Şimdi Ara

Dolar 6.45 Euro 7.40 Artık araba almak hayal oldu.Akaryakıta gelecek zammi dusunemiyorum (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
0
Favori
11.114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir adamın istikbali için memleketin ayağının altındaki sandalyeye tekmeyi attınız.Babanızın annenizin kardeşinizin sözüne kulak asmadınız,o toz kondurmadığınız babanızdan çok sözünü dinlediğiniz büyük liderinize ölümüne inandınız ve şimdi gelip tayyip erdoğan gitsin de ne olursa olsun diye düşünenler diye car car konuşuyorsunuz.Sizin aklınız mantığınız iradeniz hiç mi yok kardeşim.Hala göremiyormusunuz bu adam durduğu müddetçe devletin gidebilecği yol kalmadı.İnaınız yüzünden memleket batacak.Burada ergen dedikleriniz tabi ki beter olun diyecek.Daha ne demelerini bekliyordunuz?
  • volkman kullanıcısına yanıt
    abi biraz yavaş gelseydin elinde kaldı hazretleri

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyatlar gerçekten korkunç bir hal aldı.
    Liranın bir değeri yok.
    Bir çuval para ile bir ekmek alacağımız günler yakındır.
  • Adamın bankadaki parası bir senede %80 değer kaybetmiş paşam araba derdinde.Önceliklerinizi tekrar gözden geçirin derim.
  • 20 mart da sözleşmesini TL yaptığımız uzun dönem kiralık araçtan şu anki kur ile 1900-2000 TL kardayız

Neye yarar ?
    Kiralama firması batarsa ?

Öbür taraftan hayat pahalılığı
    Ama hepsi dış güçlerin suçu
    Hükümetin 16 yıldır ülkeyi yönetenlerin hiç suçu yok

Geçen hafta çanakkaledeydim
    Akrabanın biri asgari ücretli çalışıyor , benden 10 yaş büyük
    Hala Osmanlı dıj güçler falan dedi tepem attı
    Abi biz ne anlatıyoruz
    Siz ne kalın kafalı adamsınız ya
    Ne demek dolar la işimiz vs

Yandan biri bacağıma dürttüde frene bastım

İyice gerdiler insanları
    Bu kadar bilgi eksikliği olmaz
    Bu kadar körlük fazla artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi werneke -- 11 Ağustos 2018; 12:6:22 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: senpaituyun

Elinizde belkide çogunuzun baba parasıyla alınmış telefonlarla akşama kadar yok 6 oldu yok 6.50 oldu aha 7 olacak oleyyy daha beter olalım ülke batıyor süper araba lar inş 5 katı zamlanır tarzı konular aça aça bi hal oldunuz anca klavyede vatan batırıp çıkarıyorsunuz hepimiz ekonomi profösörü kesildiniz onlarca konu var forumda onlarcaaaaa biri bitiyor biri başlıyor artık sıkıldık bu ergence konulardan adam bi konu başlıgı altında tartışamıyorsunuz

Benim başımı kuma gömdügümü kim söylüyor ayrıca birader şuan sen elinde telefonla yada pc başı klavye şovalyeligi yaparken bana laf sokmuşsun ya karışık bi cümle kurarak benim 2 saatimi harcıcamı felan düşünmüşsün

Yok öyle bi dünya şuan ful tehşizat görev yapıyoruz terör bölgesinde memuruz dolar çıkarsa düşerse bu durum böyle giderse sonuçları ne olur onuda biliyoruz sen canını sıkma

Yalnız forumu ülke batsa kınalar yakıp göbek atacak ergenler sarmış ona üzülüyoruz yazık cidden

Alıntıları Göster
    Bak kardeş
    Twitter da meczuplar ülkenin en zenginlerinden Murat Ülker’i , paralarınızı yurt dışına kaçırdınızmı , vatan hainimisiniz diye tehdit ederken

1 tane bile savcı çıkıp hayırdır ...
    Sanane lan ülkede serbest piyasa var isteyen tasarrufunu istediği gibi değerlendirir demezken

Ve ülkeyi yönetenler bu durumu bilmelerine rağmen müdahale etmezken ne olur ?

Bu adamlar akp ile zengin olmadı
    Akp den önce de zenginlerdi
    Büyük ihtimal alayı parayı dışarıya çıkarıyor
    Yerli yatırımcının kaçtığı yerde yabancı hiç gelmez

Bana göre bu bilerek yapılıyor
    İşin üretim ithalat kısmı hikaye teknik olarak doğru ama o meşhur büyük resim değil

Bilerek yapılıyor
    Bu kadar çılgınlık fazla

7 ceddine bakacak parası olan adam tehdit şantaj hiç uğraşmaz kaçar gider
    Yarın öbür gün tek gecede bütün servetinin gitme riskine girmez
    Her şeyin 1 kişinin 2 dudağı arasında olan yerde parası olan durmaz

Ha para derken İstanbul’da 20 dairesi olan adamlardan bahsetmiyoruz anlamışsınızdır

Değişik şeyler oluyor
    Ve insanlar hala Amerika dış ticaret açığı vs diyor
    Bana göre hepsi doğru ama teknik detay

Asıl sorun geminin godomanlar tarafından terk edilmesi
    Vatan millet cennet demeye gerek yok
    O kadar parası olan adama her yer Türkiye
    2 saate iskenderi koyarlar önüne zor değil

• Sadece bu yıl, TL döviz (dolar, euro, sterlin....) karşısında %70 değer kaybetti, yani fakirledik, elimizdeki ev, dükkan, mal bu kadar değer kaybetti. Hiç bir yatırımcı eş, dost, akrabaların yönettiği şirket ile bile çalışmazken, biz eş, dost akrabaya ülke yönetimini teslim ediyoruz, ondan sonra yatırım yapılsın diye bekliyoruz. Damadın maliye bakanı olması çok büyük hatadır, yoldan herhangi biri çevrilip maliyenin başına getirilseydi, daha çok dikkate alınırdı. Bu geldiğimiz durumu, çocuklarınıza, torunlarınıza nasıl anlatacaksınız. Aslında çalışmadan, üretmeden, tüketme ekonomisini Turgut Özal başlattı, onu saygıyla ananlar olabilir, ancak ben hiç saygı duymuyorum. Emeği ile, alın teri ile kazananlara Allah sabır versin, araba almayı bırakın, önce karnınızı doyurun.
  • capital dergisinden alıntıdır,,

Les marchés financiers mondiaux secoués par la chute de la livre turque -->> Dünya finans piyasaları Türk lirasının düşüşüyle sarsıldı,,

fotoğrafı yakalayan kameraman ne belirtmek istemiş,, bundan ayrı olarak "Si la situation continue de se détériorer (...) il finira par céder", estime Mme Neuteboom. noute boom yani not patlaması arttırma manasında süslü kelime kullanmış, ytd,,

Dolar 6.45  Euro 7.40 Artık araba almak hayal oldu.Akaryakıta gelecek zammi dusunemiyorum

https://www.capital.fr/entreprises-marches/les-marches-financiers-mondiaux-secoues-par-la-chute-de-la-livre-turque-1302540

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: tuxedo

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    9 olmasada ilk etapta 8 garanti, hala taksit imkanlari varken uyumluysa lpg taktirmak tek care malesef.

Onda da acele edin atiker haric diger tum kitler amorti edilmesi cok guc rakamlara cikmak uzereler veya ciktilar en basitinden brc 4bin lira oldu su an.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 11 Ağustos 2018; 13:46:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu da dünkü uzun konuşmanın özeti niteliğinde...

Dolar 6.45  Euro 7.40 Artık araba almak hayal oldu.Akaryakıta gelecek zammi dusunemiyorum

• Mazot 8 olur yakında. ÖTV'den kısa kısa nereye kadar? Çoğu ürüne daha zam gelmedi 2 hafta içinde piyasa oturur asıl kötü durum o zaman başlıyor.

Sanayide kamyon yedek parça satışı yapıyoruz sabah € kurunu 7 ile çarptılar, öğleden sonra 7.65 ile. Hepsini geçtik kimse mal vermiyor, tanıdık firmalar aralarında paslaşıyor %25 zam koyup siparişler iptal, satış yok diyenler bile var. Yaklaşık %15 daha koyarlar bakalım Allah sonumuzu hayır etsin.
  • Oğlum, 3 gün kaçıp, haftasonu ile birleştirdim. 5 günlüğüne Fethiye'ye gittim. Develuasyon oldu! İki dakika boş bırakmaya gelmiyorsunuz. Milyonlarca lira borcum vardı. Gece uyudum. Sabah bir uyandım, borcum küçülmüş! Buyuksunuz! :D

Hatta bu mesajı şu anda yassı adalar dolaylarından, teknenin üstünden yazıyorum.

"Reel ekonomide sıkıntı var, bu harcama manyakligini bizim üretim finanse edemez, sürdürülebilir değil" diyorduk. Az ya da çok, parayı bulan herkes deli gibi harcıyordu. Ben, üretici olarak cebimde 4 yıllık cep telefonu, esimde 15 yıllık araba, şirkette 7 yıllık 200.000km'de araba ile geziyordum. Bu hayata devam edeceğim. Bana bir şey değişmeyecek. 4000tl maaşla her yıl telefon, üç yılda bir araba değiştiren düşünsün.

Daha önceki krizi patlatanin Başbakan'ın kafasına anayasa fırlatan Cumhurbaşkanı sanan suursuzlara anlatamayiz liberal ekonomi nasıl işler... Şimdi de Amerigan düşmanı kesilirler. Üstelik biz liboslara ve libos politikalara karşı iken, bizi "gömünüst" ve çapsız ilan edenler bu kişiler... Madem bir yol tuttunuz, arkasında durun. Hiç mi hata yapmadınız mesela? Yaşanan her olumsuzluk başkasının suçu mu? Hiç mi hata yok?

Bu kafayla daha çok acı çekersiniz. Bana bir şey olmaz. Batsam da bir şey olmaz. Çıksam da bir şey olmaz. Ben, elimdeki en büyük donanım olan eğitimim ve deneyimim ile iyi bir hayat ne olsa surerim. Batsam bir yıl sürünürüm, iki yıl sürünürüm. Sonra gene rahat bir hayat surerim.

Ama tüm dediklerimizin bir bir çıkması ve bunların engellenebilecek şeyler olması üzücü. Gerek yoktu buna. Bir de liberal sizsiniz. Ameriga'nin başını çektiği oyunda ona atar yapan gene sizsiniz. Sonra Ameriga bizi dövdü diye ağlayan gene sizsiniz. Anlamadım ben bu işi...

Bu arada, sayin namuslu, şerefli Türk esnafını da yazarkasasi ile protesto yapması için bekliyorum. Var mı fındık kadar? Yok değil mi? Eee? Ne oldu şimdi? O kadar sovdugunuz, hakaretler ettiğiniz, mezarında bile rahat birakmadiginiz adamın konumuna düştü dünya lideriniz. Üstelik protesto edecek olsanız, ona cesaret dahi edemezsiniz. Hadi, buyur, atın yazarkasayi... Bakalım sizi sokacaklari delikten ne zaman çıkarsınız? Yok değil mı fındık kadar? O zaman artizliginiz kimeydi? Hec...

Hem madem libos degildiniz, 16 yıldır kendini liberal-muhafazakar olarak tanımlayan ak Parti'nin şakşakciliğini neden yaptınız? Bir de şakşakciligini yaptiklariniz hala açıklamalarında "stratejik müttefik" falan bik bik ötüyor. Stratejik müttefik denilen ülke Kıbrıs'tan asker cekmemizi istiyor. PKK'ya silah veriyor. Ne oldu kardeş? Liberalizm ABD sizi satana kadardı ise bile, şakşakciligini yaptığınız Parti'nin sözcüsü neden hala "stratejik müttefik" falan diyor? Neden ağzının ortasına kürekle vurmuyorsunuz? Gene mi yemedi?

Sizden bir cacık olmaz. Net! Bu ülkeyi biz sirtlandik. Biz çekiyoruz. Biz sizi de kurtaririz. Merak etmeyin. Size rağmen aynı gemideyiz, Allah kahretmesin. Bizdeki bu salak vatanseverlik varken de, yüz kere tukurseniz yüzümüze, yuzbirinci kere gene yardımına muhtaç kalsaniz, yuzbirinci kere geliriz yardıma. Alnımızda eşek yazıyor neticede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyin-ZST -- 11 Ağustos 2018; 16:30:9 >

• senpaituyun kullanıcısına yanıt
    Ne yapsın millet?

A haber izleyip dünya Türk lirası kullanmaya başlayacak, maşallah diyip yaslansın mı arkasına?

Asıl senin gibi insanlar yüzünden bu haldeyiz.

O kadar cahil o kadar biat kültürü damarlarına işlemiş insanlar var ki, doların artışı hakkında konuya bile dil uzatıp terörist ilan edecek insanları.

Atatürk bu tarz insanları adam etmekle çok uğraştı ama işte damarlarına işlemiş bazı insanların kula kulluk etmek ve beynini kiraya vermek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ryan Oreily kullanıcısına yanıt
    Yalnız tekrar aynı gemideyiz
    İşlerine gelince terörist işlerine gelince aynı gemi
    Klasik siyasal islamcılığa örnek
    Mavi Marmara mesela

Öyle iyi biliyorlarki Atatürkçüler şu ülkeden ışınlansa Ortadoğu’nun en beter ülkelerinden olacak buralar

Bunların gazeteci versiyonları ile aynı yerde oturuyorum
    Eşleri Atatürk’ün getirdiği özgürlük ile havuza girer çıkar , çocukları kulaklarında küpe işe gezer
    Ama kendileri muhafazakar dini güzellemeler ile milleti uyutup yandaşlık kontenjanından götürür

Bizim millette afiyetle yer bunların oyunlarını

Hala anlamadılar mesele din iman ümmet vs değil
    Mesele para

• Ryan Oreily kullanıcısına yanıt
    Kardeş sıkıntılımısın ? Siz okudugunu anlıyormusunuz cidden forumda onlarca ele avuca sıgmayan konu ve yorumlar var ben tatışılmasın mı dedim konu açılmasın mı dedim haksızsınız mı dedim

Derdim adam akıllı konu başlıgı olan konular altında mantıklı bi şekilde tartışmadan yorum yapalım seviyeli bi fikir alışverişi olsun.

Adam 5 oldu 5.30 6 7 oooewww maşşallh ülke batıyor oley arabalar zamlanıyor kimse alamıcak ohh olsun reis allah var dedi ooowww o şöyle dedi eyy trump kek var şuan konular ve yazılanlar hep çocukça şeyler forumun yaş ortalaması kaliyesini düşürdü iyice

• senpaituyun kullanıcısına yanıt
    Ben 35 yaşındayım benim yazdıklarımı yorumla o zaman , boşver onları

• Bugün tanıştığım galerici 200.000 zarardayım dedi. Sonra sinirlenmiş duruma benden çıkarmak istedi acısını. Sanki ben yaptım. Bir haftada yüzde 20 artış olduysa adamın 1 milyon nakiti var demektir. Eğer ah aldıysa ona yazsın.

Fleetcorp kötü yapmış galericileri 700. Bin 1 milyon kaybeden olmuş. Zararlarını kapatmak için araçları parça olarak satıyorlarmış.

Fırıncı abide esnaf bitti gibi birşey dedi. Parasını tl de tuttukları ve alacakları ürün dolara endeksli sanırım.

• Ama amerigada domatese zam gelmiş 100 dolar olmuş 1 kilo

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.