Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (1231. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
20 Misafir - 20 Masaüstü
5 sn
235.373
Cevap
1.165
Favori
11.780.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
31. Sırada  bugün en iyi #8
Sayfa: önceki 12291230123112321233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dolar düşecek diyen paylaşımları bulamıyom bi yardım edin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burnaldinho

quote:

Orijinalden alıntı: smartenes

quote:

Orijinalden alıntı: Equris

quote:

Utanıpta gelemiyorlar şuan başlığa :D Gelseler bile en fazla kurun artmasına seviniyosunuz vatan hainleri vb. yazarlar

Ama Bankacılık ve Denetleme Kurulunun açıkladığı RESMİ VERİLERE GÖRE. En çok doların olduğu il ve ilçelerin hepsinde AK Partinin kafaya oynadığı iller..

Buna ne diyor bu arkadaşlar? Cevap hep aynı ben söyleyim.

KANDIRILDIK!

Meşazını aldım kardeşim.

Kosgeb toplamda 8 milyar tl faizsiz kredi dagitti kendi esnafına. Kendi esnaflari da gidip dolar aldi o parayla kuru arttırdı. Ama gelip bize vatan haini falan derler

Kosgeb herkese dağıttı la onu, bizim burdaki dönerciden tut fırıncı bakkal bile aldı Dönerciye çok güldüm özellikle, abi niye aldın yeni bişey mi ekleyeceksin napacaksın diyorum yok dursun para lazım olur öderiz bi şekilde faizsiz nasıl olsa diyor

Yüksek enflasyon is coming, Soon.

• Yarın sabah 10:00'da yine dolarda bir yükselme göreceğiz gibi çünkü mantıken tüfe rakamlarının yüksek açıklanması ve enflasyonun artık çift haneli rakamları(%10) aşması lazım.
  • Equris kullanıcısına yanıt
    Ben Çakma enflasyon rakamı bu ay eksi çıkarsa hiç şaşırmam..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Utanıpta gelemiyorlar şuan başlığa :D Gelseler bile en fazla kurun artmasına seviniyosunuz vatan hainleri vb. yazarlar

Ama Bankacılık ve Denetleme Kurulunun açıkladığı RESMİ VERİLERE GÖRE. En çok doların olduğu il ve ilçelerin hepsinde AK Partinin kafaya oynadığı iller..

KANDIRILDIK!

Meşazını aldım kardeşim.

Kosgeb toplamda 8 milyar tl faizsiz kredi dagitti kendi esnafına. Kendi esnaflari da gidip dolar aldi o parayla kuru arttırdı. Ama gelip bize vatan haini falan derler

Kosgeb herkese dağıttı la onu, bizim burdaki dönerciden tut fırıncı bakkal bile aldı Dönerciye çok güldüm özellikle, abi niye aldın yeni bişey mi ekleyeceksin napacaksın diyorum yok dursun para lazım olur öderiz bi şekilde faizsiz nasıl olsa diyor

inanılmaz boyutta sevimli ve komik bir ülke değil miyiz ama?

3.71 yarini beklemez

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    cekerler bi ayar sepete olur biter, yalanciyi dovmuyorlar ya nasil olsa

• varlık fonu haberleri çıktıktan sonra 3,54 leri gören kur bugün yine 3,71

ciddi ciddi kurun şakasının olmadığını düşünüyorum. Tvlerde ekonominin konuşulmamasını anlamıyorum.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

KANDIRILDIK!

Meşazını aldım kardeşim.

Dogrudur ama esnaf profilinin çoğunluğunun hangi partili olduğu konusunda hemfikiriz

• Ahaber usd : 3.69

• 3.58 de dönmesi muhtemel gözüyle bakılıyordu 3.55 den döndü fakat bu kadarı fazla aşağı bir düzeltme gelmesi beklebilir. Ekstrem durumlar varsa bilmedigimiz 4 e selam durur sıkıntısiz.

• Dolar mesajı aldı kaç kere yazdık burda ülke ve ekonomi bu durumdayken taşıma suyuyla olmaz bu işler. ülkede zengin olsan sadece bu kurla para kazanırsın ya şaka gibi

• quote:

quote:

quote:

quote:

KANDIRILDIK!

Meşazını aldım kardeşim.

İşin komik yanı doların yükselmesi bu krediler ile azıcık ilgili. Çoğu gitti direkt dolar aldı bu kredi ile. Seneye nasıl olsa dolar 5 TL, doları bozdurup krediyi ödeyecekler arada 5k kendilerine kalacak.

Anlamadıkları ise piyasa bu halde iken sürekli zarar yazacakları ve paranın çoğunun zaten vergi, prim olarak devlete gideceği.

Sorsan 5k kazandı, ama piyasadan dolayı 30k kaybetti.

• quote:

quote:

quote:

KANDIRILDIK!

Meşazını aldım kardeşim.

Üretime gitsin diye dağıtılan faizsiz krediyi alan esnafın bunu $ a yatıracağı çok belliydi. Ödemeler için ayrılan nakitler faizsiz kredi lafı duyulur duyulmaz $ a çevrildi. Hadi geçmiş olsun. Dağıtılan bu paranın yarısı piyasaya girse bari. Esnafa bahşişi verildi. Maaşlı çalışan kesim! Siz avucunuzu yalayın, veya avuçla.ın😁

Edit: son 2-3 haftada döviz hesaplarında kaç milyar $ artışı olmuş, bu para nereden gelmişte $ a park etmiş acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi needacar -- 2 Mart 2017; 18:35:25 >

• burnaldinho B kullanıcısına yanıt
    Yanliz bir ayrinti var onceden bankasyadan hesaplari olanlara vermedi kosgep

• Dolar ay sonuna kadar dayanamadı kendi çapımda yüklü miktarda alacaktım. Olsun yine alırım. Yarın da arabanın deposunu doldurayım malum dolar birazcık yükseldiği anda zam yapmaktan geri kalmıyorlar vatanseverler. Ödediğim vergilerle de saray falan yapıyorlar. Yine sinirlerim bozuldu.

• Muhtemelen seçim geçene kadar yine düşürmeye ya da sabit tutmaya çalışırlar.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: iskefiyeli

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

KANDIRILDIK!

hangi yılın verileri onlar?

http://www.ahaber.com.tr/ekonomi/2016/11/29/en-cok-doviz-hangi-sehirlerde-var?paging=1

Cumhurbaşkanımız dolar bozun çağrısından sonra ki rakamlar bunlar. Yazıyı okumaya devam ederseniz hesaplarında en az döviz ve en çok Türk Lirası bulunduran şehrin gavur İzmir olduğunu göreceksiniz.

Habere laf atılmaması için Ak Partinin haber medyasından verdim linki.

Eğer merak ediyorsanız linkini bulamadım ama haberi çok net hatırlıyorum Aralık ayında da durum böyleydi.

Olay para oldumu bu 5 vakit namaz kılan sözde vatanseverler babasını tanımaz hocam siz boşverin onu bunu. Tayyip Erdoğan neden parasını dolarda tutmuş yıllarca?

Naptı Tayyip? Dolarını 3.90'dan sattı kahraman oldu! Olan garibana oldu. Herkes palavrayı bıraksın hocam. Her zaman gerçekleri konuşalım tartışalım hiç bir partiyi savunmadan bunu yapalım. Fanatizm hiç bir zaman iyi değildir.

Zaten bu doların önümüzdeki dönemde nerelere gideceğini hep beraber göreceğiz. Ben burdayım ayrılmıyorum kimsede ayrılmasın hep beraber görelim. Tahminlerimi daha önceden 300 kere yazdığım için artık yazmıyorum. Zaten burdayız hatırlayacak kadar akıllı olanlar görecek.

her işini dolar üzerinden gören bir yerin mi doları yok? komik, isviçrede olmasın?
    bunlar ne madem? siz taze sevmiyorsunuz diye paylaşıyorum, size ısıtlımış yemek lazım
    http://www.posta.com.tr/tlden-cok-doviz-tutan-5-il-haberi-306808
    http://www.ntv.com.tr/ekonomi/dolari-en-cok-tercih-eden-il,1SaIuE3A30yYYXZtUBOLoA

Üstadım doları 2.00tl'den alıp 3.90tl'den sattıktan sonra ülkeye vereceğin zararı verdikten sonra birde tl'ye dönüp yine yüksek faize paranı koyup, parana para katınca bu vatanseverlik olmuyor. Bu sizin gösterdiğiniz zaten Akp'lilerin dolarla voleyi vurup sonra dolardan çıktıklarının kanıtı işte zaten ama beni yormadan ispat ettiğiniz için teşekkür ederim.

Ben bunu anlatmaya çalışıyorum. Anlarsınızzzz anlamazsınızzz o sizin bileceğiniz iş. Ama bu ülkede bu kafa ile yönetilmeye devam ederse bu ülkede dolar daha çok yükselir hocam.

- Bakın Tayyip ne diyordu? Dolar alan yaya kalır diyordu değil mi dolar ilk kez 2.00tl'yi aştığında?

- Sonra aynı Tayyip dolar 3.00tl'yi aşınca aynı şeyi dedi mi? Dedi. Ben yıllardır ekonomi içindeyim kimin ne dediğini inanın çok iyi biliyorum.

- Şimdi 4.0tl'yi aşacağı zaman aynı şeyi söyledi mi? Söyledi.

- Bende diyorum ki bu dolar arada düşebilir edebilir ama bu sistemle devam edersek biz önümüzdeki dönemde aynı şeyi Tayyip amcadan bu sefer 5.00tl'ye yaklaşınca duyacağız.

Ama insanlar çıkıp bu siktiminin doları neden 2tl'den 5.00tl'ye geldi diye yönetenlere hesap sormak yerine onları savunacaklar. Ve ben o esnada aynı insanlara bu sefer aynı kafa ile devam edilirse doların 10tl'ye yaklaşabileceği ikazını muhtemelen yine burdan yapıyor olacağım. Ölmez sağ olursak sizde buralarda olursanız denk geliriz zaten hocam. Benim hiç bir parti ve kişiye düşmanlığım yok. Ben birisinin eğer bir şeyi doğru yaptığını düşünüyorsam desteklerim eğer yanlış yaptığını düşünüyorsam desteklemem ve eleştiririm. Neden? Bu benim vatandaşlık görevim çünkü.

bak orda iki haber var yani iki bilgi var onları iyi karşılaştır , son haberin son paragrafını da iyi oku.
    ben burda herhangi bir devlet büyüğünden bahsetmiyorum. Senin vatandaşlık görevin kara propaganda değil, milleti ayrıştırmak değil.

Hocam biz sizle anlaşamayız:) Her şey gönlünüzce olsun..

burası forum, tartışma yeri. burda anlaşma yapmıyoruz, herkes kendi fikrini ortaya koyar. cevabınızı aldınız sanırım, anlaşamayız derken...

• Her şeye zam geliyor bıktım be arkadaş. Attığın adım para olmuş
  • Dolar 3.55'den 3.71'e kadar yavaş yavaş DÜŞTÜ:Yaa bir de 4.00-4.50'e TEĞET geçerse o zaman dolara girilir..
  • 
Sayfa: önceki 12291230123112321233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.