Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (132. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: svs , Witwickyyy Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 28 Misafir - 29 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
235.425
Cevap
1.165
Favori
11.782.970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aga seni takip edecem biseyler biliyo gibisin :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi davidoffvincent -- 24 Kasım 2016; 13:14:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ülkücüadam kullanıcısına yanıt
    Şimdi senin çapındaki bir ülke de herzaman 2+2=4 yapmaz.
    Yani senin haklı olabilmen için bazı şartları yerine getirmen gerekir.
    Nedir bu şartlar
    1- ekonomik olarak güçlü olman lazım
    2- dünyada saygınlığın olması lazım
    3-Dışa bağımlı olmaman lazım
    4- güçlü bir ordun olması lazım
    5- ülkende demokrasi olması lazım

En basit bu 5 şartın hangisi bizim ülkemizde mevcut ??

Hocam trübünlere oynamaktan vaz geçip artık gerçekleri görmemiz lazım.
    Samanı bile ithal eden bir ülke olarak neye kime kafa tutuyon derler adama ??

Bu hızla gidersek 6 aya kalmaz büyük bir ekonomik çöküntü içine gireriz ki insanlar bunu görmekten aciz halen.

saygılar
  • euroyu cok takip eden biri olarak ortam sakinlesmez ise euro yilbasina dogru 3.83 seviyesine gelir diye dusunuyorum. Merkez bankasi mudahale ederse ve bu mudahale iyi etki yapmazsa ikinci mudahaleyi yapacak guc olmazsa eyvah. Yapilan mudahaleler ise dis yatirimciya bu borsa tehlikeli imaji vererek herseyi bicak gibi kesebilir. Ben gundemdeki her aciklamayi takip ediyorum. Vatandaslar dovizi bozdurmaz diye dusunuyorum. Ceylani aslan takip ederken ceylan sadece kendini dusunur cunku. Euro dolar ile borclananlar ilk iflas haberini sunacak kisiler. Digerleri piyasada giderleri gelirden fazla olacaklar olur. Sirketler kuculur isten cikarma olur.

Umarim hicbiri olmaz. Ben dolari hesap makinesinde 1.38 hesapladigim zamani ozledim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

euroyu cok takip eden biri olarak ortam sakinlesmez ise euro yilbasina dogru 3.83 seviyesine gelir diye dusunuyorum. Merkez bankasi mudahale ederse ve bu mudahale iyi etki yapmazsa ikinci mudahaleyi yapacak guc olmazsa eyvah. Yapilan mudahaleler ise dis yatirimciya bu borsa tehlikeli imaji vererek herseyi bicak gibi kesebilir. Ben gundemdeki her aciklamayi takip ediyorum. Vatandaslar dovizi bozdurmaz diye dusunuyorum. Ceylani aslan takip ederken ceylan sadece kendini dusunur cunku. Euro dolar ile borclananlar ilk iflas haberini sunacak kisiler. Digerleri piyasada giderleri gelirden fazla olacaklar olur. Sirketler kuculur isten cikarma olur.

Umarim hicbiri olmaz. Ben dolari hesap makinesinde 1.38 hesapladigim zamani ozledim.

valla bende dolari 1,8 la carptigimi ozledim kardesim amerikadaydi ordan bisey alirdi bzde carpardik aa ucuzmus diye... 1,8 nerde 3,4 nerde ya... gercekten berbat bi durum suan daha gunler oncesinde dolari 3,16 pi sayisi alcaz artik diye dalga geciyoduk valla onu arar olduk

• MB tarafından müdahale geldi sonunda.
  • Merkez Bankası başkanı yürek yemiş üstüne cesaret hapı almış.
  • Vanity Fair kullanıcısına yanıt
    Ya ne yapacaktı? Sen bakma birilerinin faizi indirin diye kuru sıkı sallamalarına. Bankaları gazlayıp piyasaya para pompalatacaklar akılları sıra. Lafla peynir gemisi yürümez elleri mahkum faiz arttıracaklar. MB başkanının da fırça falan yiyeceği yok, bu kararı herkes biliyordu konuşarak algı operasyonu yapacaklar akıllarınca.
  • Hocam akşama yeniden 3,4 olur
    Olmadı yarın görürüz .

Millet anlamıyor merkez bankası ile olacak iş değil bu. Bunlar sadece sancıyı anlık kesiyor hastalık yayılmaya devam ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: reallist55

Şimdi senin çapındaki bir ülke de herzaman 2+2=4 yapmaz.
    Yani senin haklı olabilmen için bazı şartları yerine getirmen gerekir.
    Nedir bu şartlar
    1- ekonomik olarak güçlü olman lazım
    2- dünyada saygınlığın olması lazım
    3-Dışa bağımlı olmaman lazım
    4- güçlü bir ordun olması lazım
    5- ülkende demokrasi olması lazım

En basit bu 5 şartın hangisi bizim ülkemizde mevcut ??

Hocam trübünlere oynamaktan vaz geçip artık gerçekleri görmemiz lazım.
    Samanı bile ithal eden bir ülke olarak neye kime kafa tutuyon derler adama ??

Bu hızla gidersek 6 aya kalmaz büyük bir ekonomik çöküntü içine gireriz ki insanlar bunu görmekten aciz halen.

saygılar

Bana bildiklerimi anlatma, bunlarin zaten bizde farkindayiz, ulkede iktidar partisine oy vermeyen her 3kisiden 2 si bunlarin zaten farkinda. Mesele ordunun yeterliligi yada ekonomi degil. Ne yapabilirdik suriyede kara harekati yapmadan ne yapilirdida iside ve ypgye zarar verilebilir gucu zayiflatilabilirdi. Yoksa bende biliyorum cin rusya gibi 2 devin destekledigi ulkeye girilmemesi gerektigini. Ama ne yapilabilirdi alternatifleri merak edip konusmayi tercih ederim.

• Piyasa sitelerinin bazıları açılmıyor. MB müdahalesi bakalım ne getirecek.

• Merkez bankasi dolar fazla yukselmesin diye surekli hamlelerde bulunuyor ama bunlar kalici cozum degil ani yukselmeleri engellemeye calisiyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: egemena

Ya ne yapacaktı? Sen bakma birilerinin faizi indirin diye kuru sıkı sallamalarına. Bankaları gazlayıp piyasaya para pompalatacaklar akılları sıra. Lafla peynir gemisi yürümez elleri mahkum faiz arttıracaklar. MB başkanının da fırça falan yiyeceği yok, bu kararı herkes biliyordu konuşarak algı operasyonu yapacaklar akıllarınca.

Hocam aklın yolu bir, tabiki olması gereken buydu ama artık aklın mantığın olduğu bi yerde yaşamıyoruz. Bu saatten sonra hiçbirşey beni şaşırtamaz, MB faiz düşürseydi bile şaşırmazdım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vanity Fair

quote:

Orijinalden alıntı: egemena

Hocam aklın yolu bir, tabiki olması gereken buydu ama artık aklın mantığın olduğu bi yerde yaşamıyoruz. Bu saatten sonra hiçbirşey beni şaşırtamaz, MB faiz düşürseydi bile şaşırmazdım

Dolar eski haline dönecek gibi ab parlementosu kararı sonrası

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Merkezi bankasının çeyrek puan arttırımı Euro Doları 5 saat keser.

AB müzakereleri doldurdu. Albaraka kuveyttürk de akpliler kuyrukta dolar alıyorlar.
    Siz şimdi görün yükselişi.
  • ülkücüadam kullanıcısına yanıt
    Yapılacak olan şey aklı selim davranım çapını ve haddini bilmektir.
    En başından beri dedik, suriye politikasında sen tüm dünyanın egemen olarak tanımış bir devlet başkanına karşı yine aynı şekilde tüm dünyanın terör olarak tanımış bir muhalif grubunun yanında olamazsın dedik.
    Bunlar esada pardon esede :) parmak sallayıp '' rejim 3 aya düşecek'' dediler mi ? dediler.
    Düştü mü ? Düşmedi
    Muhalefet bas bas bağırdı, esadla masaya geçelim yoksa biz birdaha o masanın tarafı olamayız , dediler mi ? Dediler
    Esadı muhattap aldık mı ? Almadık

Ne oldu peki, 3 milyon suriyeli göç aldık, an itibari ile devletin resmi rakamları 250 milyar doların üstünde para harcamışız göçmenlere.
    Bu paralar senin benim vergim babayiğit. Yani ödediğimiz 100 TLnin yaklaşık olarak 60 TL'sini devletimiz vergi olarak kesiyor.
    Nasıl olacaktı demişsin ? Zamanında komşularla sıfır polemik demişlerdi, şuan neredeyse hepsi ile savaş halindeyiz.
    AB ile müzakerelerde 15 konu kalmıştı hatta vize serbestesi vs gündemdeydi, şuanda AB müzakereleri donduracak.
    Dış gelirlerimizin turizim ile canlandığı bir ülke olan rusya ile savaş noktasına geldik.

yahu bunlar hep öngörü eksikliği ve dış siyasetteki kendini büyük gösterme çabaları.

Bunu daha nasıl açıklayabilirim bilmiyorum. Tane tane yazdım

• Faizler 1-2 puan artmadan doların hızı kesilmez, Ab ile sorun- Abd'nin aralıkta faiz artıracak olması doları yükseltecekdir. Bu faiz artırımları en çok inşaat sektörünü vuracaktır. Her türlü sıkıntı anlıyacağınız.
  • Camları yere indirdi akpliler.
    Dolar ve Euro düne göre +++++ yükselişe geçti 0.0001.

Şimdi MB yarın bir daha faizi indiremeyeceğine göre doların freni boşaldı.
    Hadi hayırlı olsun ak lar yine günlük kenara bir araba koydunuz
  • Zenginler simdi dollara hucum edip piyasada dolar bırakmaz yarin yine yükselir

• AP kararıda açıklandı bizi şutlama kararı çıkmış

• quote:

Orijinalden alıntı: NeolindTR

CB çıkıp "eeeyyy merkez" demesin sakın? dün söylediklerine göre faize karşı bir tablo çiziyordu.

Derse şaşırmam ama bundan sonra bunları kimse yemez. Bu söylemlerin artık hiç bir etkisi olmaz. MB ben buradayım mesajı verdi. İşe yarayıp yaramayacağı 1-2 gün içinde belli olur.

Yaramazsa yapılacak tek şey facetime ile canlı yayına bağlanıp aziz milletimiz elinizdeki dolarları satın, ekonomik darbe var haydi herkes döviz bürolarına dolar satmaya demek olacak.
  • 
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.