Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (4073. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
23 Misafir (1 Mobil) - 22 Masaüstü1 Mobil
5 sn
235.373
Cevap
1.165
Favori
11.780.460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 40714072407340744075
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kredi. İle. Aldı demedim ki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 6,84 ü geçti.Vakıfbank tan Greko-Romen bir müdahale gelebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: m-99

Ev muhabbeti nerden çıktı merak ettim. Bu dönemde ev almaya kalkmak için yürek yemiş olmak gerek veya kenarda büyük birikim olmalı. İnsan bu ülkede 6 ay sonrasını bile kestiremiyor artık. Ne ev alması pazardan fazla bir şey alırsam acaba hata mı ettim diye hesap yapar durumdayım.
    Yüreklik bi durum yok ist da sıfır 1+1 ler 750 binden 2+1 ler 1 milyondan satılmış durumda 800 daireden 80 tanesi kalmış millete para var

Sen düşünürken parayı kaldırıp götürenler var çalışmayla 1 milyon kazanılmaz. Bu paralar nasıl kazanıldı hep merak ediyorum

Bu bahsettiğim normal daireler site içi öyle lüks müks değil hee

• güncel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çiko miko -- 18 Haziran 2020; 14:28:50 >
  • smasher3670 S kullanıcısına yanıt
    türkiye de durum daha kötü demek ki amerika bu kadar beter durum da doları değer kaybediyor ama TL daha çok değer kaybediyor
  • çiko miko Ç kullanıcısına yanıt
    Ekonomimizin böyle güçlü ellerde olduğunu görünce insana bir güven geliyor.
    Dolar lobisine teslim olmayacağız inşallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drjacob

türkiye de durum daha kötü demek ki amerika bu kadar beter durum da doları değer kaybediyor ama TL daha çok değer kaybediyor
    Peşinde bizide sürüklüyor abd beter olsun demek kolay endekse göre abd deki olaylar olmasa 7.20 lerde takılırdı dolar

• quote:

Orijinalden alıntı: musty578

Peşinde bizide sürüklüyor abd beter olsun demek kolay endekse göre abd deki olaylar olmasa 7.20 lerde takılırdı dolar

Alıntıları Göster
    doğru ne yazık ki , şu olaylar olmasa 7'yi çoktan geçmişti
  • 90 pesın, 90 lira faizsiz 2 senede ödemek kosuluyla çatalcadan site içinde daire almak mantıklı mı arkadaşlar.

pesın 90 liraya yakın bır mıktar dovızdeyım su an. maksat yatırımlık olacak, belki kiraya veririm.
  • smasher3670 S kullanıcısına yanıt
    Matematik basit.. Artık nasıl uygularsaniz.
    Kolay gelsin

• Artık tl yatırımlarımı gün içinde döviz - altin hangisi düşerse onu alarak yönlendiriyorum. Bugün mesela altın düştü altın aldım. TL de durduğum her gün eriyor yatırımım bunu fark ettim. Vergiyse vergi faizde tutsak bile vergi kesiliyor zaten her ay. Bu aldıklarımı da çok çok acil ekstrem bir durum olmadığı sürece satacağımı sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kassady -- 15 Haziran 2020; 17:20:54 >
  • acquiles kullanıcısına yanıt
    Hocam daire için ideal kira çarpanı kaçtır kaç ayda daire kirasını amorti etmelidir?
  • antrepocu A kullanıcısına yanıt
    Kaç metre kare oda sayısı ne kaç yıllık bina ? Kira getirisi ortalama ne kadar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kassady

Kaç metre kare oda sayısı ne kaç yıllık bina ? Kira getirisi ortalama ne kadar?
    85 m2 2+1 sifir daire, sifir site. 650 ila 750 arasi degisiyor kiralar.

• antrepocu A kullanıcısına yanıt
    240 ayda aliyorsunuz evin degerini kirayla bence cok kotu bir oran. Ben olsaydim farkli sekilde degerlendirirdim ama tabi para sizin karar sizin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kassady

240 ayda aliyorsunuz evin degerini kirayla bence cok kotu bir oran. Ben olsaydim farkli sekilde degerlendirirdim ama tabi para sizin karar sizin.
    Ancak onemli olan detay su, 2 sene sonra evi 180 bin liraya almis olacagim. Acaba 2 sene sonra bu paralar degil ev araba bile bulabilecek miyiz, dusundugum konu bu.

• Kassady kullanıcısına yanıt
    Bu şekilde direk bir çarpan ile hesap yapmak hatalı olur.
    Gelecekti paranın net bugünkü değerini hesap ederek buna karar vermek gerekir ki bunu çoğu insan bilmez ve yapmaz..
    Finansman derslerinde (işletme, endüstri mühendisliği, iktisat vs) hepsinde anlatılan temel ve basit bir hesap.
    Temel dayanağı yıllık faizdir.

Demirtas hocanın youtube videosu vardı geçen benzer mantıkta hesap ediyordu evin değerini bir göz atın derim
    https://www.youtube.com/watch?v=R1MJzPrVZmY&feature=youtu.be

Zaten elde peşin para varsa, dolar bazında yakın geçmişe bakarsanız konut pazarı patladı. 500 binlik ev 700 oldu ama 3 sene önceki dolar karşılığını 700 bin ile alamıyoruz. Para pul oldu..
    Arada kiraya vermiş olsaydık dahi, kurtaramadı..

Yok eğer kredi ile alacak ise, o zaman da şuna bakmak lazim.
    Örneğin 15 yıl kredi çekeceksiniz.

1. Eldeki peşinat (bunu 15 yıl boyunca ortlama faizden değerleyin, bu sizin kaybınız)
    2. 15 yıl boyunca bu daireyi kiralamak isterseniz ödeyeceğiniz yıllık miktar, aynı orana göre kirayı da her yıl artırın) (kazancınız)
    3. 15 yıl icin ödeyeceğiniz faizi de net bugünkü değer hesabı ile her yıla dağıtın (kaybınız)
    4. Evin 15 yıl sonundaki satış bedeli, bunu da net bugünkü değer hesabı ile bugüne dönün (kazancınız)

Kayıp kazanç karşılaştırın. Eksi çıkarsa, kira verip oturmak mantıklı, arti çıkarsa kredi çekip evi almak mantıklı..

İkinci olarak da şunu hesap edin,
    Eldeki parayı dolar da tutun 15 yıl sonra kaç olur?
    Ödeyeceğiniz kira krediyi karşılamıyor ise üste vereceğiniz para ile her ay usd aldigininizi ve 15 yıl sonra biriken usd yi hesap edin.

Bakalım ne çıkacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 15 Haziran 2020; 19:49:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: çiko miko

güncel
    Türk milletinin düşünemeyen(!) kısmını yönlendiriyorlar olay bu. 1920-1940 arası Rus-Türk ilişkileri fevkalade iyiydi. Kurtuluş Savaşı mühimmat desteği, Montrö Boğazlar sözleşmesindeki destekleri, Türk tarımındaki makineleşmede destek.

Bu dönem Atatürk'ün dönemidir ve bizzati beyanlarında SSCB ile dostluğu öne çıkartmıştır.

Dünya, 2000 yılda değiştiğinden çok son 100 senede değişime uğramıştır. Rusya' da kara kaşa kara göze destek vermemişti ancak, sanayileşme ve dünyada ABD gibi bir gücün peydah olmasından öte, Rusya batıya karşı karakolluk olarak Türkiye ile sıcak ilişkiler gütmek istedi.

Ama ne ironiktir ki, komunizm bahaneleriyle son 80 yıldır irtica körüklendi, dini ne kadar tarikat varsa desteklendi. Doğu medeniyetleri dinsizlikle itham edildi. Halk arasında cehalet hat safhaya çıktı.

Bu icazetleri Menderes gibi seçtikleri piyonlarla o Yüce Türk milletine aşıladılar, kakaladılar. İktidara gelmenin yolu basit çünkü, 1000 yıllık hassas nokta, inanç... İnancı kullan istediğin adamı seçtir.

• 6.85 direncini aştığı an 7 ufuktadır.

6.50, 6.75 ve 6.85 sınırları mevcuttur.
  • 
Sayfa: önceki 40714072407340744075
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.