Şimdi Ara

🔥 Dolar=6,10 ━ Euro=6,58 ━ Sterlin=7,89 (21 ŞUBAT) 🔥

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: FurkanTrkmn96 Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 77 Misafir Kullanıcı, 77 Masaüstü Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı ( 1 Mobil Cihaz )
74.955
Cevap
604
Favori
2.666.012
Tıklama
Tüm Forumlar >> Finans Forumları >> Yatırım Araçları >> 🔥 Dolar=6,10 ━ Euro=6,58 ━ Sterlin=7,89 (21 ŞUBAT) 🔥
Giriş
    1630 Mesaj

Sadece belırtmek amacıyla soyluyorum dusunce yada yukselınce dhdekı baslık degısınce bırsey degısmıyor.Zaten herkes guncel kuru bılıyor.Burada dusunce dustu dıye guncelle yukselınce yukseldı dıye guncellemekle ınsanın omru yetmez.En guzelı max ve mın olanı yazması baslıga.Dolarda rekor 3.6 ardından 3.3 oldu gıbı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WARTIME -- 9 Aralık 2016; 15:38:52 >
    |
    |
    Bahsedilenler: Kassady , Orlando DeJoseph kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

15 Mart 1950 sayılı Resmi Gazete'yi açıp da okudunuz mu? Bu tarihte neler olmuş hiç açıp baktınız mı acaba?
    |
    |
    sefa85 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Dostum anlat bakalım akademisyenlerin durumunu, biz de öğrenelim.
    Beğenemdiğin akademisyenlerin yokluğunda papaz eriğini imam eriğine dönüştürme bilimime son gaz devam edilir ülkede.
    |
    |

Ne kadar uydurma varsa alıntlıyorsun, bu cümlenin geçtiği yerlere baktım, kayda değer kaynaklar değil.

Akademi kötü durumda evet, AKP'nin fetocu beceriksiz akademisyenleri doldurulmasından dolayı üniversiteler geri kaldı. Tabi bu demek değil ki ne idüğü belirsizlere prim vermek gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi day_dreamer -- 9 Aralık 2016; 13:48:55 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    605 Mesaj

Hocam sizin yanlisiniz var 1950 de kapatildi. Inenonu donemi Amerikanin Turkiyede hakimiyetine basladigi donemdir, meshur bogaz krizleri vs.
    |
    |
    manjimaru kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    AVR: Pioneer SC-1223-K Front: Magnat Quantum 677 - Bi-Amp Surround: Heco Victa Prime 302 Center: Heco Victra Prime 102 Cable: Supra Ply [email protected],Center - MonoPrice [email protected] @GLS Spade - Sewell Direct Banana, Supra MKII 2.5 Power Head-Phone: Beyerdynamic [email protected] Cable Mod, Grado [email protected] Mod - Sedef Audio La-Figaro 336c Tube Amplifier Clone, HRT Music Streamer HD DAC HTPC: Silverstone Grandia GD09 - Asus A88XMA - AMD A6 6400k APU - 8GB DDR3 - 60GB Kinsgston V300 SSD - 9TB HDD & Zyxel NSA325v2 NAS Server Game Console: XBox360 TV: Sony 47" LCD - DSmart Laptop: Macbook Pro Mid 2012 - 16GB Ram - Samsung Evo 256Gb SSD PC: Creative Extreme Music - Acoustic Energy Aego M
  • Binbaşı
    1510 Mesaj
    Kapatılmadı maalesef. Makine Kimya Genel Müdürlüğüne bağlandı. Daha sonra MArshall döneminde Adnan Menderes tarafından gelir getirmediği gerekçesi ile kapatıldı. Şu an ismini hatırlamadığım Alman bir firma ile ortaklaşa iş yapılıyordu. Firmanın zor durumda olması da buna tuz biber oldu.
    Araştırdığınız takdirde okuyabilirsiniz. Devlet kaynaklarına bakın özellikle orada gerçekler yazıyor. 15 Mart 1950 tarihinde el değişti sadece. Sanayi ve Savunma için kurulan fabrikaların tamamı 1950-1960 döneminde kapatıldı.

Kendi kafanıza göre tarih yazsanızda gerçekler asla değişmez.Çünkü ne kadarda anlatmak istesem bilerek anlamak istemiyorsunuz.Benimki boşa kürek çekem analamak istemeyen beyinlere.Son cümlem bu menderes konusunda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sefa85 -- 9 Aralık 2016; 14:0:10 >
    |
    |
    manjimaru kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: wickersan

Dostum anlat bakalım akademisyenlerin durumunu, biz de öğrenelim.
    Beğenemdiğin akademisyenlerin yokluğunda papaz eriğini imam eriğine dönüştürme bilimime son gaz devam edilir ülkede.

akpli falan değilim ama şunu söylemeden geçemeyeceğim bu ülkede papaz eriğini imam eriğine dönüştüremeyecek akademisyenler var. memleket bu haldeyse zaten en büyük sebebi bu ülkenin eğitimcileridir.
    |
    |

Orijinalden alıntı: neczer

quote:

Orijinalden alıntı: tropeus77

quote:

Orijinalden alıntı: enevre

Konu müslümanlığa dönmüş resmen. Müslümanlık, İslam artık bu tür terimler antipati yaratıyor.

inançsız adama antipati yapar..

Belki islam dünyasının içinde bulunduğu durum yüzünden inançsızlaşmıştır. Fastan endonezyaya kadar ilkellik cahillik geri kafalılık adaletsizlik adam kayırmacılık münafıklık sevgisizlik hoşgörüsüzlük düzenbazlık dolandırıcılık gıybet nefret kin haset eğitimsizlik hukuksuzluk görgüsüzlük ahlaksızlık tembellik kadercilik yağma ve talancılık emek hırsızlığı kadın düşmanlığı gibi konular yüzünden olabilir bence.

Mesela ben artık güneşe tapıyorum ve mutluyum. Kimseye de rahatsızlığım ve kötülüğüm dokunmuş değil.bilakis müslümanlardan çok zarar gördüm.

sana insanlarmı yön veriyor yoksa beynin mi?
    |
    |

• Yarbay
    5231 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    bL0gKam1L

quote:

Orijinalden alıntı: yiğido__58

Yanlisiniz var bu bakis acisi tamamen Chp li solcu alevi komünist serefsiz insanlarin bakis acisidir

İslam dininde ayrı-gayrı var mı? Bu zihniyet işid gibi Irak'da masum insanların öldürüyor lakin İslamı öcü gibi gösterdiler görevlerini yaptılar artık ihtiyaç kalmadı.
    Siz kişilerin düşüncesini, inancını sorgularsanız, Başkasıda size (%) kaç Müslümansın sorma hakkı doğar ki 30 gün aç kalma ile namazla sadece eşe dosta müslümacılık oynamakla kendinizi kandırırsınız
    |
    |
    l CPU: Ryzen 3600 & Cooler: SilverStone PF120 l MB: Asus TUF X570 (WI-FI) l GPU: Palit RTX 2060 l Ram: XPG Spectrix D41 (3600mhz) 16gb l M.2: XPG Spectrix S40G 512gb l SSD: Corsair GT 120gb l HDD: 2x WD 1tb ezex l PSU: AeroCool Strike X 800wat l Case: Aerocool Aero One Eclipse l Monitör: Acer ED242QRA 144Hz lGamepad: Xbox 1S wireless l Klavye: Asus Tuf K7 l Mouse: Logitech G502 Hero l Kulaklık : TT e-sport Cronos l
    Çok mantık teptim, Hiç değil heptim, Koyu karamsar renktim, Velhasıl çiftesinde pektim, Binlercesine karşı yektim..
  • Yüzbaşı
    988 Mesaj
    Evettt, bir iki gun bekleyen dolar treni kalkar ve yol almaya devam eder
    |
    |
  • Yarbay
    10116 Mesaj
    Ne oldu la dolar bozup batının oyununu bozduğunu zannedenler ? Dolar yine 3.50 seviyelerinde gidip gelıyor. Demek ki neymiş, dolar satmakla dolar düşmezmiş, sayenizde adamlar daha da zengin oldular.
    |
    |

The Storm is Coming
  • Yüzbaşı
    335 Mesaj
    Atatürk gibi bir kişi ancak 100 yılda bir gelebilir.Atatürk öldüğünden beri ABD ve Rusya arasında denge siyaseti yapıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sefa85 -- 9 Aralık 2016; 14:14:25 >
    |
    |
    |
  • Er
    10 Mesaj
    yatırım araçlarına özelliklede borsada yatırımcının kazancına %35 vergi koyarsan. kimse parasını dolardan,betondan ve araziden başka bişeye yatırmaz. borsan tehlikeli sulara döner. küçük yatırımcı yem olur, yabancı yatırımcı tehlikeli sularda yüzmez, şirketlerin günden güne erir. sonra dolar 3,50 daha bir kaç yıl öncede altınlarınızı ekonomiye kazandırın deyip milletin kefenlik parasına göz dikmişlerdi.
    doları olan bozsunda parayı nereye koysun siz ülkenizde herhangi bir sağlam finansal yatırım aracı bıraktınız mı millete ahkam kesiyorsunuz.
    |
    |

Orijinalden alıntı: day_dreamer

Kapanmasının sebebi fabrikanın bir uçağının düşmesi ve sonrasında siparişlerinin iptal edilmesi. Adnan Menderes'in yaptığı kapatmalar tamamen marshall planı çerçevesinde ABD'nin istekleriydi.

Bir de madem bu kadar kendine güveniyorsun(boş bir güven olsa da) vasfın nedir? Ben akademisyenim, sen kimsin?

Özel konu ama Çok merak ettim hangi üni hangi bölümde öğretim üyesisiniz. Akedemisyen olunca sadece sizin bildiğiniz mi doğru? Kaynak ne?
    Malum Türkiyede çoğu şeyde olduğu gibi akedemisyenlik de yerlerde.

Kendini ifşa etmek istemiyorsan Özelden yazabilirsiniz

Not:çoğu yazdıklarınıza katılmakla beraber tavrınızı beğenmedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Tarihi kendi kafamıza göre yazmadık maalesef. Tarihin kendisi bunu söylüyor. İnsanlarda size gerçeği söylüyorlar ama gerçeğin gerçek olup olmadığını bile araştırmıyorsunuz. Benim dediğim doğru diyorsunuz.
    15 Mart'da ne oldu hiç resmi gazeteyi veya resmi kaynakları açıp baktınız mı diyorum cevap yok. Çünkü inanmak istemiyorsunuz, at gözlüğü ile değil belki ama düz bakıyorsunuz. Resmi kaynaklar varken belgeselden veya falanca gazeteden bahsediyorsunuz :) Ne diyeyim.
    Sonuç olarak genel anlamda tüm fabrikalar 1950-1960 döneminde özelleştirilip kapatıldı mı? Kapatılmadı mı?
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: sefa85

Atatürkün soyunu Tarihin Arka Odasında İmam diye beğenmediğin kişi arşivden ortaya çıkarmıştı değil mi?O çok övdüğünüz laikçi akademisyenleriniz 80-90 yıldır ne yapıyordu Atatürk hakkında?Sadece mavi gözlerini,sarı saçlarını övüyorlardı.Murat Bardakçının dediği gibi Adam sanat tarihçisi ama daha Eski Yunancayı okuyamıyordu demişti hatırlatırım.

1-"O çok övdüğünüz laikçi akademisyenleriniz" kimdir bunlar örnek veriniz, başkasının ağzından yazmayın, tanıdığınız bildiginiz kişilrden örnek verin. Bardakçı ise tek kaynağınız vay halimize.
    2-"Adam sanat tarihçisi ama daha Eski Yunancayı okuyamıyordu demişti hatırlatırım" Kim bu yunanca bilmeyen adam, neyi hatırlatıyorsunuz? Admın ismi yok cismi yok ortada. Ayrıca saant tarihçisinin eski yunanca bilme zorunluluğuda yoktur. Sanat portakal elma gibi tekil algılanacak birşey değil. Adam sanat tarihçisidir ama uzmanlığı müzüktir, ne yapalım yüzüne mi tükürelim. Mimarsa yada ressam ise ne yapacağız recm edelimmi nede olsa "LAİKÇİ".
    "Laikçi" nedir ayrıca. Pazarda markette laik mi satıyorlar?
    |
    |

• Binbaşı
    1819 Mesaj
    @tropeus

Beynim muhammedi kuranı dinleri ve allahı reddediyor.
    Aynı şekilde isayı musayı da.

Tanrı yoktur diyemem o ayrı konu.

Hayatım kuran hadis ve islam tarihi üzerine geçti.

Burada polemik yaratmaktansa mesajı yumuşatarak vermeyi tercih ettim. Mevzu budur.

Sana göre mevzu tam tersi olabilir.saygı duyarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neczer -- 9 Aralık 2016; 14:28:03 >

Ben de benle yazışan üyenin tavrını beğenmedim ama yapacak bir şey yok. Profesörler bile hem siyasetten hem tarihten çok iyi anlarım diyemezken bir sanal karakterin her ikisinden de çok iyi anlarım deyince kimsin diye sorasım geldi. Google Akademik'te marshall planı ve adnan menderes ile ilgili güzel makaleler var, tavsiye ederim. Benim dediklerime inanmayabilirsiniz, orada makalelere inanabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi day_dreamer -- 9 Aralık 2016; 14:25:51 >
    |
    |
    ironcarbonom kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
HızlıCevap
Reklamlar
Mobilya Takımları
SEO
üniversite
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,516
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.