Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (3438. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Turcopolo , empire1530 , empire1530 Daha Az
3 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 14 Misafir - 15 Masaüstü2 Mobil
5 sn
235.425
Cevap
1.165
Favori
11.782.980
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34363437343834393440
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Para babaları ve sarı kafa ne isterse olur.
    Dolarin en dibi 5.50

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥
    🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birgarip2019 -- 31 Temmuz 2019; 22:36:1 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• FED faiz indirecek dolar dahada düşecek bari az bir zarar ile kurtulayım deyip dolar satan panikçiler şuan çok pişmandır.

borsada panik hali en yapılmayacak hatalardan biridir. yatırımlarınızı tek bir şeye yatırmak da hatalı. yatırımlarınıı çeşitlendirin.
    yani dolarınız da olsun,altınınız da,faiz de paranız da olsun.
    sermayenizi böyle bölüp çeşitlendirilseniz paniklere kapılmazsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: birgarip2019

Türkçe meallerini yazıyorum,
    Para babaları ve sarı kafa ne isterse olur.
    Dolarin en dibi 5.50

Dünyaya en fazla borcu olan ülke amerika.
    Parasal genişleme sonucu dünya dolarizasyonu sonucu bundan en çok çıkar elde eden fed sonra amerika.
    Aşağıda yazdım dünyada yaşanan dolarizasyonun mutlak yan etkisi olacaktır bu da amerikada artan gizli enflasyonudur.
    Bizdeki gibi artan fiyatlara rağmen faiz indirimi gizlenen enflasyonu millete ödetmek gibi
    Amerikada gizlenen parasal enflasyonunu tüm dünyaya ödetmek peşindedir. Bunun en büyük kanıtı amerikadaki saatlik asgari ücretin 10 dolardan 20 dolara çıkartılmasıdır. Anlayanlara.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Organismus -- 31 Temmuz 2019; 22:39:49 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• ozbey08 kullanıcısına yanıt
    Hep dolar alanlar kazanacak değil ya birazda kaybetsinler FED kaç aydır faiz indirecem diye bas bas bağırıyor hala dolarını bozdurmayan yada düştü çıkacak diye dolar alanlar varsa diyecek bir söz bulamiyorum

• Dolar düşüyor iyi hoş peki marketlere gelen zamlarda düşecek mi ? Ahlakın,adaletin, denetimin ve kuralın olmadığı bir ülkede buna inanan var mı ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eğer trump ın istediği gibi dolar aşağı dalganmaya bırakılırsa örnek dolar değer kaybederse 1 kilo pirinç fiyatı 1 dolardan 1,5 dolara çıkarsa siz marketten kaç TL ye alırsınız?!
    Bu işin sonu çok fena diyeyim.

• Şu an Türkiye için en kötü senaryo düşük dolar artan emtia enerji fiyatlarıdır.

• Dxy 98.600 e çıkmış.
    Hala dolar düşecek diyenler var mı?

• Uzakdoğu borsalarını bekleyiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Huseyiny2099

Hep dolar alanlar kazanacak değil ya birazda kaybetsinler FED kaç aydır faiz indirecem diye bas bas bağırıyor hala dolarını bozdurmayan yada düştü çıkacak diye dolar alanlar varsa diyecek bir söz bulamiyorum
    bu iş inada binerde devlet ve hükümet zararlı çıkar. sonra yine dolarlarınızı bozdurun çağrıları gelmeye başlar.
    akıllı bir hükümet dolarların çözdürmek için uğraşır ve faizleri de düşürerek o paralar ile insanları işletme açmaya teşvik eder.
    Ama maalesef bu felsefeye sahip bir hükümet tarafından yönetilmiyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: veterangamer

Dolar düşüyor iyi hoş peki marketlere gelen zamlarda düşecek mi ? Ahlakın,adaletin, denetimin ve kuralın olmadığı bir ülkede buna inanan var mı ?
    fiyatların düşmesi için evvela hükümet kendi yaptığı zamları geri almalı.
    benzin,mazot,elektrik,doğalgaz indirimi gelmedikçe market fiyatları inmez. çünkü bu devletin yaptığı zamların hepsi girdi maliyeti. girdi maliyeti düşmedikçe adam neden indirim yapsın ki?
  • Uzun lafın kısası perşembe itibari ile $ aşağı mı, yukarı mı yönelir sizce? Bence ufak ufak yukarı çıkmaya başlayacak en az 5.80 civarlarında seyredeceğini düşünüyorum 1 hafta 10 günlük süreç içerisinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

fiyatların düşmesi için evvela hükümet kendi yaptığı zamları geri almalı.
    benzin,mazot,elektrik,doğalgaz indirimi gelmedikçe market fiyatları inmez. çünkü bu devletin yaptığı zamların hepsi girdi maliyeti. girdi maliyeti düşmedikçe adam neden indirim yapsın ki?

Alıntıları Göster
    Dolar euro tl
    Yani kağıt para ne olacak diyenlere
    Tuvalet kağıdı endeksi öneriyorum.
    Tam 1 yıl önce 32 lisi 36 lira olan tuvalet kağıdı su an 57 lira.
    Yani kağıt para ve faizleri yerine tuvalet kağıdına yatırım yapan bir kişi bugün muhteşem kârda.
    Onun gibi ihtiyaç maddeleri de aynı fiyatlar uçtu.
    Dolar nerede bunlar nerede.
    Fakirleştiriliyor hatta soyuluyoruz millet hâla dolar kaç olacak peşinde.

• Fed faiz dusurmesi ne anlama geliyor?

• bu gece saatlerinde ABD yaptırımları yapılıp yapılmayacağı açıklanacakmış. eğer olumsuz bir karar çıkarsa tezeği avuçla yeriz.
    şu dalga geçtiğimiz Selçuk Gençer in dolar 12tl olacak teorisi gerçek bile olabilir.
  • İki kurus kazancam diye dolarin artisina sevinenlere gercekten cok yazik.

• Organismus O kullanıcısına yanıt
    Kaçta açılıyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

Kaçta açılıyor ?
    1 den sonra.

• quote:

Orijinalden alıntı: TayfunnArs

İki kurus kazancam diye dolarin artisina sevinenlere gercekten cok yazik.
    Hayırdır kardeşim aktroll müsün?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TayfunnArs

İki kurus kazancam diye dolarin artisina sevinenlere gercekten cok yazik.
    Yazık olacak bir durum yok, benim karnımı devlet doyurmuyor. Risk alıp yatırım yapan da benim. Düşerken şimdi tam zamanı alabilen alsın diye tiyo da verdik.
  • 
Sayfa: önceki 34363437343834393440
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.