Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (3635. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: KimYon_Reyiz , programmer_onur Daha Az
2 Kayıtlı Üye ve 16 Misafir (2 Mobil) - 16 Masaüstü2 Mobil
5 sn
235.425
Cevap
1.165
Favori
11.782.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
93. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 36333634363536363637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ilk basta müşteri çekmek için yapılan göstermelik reklam.
    İşlem hacmi yaratamazsan, kur farkı artar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün enflasyon rakamları açıklması nedeniyle mi döviz arttı başka bir sebebi var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Rezaletin resmi. Çokomelli bir ekonomi böyle oluyor. İçinde yaşayanlar bilir.

Alıntıları Göster
    Hocam tkgm müdürünün konuşmasını duydunuz değil mi? Adam 3 yıl değerleme işi yapılacak harştalar oluşturalacak sonra değerleme işi komple bitecekmiş.
    Değerleme işi biterse şirketlerin bilançosunu kim değerleyecek. Bankalar tkgm nin şu daire 300 bin eder buna göre kredi vereceksin direktifi ile olursa ekonomik intihar olur. Değerleme işi ciddi iştir. Bazı sebeplerden dolayı olaki daire 200 bin ederse ne olacak? Kaldı ki bilirsin bir akaryakıt değerlemesinde banka 3 farklı firma yollar ki ortalama bir değer bulunsun.

Bu olayın tek bir izahı var artık istedikleri kurumu ve bankayı birileri isterse çok rahat batırabilir.
    Bu postu okuyan arkadaşların gram aklı varsa ülkenin başına gelecekleri tahmin edebilir. Bu ülkede düzelme bankacılık sektörü ile başladı eğer çok nüyük bir çapta kriz olacaksa bu yine bankacılık sektörü ile olacak. Tek dileğim var inşallah bu söylenenlerin uygulamaya geçmemesi. 2001 krizine rahmet okutur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-6D7247931

Hocam tkgm müdürünün konuşmasını duydunuz değil mi? Adam 3 yıl değerleme işi yapılacak harştalar oluşturalacak sonra değerleme işi komple bitecekmiş.
    Değerleme işi biterse şirketlerin bilançosunu kim değerleyecek. Bankalar tkgm nin şu daire 300 bin eder buna göre kredi vereceksin direktifi ile olursa ekonomik intihar olur. Değerleme işi ciddi iştir. Bazı sebeplerden dolayı olaki daire 200 bin ederse ne olacak? Kaldı ki bilirsin bir akaryakıt değerlemesinde banka 3 farklı firma yollar ki ortalama bir değer bulunsun.

Bu olayın tek bir izahı var artık istedikleri kurumu ve bankayı birileri isterse çok rahat batırabilir.
    Bu postu okuyan arkadaşların gram aklı varsa ülkenin başına gelecekleri tahmin edebilir. Bu ülkede düzelme bankacılık sektörü ile başladı eğer çok nüyük bir çapta kriz olacaksa bu yine bankacılık sektörü ile olacak. Tek dileğim var inşallah bu söylenenlerin uygulamaya geçmemesi. 2001 krizine rahmet okutur.

Alıntıları Göster
    Hocam 2 gündür tutanakları inceliyoruz. Okudukça insanın kanı donuyor. Bu kadar konudan uzak, cehaletin esiri olmuş bir bürokrat yapısı var. Uzmanları Kullan - At teklifinin deşifre olmasını geçtim, aralarında Tkgm genel müdürü ile vekiller konuşurken bankalar değerleme yapacak mı (değerlemeyi şirketler ve eksperler yapıyor) diye skandal cahil bir soru bile dönüyor :)

Neresinden tutsan elinde kalıyor. Sebebi liyakatın SIFIR noktasının altına inmesi ve ortak akıl ile değil herşeyi ben bilirim zihniyeti ile inşa etmeye çalışmaları.

Bu arada G.D.Uzmanı olduğumu bildiğiniz için mi bu konudan bahsettiniz? Benimde gündemimde takip ettiğim bir rezalet konusu çünkü mesleki olarak.

Al birde buna bak. Kahvehane sohbeti bundan daha verimli çıkar.

Selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 4 Kasım 2019; 20:27:32 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Otto_Skorzeny

Kuveyt Türk kıymetli maden ve döviz işlemlerinde piyasanın biraz altında kurlar tanımlıyor kişiye özel olarak. Arkadaş hesapta 60-70 bin olması gerekir demişti de, bana hesabımda 13 bin varken tanımlamışlardı.

Alıntıları Göster
    Bu kurlar hemen tanimlaniyormu yoksa o paranin icerde biraz beklemesi mi lazim?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

Bu kurlar hemen tanimlaniyormu yoksa o paranin icerde biraz beklemesi mi lazim?

Alıntıları Göster
    Ben hesabı açar açmaz tanımladılar.

• Bildirim falan mi geldi nasil anladiniz hocam. Veya suan altin icin kurlari yazabilir misiniz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

Bildirim falan mi geldi nasil anladiniz hocam. Veya suan altin icin kurlari yazabilir misiniz?
    Bankanın sitesine kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaptığımda normal kur ile beraber özel kuru da belirtiyorlar. İlk yapışta mesaj da geliyordu yanlış hatırlamıyorsam.

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Hocam 2 gündür tutanakları inceliyoruz. Okudukça insanın kanı donuyor. Bu kadar konudan uzak, cehaletin esiri olmuş bir bürokrat yapısı var. Uzmanları Kullan - At teklifinin deşifre olmasını geçtim, aralarında Tkgm genel müdürü ile vekiller konuşurken bankalar değerleme yapacak mı (değerlemeyi şirketler ve eksperler yapıyor) diye skandal cahil bir soru bile dönüyor :)

Neresinden tutsan elinde kalıyor. Sebebi liyakatın SIFIR noktasının altına inmesi ve ortak akıl ile değil herşeyi ben bilirim zihniyeti ile inşa etmeye çalışmaları.

Bu arada G.D.Uzmanı olduğumu bildiğiniz için mi bu konudan bahsettiniz? Benimde gündemimde takip ettiğim bir rezalet konusu çünkü mesleki olarak.

Al birde buna bak. Kahvehane sohbeti bundan daha verimli çıkar.

Selamlar.

Alıntıları Göster
    Evet hocam biliyorum. O yüzden mevzuyu açtım. Konuda sizi görünce.

• quote:

Orijinalden alıntı: acaluka

Hocam mevcut durumu nasıl yorumluyorsunuz? Son 1 haftadır yatay sevrinde devam ediyor. 13 Kasım'dan önce bu seviye alım için uygun mudur sizce? Çok kritik bir eşikte kaldı dolar elimiz kolumuz bağlandı resmen.
    Bunu söyleyebilmek için 13 Kasım'da Erdoğan Trump ile ABD'ye görüşmeye gidecek mi? Giderse görüşme olumlu geçer mi bunu bilmek gerek. Ama ben Erdoğan oraya gidecek diye tahmin ediyorum İbrahim Kalın'ın bugün ki açıklamalarına rağmen. Yoksa dolar tl'nin artışı 5-6 kuruş ile sınırlı kalmazdı kanısındayım. Ama risk sevmeyen grup haliyle 13 Kasım gidişi ve sonuçlarına kadar risk almayıp tl satıp dolar alacaktır buda dolar tl kurunu negatif etkiler.

Ama bir bakarsınız Erdoğan ABD'ye gidiyor mesajı gelir o zaman düşüş görürüz. Ama eğer giderse anlaşmak için gidecektir Erdoğan bu yüzden kur için olumlu olur diye düşünüyorum. ytd

• Hocam şu an elimizde 7 leri görmüş sonra 6 ₺ nin altına düşmüş ve daha sonra 6.20 lerden dönmüş ve en son tekrar 6 ya kadar çıkmış ve dünde 5.68 e kadar gerilemiş bi kur var. Şu an 5.73 muhtemelen tekrar 5.70 belki 5.68 e doğru gelecektir ama ben Erdoğan trump görüşmesinin şimdiden olumlu fiyatlandığını düşünüyorum. Ama bu seviyelerde sıkıştı kaldı bakalım equris hocamızın dediği gibi aşağımı gidecek aşağı giderse 5.65 in altını görecekmiyiz.
    Tabi ki; Y. T. D :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BluePassenger -- 5 Kasım 2019; 6:2:17 >
  • Hayırlı olsun yeni ötv kalemleri geliyor...neyseki enflasyon %8

ÖTV’nin kapsamı genişleyecek
    Programa göre, vergi tabanının genişletilmesi ve vergi hasılasının artırılması için de vergi sisteminde revizyonlar yapılacak. Bu kapsamda, lüks ve ithal yoğunluğu yüksek ürünlerden ÖTV’ye tabi olmayanlar gözden geçirilerek vergi düzenlemesi yapılacak.

• acquiles kullanıcısına yanıt
    Komedi gibi gözden geçirilecek diyor doğru geçirilecek

• en son limonataya ötv gelmişti, nesi özelse.

sabah Beste Naz Süllü'yü iş başı programında dinledim enflasyonla ilgili artış hızının yavaşlamasıdır hiç bir şey ucuzlamıyor ucuzladığı da söylenmiyor zaten enflasyon sepetinin fiyatı rekor seviyede 430 tl civarında dedi ama akıl sır erdiremiyorum.

Dolar için de ne baskılanıyor diyebilirim ne de olmuyor diyebilirim diyor.

programda en sonunda biri "enflasyon %8'e düştü fiyatlar da düşsün demiyoruz fiyatların artış hızının %8 olmadığını söylüyoruz" diyerek 12'den vurmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali_ihsan21 -- 5 Kasım 2019; 10:47:2 >
  • Enfalasyonda uretici enflasyonunu baz alirsaniz, felaketin boyutunu gorebilirsiniz. Hani harclara falan %22 geciriyorlar ya, TUFE kaynakli oluyor bu.
  • Konu dışı gelebilir ama tarih tekrardan ibarettir. Miting meydanında "işsizlik sizin kaderiniz mi?" diyen Erdoğan'dan bugün "her üniversite mezunu iş bulacak diye bir kural yok" gelme sürecini mukayese için de güzel.

Bazı insanların her dönem muteber ve kullanışlı olması da çok ilginç 37:40'da özelleştirmeden sorumlu devlet bakanı Abdullatif Şener'in abisini Erdemir'in yönetin kurlu başkan yardımcılığına getirdiği yazıyor, bu muhteremi Halk TV'den bilirisiniz sıkı muhalefet ile CHP milletvekili şimdilerde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali_ihsan21 -- 5 Kasım 2019; 13:7:28 >

• Equris kullanıcısına yanıt
    Hocam artık Erdoğanı da Trump'ı da gayet iyi tanıyoruz. Erdoğan %90 gidecek 13 Kasım'da ve görüşme olumlu geçecek. Gerekirse yine taviz verecek ama bizim ABD ile ters düşme lüksümüz yok. Bunu 5 yaşındaki çocuk bile artık biliyor. Beni asıl korkutan Trump gittikten sonra olacaklar. Gördüğüm kadarıyla ilginç bir şekilde Trump ikili de oynasa oyunun soununda bize destek çıkıyor. Zaten böyle olmasaydı çok başka bir ekonomik sahne izliyor olurduk. Fakat Trump hariç herkes akbaba gibi başımızda dolanıyor, düştüğümüz anda da üşüşecekler. Hala vaktimiz varken acil bir şekilde hızlı etki edecek bir ekonomik kalkınma planını uygulamaya koymamız lazım. Peki biz yapıyoruz, yeni vergiler... Bu günleri mumla ararız bu kafayla, tabi çokomelli tayfanın totosu rahat olduğu için yine kara kara düşünen biz oluyoruz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acaluka -- 5 Kasım 2019; 14:19:27 >
  • ali_ihsan21 kullanıcısına yanıt
    Aynen her dediğinin ya tersini yada karşı geldiği şeylerin aynısını yaşatıyor.

• Son tosuncuk olayından sonrada şimdide bitcoin Safiye çıkmış son zamanın modası örtünen bir bacı bu.

Sanırım hem kapalı hemde kadın olan ilk yerli ve milli dolandırıcı 30 Milyon TL dolandırmış ayrıca dolandırdığıda esnaf o bu şu değil polis doktor öğretmen aralarında avukat bile var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 5 Kasım 2019; 14:51:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali_ihsan21

Konu dışı gelebilir ama tarih tekrardan ibarettir. Miting meydanında "işsizlik sizin kaderiniz mi?" diyen Erdoğan'dan bugün "her üniversite mezunu iş bulacak diye bir kural yok" gelme sürecini mukayese için de güzel.

Bazı insanların her dönem muteber ve kullanışlı olması da çok ilginç 37:40'da özelleştirmeden sorumlu devlet bakanı Abdullatif Şener'in abisini Erdemir'in yönetin kurlu başkan yardımcılığına getirdiği yazıyor, bu muhteremi Halk TV'den bilirisiniz sıkı muhalefet ile CHP milletvekili şimdilerde.

Her ile üniversite yaptıktan nerelere e Milet ne için okuyor ne için yaptın sonucu biliyor muydun açıkçası biliyordum ama amacın ne idi

1 .O bölgede küçük ekonomi yaratmak esnafı sevindirmek ondan oy almak esnafın orada okuyan ailesinden bu nedenle oy almak

2.Yandaşı zengin etmek.

3.Yandaş olup mezun olan boş kisveyi bu betonarme tabela kurumlara doldurmak.

Sonuç ise mezun olunca Merkele bile bizde 8 Milyon okuyan genç var demek Merkelin şaşırması bizde 3 Milyon var demesi ama bu 8 Milyon okuduğuna göre uygun iş bulabiliyor mu cevap verememesi.

Misal şuda var istihdam olmayan pek çok bölüm açık ve hala öğrenci alıyor buradan mezun olanda boşuna okumuş oluyor sonu belli devlet yönlendirici değil sisteme köle yaratma peşinde eskiden işsiz vardı vasıfsız şuan eğitimli diplomalı işsizler ordusu var

Okumanın değeri kalmadı çoğu kişi okumaktan çok yatırım yapsak daha iyi olurdu diyorki normal çünkü pek çok işveren okumamış.Ülkenin geneli bu tarzda olunca işverenin tahsilli kişiyi anlaması mümkün mü sadece çıkarına bağlar onun yaptığını ucuza buda yapar der

Ülke tam anlamı ile cehennem memur dışı garanti bir durum yok çalışana denetim yok çoğu kişi diken üstünde ve açıkçası emeğinin azına razı gelmek zorunda kalıyor.

• 
Sayfa: önceki 36333634363536363637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.