Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (1299. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
16 Misafir (1 Mobil) - 15 Masaüstü1 Mobil
5 sn
235.373
Cevap
1.165
Favori
11.780.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12971298129913001301
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: FasTBoY

Senin anladığın sonucu detaylıca anlatta öğrenelim.

Bak anladığımı birdaha yazıyorum. Oku .
    MADDE 116- Türkiye Büyük Millet Meclisi, üye tamsayısının beşte üç çoğunluğuyla seçimlerin yenilenmesine karar verebilir. Bu halde Türkiye Büyük Millet Meclisi genel seçimi ile Cumhurbaşkanlığı seçimi birlikte yapılır.
    Cumhurbaşkanının seçimlerin yenilenmesine karar vermesi halinde, Türkiye Büyük Millet Meclisi genel seçimi ile Cumhurbaşkanlığı seçimi birlikte yapılır.
    Cumhurbaşkanının ikinci döneminde Meclis tarafından seçimlerin yenilenmesine karar verilmesi halinde, Cumhurbaşkanı bir defa daha aday olabilir.
    Seçimlerinin birlikte yenilenmesine karar verilen Meclisin ve Cumhurbaşkanının yetki ve görevleri, yeni Meclisin ve Cumhurbaşkanının göreve başlamasına kadar devam eder.
    Bu şekilde seçilen Meclis ve Cumhurbaşkanının görev süreleri de beş yıldır.

• iskefiyeli kullanıcısına yanıt
    Açıklasana ben gayet net anladım? Lafı dolaştırmadan anlat. Olmuyor değil mi?

Türkiye Büyük Millet Meclisi, üye tamsayısının beşte üç çoğunluğuyla seçimlerin yenilenmesine karar verebilir. Bu halde Türkiye Büyük Millet Meclisi genel seçimi ile Cumhurbaşkanlığı seçimi birlikte yapılır.
    veya
    Cumhurbaşkanının seçimlerin yenilenmesine karar vermesi halinde, Türkiye Büyük Millet Meclisi genel seçimi ile Cumhurbaşkanlığı seçimi birlikte yapılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: montevo

bence çok zorlama.savunduğu şeyi inkar eden bi kesimle uğraşıyorsun.

quote:

Benim derdim onlara anlatmak değil. Bizim yazdıklarımızı görenlere iki farklı fikrin nasıl savunulduğunu göstermek. Yoksa bu biat edenlere bizler neler anlattık...

daha önünüzde yazanı anlamaktan aciz iken, satır arasından kelime ayıklamaya çalışır iken, bu ithamlarınız çok komik.Bu anlamayışınız yüzünden 15 senedir seçim kazanamıyorsunuz.
    öncelikle karşınızdakinin düşüncesine saygınız yok."biat,aptal,koyun,troll...vs."
    şu açınızı biraz genişletin artık. biraz kendi savunduğunuz kesime bir bakın.
  • quote:

benim herhangi bir partiye ilişiğim yok,şu ana kadar da hiçbir partiye sempati duymadım.sizin gibi başta bi kişi olmayınca bocalayan tiplerden değilim.ayrıca her zaman yaptığınız gibi karşınızdakini aşağılayarak,küçük düşürerek değersizleştiriyorsunuz.verebileceğiniz bi cevap yok.

mağdur edebiyatıda yine başladı. klasik "benim herhangi bir partiyle ilişiğim yok".
    Benimde herhangi bir parti ile ilişiğim yok, kim bu ülke için çalışıyorsa ona oy veririm. boş konuşana değil.
  • quote:

Açıklasana ben gayet net anladım? Lafı dolaştırmadan anlat. Olmuyor değil mi?

Türkiye Büyük Millet Meclisi, üye tamsayısının beşte üç çoğunluğuyla seçimlerin yenilenmesine karar verebilir. Bu halde Türkiye Büyük Millet Meclisi genel seçimi ile Cumhurbaşkanlığı seçimi birlikte yapılır.
    veya

lafın dolandırıldığı yok, size ezberletilen
    "sabah cb kalkacak, canı sıkılmış devleti fesh edecek" anlayışınızdan vazgeçemiyorsunuz. onu diyorum.
    kanun önünde istersen bir daha yazayım.
    "Türkiye Büyük Millet Meclisi, üye tamsayısının beşte üç çoğunluğuyla seçimlerin yenilenmesine karar verebilir. Bu halde Türkiye Büyük Millet Meclisi genel seçimi ile Cumhurbaşkanlığı seçimi birlikte yapılır.
    Cumhurbaşkanının ikinci döneminde Meclis tarafından seçimlerin yenilenmesine karar verilmesi halinde, Cumhurbaşkanı bir defa daha aday olabilir.
    Seçimlerinin birlikte yenilenmesine karar verilen Meclisin ve Cumhurbaşkanının yetki ve görevleri, yeni Meclisin ve Cumhurbaşkanının göreve başlamasına kadar devam eder.
    Bu şekilde seçilen Meclis ve Cumhurbaşkanının görev süreleri de beş yıldır.

Açık ve net orada yazan şu; İsterse meclisin 3/5'i veya isterse Cumhurbaşkanı; Türkiye Büyük Millet Meclisi genel seçimi ile birlikte Cumhurbaşkanlığı seçimine götürebilir!!! Hangisinin canı ne zaman isterse. Var mı orada hiç Cumhurbaşkanı ve meclis birlikte bu kararı alır diye bir ifade. Anca lafı etrafından dolandırıyorsun, aynı şeyleri yazıp duruyorsun, anladığını açıkla diyoruz maddeleri koyuyorsun halen.
    Şunun aksini ispatlayan bir madde göster bana bu yasada; şu şu şartlar gerçekleşmeden seçime götüremezler diye.

Not: Kimsenin aklıyla lafıyla hareket etmiyoruz çok şükür sizin gibi, araştırır öğrenir boş laf yapmam ispatıyla konuşurum. Kulaktan dolma bilgilerle işim olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FasTBoY -- 1 Nisan 2017; 3:55:26 >
  • SultanApex S kullanıcısına yanıt
    ben hiçbir akpliyle yaptığım tartışmayı kazanamadım. sen niye uğraşıyorsun ki
  • Thomassee kullanıcısına yanıt
    bi kere değil son zamanlar 6-7 kere gitmiş. savcı değişince yeni gelen savcı bişeyler yaptı sanırım. önceki bharara ya fetöcü diyenler bu geleni heralde fetoşun biyolojik çocuğu ilan eder.

bu yazıyı yazarken daha önce fetoş diyince aldığım tepkiler geliyor. şimdi ise fetullah diyemiyoruz, feto demek şart oldu nasıl bi memlekette yaşıyoz lan biz
    Mağdur edebiyatının sizden öğrendik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • FasTBoY kullanıcısına yanıt
    kendi manifestolarında var cb nin feshetme yetkisi. tayyip çark edince ümmeti durur mu
    Ilk cümlene katılıyorum. Ama benim tuttuğu bir parti yok haliyle seçim kazanma derdim yok

• salagil kullanıcısına yanıt
    Bozuk saat bile günde 2 sefer doğruyu gösterir en azından ama bunlarda oda yok.
    Saat 12'yi gösterse yok saat 6 deseler bunların başındakiler ölümüne saat 6 diye savunurlar.
    2010 refarandumunda da hayır dedik, yine söylemedik söz etmedikleri hakaret kalmadıydı, şimdi kandırıldık diyorlar. Yine kandırılmayın diyoruz yok illaki tadacaklar o hissi.
  • quote:

Bozuk saat bile günde 2 sefer doğruyu gösterir en azından ama bunlarda oda yok.
    Saat 12'yi gösterse yok saat 6 deseler bunların başındakiler ölümüne saat 6 diye savunurlar.
    2010 refarandumunda da hayır dedik, yine söylemedik söz etmedikleri hakaret kalmadıydı, şimdi kandırıldık diyorlar. Yine kandırılmayın diyoruz yok illaki tadacaklar o hissi.

2010 referandumu bunun yanında devede kulak bile değil. Maddeleri okumuyorlar anlıyorum ama dinlemiyorlar bile.

• quote:

Açık ve net orada yazan şu; İsterse meclisin 3/5'i veya isterse Cumhurbaşkanı; Türkiye Büyük Millet Meclisi genel seçimi ile birlikte Cumhurbaşkanlığı seçimine götürebilir!!! Hangisinin canı ne zaman isterse. Var mı orada hiç Cumhurbaşkanı ve meclis birlikte bu kararı alır diye bir ifade. Anca lafı etrafından dolandırıyorsun, aynı şeyleri yazıp duruyorsun, anladığını açıkla diyoruz maddeleri koyuyorsun halen.
    Şunun aksini ispatlayan bir madde göster bana bu yasada; şu şu şartlar gerçekleşmeden seçime götüremezler diye.

Not: Kimsenin aklıyla lafıyla hareket etmiyoruz çok şükür sizin gibi, araştırır öğrenir boş laf yapmam ispatıyla konuşurum. Kulaktan dolma bilgilerle işim olmaz.

herhalde sınıf başkanlığı ile karıştırdın, "ne zaman canı isterse" ayrıca sadece o madde yok, diğer maddeler de var, o iş okadar kolay değil.
    ispat ile konuşman papağan gibi, internette yazılan yalan yanlış yorumları tekrarlamandan da belli oluyor "boş laf" edebiyat hep aynı ama icraat 0

• quote:

Ilk cümlene katılıyorum. Ama benim tuttuğu bir parti yok haliyle seçim kazanma derdim yok

tabi tabi eminim öyledir.
    Ben sizi anlıyorum. İnandığınız parti saçmalamış, ülkeyi tek adamlığa götürüyor, sizde bunu görüyorsunuz ama yanlış diyemiyorsunuz. Sizin adınıza üzüldüm, umarım bu biat kültüründen bir gün kurtulurda kendinize bazı şeyleri itiraf edersiniz. Ortada duran ve apaçık olan bir maddeyi buraya yazarak kendinizi ve bizi kandırmaya çalışmayın. Saray istedi diye AKP'liler tek adamlık teklifi getirdi; buna sizde inanıyorsunuz ama tabi Tayyip bunu yapmaz deyip mazaret arıyorsunuz. Acı fakat gerçek bu... Tayyip doğruları olsada, fikirleri sizin için doğru olsada, siz onu reis görsenizde maalesef gerçek bu. Tayyip Erdoğan arkasındaki oy potansiyeline inanarak ve sizin gibi sevdalılarını kandırarak bu ülkeyi tek başına mutlak bir güç ile yönetmek istiyor. Bizde HAYIR diyoruz!
  • Üstad bu aralar takip edemedim son durum nedir?

İnternetteki yorumlara vs. göre değil madde üzerinden yorum yaptım, 3 seferdir soruyorum halen sen hala ne anladığını açıklayamadığına göre; boş bir teneke kutuya laf anlattığımız belli anca eko yapıyorsun aynı şeyi.
    Bir dahada birşey yazmam sana harcadığım vakite üzüldüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FasTBoY -- 1 Nisan 2017; 17:24:5 >
  • Burcumda (oğlak) 15 nisandan sonra maddi ferahlık mı rahatlama mı ne diyordu televizyonda. Acaba köşedeki 50 dolarıma mı yorsam bilemedim

Edit: İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pelerinli -- 1 Nisan 2017; 17:48:24 >
    Sizin derdiniz bu. Birisine bağlanma ihtiyacınız var. Tek başına birey olamiyorsunuz. Bi fikriniz yok .karşınıza böyle birisi çıktığında saçmalama duruyorsunuz ve ortak davranış şekliniz aşağılamak. Elestiremiyorsunuz zira bi fikri olcup tartacak mekanizmaniz yok.

• 
Sayfa: önceki 12971298129913001301
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.