Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 35,12 - Altın 2.239 | 15 MART 🔥 (3663. sayfa)

7 Kayıtlı Üye (4 Mobil) ve 90 Misafir (2 Mobil) - 91 Masaüstü6 Mobil1 iOS
5 sn
233.553
Cevap
1.152
Favori
11.693.837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1146 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
74. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 36613662366336643665
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fiziki altını bankaların altın toplama günlerinde altın hesabına yatırmak ne kadar mantıklıdır ???

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kahvelimavi K kullanıcısına yanıt
    Ayrı bir güne gerek yok.
    Dilediginiz zaman fiziksel altını bankada altın hesabı açıp yaptırabilirsiniz. Altı anlasmali kuyumcu alıyor sizin altın hesabına havale ediyor.
    Elinizdeki farklı ayardaki altınlar belirli bir carpan ile çarpılarak 24 ayar a dondurulup gram. Olarak hesaplanır.
    Sonrasında altın gram alis satış bedeli üzerinden online işlem yapabilirsiniz. Altını fiziksel olarak geri almazsınız.
    Yastık altında tutarak risk almaya göre oldukça mantıklı bir işlemdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 16 Aralık 2019; 20:13:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • acquiles kullanıcısına yanıt
    Bu anlaşmalı kuyumcular nelerdir hocam ? Bir de bu dönüşüm esnasında alış fiyatını çok düşük tutuyorlar mı ?

Anlaşmalı kuyumcu bulunduğum mevkiden çok uzakta olduğu için yakinimdaki şubenin altın gününü beklemek daha cazip geldi
    Ziynet değilde çeyrek yarım gram gibi altınları bu hesaba aktarırken düşükten alış yaparlar mı tedirginligim o açıkçası

• [Caty] kullanıcısına yanıt
    Bankanizda hesap açığtinizda size gösterirler genelde şubenin yakınlarında mutlaka 1-2 tane olur.
    Hesap açmak 5dk,altini yatırmak 5 dk. (sayması saatler sürecek kadar altininiz yoksa :)
    Bankanın gram altın alış fiyatı geçerli. Her bankanın ki döviz kurlarinda olduğu gibi farklılık gösterebilir.
    Dilerseniz bankalardan alış fiyatlarını kiyaslayiop ona göre hesap acabilirlisiniz.
    Bankanın kazancı dövizde ki gibi alis/satış farkı. Ekstra bir hesap işletim ücreti /yıllık aidat, min saklama tutarı vs bulunmuyor (en azından garanti de bunlar ücretsiz)

Altını başka kişinin altın hesabına yine gram olarak havale de yapabilirsiniz.
    Hatta bankalar arası eft de yapabilirsiniz (eft için bankanizin ve karşı alıcı bankasının altın transferi sistemine abone olması gerekiyor, her banka bu sisteme henüz geçmedi, geçişler devam ediyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 16 Aralık 2019; 20:21:42 >
  • 5.8590
    5.8657

Dirençler takip

• quote:

Orijinalden alıntı: Kahvelimavi

Fiziki altını bankaların altın toplama günlerinde altın hesabına yatırmak ne kadar mantıklıdır ???
    Daha yüksek faiz veya kâr payı veriyor sanırım o zaman yaptırırsanız

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akıyo yine

• quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Ilginç bir bilgi.

Türkiye'de konut, gıda,giyim ucuz olduğu için böyle satın alma gücü farkı oluşuyor yoksa Türkiye'de kişi başı gelir 7500 dolar Avrupa Amerika 50bin dolar 7 kat fark olması lazım oysa 2.5 kattır...
    Grafiğe göre Türkiye'nin Almanya'dan ne kadar ucuz İsviçre'nin ne kadar pahalı olduğunu gösteriyor. Yunanistan'ın ise Türkiye'ye göre 2 kat pahalı olduğu gözüküyor aldıkları emekli yada çalışan maaşlarını yarıya bölmek gerekir Türkiye ile karşılaştırırken. Aynı şartlarda yasamak için Almanya'da 2500euro Yunanistan'da 2000euro Türkiye'de 6500tl (1000 euro) kazanmak gerekiyor yaklaşık olarak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 16 Aralık 2019; 21:11:17 >
  • Dolar her yükseldiğinde müteahhitler servetine servet katıyor. Neden bir türlü düşürülmüyor dolar? Vatandaşın alım gücü düşüyormuş kimsenin umurunda değil. Müteahhitler için çalışıyor bu ülke. Bence bu sorgulanması gereken bir durum!

• acemiteknolojist kullanıcısına yanıt
    Niye sorgulansin ki?
    Tum sistem inşaat üzerine kurulu değil mi. Gayet normal bir süreç..

Maalesef öyle

• Taze simit var yer misiniz, istemeseniz de yiyeceksiniz

Hayat nasil gidiyor kader mahkumlari ?

Şimdi gelelim 90’lı yılların sonuna. Takriben bundan 20 yıl önceye..

Borsada Emlak Menkul Değerler batıyor ya da batırılıyor.

19 Mayıs 1999 Hürriyet: Emlakbank’a bağlı Emlak Menkul Değerler A.Ş.’nin bir süre önce tutuklanan yönetim kurulu başkanı M. E.ile 3’ü gıyabı tutuklu 10 yöneticisi Ağır Ceza’lık oldular.. Şirketin 5 müşterisinin de aralarında bulunduğu 15 sanık, şahsi çıkar sağlamak için planlı ve birlikte hareket ederek usulsüz işlemler yapmakla, dolandırıcılık suçunu işleyerek karda olan Emlak Menkul’ü 8 ayda iflasa sürüklemekle suçlandılar. Emlakbank’ı 11 trilyon 678 milyar lira zarara uğrattıkları öne sürülen sanıkların 7,5 yıl hapisleri isteniyor.

İstanbul 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın iddianamesinde şahsi çıkar için dolandırıcılık yapmakla suçlanan 15 sanık şöyle sıralandı: M.E. (Emlak Menkul yönetim kurulu başkanı, tutuklu), C. E. (eski genel müdür, gıyabı tutuklu), İ.N. E. (eski genel koordinatör, gıyabı tutuklu), Ö. F. Ö. (müfettiş, gıyabı tutuklu), M. D. (eski genel müdür), yönetim kurulu üyeleri İ. C. Y., E.E., İ. M., Y. A., A. B. Ö.. Ve müşteriler Y. M., M. S., N. Y., Abdullah Kavukçu, A. Y..

10 Aralık 1999 Hürriyet: “KENTBANK yetkilileri, Avukat Can Beden aracılığı Şişli Cumhuriyet Savcılığı’na başvurarak, Emlak Menkul Değerler Yönetim Kurulu eski Başkanı M.E.’ın da aralarında bulunduğu 40 sanık hakkında dolandırıcılık iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Faaliyetleri durdurulduktan sonra iflasını isteyen Emlak Menkul Değerlerin 5 müşterisi adına Kentbank’tan aldığı kredileri ödemeyerek dolandırıcılık suçunu işlediği belirtildi. Paranın faizi ile birlikte 400 milyar lira olduğu öne sürüldü.”

İşin özeti mi?

Hızlı iş insanı olan Sayın Abdullah Kavukçu’nun 90’lı yıllardaki Kamu Bankası aşkının devam ettiğini mi görüyoruz?

Merak ediyorum. Bu kamu bankası ilişkisi bize aslında yıllar önce başarıya giden yolu göstermiş ama ben dahil kimse görememiş mi?

Sahi, hangi iş toplantılarında başarılı iş insanı olarak davet edilip, yeni nesle neler anlatmış? Şu kamu bankası eliyle sermaye birikim yöntemlerini de yeni nesle öğretmek gerekmez mi?

En azından fırsat eşitliği olmalı, değil mi?

https://www.karar.com/yazarlar/ibrahim-kahveci/su-hikayeyi-bize-de-anlat-abdullah-bey-12221

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mitokondrioglukadayi -- 17 Aralık 2019; 2:5:51 >
  • Dün yeni taşıdığım binada boyacı rotus yapmaya geldi. Konu konuyu açtı.
    Abi insaat sektörü bitti is bulamiyoruz dedi.
    Büyük 2 inşaat firması (herkesin bildiği) tatl olmuş durumda. Birinde 650 kişi aylikli çalışırken (öyle tarifliyorlar, sabit maaşlı çalışan işçi sayısı) bu sayı 46 ya dusmus6su an.
    Is yerime yakın rezidans inşaatları 1.5 sene önce temel kazildi ve kaldı çivi çakılmiyor.bunlar dediğim gibi en büyük ilk 2 firma..

E nolcak peki hani hayat çok güzel dedim, bir dokun bin ah işit oldu. Tercihlerin de hata yaptığını, "kandırıldık" vs söylemlerine başladı...
    Bende, aklınız var neden kandiriliyorsunuz madem bu kadar ekonomi bilginiz var zamanında dusuneydiniz diyesim geldi de üstüne gitmeyeyim adamın dedim..

Durum parlak değil dışarıdan göründüğü gibi hic değil

• Arkadaşlar kuvetyyen asla altın bozmayın gram şu rezilliğe bak 2 tl yakın oynuyor teb denizbank ile rezillik kendi altınlsrınızı kuvetyyen direk eft yaptırın tebdeb hesap açıp cepteteb ücretsiz hem şubeden eft oluyor sadece kuvetyte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webco -- 17 Aralık 2019; 11:19:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Dün yeni taşıdığım binada boyacı rotus yapmaya geldi. Konu konuyu açtı.
    Abi insaat sektörü bitti is bulamiyoruz dedi.
    Büyük 2 inşaat firması (herkesin bildiği) tatl olmuş durumda. Birinde 650 kişi aylikli çalışırken (öyle tarifliyorlar, sabit maaşlı çalışan işçi sayısı) bu sayı 46 ya dusmus6su an.
    Is yerime yakın rezidans inşaatları 1.5 sene önce temel kazildi ve kaldı çivi çakılmiyor.bunlar dediğim gibi en büyük ilk 2 firma..

E nolcak peki hani hayat çok güzel dedim, bir dokun bin ah işit oldu. Tercihlerin de hata yaptığını, "kandırıldık" vs söylemlerine başladı...
    Bende, aklınız var neden kandiriliyorsunuz madem bu kadar ekonomi bilginiz var zamanında dusuneydiniz diyesim geldi de üstüne gitmeyeyim adamın dedim..

Durum parlak değil dışarıdan göründüğü gibi hic değil
    Çalışan insanlara yazık tabi ama inşaat firmalarına acımıyorum, umarım topluca yok olurlar. bir şeylere reset atmak gerekli.

Bu arada ne dedik birileri dolarları satın diyorsa dolar gider, amaçları hiç bir zaman vatandaş kazanmasın... İnsanların dolar satması için zaten yükselmesi gerekir, Türk insanı aldığı malı düşükten satar mı, sıfıra gitse satmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redeemertr -- 17 Aralık 2019; 11:36:57 >
  • Almamama rağmen yükseliyor bir de ben alsam kim bilir kaç lira olacak dolar
  • 5.87 ama biraz spekülatif bir artışa benziyor bu. bu bölgede biraz dolandıktan sonra 5.80 altına düşebilir geri.
    ytd.
  • 4 e ne kaldı şurada ha gayret...

• borsada da 4h ' da çift tepe ve rsi div var. Büyük bir gap açıp sonrada da düzeltmesiz yükselmesi de hayra alamet değildi. YTD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redeemertr -- 17 Aralık 2019; 15:40:2 >
  • 
Sayfa: önceki 36613662366336643665
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.