eylül 2018; 16:3:39 >
  • Ne çakıldı ama bir haftada. Yarın da bir 1000 puan faiz arttırdık mı dolar molar kalmaz millette. Bu oyunu da böylece bozmuş olduk. Sıradaki oyunlar gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Robot34

6.35ten girersem diyelim yüksek faiz artışı oldu tekrardan 6.5 seviyesine ne kadar zamanda gelir
    Dünya piyasalarının durumuna bağlı bilemem gündemdeki olaylar restleşmeler her şey etkiliyor şuanki abd çin politikası rusya iran ve idlib üzerine olan durumlar bir piyasa yoklaması var uyarılar sözler ama işte onlar belirsizliğe itiyor piyasaları o sözler icraate dönünce piyasalar etkileniyor işte.İşte o icraatler ne zaman olur belirsiz hamleler.Birde tabi bizim attığımız adımlar ülke olarak zaten dış politikamız süper olduğu için.
  • Yarın saat kaç gibi açıklayacak acaba merkez bankası?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarın faiz artırımı olacak gibi bankaya 5.80 den 4k alım emri verdim hayırlısı bakalım :)

• quote:

Orijinalden alıntı: M3lank0lik

Ben genele yazdım.Troller basarsa forumu seni dalgaya alırlar başta ondan.

Alıntıları Göster
    hocam bende zaten mahsus öyle yazıyorum çomar gelsin diye.

geçen çomarın tekini dalgaya almıştım bir eğleniyorum bir eğleniyorum kafam dağılıyor çok güzel.

efsane ahaber başlığı atıyorum

''AMERİKAN DOLARI 25 KURUŞ DÜŞTÜ, TRUMP TL KARŞISINDA SAYGI DURUŞUNA GEÇTİ''

• quote:

Orijinalden alıntı: asihoroz20

Yarın saat kaç gibi açıklayacak acaba merkez bankası?
    14:00
  • Yarın faiz artırılacağını düşünmüyorum, haftayı 7.5 seviyesinde kapatır

Ytd

• quote:

Orijinalden alıntı: OrQuN

Dostlar yarınki muhtemel faiz artışıyla doların düşmesini öngördüğünüz seviye nedir?
    Açıkçası piyasa fiyatladı zaten faiz artışını yani yaklaşık 5-6 gündür doların düşmesinin sebebi buydu zaten. Çok ciddi bir faiz artışı olursa ancak doları 6 ya doğru giderken görürüz bana göre ama olurda mb faiz arttırmaz sabit tutarsa şahsi fikrim yarın yukarı yönlü saçma sapan artışlar görebilriiz. YTD.
  • Herkes artırım bekliyor ama ben sabit tutacaklarını düşünüyorum. Rte ancak 200'e kadar okey der, o da hiç etki yapmaz. Tabi bir çılgınlık yapıp şöyle 1000 baz puan artırırlarsa ortam şenlik olur. Ekonomi ülke filan kalmıyor iki türlü de

Yarın çok hareketli olacak.

Ytd

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2C5CD639E

hocam bende zaten mahsus öyle yazıyorum çomar gelsin diye.

geçen çomarın tekini dalgaya almıştım bir eğleniyorum bir eğleniyorum kafam dağılıyor çok güzel.

efsane ahaber başlığı atıyorum

''AMERİKAN DOLARI 25 KURUŞ DÜŞTÜ, TRUMP TL KARŞISINDA SAYGI DURUŞUNA GEÇTİ''

Alıntıları Göster
    Kardeşim yerli ve milli tebasıyla Dolara meydan okuyan kişiler kimlerdi.Venezuela başkanı idi Venezuela ne durumda görüyorsunuz.Saddam vardı Euro esas alınacak demişti Petrolde sonu ne oldu görüyorsunuz.Kaddafi Altın Esas alınır dedi sonunu görüyorsunuz.Bunlara neden saldırıldı neden iç ayaklanmalar yapar halkı isyan için teşvik ettiler hep bu nedenle dolara endeksli gaz ve petrol için adamların elinde bunlar vardı ve bu atılımları ilerde diğer petrol ve gaz zengini ülkeler için ön ayak olur diye bir korkutma çabası sonunuz bu olur mertebesine getirdiler bahane sürdüler sözde demokrasi getirdiler.

Diyorum ki bu ülkeler buna güvenerek bir millileştirme politikası başlattılar Dolar'ın gücünüde yıkmak için ve kozları vardı ama senin neyin var var mı petrolün gazın yada Doları yıkacak bir gücün zen borçlusun ve şuan ürettiğin kadar satıyorsun birşeyler yani etkisiz elemansın ama sağa sola şovenist tavırlar sergiliyorsun neye güveniyorsun.Amerika adam yerine koymuyor ki seni.Amerika elinde dumanın tek noktası Orta Doğu koridoruna ve Rusya'ya en yakın karakol olman ve İsrail'ide koruman İsrail bir Ortadoğu koruma noktası kademe kademede büyüyecek.Tabi biz göremeyiz ömür yetmez ama yapılan savaşlar belirli aralıklarla tekrara eden olaylar bunun göstergesi devamlı savaşta olmaz çünkü belli bir ekonomisi ver maliyeti var 20-25 yılda ve şua gelişen teknolojiler bu süre azalır 10-15 yılda bir davalarını devam ettirecek olaylara girişecekler.

Bunları niçin yazdı her şeyin nedeni sebebi var baştada dedim elinde bir koz güç mali Doları tehdit eden birşeyin yoksa boş laf salatası yaparsın ha ne yaparlar içerde 3-5 yerde bomba patlatırlar ufak çaplı olaylar olur darbe gerçekleşir rejim değişir olan bu işte.Orta Doğu gibi olmazsın ama zamanında ABD beslediği kişileri yok eder.Sonra başka başka kişiler gelir o kadar.RTE etkisiz bir zat şuan Putin ve Abd arasında piyon olduk valla o yüzden ekonomide ilerde ne olur bilemem.Güveneceğimiz bir şey yok dediğim gibi üretebilir ürettiğini satacak kimseler bulursan ayakta kalırsın rusyada gaz var iranda petrol ve gas sende ne var.Birde üstümüzde ambargo uyguladı diyorlar.ABD ve İran üzerindeki ambargo sende olsa kendini yakarsın sokakta düşünen yok ama işte bunlar böyle.Şuan Amerika'nın biz düşmanı değiliz zaten olmayızda Amerika'nın hedefi şuan ekonomisi devasa boyutlara ulaşmış Çin ve İran.Biz diyalize bağlı bir hastayız zaten ülke olarak ve makineye bağlı kalmakta zorunlu gibiyiz gittiğimiz dış politika hamleleriyle.
  • ldr1907 kullanıcısına yanıt
    yok 10000000 200 yaparsa öp başına koy ki onu da yapmazlar
  • Yarın bence MB faize hiç dokunmaz yada şok faiz artışı gelir. 200-300 ile geçiştirir ise bağımsızlığı üzerinde daha çok konuşulur bu duruma düşmez. Ama asıl mesele OVP'den bir şey çıkar mı meselesi. Tek başına faiz artırımı kalıcı çare üretemeyeceğinden yaklaşmakta olan sona faiz artırmadan gidelim seçeneğini tercih ederler. Ama hükümet OVP açıklanırken bir takım reformlar da somut olarak uygulamaya koyma hedefi belirlerse bu sefer faiz artırımının kalıcı etkileri olabilir düşüncesi ile artırım yoluna giderler. Yarın işler karışabilir.

• Her türlü yaparız rahat ol, zaten yine dolar artarsa düşürmek için tek çare kalıyor. O da 3'lü 10 taktiği. Bizi buna zorlamasınlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TinyAngel

Politik konuşuyorsun. Dolar düşüyor derken neyi kastettiği mi bile anlamamışsın bu yüzden.

Senin bakış açına göre dolar 1 lira olsa bile dolarda düşüş yok dememiz lazım çünkü daha önce dolar. 0. 5 TL seviyelerindeydi...

Ne kadar politik bir bakış açısı bu.

Alıntıları Göster
    politik konusan bence sensin, dolar 2-3 ay once 4 lira bile degildi. Kimse 15 sene onceki haline geri gelsin demiyor, madem ortada bir oyun ve bu oyuna karsi iyi bir yonetim var o halde birden bire sisen bu kur da eski haline donmeli deniyor. 4 tl olsun dolar eyvallah problemi cozduler diyelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ldr1907

Her türlü yaparız rahat ol, zaten yine dolar artarsa düşürmek için tek çare kalıyor. O da 3'lü 10 taktiği. Bizi buna zorlamasınlar.
    Sonra çil yavrusu gibi dağılırlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Reyize güvenimiz tam 😊

• 
Sayfa: önceki 25242525252625272528
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.