Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (2524. sayfa)

7 Kayıtlı Üye (3 Mobil) ve 31 Misafir (3 Mobil) - 32 Masaüstü6 Mobil1 Android
5 sn
234.943
Cevap
1.164
Favori
11.763.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
2. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 25222523252425252526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin MYK toplantısı sürerken gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.Ekonomideki gelişmeler üzerinden hükümete yüklenen Öztrak, "Millet size yetkiyi verdi, enflasyon hortladı, faiz patladı, Türk Lirası'nın değeri serbest düşüşe geçti. Sizden 'tık' yok. Siz, yeni yerli ve milli içeceklerinizi, ejder meyveli smoothieyi, starex meyvesi eşliğinde aloeverayı, liçi meyvesi eşliğinde efulilerinizi yudumlarken millete aspirin yutturmaya devam ediyorsunuz"  değerlendirmesinde bulundu."Sadece konuşuyorlar. 'Dış güçler, şunlar bunlar...' Ekonomiyi gereği gibi tahkim etseydiniz, oyalamacılık, lafçılık, rantçılık yapmak yerine ekonominin bünyesini güçlendirseydiniz, elin oğlu bize böyle kafa tutabilir miydi?" diyen Öztrak, "Tek adam rejimi başlayalı daha 2 ay geçti, milletin sırtındaki yükünüz artık taşınamaz hale geldi" ifadelerini kullandı.
    Kaynak Yeniçağ: "Kendinize ejder meyveli smoothiey, vatandaşa aspirin"

http://www.yenicaggazetesi.com.tr/kendinize-ejder-meyveli-smoothiey-vatandasa-aspirin-204776h.htm

• suşi ve ejder meyvesi çok üst sınıf değil artık orta sınıf olamama rağmen suşiyi 4 defa ozellikle iş yemeğinde, ejder meyvesi türkiyede bile yetişiyor artık kız kankam almış tatırmıştı ucundan abartıp durmayın kilo vermek için yiyordu...kızın annesi yatalak felçli zar zor geçiniyorlar...
    suşiyi taksimde 2015 yılında 60 tl yemiştim en son içicek garnütürleri salataları dahil.....
    koca resmi ülke yemeğinde menüde kurufasulye pilav olucak değil..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 11 Eylül 2018; 13:13:40 >
  • 6,5'i kıramıyor bir türlü umarım 13 Eylül öncesi kırar

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/1079338/Morgan_Stanley_den_TCMB_ye_faiz_uyarisi.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali_ihsan21 -- 11 Eylül 2018; 15:00:54 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • euro'da aynı dolar gibi yine kaldırdı kafayı, 7.500'yi kırmış görünüyor.
    https://piyasa.paratic.com/doviz/euro/

hükümet tarafından alınan önlemler, vatandaşlara yapılan uyarılar, tüm bankaların ortak ağızdan sıkıntı yok çağrısı vs hiçbiri işe yaramadı.
    merkez bankası 13'ünde 200 - 300 baz puan artış yaparsa o da istenilen düşüşü sağlamaz, cünkü dövizler düştüğü gibi bir çok holding alım yapacaktır borçlarından dolayı ve piyasalarda yine döviz kalmadığından fiyatlar uçacaktır.
  • Dovizi bosverin, hazine borclanmasi vardi, faiz %27-28 `lerde olusunca (yogunluklu teklifler), sadece %25 civarindan gelen teklifler karsilandi, boylece gosterge faiz ciddi sekilde yukseldi.

Mesajlar acik ve net. 13 Eylul, 13. cuma gibi. Faiz artmazsa Jason Voorhees geliyor.
  • son 15 yılın en yüksek enflasyonunu hükümet düşürmek için karar aldı mı?
    bu konuda neler yapılacak, cünkü enflasyon işsizlik ile ters orantılıdır, eğer enflasyonu düşürmeye yönelik adımlar atılırsa işsizliğin artması muhtemeldir.
  • mitokondrioglukadayi kullanıcısına yanıt
    Faiz artacak orası kesin ama ne kadar artacak? Piyasadaki bu sessizlik de hiç hayra alamet değil. Aşağı ya da yukarı sert hareketler gene volatilite algısını arttırır.
  • Dibinde savaş var birde ekonomik buhran oluştu üstüne birde göç var bu savaş noktasından süper valla ne diyelim.Kim yatırım yapar şu memlekete.Hangi akıllı yabancı gelir.

Attığın her adım işi ya daha batıracak yada muhafaza edecek.Ama yanlışların dönüşü yok artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

suşi ve ejder meyvesi çok üst sınıf değil artık orta sınıf olamama rağmen suşiyi 4 defa ozellikle iş yemeğinde, ejder meyvesi türkiyede bile yetişiyor artık kız kankam almış tatırmıştı ucundan abartıp durmayın kilo vermek için yiyordu...kızın annesi yatalak felçli zar zor geçiniyorlar...
    suşiyi taksimde 2015 yılında 60 tl yemiştim en son içicek garnütürleri salataları dahil.....
    Öncelikle umarım ironidir ve trollemişsinizdir. Ama ben genede yorumumu yapacağım.

Duydunuz mu beyler , suşi ve ejder meyvesi üst sınıf olmaktan çıkmış. Orta sınıfta rahatlıkla yiyebiliyormuş. Nerde satılıyormuş bu ejder meyvesi alayım 5-10 kilo eş dost doya doya yiyelim.

Ya arkadaşım bit git allah aşkına. PaZarda, 1 karpuz 2 kavuna 35 lira ödedim.

Hani 2015 de 60 tl ye suşi yemişsin ya bak bende aynı yıl fethiye balık pazarında 2 kişi, 2 porsiyon çipura (350gr. Gelir tanesi), 1 kalamar, 3 parça soğuk meze ve içeceğe 80 tl para ödemiştim. Bu sene tek başıma gittim 2 ay kadar önce , 1 porsiyon çipuraya ve içeceğe sadece 35 tl para ödedim. Yani istikrar devam ediyor. Ekonomi eyiye gidiyeeaah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Real Walker -- 11 Eylül 2018; 17:46:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Türkiye'nin şahlandığı zamanları özledim.

o zamanlar eyyyyyyy trump yoktu
    dıj mıhraklar meselesi yoktu
    koyduk mu diyen çomar sürüsü yoktu
    türk kürt laz çerkez ayrımı yoktu herkes kardeşti
    suriyeliler yoktu
    kendi milletimin parası vardı sağlam harcıyordu
    bakırköy cıvıl cıvıl insanlarla doluydu
    Tüplü tv de mutlu mesut yaşıyorduk teknoloji gelişti insanlar asosyal oldu
    insanların yüzü gülüyordu samimi davranıyordu herkes birbiriyle iyi anlaşırdı
    şimdi kimsenin birbirine tahammül edememesi birbirini kötü görmesi
    dışarıda tanımadığın insana soru sorduğun zaman cevap alırdın şimdi soru sorduğun zaman tersleyerek cevap vermesi

daha aklıma gelmeyen bir sürü şeyler vardır elbet maalesef ki eskilerin tadı yok artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2C5CD639E

Hocam bizim burada ki Migros çok sağlam iş yapıyor. Hele hafta sonu görsen kuyruk resmen.

Sanki Avrupa ülkesinde gibi hissettim bir an kendimi. Bu nasıl kriz millet sepeti doldurmuş. Bizim burada ki zengin kesim olabilir dar gelirli bu kadar alışveriş yapmasi imkansız.

Bizde haftada 1 alısveris yapiyoruz 300-350 TL gidiyor.

Alıntıları Göster
    Millet kredi kartlarına dayanıyor ne olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

suşi ve ejder meyvesi çok üst sınıf değil artık orta sınıf olamama rağmen suşiyi 4 defa ozellikle iş yemeğinde, ejder meyvesi türkiyede bile yetişiyor artık kız kankam almış tatırmıştı ucundan abartıp durmayın kilo vermek için yiyordu...kızın annesi yatalak felçli zar zor geçiniyorlar...

birkaç ay önce 6 liraya aldığım yumurta şimdi 9,5 lira olmuş
    adam 2015 yılından fiyat örneği veriyor.

kafa kaç milyon?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: egemena

Faiz artacak orası kesin ama ne kadar artacak? Piyasadaki bu sessizlik de hiç hayra alamet değil. Aşağı ya da yukarı sert hareketler gene volatilite algısını arttırır.
    250 falan artirirlarsa hos olmaz. Belki de hic artirmazlar, kim bilir ?
  • 500 puanı dayayacaklarını düşünüyorum fakat dolar 6.0 tl altına düşer mi 5.80 olur mu kestiremiyorum.

• Arttirmazlarsa ne gibi etkiler dolari piyasayi?

Yada cok az baz puan artarsa ne olur ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Enescelik69

Arttirmazlarsa ne gibi etkiler dolari piyasayi?

Yada cok az baz puan artarsa ne olur ?
    Bunu bende merak ediyorum.

Arttırmazlarsa dolar uçuşa mı geçicek? Yoksa yine bu devirlerde mi gezicek?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2C5CD639E -- 12 Eylül 2018; 0:20:51 >
  • Doları mehter marşına endekslediler.

2 ileri 1 geri.

Nassıl yazlııyodu

Ytd.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Organismus -- 12 Eylül 2018; 0:23:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OrQuN

500 puanı dayayacaklarını düşünüyorum fakat dolar 6.0 tl altına düşer mi 5.80 olur mu kestiremiyorum.
    İki ucu pis değnek.

Faiz artarsa yüzde 13-15 enflasyon yalanı patlayacak. Enflasyon artarsa dövizin önünü alamazlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Organismus -- 12 Eylül 2018; 0:25:35 >
  • Steve Hanke'in önerisi para kurulu hakkında bilgisi olan vaR mı

• Real Walker R kullanıcısına yanıt
    http://www.sushiexpress.com.tr/tr/menu.php

benoto Sashimi Sushi (5 pcs) menülere bakabilirisn artık sıradanlaştığı için heryere açıldığı için nerdeyse 1.5 iskender fiyatına....pahalı birşey değil suşi...2000 lerin başında tek tük olduğu için pahalıydı milletin aklında oyle pahalı diye kaldı işte...
    ejder meyvesinin fiyatıda 30-40 tl olduğu yazıyor nette....
    orta sınıf isterse gayette yiyebilir...
    artık alt kademe düşük bütçeli şirket yemeğinde bile suşi menüde..olmayanı dövüyorlar hatta
    oyle elitlik lüsklük havyarlı 300+ yıllık şaraplı şişesi 2000 tl açılan şarap olsa menüde haklısınız derim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 12 Eylül 2018; 1:56:16 >

• 
Sayfa: önceki 25222523252425252526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.