Şimdi Ara

🔥 Dolar=6,85₺ ' Euro=7,69₺ ' G.Altın=390₺ (27 HAZİRAN) 🔥

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
98 Misafir (56 Mobil) - 42 Masaüstü56 Mobil
82.140
Cevap
692
Favori
3.379.167
Tıklama
Tüm Forumlar >> Finans Forumları >> Yatırım Araçları >> 🔥 Dolar=6,85₺ ' Euro=7,69₺ ' G.Altın=390₺ (27 HAZİRAN) 🔥
Giriş
    166 Mesaj

Orijinalden alıntı: flap-jack

Swaplar haftaya düzelince ne olacak bakalım.
    |
    |

Alışveriş yapma niyetiniz varsa bankanızla görüşüp, dövizle yaptığınız alışverişleri ekstrenize döviz cinsinden yazılmasını ve ödemeyi de döviz cinsinden yapacağınızı söylerseniz, kur farkını daha az yaşarsınız. Bunu daha önce farklı konularda uygulayanlar olmuştu.
    |
    |
    clobberinIsee kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam bizim insanimiz sunu anlamiyor.Dolar yukselince fiyat bir tek dolarla satilan urunlere yani pc,elektronik piyasasina aniden yansir.Tl ile satilan diger urunlere yansimasi 2-3ayi bulur.

2016yilinda su anki ekran karti parasina(2080ti 13.000tl) millet canavar pc topluyordu piyasadaki en iyilerinden hemde.Su an birtek ekran karti aliniyor.Durum ortada fazla soze gerek yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    clobberinIsee kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Lütfen ölü taklidi yapın. Beni bile baydı bu saçma muhabbet. Allah aşkına cevap vermeyin şuna.
    |
    |
    agtr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    547 Mesaj
    Arjantin ve Türkiye'nin CDS grafiklerini karşılaştırdım az önce. Neden direniyoruz bu kadar bırakalım 15 olsun veya sabit kur rejimine geçelim ne fark var ki? Zaten bka batmış durumdasınız, neyi gizliyorsunuz yani daha, tutacağınız şurada en fazla yerel seçimlere kadar ondan sonra ne olacak?
    |
    |
    Ülkede cahillik ve yobazlık almış başını gitmiş bu saatten sonra ülkenin düzeleceğini zanneden varsa malum yerlerimle kahkaha atarım artık.Koyun sürüsü olan bir ülke ve başımızda bu sürüyü süren çobanımız.
    Intel Core i7 8700K(5ghz oc)--Sapphire Radeon RX 5700 8GB--LG 31,5" 32GK850F 1 Ms 2K 144Hz Freesync 2--GIGABYTE Z370 AORUS Gaming 7--16GB(2x8) GSKILL RipjawsV Siyah DDR4 3200Mhz CL16(3600 CL17 oc)--960 EVO 500 GB NVMe M.2 SSD--Samsung 250GB 850 EVO--Crucial M500 240GB--PHANTEKS P400S TEMPERED GLASS BLACK/RED--EVGA SuperNOVA 750 G2 80 GOLD--NZXT Kraken X62 Liquid Cooling System--HARMAN KARDON Soundsticks Wireless 2.1 Speaker System--CORSAIR K70 LUX Mechanical Gaming Keyboard--ROCCAT KONE EMP RGB Gaming Mouse--Creative Sound Blaster Tactic 3D Sigma USB Gaming Headset
  • Binbaşı
    1120 Mesaj

Tüm bunlara ilave Türkiye; birisi amerikada öbürü fransada, iki ayrı davada sonuçları ekonomik yaptırımlar olacak şekilde yargılanıyor. Bu davaların henüz türkiye kararları çıkmadı. Benim şahsi kanaatim, pazarlık konusu yapılmış olmalarıdır. Henüz anlaşamadıkları için sürümcemede duruyor.

1- Amerikadaki Zarrab davasında kamuya ait bir bankanın müdürü Irana ait yaptırımları delmek ve kara para aklamak gibi suçlamalardan cezası kesildi. Karar duruşmasında hakim -asıl bu suçların daha büyük olan sorumluları" yakalanmalı dendi. Burda bir sorumlu ortaya çıkmazsa bile, halkbank kamu bankası olduğu ve işlediği tüm suçların sorumluları hükumet olduğu için olası bir ekonomik yaptırım söz konusu olacaktır.

2- Fransadaki davada kuzey ırak işid yönetimindeyken, sözde kuzey ırak yönetimi ile beraber türkiye burdan çıkartılan petrolun satılmasını/pazarını/lojistiğini sağlamak ile suçlanıyor. Burdaki davanın karar duruşması henüz gerçekleşmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilidian -- 31 Ağustos 2018; 15:20:50 >
    |
    |
    Bahsedilenler: Muhafız.

• Yüzbaşı
    780 Mesaj

Fransa'da ne var?

|
    |
    ilidian kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Bankacılık uygulamaları veya online işlemlerde döviz alım satımında bugün (son birkaç saat içinde) sorun yaşayan var mı?

Al-sat yapmadım ama havale yaptım sorun yok.
    |
    |
    kırmızımercimek kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    337 Mesaj
    Ekonomi yazarlari delirmeye baslamis sanirim

https://m.haberturk.com/yazarlar/gokhan-sen/2123848-piyasalar-icin-bir-eylul-hayali

Adam balatalari yakmis.

• Yarbay
    2195 Mesaj
    full dolardayım arkadaşlar satsam mı bilemedim saat 4ü bekle diyorlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

İsmet İNÖNÜ
  • Binbaşı
    1358 Mesaj

Bilgilendirme için teşekkürler.

Dövizin zirve yaptığı zamanda yaşadığım sorunu tekrar yaşıyorum. O zaman da bazı bankalar online işlemlerde döviz al-sat yaptırmamıştı veya online hizmetleri servis dışıydı. Acaba yine aynı durum mu söz konusu diye merak ettim.

(Yaşadığım sorun şöyle:
    Ziraat Bankası vadesiz TL hesabımdaki parayı Almanya'daki banka atm'lerinden Euro cinsinden çekiyorum çok küçük kur farkıyla (SWIFT'e göre hesaplı bir yöntem). Ancak, birkaç hafta önceki zirve zamanlarında para çekemedim, atm'deki uyarıda "hesabınızda yeterli bakiye yok" veya "hesabınız bu işlemi yapmaya izinli değil" gibi uyarılar almıştım, birkaç gün sonrasında piyasa biraz rahatlayınca çekebilmiştim. Bugün yine aynı hatayı alıyorum döviz çok dalgalı olmamasına ve makas aralığının düşük olmasına rağmen. Türkiye'deki Ziraat Bankasını aradım, oradaki şubeyle görüşün diyor, burada da bankaya randevusuz gidemiyorum ve şuan görüşme imkanım yok. Pazartesiyi bekleyeceğiz bakalım.)
    |
    |
    egemena kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    337 Mesaj
    Yurtdisi makalelerde default ve turkiye cok fazla yan yana gelmeye basladi.52 haftada doviz kuru 3.38 ve 7.23 arasinda hareket eden kac ulke var dunyada ?

Yiyeceklerin gramaji azaltilip zamlaniyor ya, hile de artacaktir. Zeytin yerine asfalt suyu, leblebi yerine tebesir tozu, antep fistigi yerine bezelye vs...

• Yüzbaşı
    619 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mitokondrioglukadayi

Ekonomi yazarlari delirmeye baslamis sanirim

https://m.haberturk.com/yazarlar/gokhan-sen/2123848-piyasalar-icin-bir-eylul-hayali

Adam balatalari yakmis.
    Balataları yakmamış ekonomi bilmiyor. Sorun henüz likidite değil ki! Ancak iş oraya doğru gidiyor. Piyasalara sağlanan likiditede sorun yok. Dolar alamayan var mı? Temel sorun para politikası. Zorla likidite krizi çıkaracaklar. Büyük ihtimalle kredi çekip dolara basmışlardır.
    |
    |

• Yüzbaşı
    619 Mesaj

Nakit döviz bulmak zor. Bankalar nakit döviz vermek istemiyorlar onunla ilgilidir. Dolar 4.20 lerdeyken 8 bin doları şubeden kavga gürültü zor aldım. TL yi Almanya ATM lerinden euro cinsinden çekmek zor zenaat. Kolay kolay vermezler.
    |
    |
    kırmızımercimek kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1723 Mesaj
    6.627 tl tl den 1000 dolar daha aldım Allah vatana millete hayırlı etsin kazamız mübarek olsun. P. Tesi ya 6 ya düşer ya 7 ye çıkar. Tahminleri alalım.

Orijinalden alıntı: Cinscat

6.627 tl tl den 1000 dolar daha aldım Allah vatana millete hayırlı etsin kazamız mübarek olsun. P. Tesi ya 6 ya düşer ya 7 ye çıkar. Tahminleri alalım.
    Eğer bugün kapanışı 6.60 üstünden yaparsa pzt günü yeni rekoru görürüz gibi.YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

|
    |

Milletimizin dolar sevdası devam ediyor hala.
    |
    |
emek server
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,938
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.