Şimdi Ara

🔥 Dolar=6,85₺ ' Euro=7,69₺ ' G.Altın=390₺ (27 HAZİRAN) 🔥

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: MRT_ , djangoman , fatih591 Daha Az
3 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 113 Misafir (33 Mobil) - 82 Masaüstü34 Mobil
82.109
Cevap
693
Favori
3.371.526
Tıklama
Tüm Forumlar >> Finans Forumları >> Yatırım Araçları >> 🔥 Dolar=6,85₺ ' Euro=7,69₺ ' G.Altın=390₺ (27 HAZİRAN) 🔥
Giriş
    56 Mesaj
    piyasalar ruhsuzdur cansızdır, tek amaç vardır o da kazanmak, şimdi böyle bir yatırmcı olsanız yıllık enflasyonu %20 ler seviyesinde olan bir ülkeye gelip dolarınızı bozdurup %22 ile para yatırırmısınız, heleki politik olarak istikrar yoksa, birileri bir gün dediğinin tam tersini diğer gün söylüyorsa..
    düşünsenize siz 6,4 dan dolar bozdurdunuz %22 ile hazine bonosu aldınız 1 milyon dolar 6,4 milyon eder %22 faiziyle birlike (faziden alınan vergi 0 dahi olsa) 7,8 milyon eder.

abd de faizler %2 desek 1 milyon orada sıfır risk ile 1milyon20bin olur

ee zaten enflasyon şuan %20 6,4*1,2= 7,68 yani dolar zaten enflasyondan dolayı 7.68 e çıkacak..
    adam abd de 1 milyonuna 20 bin dolar kazanacakken geldi türkiyeye o kadar risk aldı 6.4 dan bozdurdu %22 den tahvil aldı, 1 sene sonra dolar enflasyon etkisiyle 7,64 e çıktı diğer sebeplerden artmasa bile parasını dolara çevirdiğinde 7,8milyon/7,64=1milyon 20bin dolar eder.

yani mevcut şartlarda abd de garanti varken burada aptalca bir risk alacak ve hemen hemen (küsürat oynuyor) aynı parayı kazanacak..

siz olsanız bu riski alırmısınız.
    |
    |

• Binbaşı
    1222 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Akparti zihniyetinin özeti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

BİLİRKİŞİ
  • Binbaşı
    1723 Mesaj

Enflasyon konusunda insanların tl de kaldıklarında paralarının eridiği doğru ama tl nin haricinde bugün ne alsan paran değerini korurdu bazıları altın daha fazla artıyor Buna ne demeli yazmıştı fakat faiz ayrı altın döviz ayrıdır. Kim demiş altın dövize para bağlamakta faiz olur diye. Doğru ticaret yapan bi insan faize Para yatırmadan da parasının değerini koruyabilir. Zaten piyasada şu an değer kaybeden sadece tl benim bildiğim başka bişe yok. Sonuçta insanları acımasızca sömüren yine bu faize dayalı kapitalist sistemtemler. Benim demek istediğim insanların ekonomiyi Allahtan daha iyi bileceğini iddia ediyorlar o kadar komikler ki halbuki onların rızkını bile Allah veriyor.

|
    |
    Vanished Man kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Cinscat

Enflasyon konusunda insanların tl de kaldıklarında paralarının eridiği doğru ama tl nin haricinde bugün ne alsan paran değerini korurdu bazıları altın daha fazla artıyor Buna ne demeli yazmıştı fakat faiz ayrı altın döviz ayrıdır. Kim demiş altın dövize para bağlamakta faiz olur diye. Doğru ticaret yapan bi insan faize Para yatırmadan da parasının değerini koruyabilir. Zaten piyasada şu an değer kaybeden sadece tl benim bildiğim başka bişe yok. Sonuçta insanları acımasızca sömüren yine bu faize dayalı kapitalist sistemtemler. Benim demek istediğim insanların ekonomiyi Allahtan daha iyi bileceğini iddia ediyorlar o kadar komikler ki halbuki onların rızkını bile Allah veriyor.
    Dostum acayip bos yapiyorsun.

Yapma.

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: MKVll

13 eylülde ne olacağını bilen üst düzey akp'liler ve yakınları fena vurgun yapacak.
    çok doğru, birileri ne olacağını biliyorsa ki muhtemelen biliyor, milyarları hamuduyla götürecekler demektir. belki bu düşüş onlar sattığı için belkide onlara alım fırsatı, ama bunu biz değil onlar biliyor.
    |
    |

Devlet dediğiniz şeyin başındakilerde insandır. Kimi ilah edinirlerse onun kurallarına göre yönetirler. Son olarak ben bişe dayatmıyorum. Ne ceza verecek ne mükafat verecek gücüm yok Allah insanlara bunları dayatmış ve razı olduğum şekilde iş yapmayanın hakkından geleceğim diyede vaadetmiş.

|
    |
    suicide kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Aklı basinda olan yonetici zaten dinle devleti birbirine karistirmaz, karistiranlarin halini goruyoruz. Dayatmadan kastim siz degil, genel konusuyorum herhangi bir insan bunu yapamaz yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suicide -- 7 Eylül 2018; 20:1:36 >
    |
    |
    Novusmisha kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Efendiler, sırası gelmişken, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki öz cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalmasın!
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Bu memleket tarihte Türk'tü, o halde Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.

• Yarbay
    15522 Mesaj
    Aktroll organizmalar dolorrr çokolldooo diye gene damlamışlar.Faiz artırımı muhabbetine fiyatlanma yapıyor zaten.Haftaya faiz artırımı olmazsa görün nerelere gelecek dolar.
    |
    |
    Intel Core i7 8700K(5ghz oc)--Sapphire Radeon RX 5700 8GB--LG 31,5" 32GK850F 1 Ms 2K 144Hz Freesync 2--GIGABYTE Z370 AORUS Gaming 7--16GB(2x8) GSKILL RipjawsV Siyah DDR4 3200Mhz CL16(3600 CL17 oc)--960 EVO 500 GB NVMe M.2 SSD--Samsung 250GB 850 EVO--Crucial M500 240GB--PHANTEKS P400S TEMPERED GLASS BLACK/RED--EVGA SuperNOVA 750 G2 80 GOLD--NZXT Kraken X62 Liquid Cooling System--HARMAN KARDON Soundsticks Wireless 2.1 Speaker System--CORSAIR K70 LUX Mechanical Gaming Keyboard--ROCCAT KONE EMP RGB Gaming Mouse--Creative Sound Blaster Tactic 3D Sigma USB Gaming Headset
  • Yarbay
    7501 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ForceBeWithYou

Allah doları olan arkadaşlara yardım etsin çok fena çakıldı!
    icimde zerre endise yok, ekonominin duzelmesi icin yapilmis hicbir sey yok malesef. Bu kafayla gidildigi surece bu dususler sadece alim firsati olarak kalacaktir.

|
    |
    Efendiler, sırası gelmişken, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki öz cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalmasın!
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Bu memleket tarihte Türk'tü, o halde Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.

• Trump Çin'e 267 milyar dolarlık ek gümrük vergisi koyulacak prosedürü açıklamaya hazırlanıyormuş.
    |
    |
    fed ne zaman toplantıya giriyor

|
    |

|
    |

Asus H170 Pro Gaming Intel Skylake i7 6700 Asus Strix 1060 6GB
    Corsair Spec-02 HyperX 2x8GB 2133Mhz 1.2V Asus VX239H 23.6" IPS 5MS
    Evga 650W G2 80+ Gold Cooler Master Hyper T4 Logitech G430 Dolby Headset
    Samsung Evo 850 250GB Logitech G213 Keyboard Logitech G300S

Shame
  • Binbaşı
    1571 Mesaj
    Dolar 4 euro 4.80 olsa keske sukur namazi kilarim cidden :(

|
    |
  • Yüzbaşı
    337 Mesaj
    ABD`nin tarafina geciyoruz yavastan, Rusya ve Iran`la idlib konusunda anlasamadik, onumuzdeki gunlerde papaz vs... konularinda da bazi gelismeler olursa, ekonomi daha iyiye yol almaya baslayabilir.

Bakalim s400 gercekten alinacak mi ?
Reklamlar
Canlı Tv izle
kolayoto.com
bankalar.org
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,547
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.