Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (2486. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Litejra , atesoku , Space-Dye Vest , mp_albatros Daha Az
4 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 17 Misafir (1 Mobil) - 19 Masaüstü2 Mobil
5 sn
235.362
Cevap
1.165
Favori
11.779.686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
12. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 24842485248624872488
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Al-sat yapanlara yarayan bir hamle oldu,

Dolar 6.70 lerden 6,38'e düşünce yüklü alımlar oldu tekrardan dolar 6,60 seviyelerine yükseldi.

Daha önce de tahmin ettiğimiz gibi sabahki hamle Kalıcı bir hamle olmadı
  • Bugunu bu seviyelerde kapatır gibi. Pazar gece piyasalar açıldıgında 7yi bulabilir gibi.

Yatırım tavsiyesi degildir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ağustos ayı enflasyon değerinin 17.95 gelmesi tahmin ediliyormuş. Hikaye bir veri olduğu aşikar, her şeye en az %30 zam yapıldı.
  • mevduat faizi vergisi %15 den %5 e düşürüldü, bu nedenle dolar düştü ama yeterli değil tabi, eski seviyesine gelecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: felisleo2

mevduat faizi vergisi %15 den %5 e düşürüldü, bu nedenle dolar düştü ama yeterli değil tabi, eski seviyesine gelecektir.
    Ne zamandan beri mevduatlara vergi uygulanıyor? Bir yerlerde birşeyler okuyup saçma sapan doldurmayın şurayı. Mevduat Faiz Vergisi bu da yeni çıktı sanırım :) Bankada 20k dolar, 10k kadarda türk lirası mevduatım var. Vergi falan uygulandığı yok.

EDIT: O dediğiniz işlem vadelilerde yapıldı, manüple yapmayınız. Piaysaya etkisi ise %1'i geçer ya da geçmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjk1903besiktas -- 31 Ağustos 2018; 12:3:13 >
  • bjk1903besiktas B kullanıcısına yanıt
    faiz vergisi diyor, nasil vergi yok diyorsunuz acaba?

• suicide kullanıcısına yanıt
    Mevduat faiz vergisi diyor iyi oku.

1. Mevduatın faizi olmaz.
    2. Faizi olmayan paranında vergisi olmaz.
    3. Vadeli mevduatlarda faiz geliri olur ve karşılığında devlet vergi keser.

Bilale anlatır gibi madde madde analtınca anlıyorsunuz sanırım.
  • Faiz alırken devlet vergi kesiyor. Tabi siz elinize kesilmiş olarak geçtiği için fatketmiyorsunuz.işte o vergi düşürüldü. Faydası olur mu . Bence az da olsa olacaktır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjk1903besiktas

Mevduat faiz vergisi diyor iyi oku.

1. Mevduatın faizi olmaz.
    2. Faizi olmayan paranında vergisi olmaz.
    3. Vadeli mevduatlarda faiz geliri olur ve karşılığında devlet vergi keser.

Bilale anlatır gibi madde madde analtınca anlıyorsunuz sanırım.
    Senin anlaman cok kit bence, mevduat faizi dediginde zaten kafasi calisan adam bunun vadeli oldugunu anlar. bir seyin faizi varsa otomatikman vadesi de vardir zaten. arkadas hata yapmis ayrica yazmamis, bazilari da anlayamamis.

• felisleo2 kullanıcısına yanıt
    Burada mevduat faiz vergisi diyor, mevduat vergisi diyen kim? Yanlış mı okuyoruz?

• suicide kullanıcısına yanıt
    Ben anladım ne demek sitediğini orada sadece bir manüple var. Mevduat faizi diye bişey yok niye inat ediyorsunuz arkadaşlar googleda aratıp google her zaman size doğruyu söylemez :)

Mevduat nedir sadece bir yatırım. Mevduatın faizi olmaz yahu hala inat ediyorsunuz. Vadeli mevduatın fazi geliri ve vergisi olur.
  • agtr A kullanıcısına yanıt
    Neyse ben gideyim bankadan vadesiz mevduat hesabı açayım. Bakalım kaç kuruş vergi kesecekler :) O açtığım mevduat hesabında da faiz geliri almaya çalışacağım.

Vadeli Mevduat Faiz Geliri ve Vergisi

Vadesiz Mevduat

Mevduat Faiz Vergisi :) Ama hangi mevduat bunu belirtmezsen manüple yapmış olursun.
  • agtr A kullanıcısına yanıt
    ne demek istediğini anlamadım , neyi yanlış okudum?

tamama anlaşıldı. yukarıda cevabı verilmiş zaten. vadeli mevduatları kast ediyorum, o kadarını anlarsınız diye düşünmüştüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi felisleo2 -- 31 Ağustos 2018; 12:28:12 >
  • bjk1903besiktas B kullanıcısına yanıt
    Manüple mi, şaka mısın sen?

felisleo mevduat faiz vergisi yazmışsınya. doğrusu vadeli mevduat faiz vergisi olacak, manipülasyonu kaldırmaya çalıştım herkesin kafası karıştı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjk1903besiktas -- 31 Ağustos 2018; 12:29:38 >
    Hocam mesajınızı,alıntıladım başkası okusun diye, ısrarla yanlış okuyor, neden anlamadım

Biz zaten anladık hocam

• Gerçekten bu ülkede böyle insanların olmasına üzülüyorum,

mevduat faiz geliri vergisi diyorum (stopaj) bu ne demek? bir faiz geliri elde edip,onun vergisini ödüyorsun demek. faiz geliri hangi hesaplarda var : vadeli

bunu anlamadın mı gerçekten ? yazık sana
  • quote:

Orijinalden alıntı: agtr

Hocam mesajınızı,alıntıladım başkası okusun diye, ısrarla yanlış okuyor, neden anlamadım
    agtr yanlış okuma yok dikkatli anla söyleneni.

Mevduat faiz vergisi diye bişey yok.

Doğrusu vadeli mevduat faiz vergisi. Mevduatın ne anlama geldiğini biliyorsun değil mi? Vadesi olmayan mevduatın faizide olmaz vergiside. O yüzden başına Vadeli olarak eklenmesini ısrarla vurguluyorum ama anlamamak için direniyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjk1903besiktas

agtr yanlış okuma yok dikkatli anla söyleneni.

Mevduat faiz vergisi diye bişey yok.

Doğrusu vadeli mevduat faiz vergisi. Mevduatın ne anlama geldiğini biliyorsun değil mi? Vadesi olmayan mevduatın faizide olmaz vergiside. O yüzden başına Vadeli olarak eklenmesini ısrarla vurguluyorum ama anlamamak için direniyorsun.

Alıntıları Göster
    doğrusu mevduat stopaj oranıdır. ben anlaşılır olsun diye faizi geliri vergisi dedim.

mevduat faizi
    mavduat stopaj oranı diye geçer literatürde.

bilmiyorsan yorum yapma kardeşim. çok gereksiz bir yere çekiyorsun konuyu. bir de manipülasyon ne demektir ? öğrenmeni tavsiye ederim.

https://www.yapikredi.com.tr/bireysel-bankacilik/mevduat-urunleri/mevduat-stopaj-oranlari

• 
Sayfa: önceki 24842485248624872488
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.