Şimdi Ara

🔥 Dolar=6,78₺ ' Euro=7,43₺ ' G.Altın=370₺ (27 MAYIS) 🔥

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: _ESvED_ , cboy60 , educationist , sekil_a Daha Az
4 Kayıtlı Üye (3 Mobil) ve 82 Misafir (61 Mobil) - 22 Masaüstü64 Mobil
81.187
Cevap
695
Favori
3.206.779
Tıklama
Popüler Konular listesinde 16. Sırada  bugün en iyi #2
Tüm Forumlar >> Finans Forumları >> Yatırım Araçları >> 🔥 Dolar=6,78₺ ' Euro=7,43₺ ' G.Altın=370₺ (27 MAYIS) 🔥
Giriş
    13 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: helfgott

dolar o kadar hızlı artıyor ki 10 -12 ay vadeli kredi çekip dolar alınsa kar edilecek gibi bir durum var. Bu arada erdoğanın bugün yaptığı altına endeksli para olayı tam anlaşılmamış. erdoğan katılım bankaları için dövize endeksli değil altına endeksli bir para sistemi istiyor. teknik bir konu tam olarak bilmiyorum ancak kulağa makul geliyor. sanırım şundan bahsediyor, piyasadan dolar alıp dolar üzerinden bir takım kredi faizleri belirlemek yerine piyasadan altın alarak altının artışına endeksli bir kredi faizi hesabı yapın gibi bir şey söylüyor. neyse BDDK üzerinden halledilebilir bir şey değil mi bu?

İyi de Altının fiyatı da dolar üzerinden belirleniyor. Eğer altın yerinde saysa ve dolar artsa bile yine altın fiyatı artıyor. Bir de altının fiyatı da artarsa, o zaman bankanın maliyeti katmerli şekilde artar. Bunun mantığını anlamadım açıkçası.

• Er
    13 Mesaj
    Bence bugünkü TCMB toplantısından faiz artışı gelmez ise, USD uçar gider diye düşünüyorum.
    |
    |

Orijinalden alıntı: abeed

quote:

Orijinalden alıntı: helfgott

dolar o kadar hızlı artıyor ki 10 -12 ay vadeli kredi çekip dolar alınsa kar edilecek gibi bir durum var. Bu arada erdoğanın bugün yaptığı altına endeksli para olayı tam anlaşılmamış. erdoğan katılım bankaları için dövize endeksli değil altına endeksli bir para sistemi istiyor. teknik bir konu tam olarak bilmiyorum ancak kulağa makul geliyor. sanırım şundan bahsediyor, piyasadan dolar alıp dolar üzerinden bir takım kredi faizleri belirlemek yerine piyasadan altın alarak altının artışına endeksli bir kredi faizi hesabı yapın gibi bir şey söylüyor. neyse BDDK üzerinden halledilebilir bir şey değil mi bu?

İyi de Altının fiyatı da dolar üzerinden belirleniyor. Eğer altın yerinde saysa ve dolar artsa bile yine altın fiyatı artıyor. Bir de altının fiyatı da artarsa, o zaman bankanın maliyeti katmerli şekilde artar. Bunun mantığını anlamadım açıkçası.

hocam ben de tam olarak anladığımı söyleyemeyeceğim. yalnız dolara endeksli olmazsa ve altına endeksli olursa abd tekelini bir nebze delme imkanı oluşuyor. atıyorum yurda altın alıp getirebilinecek muhtelif ülkeler var. reza zarraf gibi başka kişiler var sınırım. yani hayırsever işadamları... :) neyse. şöyle iddialar var; bu bölgede ciddi bir kara para var. çoğu uyuşturucudan geliyor. bu paraları aklayan baronlar var. bölge ülkeleri bu kişileri biliyorlar ancak müsade ediyorlar. çünkü bahsedilen paranın hacmi oldukça yüksek. fazla yardırmış olabilrim ama tüm söylentilerin belli bir bütünlüğü var gibi görünüyor.
    |
    |

• Yarbay
    2071 Mesaj
    Merkez bankası Erdoğanin korkusundan faiz artırımı yapamıyor. Faiz atiririmi olmazsa dolar uçar. Eğer yüksek bir faiz artırımı olursa para faize yönelir doların ateşi bir süre düşebilir.

Yıl sonunda dolar hertürlü 3.45

AP nin aldığı kararı AB bakanları dikkate alırsa görüşmeler durdurulur o zaman 3.60 garanti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: cemsinan

En önemli problem şu ki

Dolar borcu olanlar daha da artarsa diye alıma başladı,
    Bir de her gün arttığını görenler para kazanmak için saldırdı.

Bakalım ne olacak hayırlı olur inşallah deyip geçelim.

Neyi hayırlı inşallah derken ne olacaksa oluyor bırak akan sular Nereye giderse gitsin bu iş inşallah maşallah olayı değil

|
    |
    GA-X38-DQ6-ZALMAN CNPS 9700 NT-ASUS A-55GA 550 WATT-OCZ REAPER DDR2 800 CL4-SAMSUNG 1 TB+250 GB SEAGATE 410AS -LOGİTECH G15-SPARKLE 512 8800GT 256 BİT-Q6600 QUAD CORE 2.4 GHZ-ASUS 1814 SATA-PHİLİPS HD1500 KABLOSUZ KULAKLIK-LOGİTECH Z2300-LOGİTECH V450 MOUSE
  • Yüzbaşı
    688 Mesaj
    Desteksiz konuşmayla doların düşeceğini sananlara, dolar sadece gülümseyip yoluna devam eder.
    |
    |
    doların bugünkü dolar zirvesi veya merkez bankası müdahalesiyle düşebileceğini zannetmiyorum geçen hafta yaptığım günlük analizler ve tahminlerin hepsi tutmuştu doların düşüp düşmeyeceğiyle ilgili analizimi merak edenler için link:http://www.yatirimtavsiyeleri.com/2016/11/23/dolarin-freni-patladi-rekor-kirmaya-hizla-devam-ediyor/
    |
    |

Orijinalden alıntı: BatuhanXxX

Merkez bankası Erdoğanin korkusundan faiz artırımı yapamıyor. Faiz atiririmi olmazsa dolar uçar. Eğer yüksek bir faiz artırımı olursa para faize yönelir doların ateşi bir süre düşebilir.

Yıl sonunda dolar hertürlü 3.45

AP nin aldığı kararı AB bakanları dikkate alırsa görüşmeler durdurulur o zaman 3.60 garanti.

5 olacak.Krizle gelen krizle gidecek.
    |
    |
    http://tr.investing.com/currencies/usd-try-commentary

Temel gıda malzemelerini stoklamanızı tavsiye ederim. Ekonomideki durgunluk hayra alamet değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi personalcomputer -- 23 Kasım 2016; 21:13:23 >
    |
    |
    Faizlerin inip milletin ev arabaya girmesi bekleniyor ama olmaz o iş artık. Bence böyle. Her şeye zammı gömdüler zaten bu hafta. Para 💰 pul oldu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |
    |

Orijinalden alıntı: john ciga

Biraz euro var kenarda 8-9 ay harcamayı düşünmüyorum. Euro olarak mı kalsın dolara mı çevireyim?

ben de aynı durumdayım hocam euroda çakılı kaldım bozdursam içim rahat değil TL de durdukça kaybediyoruz çünkü
    quote:

Orijinalden alıntı: EnderGelişenOsasunaAtağı

quote:

Biraz euro var kenarda 8-9 ay harcamayı düşünmüyorum. Euro olarak mı kalsın dolara mı çevireyim?

ben de aynı durumdayım hocam euroda çakılı kaldım bozdursam içim rahat değil TL de durdukça kaybediyoruz çünkü

euro ile isen euro ile kal

FED dolari ucurmanin derdinde degil, aksine hafifletmenin derdinde. elinizde euro var ise euro olarak kalsin. tavsiyem bu yonde

dun acitigim konu vardi ... orada belirtmistim. ne yapin edin bu vakitte bile dolar alin diye.

konu actigimda dolar 3.36 iken su anda 3.40

3.50 ye kadar yolu var. 2017 ise 3.80 bandini asacaktir.

• Teğmen
    100 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: uniquebison

quote:

Orijinalden alıntı: EnderGelişenOsasunaAtağı

quote:

euro ile isen euro ile kal

FED dolari ucurmanin derdinde degil, aksine hafifletmenin derdinde. elinizde euro var ise euro olarak kalsin. tavsiyem bu yonde

dun acitigim konu vardi ... orada belirtmistim. ne yapin edin bu vakitte bile dolar alin diye.

konu actigimda dolar 3.36 iken su anda 3.40

3.50 ye kadar yolu var. 2017 ise 3.80 bandini asacaktir.

3.8 leri muhtemelen aralıkta görür 2017 nin ilk çeyreğinin ilk haftalarında ise 4 ü bile zorlayabilir bu gidişatla bu konu hakkında yazdığım analizde şu linkte:http://www.yatirimtavsiyeleri.com/2016/11/23/dolarin-freni-patladi-rekor-kirmaya-hizla-devam-ediyor/

|
    |

• Yüzbaşı
    532 Mesaj
    Eyyy izrail eyy faiz lobisi
    Siz bize not veremezsiniz notu bizim milletimiz verir milletimiz 😂

|
    |
    |
    |
    şöyle yapsa böyle yapsa diye de konuşmayın
    işin ucu çoktaaaaannn geçti

sen merkez bankasına durmadan müdahale et sonrada neymiş çözüm bulsunmuş,üstüne suçu merkez bankasına attı kandırdılar biziiiiii
    kamuoyu önünde faiz indirmedi diye hainlik yapma diyende kendileri (merkez bankasına)

bak yazar yazısında ne demiş

- Türkiye’nin önümüzdeki bir yıl içinde 200 milyar dolarlık yabancı kaynağa ihtiyacı var.

- Bu paranın 160 milyar doları özel sektör borcu, 40 milyar doları cari açık içindir.

- Yeni kaynak bulunamaz ise borçlu olan özel sektör çöker ve ardarda iflaslar başlar.

- Özel sektördeki iflaslar yüz binlerce işsiz demektir.

- İşsiz kalacak olan bu insanlar aldığı konut-araç ve tüketici kredilerini haliyle ödeyemeyecek ve bu şekilde bankacılık sistemi krize girecek ve buhran yayılacak.

- Türkiye gibi ihracatının yüzde 82’si ithalata dayalı bir ekonomi ithalat yapamazsa gümler.

- Özelleştirelecek malı kalmayan Türkiye ne yapıp edip 200 milyarı bulmak zorunda ki bu ancak faiz artışı olur ve öyle bir şey de durgun ekonomiyi tamamen bitirir.

krizden sonrada emperyaller boş durmayıp iç savaş ayaklanma kurt projesi vs.. diye konu uzar gider
    |
    |

• Yarbay
    5732 Mesaj
    Toplantı ne oldu ?
Canlı Tv izle
emek server
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,641
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.