Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (127. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
24 Misafir (1 Mobil) - 23 Masaüstü1 Mobil
5 sn
235.425
Cevap
1.165
Favori
11.782.858
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Normal vatandaşın % kaçında yüklü miktarda dolar var ?Sanayicileri , inşaat sektöründeki adamları toplaması lazım.
  • 3,4133

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3.41
  • 3.41 i geçti 3.43 e çıkacak akşama kadar . şuan herkes alıyor.
    ekk den sonuç çıkmazsa yarın ki AB toplantısından sonra patlayacak dolar.

Parası olan sıra gelirse akplilerden gidip alsın.
    Günde bir araba kenara koyuyorlar şuan adamlar her gün 0.10 kur farkından.
  • Tayyip konuşıuyo tv de, konuştukça uçuyo dolar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aboov gene 3.40 olmuş bu ne
  • quote:

Orijinalden alıntı: RKeles93

Faiz oranlarını yükseltip , alım gücünü TL cinsinden düşürürlerse doları frenlemek, TL değerini arttırmak mümkün olabilir fakat tüm yatırımı betona döktükleri için bunu yapmaz, klasik MB piyasaya dolar verir.

Faizi arttırmak, dövizin yükselmesini engelleyecek bir tedbir değil aslında. Hadi kuru biraz düşürdün veya sabitledin. Bu sefer ekonomiye döviz yükünün üstüne birde faiz yükü bindirecekler.

Garibim halkta mevduat hesabımdaki tutar şu kadar yükseldi diye sevinecek. Bilmiyor ki o tutarın fazlası cebinden çıkacak, büyüme duracak.

Dediğiniz gibi uzun vadede faiz arttırımı yaptıklarını düşünelim. Devlet üretime destek vereceğine, betona dökerlerse parayı işte o zaman hepten ayvayı yeriz.

MB'nin piyasaya rezervdeki doları sürmesi bence en son çare olmalı. Şimdi faiz oranları artıp 3 4 aya istenilen sonuca ulaşılamaz ise faiz lobisi tarafından kandırıldık deyip, işten sıyrılmaya çalışmazlar umarım.

• gene rekor tazelemiş...rabbim verdikçe veriyor
  • ImPerspektif I kullanıcısına yanıt
    En kötü ihtimalle devalüasyon yapıp ithaatı azaltmaya çalışırlar.Kısa vadede alınacak pek iyi yöntem durmuyor.Bundan da sanayiciler etkilecek. Sanayimiz de kullanılan ham maddeleride ithal ediyoruz.
    Başka yapılacak birşey kalmadı izleyip göreceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rkx -- 23 Kasım 2016; 17:40:13 >
  • Arkadaşlar nerden takip edebilirim anlık olarak? Çoğu yerde birbirinden farklı gösteriyor

• Toplantidan sonra dusermi artarmi ?

• ohaaaa 3.41

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deadmau5.

Arkadaşlar nerden takip edebilirim anlık olarak? Çoğu yerde birbirinden farklı gösteriyor

http://www.bigpara.com/doviz/

Ben buradan takip ediyorum. Farkli olma sebebi guncelleme sikligidir yoksa paranin degeri belli.
  • ImPerspektif I kullanıcısına yanıt
    Önlem basit. Reyiz çıkıp milletim dolarlarını derhal bozdursun çağrısını yapacak, hop dolar 2.50 ye inecek. Başka yapacak birşey kalmadı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • android den doviz altin borsa programindan takip ediyorum ben

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dolar 3.36 düşünce bir kaç gün önce hemen ödememi yaptım 3.41 olmuş.
    Halen doların artması bizi ilgilendirmiyor diyenleri görünce çıldırıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: sangokudbgt

İnsanlar para çekmek için atm kuyruklarında sıra oluyor. Nereye baksam milyonluk evler herkeste bmw mercedes porche var.

Ama hükümet karşıtları biraz dolar yükseldi diye hemende kriz çığırtkanlığına başlamış.

Daha 15 yıl önce ülke kan ağlıyordu, terör ve ab bağımlılığı ülkeyi mahvetmişti. İnsanlar ekmeği şekeri karne ile alıyordu, memur maaşları ödenemiyordu ama hükümet geldi..

Sağlık sistemi çözüldü, ab ile savaş başladı ve ab parçalanmak üzere. Abd'de karıştı yok olma tehlikesi geçiriyor, insanlar sokaklarda kanlı eylemler yapıyor, rusya zaten limon domatese muhtaç bir halde.

Çin ekonomisi battı.. israil özür diledi.

Tüm bunların içinden bir dev yüksel hedef 2023 diyerek...

Yavuz sultan selim köprüsü, 3. havalimanı, yeni yapılan 15 temmuz şehitleri köprüsü, maslak 1453, osmangazi köprüsü, marmaray, hızlı tren ve daha bir çoğu saymakla bitmez.

Tüm bunları ve dünya liderliğini bize hükümet armağan etti, osmanlı günlerindeki gibi herkesin korktuğu bir güç haline geldik.

Merkez bankası döviz rezervi tarihi rekorlar kırdı, yunanistan bize kafa tutarken artık elimizden öpüyor.

Ama bunları görmezler, hükümet yıllardır çalışır ama karşıtları anca laf ederler, kötüler, başka bir hizmet yapmazlar.

Muhalefet ne bir köprü yaptı ülkeye, ne bir hastane açtı, ne otoyol yaptı. Yapsa ve konuşsalar neyse diyeceğiz ama tek bir çivi çakmamışlar ülkeye sürekli eleştiriyorlar.

.

• Adamın elinde körük var konuştukça doları uçuruyor
  • 3.42 oldu bile.Krizle geldi krizle de gidecek....
  • Gösterme tahvil faizi bile 11 oldu.Ama yaprak kıpırdamıyor tahvil piyasasında.Herkez biliyor ki buradan kağıda girse yaya kalacak.Her şekilde faizlerin yünü yukarı..Bono faizi,mevduat faizini geçti.Sarayın merkez bankası hala uyuyor...
  • 
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.