Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (3856. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
15 Misafir - 15 Masaüstü
5 sn
235.425
Cevap
1.165
Favori
11.782.851
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
64. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 38543855385638573858
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    10-20 usd gerileme demek yanlış olur altında. Saatlik hareket ediyor bu mertrbede..

Günlük/haftalık bakmak lazım konuya..
    1650 usd altına gitmeden altın düşüyor diyemeyiz.
    1600 altına sarkip kısa zamanda tekrar buraya geldiğini hatırlayınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

10-20 usd gerileme demek yanlış olur altında. Saatlik hareket ediyor bu mertrbede..

Günlük/haftalık bakmak lazım konuya..
    1650 usd altına gitmeden altın düşüyor diyemeyiz.
    1600 altına sarkip kısa zamanda tekrar buraya geldiğini hatırlayınız.
    Haklısınız hocam. Teşekkür ederim yorumunuz için.

• Altına nolmuş ya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: acaluka

Millet bazında doğru, fakat ülkeler mega şirketler bazında yanlış bir değerlendirme. Ülkeler bu üretim durgunluğunda şirketlerini finanse ettiği için altın rezervlerini nakite çevirip piyasaya sürdü. Bu tam olarak 335-299 çekilmesi sırasında gerçekleşti, tani bu olayda petrol anlaşmalarının da payı büyüktü. ABD deli gibi karşılıksız para bastı, sanırım hala basıyor. Bu süreç bittip hayat ve tüketim normale döndüğünde bu sefer ortalıktaki nakit illa ki bir yerlere kayacak. Borsa ve altın bu noktada daha da devreye girebilir. Bu durumda altın son bir atak daha yapacaktır. Benim yürüttüğüm mantık bu, bir yanlış varsa bilgili arkadaslar uyarabilir. YTD
    Devletleri birey gibi düşünün. Tabiiki çok karmaşık ama ana hatları benzer.

Kriz geldi. Cebinde 100 dolar, 100 gram altın ve 100 tl var. Fakat öte yandan bazı yerlere 300 dolar borcun var. Ve borcun vadesi gelmiş. Ve marjin call dedikleri yetersiz sermayeden dolayı cebinizde ne varsa dolara çevirmeniz gerek.

Bu durumda ilk olarak en nakit ne ise o dönüştürülür. Önce TL ve altın satılır. Bu ilk darbeyi yiyenler tarafından gerçekleştirilir. Kim bunlar kısa vade borcu olanlar. Şirketler, ülkeler vs..

Virüsün darbesini sonra yiyenler ise onlarda aynısını yapacaklar. Şu an 2.dalga altın satışı gerçekleşecek ama olmadı. Ben 360 dedim. Aöa devreye imf muhabbetler, fedin çok agresif para basımı ve mali yardımlar girdi. Ben bu kadar ani kararlar beklemiyordum. Bu olaylar bollaşan likitide olup borsaya ve altına yaradı. Ama hala bir 2.dalga altın satışı gerçekleşmedi. Çünkü son rezervleri çoğu kurum ve ülkenin. Kötü gün dostu...

Piyasaya ciddi altın arzı sunulduktan sonra belirli bir yerde dengelenecek. Ben 330 diyordum sanırım 340 lar olabilir. Destek seviyeleri farklı olabilir.

Sizin söylediğiniz altının uçması ise son perdedir. Lakin burada kurumlar ve ülkeler borçlarını ödeyip tekrar borçlandıktan sonra rezervlerine mecbur altın koyacaklar. İşte bu perdede altını sattıkları kurumlar üzerine baya marj koyup piyasaya satış yapacaklar. 2500 3000 dolar ons fiyatı oluşacak. Tabiiki tek faktör değil. Ciddi basılan paralar ile oluşan oluşacak enflasyon altına talep oluşturur.

Bakalım neler bekliyor bizi

• ensei kullanıcısına yanıt
    2008 krizinde bastığı parayı toplamak 7 yılını aldı. Şimdide bir 10-15 yılını alır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Müthiş açıklamışsınız hocam, teşekkür ederim dikkate alacağım bu notu.
    Bakalım süreç neler gösterecek. Peki 2. satış dalgası için aşının bulunması etken olur mu sizce? Yoksa 400 civarını görünce kar satışları mı gelir? Şahsen ben Covid'e çözüm bulunmadan düşeceğini çok fazla düşünmüyorum. Yanılıyor da olabilirim tabi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ons 1720 - 1730 arasında sürekli yükselip düşüyor. Gram altın da 377 ile 380 arasında gidip geliyor. Eğer ülkeler satış yapacaksa ne zaman yapabilir ve para bastıkları sürece altının artma ihtimali yüksek olabilir mi?

• Ctrlshft kullanıcısına yanıt
    Oppurtunity in huge project in Beylikdüzü İlan No: 812504940https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satilik-oppurtunity-in-huge-project-in-beylikduzu-812504940/detay

Buradan daire mi alayım altına mı gireyim bilemedim ?

• ambitious_man A kullanıcısına yanıt
    Ülkelerden kastınız ne? Gelişmiş ülkelerinin satacağını düşünmüyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 ay önce 520 ye 13 ceyrek aldırdım arkadaşıma ortalama 1300 tl kar etmiş tabi suan satarsa

Millet neyi bekliyor sell için kaç olması lazım anlamıyorum valla hep dursun hep dursun

• 7 binlik nakit avans ceksem altina yatirsam sizcr nasil olur.8 ayda 300 faizi var ne dersiniz.

• cokbaska kullanıcısına yanıt
    Evet gelişmiş ülkeleri kasdetmiştim. Uzmanlar geçen ayki ani düşüşün altın satılmasından kaynaklandığını söylemişlerdi. Yine öyle bir şey olur mu diye merak etmiştim.

• 6,80 bir miktar bozdurmak şuanda mantıklı mı sizce ?

• Ons aniden 1715'e düştü. Devamı gelebilir mi sizce? Ayrıca bu düşüşün herhangi bir nedeni var mı? Bazıları doların artmasından kaynaklandığını söylüyor.

• Koptu gidiyor usd

• quote:

Orijinalden alıntı: ambitious_man

Ons aniden 1715'e düştü. Devamı gelebilir mi sizce? Ayrıca bu düşüşün herhangi bir nedeni var mı? Bazıları doların artmasından kaynaklandığını söylüyor.
    Gerçi dün sabah da böyle olmuştu. Bir anda düşecek gibi olup öğleden sonra toparlamıştı. Bakalım ne olacak.

• Bu seviyeden satsan satılmaz alsan alınmaz garip bir durum

• Birazdan maaşını alan devlet memurları alıma geçince altın fırlar merak etmeyin.
  • Evet arkadaşlar zarar 160 bine yaklaştı yarına kalmaz geçer de
    Ben bu zarara bi son verme kararı aldım
    Bilip bilmeden kırıp döktüysek affola
    Hepiniz hoşça kalın

• Ons ve gram altın yüzünden panik atak olacağım. Aslında uzun vadeli almıştım ama sert düşüş olursa diye korkuyorum. Bu arada ons 1709 civarında şu anda.

• 
Sayfa: önceki 38543855385638573858
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.