Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 35,12 - Altın 2.239 | 15 MART 🔥 (143. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ahmtulsnn Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 24 Misafir - 24 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
233.577
Cevap
1.152
Favori
11.695.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1146 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
5. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 141142143144145
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Moldova_lover

edebi senden mi öğreneceğiz?Sen bu işleri bırak,bunlar önemli konular.Sen beleş kömürüne,makarnana bak..

Devam et arkadaşım böyle devam et. iki kelam edemezsiniz işte ancak. Önemli dediğin konuya iki satır yazamıyorsun. Olayı kömüre bağlıyorsun. Tanımadığın insanlara ileri geri laf ediyorsun ne diyeyim. Selametle... Böyle devam et. Zira sizinle muhabbetimiz burada bitti...
  • abdullahors84 kullanıcısına yanıt
    Biraz sabah-akit okumayı bırak da türkiye ve dünya gerçeklerinden haberin olsun..
    Durmak yok yola devam,diyorsun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drak44

quote:

Orijinalden alıntı: abdullahors84

quote:

quote:

quote:

Bunların kaderinde var yaya kalmak..Döviz bürolarına gidin bakın,genelde reyisin türbanlı bacıları..Dolar alıyor.Ne de olsa bir kez ağızları yandı,dinlediler ve yaya kaldılar...

Gerçekten hayretler içerisinde izliyorum şu yorumları nasıl tabirler bunlar. Başkası yoktu demi sadece onlar vardı. Arkadaşım bu sözler sizlerin kalitesidir. Ben almadım almıyorum. kaç senelik telefonumu bile değiştirmedim. Yukarıdada belirttim. Kusura bakmayın ama böyle söylemleriniz gerçekten çok ayıp. Siz böyle söyleyin millette her seferinde oy versin. Dert böyle anlatılmaz. İnsanlarla iki kelam edin ama böyle tabirler kullanmayın. lütfen edepli olunuz.

Samimi değilsiniz. Onlar diye herkesi dışlayan adama oy verdiniz.
    Sizler gibi oy vermeyenler zaten yıllarca battı. Çoluğu çocuğu işsiz.
    Sıra sizde. Öyle kolay kurtulmak yok.

Kardeşim hala aynı kafadansınız. Karşınızdaki insanın kime neye oy verdiğini bilmiyorsunuz ben yukarıda ne demişim siz ne diyorsunuz. bak arkadaşım ben 33 yaşındayım ve size samimiyet ıspatlamak gibi bir durumum yok. Ben kullanılan tabirlerin yanlış olduğunu ifade ettim. Buradan size klavye delikanlılığı yapacak değilim. Bu forumda birçok buluşmaya gitmiş ve insanlarla yüzyüze konuşmuş bir insanım ve size burada siyasi bir görüş belirtmemişken. Bunu oraya çekmeniz sizin samimiyetinizin bir göstergesidir.

Tok adam açın halinden ne anlayacak?

Bana diyorsan tok adam değilim. Zira hiç devlet memuru olmadım. Özel sektör çalışanıyım.
  • 1 tane bile büyük şirketin iflas ettiğini duyan varmı ? Şuan kriz varsa bile bu şirketlere yansımıyor bana kalırsa
  • Marco Luigi kullanıcısına yanıt
    OHAL de iflas yasak hocam, hepsini ertelemek zorundalar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marco Luigi

1 tane bile büyük şirketin iflas ettiğini duyan varmı ? Şuan kriz varsa bile bu şirketlere yansımıyor bana kalırsa

Saniyesinde iflasını açıklayan bir fabrika, şirket olmaz hocam. İlk önce sağlam zarar etmesi gerekir. Saniyesinde olacak olan şey fabrikanın kapatılmasıdır. Şirketlerin veya fabrikaların şuan iflas etmemesinin nedeni devletten hala bir umut beklemeleri veya iflasını ertelemeleridir. Kayyum atanan şirketlerde bolca mevcut.
  • Ulan şuraya bi geleyim ekonomi ile alakalı bu durum neden böyle oluyor falan biraz bilgilenmeye çalışayım dedim. Kimisi kimine ak it der kimisi ona sen dinsizsin der. Sadece ama sadece birbirinizi kötülemeye devam edin. Bu duruma aslında şaşırmamalı. Az bile.
  • quote:

1 tane bile büyük şirketin iflas ettiğini duyan varmı ? Şuan kriz varsa bile bu şirketlere yansımıyor bana kalırsa

Yaklaşık 2 yıldır cok büyük firmalar iflas etti yada kapattı hocam internette kısa bir araştırmayla bulabilirsin fetö şirketlerini satmıyorum bile ki bi şirket hemen iflas etmez bu işin acısı 2-3 ay sonra çıkmaya başlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: HasMachate

quote:

quote:

sorumlusu kim?her bulduğu fırsatta milleti bölen,ötekileştiren,ya bendensin ya onlardan,ya taraf olusun ya da bertaraf diyen zihniyet değil mi?

iyide kardeşim ötekileştirme diye bir tabir tutturdunuz gidiyorsunuz. Şu sayfada yazılanlara bakıyorum en çok hüloğ vs tabiler yav yüzde elli oy veren nerede. işte bu saygısız tavrınız yüzünden insanlar yazmıyor. Yapmayın arkadaşım yapmayın. Ötekileştiren yok. ötekileştirenlerin hepsi ortada belli. Daha Şehit ailelerine çifte standart var deyip aslını bilmeyen muhalefete bakınız. Muhalefet muhalefet olaydı daha birçok şey daha rahat çözülecekti.

Lütfen yanlış anlamayın sizi tenzih ederim ancak bir söz vardır. "körler sağırlar birbirini ağırlar" Şu sayfada birbirinizi dolduruyorsunuz sadece, aynı kaba tabirleri kullandığınız için insanlar birşey yazmıyor bile. Böyle devam edin, Hdp teröre destek verdi gitti. Chp o yolda ilerliyor gitti. Mhp en azından yanlışları söylemek için oturalım konuşalım dedi ve doğru yaptı. Yarın Chp liler bile akp ye oy verirse şaşırmayın. O zaman hükümetin karşısında bir muhalefet bulamaznız bugün konuştuklarınıza hasret kalmayın.

O kadar yazmissin kardesim bir tane ozelestri yok !!! Her iki taraf da birbirine comar troll koyun vb ithamlar da bulunuyor bende hosnut degilim ama oyle bir yazmissin ki sanki ulke gulluk gulustanlik!!! Su an ulkenin durumu iyi degil her gun sehit haberleri geliyor artik oyle bir duruma gelmis ki durum tek haneli sehit haberlerinin uzerin de bile durulmuyor :( Dolar almis basini gidiyor gecen yilin ayni ayina gore bu yil kapanan isyerlerin de ? 52 artis olmus TOBB'un aciklamasina gore.Simdi ne yapalim yani sen zaten elestirmiyorsun hadi ben de susayim peki sonuc ? Tek katildigim elestri de yapsak hakkimizi da savunsak bunu saygi sinirlari icersin de yapmaliyiz.

Arkadaşım edep sınırlarını malesef ve malesef ifade etmekten asıl konuya gelemiyoruz. Elbette hükümetin hataları vardır. Elbette eleştirilir. Mesela en başında çözüm süreci başlangıcında o terör bayrakları teröristleri karşılamaları kesinlikle Ayıptır, şehitlerin kemikleri sızlar. Onları orada öyle hareket ettirme bur geç. Doların artışı konusuna dışarıdan kişilerin destekleri ile bir miktar tutuldu ama bu adamlar bizimle anlaşma yaptığı kadar başka yapılar ilede anlaşma içerisinde. Kendi ayarkalrımız üstüne basacak gerçeklerimiz olmalıydı. geçen gün baktığım bir elektronik cihaz 300 tl iken bugün 329 tl olmuş. Bu iyiye işaret değil. Ama arkadaşım burada bunları konuşamamamızın sebbei bu sosyal ağ konuşma ağzı. Şurası facebook olsaydı ana avrat düz gidiyordu birçok insan. Ayıptır bu kadarmı edepsiz hale geldik. Evet oy verdim bu hükümete ama insanlar burada söylenilen sözleri hak etmiyor. nsan ülkesi kötü olsun istermi. yukarda dedim daha hiç dolara para yatırmadım. Bunu görmeden yafta buran adamın edepsizliği neden görülmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: harabesin

OHAL de iflas yasak hocam, hepsini ertelemek zorundalar

İflas erteleme yasak diye biliyorum iflas nasıl yasak olacak ? Batmış olan şirkete çalışmaya devam et nasıl diyecekler ?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

sorumlusu kim?her bulduğu fırsatta milleti bölen,ötekileştiren,ya bendensin ya onlardan,ya taraf olusun ya da bertaraf diyen zihniyet değil mi?

iyide kardeşim ötekileştirme diye bir tabir tutturdunuz gidiyorsunuz. Şu sayfada yazılanlara bakıyorum en çok hüloğ vs tabiler yav yüzde elli oy veren nerede. işte bu saygısız tavrınız yüzünden insanlar yazmıyor. Yapmayın arkadaşım yapmayın. Ötekileştiren yok. ötekileştirenlerin hepsi ortada belli. Daha Şehit ailelerine çifte standart var deyip aslını bilmeyen muhalefete bakınız. Muhalefet muhalefet olaydı daha birçok şey daha rahat çözülecekti.

Lütfen yanlış anlamayın sizi tenzih ederim ancak bir söz vardır. "körler sağırlar birbirini ağırlar" Şu sayfada birbirinizi dolduruyorsunuz sadece, aynı kaba tabirleri kullandığınız için insanlar birşey yazmıyor bile. Böyle devam edin, Hdp teröre destek verdi gitti. Chp o yolda ilerliyor gitti. Mhp en azından yanlışları söylemek için oturalım konuşalım dedi ve doğru yaptı. Yarın Chp liler bile akp ye oy verirse şaşırmayın. O zaman hükümetin karşısında bir muhalefet bulamaznız bugün konuştuklarınıza hasret kalmayın.

MHP nin toplumsal bir karşılığı yok artık.
    Baraj altı bir parti oldu.

O mecliste isen. Protesto edeceksin, gerekli öneriyi yapacaksın. vsvs. yarın muhalefetin geleceği yok bunu göremiyoruz malesef. Sağda zaten alternatif yok. Ancak liberaldir, solcudur, milliyetçidir. birçok grup yıkılıyor. Madem hükümet ötekileştirdi daha çok sarılsın bu yapılar birbirine. İşte sorunda bu, Mhp karşılık aramıyor. mhp yanlışlarını kabul ediyor. Ha eleştirmekte haksız değildi. Ama yöntem yanlıştı. Asıl bugün chp nin hdp nin geleceği yok, Hdp yi hadi partiden saymıyorum. Teröre destek verdiği aşikar. Koskoca chp en azından bu hallere düşmemeliydi.

Bak işte muhalefet üzerinden hala akp yi övüyorsunuz.
    Samimi değilsin işte.
    Krizi, ötekileştirmeyi yaratan iktidara yalandan bir söz söylerken chp ye bin laf atıyorsunuz.

Siz düzgün ifadeler kullanın eleştirdiğim yerleride göreceksiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adolf Mogolo

Dollar alan vatan hayırdır bugun 1 dk da Türkiye 1.5 milyar dollar kqybetti sadece 1 dk da

Katılıyor ve arttırıyorum. Vatan haini olmanın ötesinde ayrıca da kafirdir. Elindeki dolarları satmayan bizden değildir.
  • quote:

Cogu daralmaya gidiyor,mesela bizim rakip firma yaklasik 400 calisanini isten cikardi ayrica ohal surecin de iflasi ertelenen cok firma var
  • quote:

Çoook var ama bu en sonuncusu bildiğim:

http://www.hurriyet.com.tr/esse-magazalari-birer-birer-kapaniyor-alacaklilar-devreye-girdi-40279496
  • quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hadjimurat

quote:

Orijinalden alıntı: Adolf Mogolo

Dollar alan vatan hayırdır bugun 1 dk da Türkiye 1.5 milyar dollar kqybetti sadece 1 dk da

Burda en az bende dahil 20 kişi bu müdahale için geç kalındığını defalarca söyledi kardeş neyin vatan hayinliğinden bahsediyosun şuan piyasaya 10 milyar dolar para pompala piyasa yutar anında sen 5 kuruş belki indirirsiniz doları bu müdahale ile faiz artırımı beklenin çok üstüne çıktı da ne oldu piyasa hemen hazmetti birti kardeş para yatırımcı gidiyor 2016 yılından bu zamana kadar 9 milyar dolar para çıktı ülkeden sadece bilinen bu
    Şuan hükümetim acil bir önlem planı alması lazım çok acil ve çok radikal kararlar hem faiz hem döviz baskısı bir yandan eflasyon hepsi ile baş edemezsin böyle bir ekonomik model yok bizim gibi ülkeler için bir yerden fedakarlık yapılacak ve bunu çok iyi karar vererek alacaklar
    Yoksa vagon raydan cıktımı ülkeden kaçanlar senin benim yüzüme bakmaz
    Şuan ülkedeki en büyük sıkıntı gelir paranın değeri yok o yuzden enflasyon ve kur paketi açıklayıp paranın değerini yükseltmek ve faizleri biraz daha yukarı çekmek en mantıklısı bu biraz piyasada kabul görebilir artı devlet vergi ve hizmetler konusunda fedakarlık yapıp ötv kdv ve bilimum vergilerde indirime gidicek ki insanlar biraz harcama yaparak para döngüsünü sağlacak başka şuan için yapılacak bir formul yok 15 yıldır betona gömülen parayı her 5 tane tam teşekküllü teknoloji yada katma degerli ürün fabrikasına harcansaydı yada ihracatcı yada ihracat potansiyeli olan firmalara yatırım yaptırılsaydı 100 e yakın yeni fabrika ile ihracat yapıyorduk betonlar yüzümüze bakmazdı
    Deniz bitti kara göründü bu hükümet müyadını doldurdu artık bitti yani bukadar yönettiler olmadı yapamadılar çünkü düşünce yanlıştı
    Bide şunu söyliyim merkez bankası rezervlerinde yaklasık 70 milyar dolar varki bunun 5 milyar doları yakın vadede tükenecek türkiye ölçeğindeki bir ülke için çok sığ bir rakam yani sözüm özü para bitti hocam

Çok güzel ifade etmişsiniz tebrik ederim. Ancak ötv ve kdv konusunda devletin başka hedefleride var. Belki doğru değil ancak bugün Almanyanın önünü kesmek için araç fiyatlarında ötv değiştirildi. Yani aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık. Ama başta söyledikleriniz daha sağlıklı yapılmış olsa idi uzun vadede daha iyi sonuçlar alınırdı.

En çok alman arabası alan akpnin yönetimindeki devlet, akp li belediye başkanı ve siyasiler, devletten ihale alan kesim.

Bir zahmet almasınlar söylede.

İnşallah dikkat ederler zira makam araçları azaltıldı ama yeterli seviyede değil. Bu noktada haklısınız.
    Dolara yatırım yapmamakla övünüyorsunuz fakat altın almışsınız. Halkın dolar alması ile altın alması ülke ekonomisi açısından neredeyse aynı şeydir. Bu tür konuları biraz daha araştırmanızı öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: de bruyne

Tipik ak it . Bir yerde bende sevmem ama dışa karşı tayibi destekliyelim dedilerse ya paralı aktroll yada ak ittir . Gelin ben size günlük 150 tl vereyim forumdayım foruma koşup copy paste yapmayın artık. Türkiyeyi yerle bir ettiniz ne için şizofren bir herifi başkan yapmak için . Kaçacak delik aracaksınız. Liberaller ,cemaatcılarda sorgunuz diktatörü destekliyordular yer yalanını örtüyordular ne oldu sonları. O küfür ettiğiniz Avrupalılardan gelip seni kurtarmanı beklersin o günler yakındır

yazıklar olsun senin gibi insana. Diyecek laf bulamıyorum gerçekten. Devam edin böyle. Zira ben insaniyetimden utanırım böyle laf etmeye. Şuan Gerekten çok sinirliyim yazdığıma yazacağıma pişman oldum gerçekten.

@Hasmachate işte tam bundan bahsediyorum Ne diyeyim ben şimdi bu adama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abdullahors84 -- 24 Kasım 2016; 21:45:4 >
    O zaman hadi başka forumu trollemeye git.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tomshardware

Dolara yatırım yapmamakla övünüyorsunuz fakat altın almışsınız. Halkın dolar alması ile altın alması ülke ekonomisi açısından neredeyse aynı şeydir. Bu tür konuları biraz daha araştırmanızı öneririm.

Arkadaşım bunu doğru buluyorum demiyorum ancak şuan için dolar artarken dolara yatırmak mantıklı değil. Kaldıki altın tercihim değildir. genelde 2. el ile çeviririm. Şuan yapamadığım için Altın aldım. Ayrıca küçük para ile yatırımı artan üzerine yüklenerek yapmak daha büyük yanlıştır kanaatimce. Kimseye şunu alsın bunu alsın diye birşey demiyorum. Ama şikayet edipye gidip dolara yüklenene söyledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abdullahors84 -- 24 Kasım 2016; 21:46:59 >
  • 
Sayfa: önceki 141142143144145
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.