Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (131. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
17 Misafir (2 Mobil) - 15 Masaüstü2 Mobil
5 sn
235.491
Cevap
1.165
Favori
11.785.380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
17. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 129130131132133
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizi kim cezalandırıyor...

• FasTBoY kullanıcısına yanıt
    Fotoşop mu gerçek mi bu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NeolindTR

Biraz önce 3.42 yi gördü. Birisi başlık sahibi arkadaşa haber versin.

Biraz bekleyin daha, bugün en az 3.45'e kadar yükselmesini öngörüyorum. O zaman güncellensin.

TCMB en iyi ihtimalle faize dokunmayacak. Daha kötü ihtimalde faiz düşürmek var. Şu an faiz düşürme ihtimali arttırmaktan daha fazla görünüyor.
  • Suriyelilere harcanan milyon dolarlar boşa giden paralar onlara harcanan parayla şuan ki durumumuz daha iyi olurdu.
  • Merkez bankasının yapabileceği bir şey yok olayın Merkez bankası ile alakası yok çünkü.Piyasaya vereceği miktar anca geçici indirimler oluşturur daha sonra çığ gibi büyür geri gelir.Zaten Merkez bankasının elinde 140 milyar civarı dolar olduğu biliniyor.100 milyar doların altına mantıken inemeyeceği için geriye kalan takribi 30-40 milyarı piyasaya verse ne olur vermese ne olur ?.Böyle büyük meblağ al bozduruyorum diyerek de yapamaz.

Şuan yapılabilecek en mantıklı hareket çok aktif,direktif bir faiz artırımı yapmak bu riske girmek.TL nin düşen değerini korumaya çalışmak yada durum ile hiç muhatap olmayıp gene beklemeye devam etmek.Piyasadan ciddi anlamda sermaye çekiliyor bu paralar da döviz cinsinden TL'nin bu kadar freni patlamış kamyon gibi düşmesinin en büyük nedenlerinden biri de bu.Şuan Türkiye'nin etrafı savaşlar iç karışıklar ile çevrili malum iç durumda parlak değil.Birde ileride olası göçmen sayısından ötürü oluşacak olumsuzluk var.

Arkadaşlar 4.5 milyon suriyeli oldu ülkemizde.Geçtiğimiz yıl 75.000 suriyeli Türkiye topraklarında doğdu.Bu sayı bizim doğum oranımız kadar neredeyse avrupa boşu boşuna duvar,tel örüp durmadı neyse bu konu başka bir konu ama emin olun bu tür konular TL nin değer kaybını kırbaçlıyor. Kısaca Ekonomimiz dış yatırıma dayalı bir ekonomi ve bu tür olumsuzluklar güven vermediği için para sahipleri güven alabileceği ülkelere gidiyor buda piyasadan para çekilmesi demek.Benim tahminim 2017 yılı başlarında yani ocak gibi doların 3.8-4.0 sularına geleceği EU nun da 4.8-5 TL seviyesini zorlayacağı.

Yalnız atlanmaması gereken bir diğer konu doların bu kadar değer kazanması ABD 'nin de isteyeceği bir durum değil.ABD olası bir önlem alıp bu yükselişi frenleyecektir.Tabi bu frenin bizim için bir anlamı yok çünkü dışarıda dolar %1 artarken bizde %10 artıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alkımm -- 24 Kasım 2016; 11:38:42 >

• ddsmurat kullanıcısına yanıt
    Tamamen doğru daha önce de defalarca yapıldı ve hiçbir şekilde gelen paranın hesabı sorulmadı şimdiye kadar.Zaten amaç ülkeye para girmesi güvenle yurt dışındaki varlıklarınızı getire bilirsiniz.

• Dolar 3.42,gösterme faiz 11.00.Mevduat faizlerinin hepsini geçti...
  • Arkadaşlar sen adamın topraklarına girdin mi ? Girdin
    Suriye devleti ve sınırları resmi olarak dünya tarafından halen tanınıyor mu ? Tanınıyor
    Suriye rejimi kendi güçleri ve dost ülkeler haricindeki tüm kuvvetleri terörist ve istilacı kabul etti mi ? Etti
    E adam demez mi ben kendi topraklarımı korudum ? Der

Sen ne diyeceksin bu durum da ?

Eğer güçlü ülke! dünya lideri! biri isen gider Şam'ı vurusun.
    Vurabilir misin ? Hayır
    Niye ? Orada Rusya var ABD var İran var.

Eeee şimdi bizimkiler ne yapacak ? Eyy esed!! bunun hesabını vereceksin hebele hübele v.s....

Arkadaş yazık günah. Şu dış politikamızda zamanında esadla anlaşmaya gidilseydi ne bukadar suriyeli bize gelecek nede türkmenler ölecekti.
    Biz gittik karşımızda devlet dururken devletin terör dediği adamlarla iş birliği yaptık. Olan soydaşlarımıza oldu ve şimdi işin ucu bize dokundu.

Her gün ölüyoruz,ekonomi can çekişiyor..
    sonumuz hayrola

• asiruhh1903 kullanıcısına yanıt
    Güldürdü...

• Gerçek maalesef. Bende görünce çok şaşırdım.

http://www.gib.gov.tr/node/114491
  • 3.4165 olmuş an itibariyle başlığı güncellemenin vakti geldi.

Eğleniyor musunuz gençler?
  • bosra dusyor dolar 3.43 lerde
  • Dolar 3.42 ve biz Şangay 5'lisine girip 1 doları 60 TL'ye çıkartmak istiyoruz, istikrar sürüyor.
  • 3.42 oldu geçmiş olsun dolar borcu olan abilerime ablalarıma acıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: FasTBoY

Bu nedir ya. Yurtdışından maddi birşey getirde nasıl yollarla kazanılıp geldiği umurumuz da değil demişler resmen.

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥

Parali aktrollerden ve comarlardan bir aciklama bekliyorum o halde.

Paypal kapatildiginda "Iyi oldu, millet vergi kaciriyordu" diye savunan cengaverlerden gecilmiyordu.

Paypal ile yurt disindan gelen para muslugunu kapatiyorlar, nedeni ise vergi kaciranlar. Simdi de paralari getirin, vergi almayacagiz diye reklam yapiyorlar.

Yani mesela uyusturucu satan bir mafya iseniz getirin paralari ve tek kurus vergi odemeyin. Ama alninin teri ile calisip uc bes kurus kazanan bir freelancer iseniz kurusuna kadar vergi odemek zotundasiniz. Yoksa tum Paypal'i kapatirlar.

Devletimiz vergi kacakciliginda o kadar hassas ki sirf birileri vergisini odemiyor diye tum Paypal'i kapatip herkesi magdur edebilirler. Birkac ay sonra da kanun cikartip yurtdisindan para isterler. Tek kurus vergi yok, daha da otesi paranin kaynaginin hic onemi yok. Istersen banka soy paralari buraya getir. Hay ben sizin vizyonunuzu...

• red alert2 R kullanıcısına yanıt
    Açlık sınırının altındayıx düşünme böyle şeyleri artık
  • Haswell kullanıcısına yanıt
    Dolar yukselıyor demek sembolik bir kelimedir, doların yükseliyor olması demek paranın, para biriminin değer kaybettiği demektir yoksa doların bir yere gittiği yoktur. Şangay 5lisine girsek ekonomik destek almamız halinde dolar yükselir. Ama 60 tl ütopik tıpkı sizin birgün bilgi sahibi olup ekonomiyi anlamanız kadar mantık dışı..
  • reallist55 kullanıcısına yanıt
    Kısmen katılsamda kısmende reddediyorum. Müdahale başka bir devletin topraklarına yapıldığı için esad halkını bagımzsızlık mücadelesi ve işgale karşı savaşmaya çağırabilir. Ama şu durumda bu söz konusu değil ki tamamen bölünmüş,kanton bölgeler halinde dini gruplar ve bazı devletlerin kurduğu çeteler tarafından yönetiliyor. Esad'ın söz sahibi topraklar şiilerin bulundugu güvenli yerler onlar refah halinde yaşarken ülkedeki milyonlar insan ölümün pençesinde.

Müdahale haklıdır efendim. Ülkenizde hergün bombalar patlıyor bu bombalarda suriye'den geliyor.
  • 
Sayfa: önceki 129130131132133
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.