Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (3826. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: victorybicer , victorybicer Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 12 Misafir - 13 Masaüstü1 Mobil
5 sn
235.188
Cevap
1.165
Favori
11.773.351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
31. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 38243825382638273828
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SECourses

12 Mart da 328 tl den almışım

an itibarı ile 351,46

y.t.d.

birde ben arttırabildiğim para olursa onunla paranın kıymetini korumak için alıyorum

Alıntıları Göster
    altinin ons u 1700 lere ciktiginda bile gram 350 yi gormedi diye hatirliyorum asiri talepden dolayimi bu durum ons etkilemiyormu hepsini dusus olmasi gerekirken yukseliyo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • acquiles kullanıcısına yanıt
    Almanya 2. Dünya savaşından sonra ki en kötü günler demiş ama kesinlikle 3. Dünya Savaşı olsaydı daha kötü olamazdı.
    Artık normal şartlarda virüs ile ilgili olumlu haberler gelmeye başlamazda ölümler ve vaka sayısı artmaya devam ederse doların 1 2 aya kadar 8 i aşması hiçte zor olmaz.

Gramda 380 410 makasına girebilir.

Borsa muhtemelen 83 93 bin arasında olur gibi.

Türkiyenin para basmaktan başka çaresi kalmadı ki şayet para basarsa dolar 10 tl olurmu. Sizin fikriniz nedir.

• Bence bir an önce imf ye gitmeleri lazım

Bu iş öyle 7 aylık maaşla yada iban verip bağış yapın demekle düzelmez. Bu neyin kafası anlamadım gitti. Maalesef son 9 yıldır çok kötü bi politika ile yöneltiyoruz. Acı ama gerçek

• Yok hocam savaş farklı bişey, Allah göstermesin yaşatmasın. Oylr birşey de sanki hali mumla ararız.

Konuya gerçekci bakarsak,
    1. Paramız yok
    2. Cds imiz çok yüksek
    3. Virüsün etkisi Avrupa ülkelerine göre (paylaşılan verilere göre) daha limitli fakat artabilir garabtisi yok
    4. Hala çalışanlar virüsü yayma ve akşam evlerine götürme noktasında ciddi risk unsuru. En iyi ihtimalle İstanbulda 2-3 milyon kişi sürekli hareket halinde. Bu büyük rakam. Ve 1 enfekte İstanbulda 16 kişiye bulaştırır (sağlık bakanı verisi)

Şimdi,
    Bu tabloda belirsizlik çok yüksek, komple bir yasak durumunda çalışanı idame ettirecek bir mali güç yok. O noktaya gelirsek cepten yiyecek bu insanlar, ve zaten batma noktasına gelen küçük esnaf var Ken, bunun sayısı artacak. İşsizlik artıyor, malesef işçi çıkarım yapılıyordukkanlar ayakta kalmak için, bunkarin6sayisi dramatik artabilir..

O durumda, para basmak evet tek çareniz kalabilir.
    IMF e gitmek bence olmayacak. Çünkü o kadar büyük laflar edildi ki, imf gitmek demek "bizden bu kadar, kusura bakmayın" demek. İle aynı kapıya çıkar ve yenilgiyi kabul etmek olur. Şahsi fikrim mevcut hükumet bunu asla demez.. Sonuna kadar gitmek ister..

Kurun artması mümkün, zira "dolardan bize ne" mantığı var..
    Zaten bahane de var "virus var"...

• 6.73 ile kapattı haftayı
  • acquiles kullanıcısına yanıt
    Bunlara bir iki ilave olarak...
    bu ay ve takip eden bir kaç ay devletin yüklü döviz dış borç ödemeleri mevcut (mb matbaa karşılıksız tl basabilir ama usd basamaz)
    piyasadan kallavi mikterlarda yabancı (ve solayısıyla döviz) çıkışı var ve yerine yeni girişte pek olmuyor.. yani döviz havuzunda sızıntı var su kaybediyor...
    ihracat döviz gelirleri daha şimdiden %3 düştü.. ve salgın sebebiyle gerek üretimde gerek dış talepte olan düşüşler nedeniyle bu oranın önümüzdeki aylarda dahada artacağı aşikar.
    Turizmden bu yaz için beklenen ciddi miktar döviz girişi, bu salgının patlamasıyla birlikte yalan oldu, turizm bu sezon için umutsuz vaka, döviz vs gelmesi bir tarafa bırakın, bazı turizm acentaları daha şimdiden erken rezervasyon iptal ödemelerini bile yapamıyor, sezonda açılmayacak bir çok tesis olacak, yeterli sermayesi olmayıp borcu olanlarda büyük ihtimal batacak.
    TR CDS, 600 lü seviyelere dayandı, dışarıdan döviz borçlanmanın maliyeti çok uçuk!
    Amerikadaki parasal genişlemedende kendi içerimizdeki riskler nedeniyle pek sebeplenemiyeceğimiz söylenmekte.
    Sonuç neresinden baksanız döviz ($) sıkıntısı var ve artarak devam edecek...
    MB nin yaptığı swap limit arttırımı vb cinlikler ise vaziyeti ancak bir kaç gün bazen sadece o gün için ancak idare edebiliyor.
    Dövizin ($) yükselmesi için birçok sebep mevcut ... düşmesi için peki.. .?

• quote:

Orijinalden alıntı: first_officer

Bunlara bir iki ilave olarak...
    bu ay ve takip eden bir kaç ay devletin yüklü döviz dış borç ödemeleri mevcut (mb matbaa karşılıksız tl basabilir ama usd basamaz)
    piyasadan kallavi mikterlarda yabancı (ve solayısıyla döviz) çıkışı var ve yerine yeni girişte pek olmuyor.. yani döviz havuzunda sızıntı var su kaybediyor...
    ihracat döviz gelirleri daha şimdiden %3 düştü.. ve salgın sebebiyle gerek üretimde gerek dış talepte olan düşüşler nedeniyle bu oranın önümüzdeki aylarda dahada artacağı aşikar.
    Turizmden bu yaz için beklenen ciddi miktar döviz girişi, bu salgının patlamasıyla birlikte yalan oldu, turizm bu sezon için umutsuz vaka, döviz vs gelmesi bir tarafa bırakın, bazı turizm acentaları daha şimdiden erken rezervasyon iptal ödemelerini bile yapamıyor, sezonda açılmayacak bir çok tesis olacak, yeterli sermayesi olmayıp borcu olanlarda büyük ihtimal batacak.
    TR CDS, 600 lü seviyelere dayandı, dışarıdan döviz borçlanmanın maliyeti çok uçuk!
    Amerikadaki parasal genişlemedende kendi içerimizdeki riskler nedeniyle pek sebeplenemiyeceğimiz söylenmekte.
    Sonuç neresinden baksanız döviz ($) sıkıntısı var ve artarak devam edecek...
    MB nin yaptığı swap limit arttırımı vb cinlikler ise vaziyeti ancak bir kaç gün bazen sadece o gün için ancak idare edebiliyor.
    Dövizin ($) yükselmesi için birçok sebep mevcut ... düşmesi için peki.. .?
    Umarım düşüşü doğru yerde yakalar ve alttan tekrar alırız

• quote:

Orijinalden alıntı: Football Always

Kiracıyla uğraşmak zor geldi, ağlıyor zam yapma diye her sene, bıktım artık sattım dükkanı içinde kiracıyla, 309 liradan gram altına gömdüm dükkanı geçen gün, toprak, tapu yatırımı falan bence silik kalıyor ve mülk sahibi olmak, kiracılarla uğraşmak çok sıkıcı.

Doğru zamanda satış hamlesi yapıp, düşüşe geçen Dolar, Euro ve altını daha aşağıdan tekrar yüklü alım yapıp sepet oluşturucam, tabi bu süreçte elimde biriken tl miktarını da o sepete döviz ve altın olarak dahil ederim

Alıntıları Göster
    merhaba hocam nasılsın, kiracılar basa bela iyileride vardır tabi ama bende yıldım 1 dukkanımı sattım o kiracı iyiydi ama kirası bölündüğü için azdı, diğerleride senın dedgn muhabbetin aynısı bende ugrasamıyorum artık hersey kısmet, sevgiler.

--

birde iş bankası mobılden gram altın alayım dedim 357TL diyor piyasa kapalı diye mı acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakan..

merhaba hocam nasılsın, kiracılar basa bela iyileride vardır tabi ama bende yıldım 1 dukkanımı sattım o kiracı iyiydi ama kirası bölündüğü için azdı, diğerleride senın dedgn muhabbetin aynısı bende ugrasamıyorum artık hersey kısmet, sevgiler.

--

birde iş bankası mobılden gram altın alayım dedim 357TL diyor piyasa kapalı diye mı acaba

Alıntıları Göster
    Merhaba Hatırlıyorum konuşmuştuk, kurtuldum şükür, satılmasın diye tüm alıcıları vazgeçirme çabasına giriyormuş kiracı, olumsuz hayali şeylerden bahsediyormuş ve kendisi ölü fiyata almaya çalışıyordu benden sürekli, tanıdığım bir polis memuru abinin eşi emlakçı, hem de cin gibi emlakçı, onlar olayı çözdü değerinde verdik birine şükür.

Piyasalar kapalı olduğu için o yüksek fiyat şu an...

• quote:

Merhaba Hatırlıyorum konuşmuştuk, kurtuldum şükür, satılmasın diye tüm alıcıları vazgeçirme çabasına giriyormuş kiracı, olumsuz hayali şeylerden bahsediyormuş ve kendisi ölü fiyata almaya çalışıyordu benden sürekli, tanıdığım bir polis memuru abinin eşi emlakçı, hem de cin gibi emlakçı, onlar olayı çözdü değerinde verdik birine şükür.

Piyasalar kapalı olduğu için o yüksek fiyat şu an...

Alıntıları Göster
    tesekkur ederım. 2016da altın hesabı acmısım baktımda biraz alıp satmıstım o zaman dukkanı satıp bassaymısım altına keske bilemiyorsun tabiki ama suandan itibaren dolar/altın hep aklımda olacak.
    nedense sasırmadıgım muhabbetler malı kötüler ama ucuza sahip olmak isterler böylede iki yüzlülerdir
    baskası olsa onu magdur edecek birine satarı kiracıda baska dukkana cıktıgı maliyetle kalırdı malesef bazıları bundan anlıyor
    siz gerci lanet edip vermişsiniz hayırlısı olsun herseyin, darısı basıma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakan.. -- 4 Nisan 2020; 11:51:11 >

• Football Always kullanıcısına yanıt
    Dükkanı piyasanın (emlak) kötü bir döneminde elden çıkarmışsın... hayırlısı olsun, bu şekilde belki parayı daha çok arttırman mümkün olabilir... dükkan hadi bir nebze.. mal sahibi için stopajı, eskimesi, tadilatı vs yok, gayrimenkul birde konut oldumu zaten hepten dert... o sebep sadece oturmak için dairen olucak...
    Bu arada dükkan ne üzerine faaliyetteydi..?

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakan..

tesekkur ederım. 2016da altın hesabı acmısım baktımda biraz alıp satmıstım o zaman dukkanı satıp bassaymısım altına keske bilemiyorsun tabiki ama suandan itibaren dolar/altın hep aklımda olacak.
    nedense sasırmadıgım muhabbetler malı kötüler ama ucuza sahip olmak isterler böylede iki yüzlülerdir
    baskası olsa onu magdur edecek birine satarı kiracıda baska dukkana cıktıgı maliyetle kalırdı malesef bazıları bundan anlıyor
    siz gerci lanet edip vermişsiniz hayırlısı olsun herseyin, darısı basıma

Alıntıları Göster
    Mal sattım diye tatlı dağıttım iş yerinde ya düşün.
    Şükürler olsun, bidaha ne ev ne dükkan, kiracı, kira gelir vergileri ve mülk vergileri (haraç) dert, satayım desen hemen gitmiyor.
    Altın ve dövizin gözünü seveyim ben

• quote:

Dükkanı piyasanın (emlak) kötü bir döneminde elden çıkarmışsın... hayırlısı olsun, bu şekilde belki parayı daha çok arttırman mümkün olabilir... dükkan hadi bir nebze.. mal sahibi için stopajı, eskimesi, tadilatı vs yok, gayrimenkul birde konut oldumu zaten hepten dert... o sebep sadece oturmak için dairen olucak...
    Bu arada dükkan ne üzerine faaliyetteydi..?
    Adamlar ayakkabıcıydı,

Valla aynen dediğin gibi, birgün evlenirsem kendim oturmak için ev alırım, yoksa mülk bence iyi bir yatırım değil

• Football Always kullanıcısına yanıt
    bilirim hocam bilmez miyim gecen sene yaza dogru sattım bende, cok dediler bekle artacak artacak diye önümüz sonbahar kış ayıydı kışın zaten yaprak kımıldamıyor yaza dogru beklesem suan sinir küpüydüm sattıgımdan dahada düşük edecekti yada yine 1 sene falan bekleyecektim Allaha sukur yan dukkan sahıbı talip olduda pazarlıkta cok ugrastırmadım zaten
  • quote:

Adamlar ayakkabıcıydı,

Valla aynen dediğin gibi, birgün evlenirsem kendim oturmak için ev alırım, yoksa mülk bence iyi bir yatırım değil

Alıntıları Göster
    Doğru isabetli yerde yapılan "toprak" yatırımını hariç tutarım... zira vade; orta yada uzunsa onun getirisiyle hiçbiri yarışamaz...!

• quote:

Doğru isabetli yerde yapılan "toprak" yatırımını hariç tutarım... zira vade; orta yada uzunsa onun getirisiyle hiçbiri yarışamaz...!

Alıntıları Göster
    Birden değeri uçacak arsayı bize yedirmezler, büyük müteahhitler var, zaten artacağı bilinmeyen toprak yatırımlarına girmek de loto gibi, ya tutarsa

• Burdan altın alınır mı

• quote:

Birden değeri uçacak arsayı bize yedirmezler, büyük müteahhitler var, zaten artacağı bilinmeyen toprak yatırımlarına girmek de loto gibi, ya tutarsa

Alıntıları Göster
    Dikkat edersen orta ve uzun vadede dedim... bu toprak yatırımı içiin asgari 4-5 sene bekleme demek bana göre...
    Bu şekil vadede bir yatırıma müsaitsen ve bu işlere kafa yorup yeteri kadar zaman araştırma yapıp piyasa konusunda (örneğin bir yada birkaç bölgede uzmanlaşıp) biraz deneyim edinirsen büyük ihtimal katmerli kazanırsın...
    Fakat kısa vade (1-2 sene) yada şimdik alayım 6-7 ay sonra imar gelsin köşe olayım vb. diyorsan..... evet o zaman doğru noktada sağlam adamın yoksa ve kazancın/rantın belli bir payını (%) yedirmeyi göze alamıyorsan o rantı yedirmezler, doğru..!
    Neyse, zaten konumuz bu değil... döviz, altın vb... daha likit yatırımlar....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi first_officer -- 4 Nisan 2020; 12:17:53 >

• quote:

Dikkat edersen orta ve uzun vadede dedim... bu toprak yatırımı içiin asgari 4-5 sene bekleme demek bana göre...
    Bu şekil vadede bir yatırıma müsaitsen ve bu işlere kafa yorup yeteri kadar zaman araştırma yapıp piyasa konusunda (örneğin bir yada birkaç bölgede uzmanlaşıp) biraz deneyim edinirsen büyük ihtimal katmerli kazanırsın...
    Fakat kısa vade (1-2 sene) yada şimdik alayım 6-7 ay sonra imar gelsin köşe olayım vb. diyorsan..... evet o zaman doğru noktada sağlam adamın yoksa ve kazancın/rantın belli bir payını (%) yedirmeyi göze alamıyorsan o rantı yedirmezler, doğru..!
    Neyse, zaten konumuz bu değil... döviz, altın vb... daha likit yatırımlar....

Alıntıları Göster
    Artık kendi adıma tapuya kolay cesaret edemem diyim, satmak ayrı dert, tutmak ayrı dert

• the__executioner__ kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 15 Nisan 2020; 15:15:38 >
  • 
Sayfa: önceki 38243825382638273828
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.