Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (473. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: the_kid1 , Xdian , mgora , svs , AMC Daha Az
5 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 56 Misafir (3 Mobil) - 56 Masaüstü5 Mobil
5 sn
235.040
Cevap
1.165
Favori
11.767.396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
35. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 471472473474475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tropeus77

quote:

Orijinalden alıntı: suicide

quote:

Orijinalden alıntı: tropeus77

quote:

Orijinalden alıntı: suicide

insan, durust, namuslu, saygili, caliskan olmanin musluman olmaktan cok daha onemli oldugunu kavrayamayacak kadar bos insanlar var. 5 vakit camiye gitsin, iki uc kelimeyi agzindan dusurmesin ama arka planda ne halt yerse yesin bunlar icin.

gavur, atAist diye akillarinca asagiladiklari cogu ulkede cok daha az tecavuz, hirsizlik, yolsuzluk vs. oldugunu bilmez gibi konusurlar birde. hristiyanlar ronesans ile kendilerini kurtardi ve o gunden beridirde dunyanin kaymagini yiyorlar. digerleri de boyle bakadursun arkasindan...

islamiyet zaten insanca yaşamayı dürüst davranmayı namuslu, saygılı ve çalışkan olmayı emrediyor.. bunları yapıp üstüne ibadetini yapabilenede Müslüman deniliyor.. senin dediğin 5 vakit namaz kılıp her haltı yiyene ise münafık deniliyor.. bu tür insanların yaşantılarıyla islamiyeti kafanızda şekillendirmeniz sizin kafa yapınızın darlığını gösteriyor ve akabindede ateistliğe yönelmenize sebep oluyor..

demek ki muslumanim diyip musluman olmayi beceremiyorsunuz ya da muslumanim diye sizleri kandiranlarin pesinden kosuyorsunuz. zarariniz sirf kendinize olsa neyse ama sizin yuzunuzden biz neden 5. sinif bir ulkede yasiyoruz onu cozemiyorum bir turlu.

5. sınıf bir ülke değiliz..ayrıca cumhuriyetten sonra senin zihniyetin bu ülkeyi daha çok yönetmiştir.. ülkenin bugünkü halinin sebebi asıl oradadır..

Kimmiş o ülkeyi yönetenler? Yazsana bi?

• tropeus77 T kullanıcısına yanıt
    İşte o benim evlat
  • outside O kullanıcısına yanıt
    Tropeus kim hocam ne ayak :) Şuan ki durumu teee Atatürk zamanına bağlamış.
  • granma79 kullanıcısına yanıt
    Bu söylediklerini yapanlar gerçek üslümanmı oluyor peki?Acaba hayatında eline Kuran ve tefsir alıp okudunmu?Birşeyi okmayıp,felsefesini anlamadan yargılamak önyargıdır sadece.
  • Konu sahibi dolar artınca zevke geliyor sanırım.
  • numb83 N kullanıcısına yanıt
    Erkeklerin altın takması günah.Bunu dışında bir günahı yok.
  • enevre kullanıcısına yanıt
    Konu Müslümanlığa dönmesinin sebebi diğer kişilerin devletin başına gelenlerin dinden kaynaklı olduğunu savunması.Bende diyorumki din değil asıl sorun para.Karşında ağırsıklet ABD siayasal,ekonomik,kültürel tüm gücüyle seni nakavt etmeye çaılışıyor.Türkşeyede orta sıklet olduğu için defansta kalıyor.
  • ozkn_s kullanıcısına yanıt
    Üstad kitap okurken bile bu kadar içten okumadım. Helal olsun.
  • Valla hocam yolun sonu görünmüyor artık bizim için hayat çok pahalilasti insanlar 2 3 milyar maaşla 4 5 kişi geçindiriyor ve çok iyi para sayılıyor, zengin daha da zengin fakir de fasfakir olma yolunda gidiyor
  • tropeus77 T kullanıcısına yanıt
    tabi canim biz 1. sinif ulkeyiz, bak butun gelismis ulkelerde bizimki gibi dolayli vergiler almis basini gidiyor. yolsuzluklar, hukuksuz hukuklar ayni bizdeki gibi girla, asgari ucret iki kisiyi ancak doyuruyor, insan gibi yasamak kimin neyine...

1950lere kadar gayet saglam adimlarla ilerleyen bu ulkeyi tekrar bataga surukleyenin biatci, geri kafali zihniyetler oldugunu neden inkar ediyorsunuz ki?

iran ornegine bakin, humeyni gavatinin o ulkeyi nasil geri goturdugunu izleyin. olmadi her boks karsi cikan osmanli seyhulislamlarini inceleyin, neden osmanlinin acinacak hale geldigini gorun. onu da begenmediyseniz ortacag avrupasina bakin, kilisenin neler caldigini, nelere engel oldugunu gorun.

ama laf anlatmaya degmezsiniz cunku sizin muslumanliginizda, vatanseverliginizde dostlar alisveriste gorsun seviyesinde. sayenizde bu ulke yillardir dakiz cignemek orucu bozar mi, denize girsem kicima su kacar mi dan daha bilimsel bir arguman uretemiyor...
  • adam 3.55 den 3.35 lere indi diye diye seviniyor ehonomimiz peh eyi diyor 2,9 da kriz çağrısı yapanlar 3.40 lara olumlu bakıyorlar bu kafayla hedef 2023 tebrikler
  • yiğido__58 Y kullanıcısına yanıt
    Komunist veya alevi degilim ama bu yazdiginiz tek kelime ile terbiyesizlik. Adabinizi takının ve öyle konuşun! Adam olun.
  • granma79 kullanıcısına yanıt
    Yahu iftiradan fitneden başka birşey bilmiyorsunuz 6 yaşında evleneni bana sağlam bir delille göster şuanda. Allah adına kafa kesenleri kim hak olarak gösteriyor ülkede onuda anlat göster oruç tutmayanlar nerde linç ediliyor ben mi yanlış yerde yaşıyorum sivasta yaşıyorum üniversitede ramazan ayında bütün cafeler dolu. namaz kılmayanlar şuan nerde fişleniyor ben çok gördüm cumadan vakti memur olarak odasında yatanı banane diyip geçtim. Yurtlarda tecavüzü yapan adam çıktı söyledi islaml bir alakasının olmadığını ama görmezsiniz çünkü işine gelmiyor.Şimdi sen fetö ya atarsın tutarsın ama gelip burda hala ayakkabı kutusu dersin bunu demekle fetöyü desteklemek arasında hiçbirfark yok.
  • Ülke 50den sonra bozulmaya başlamadı.Atatürk öldükten sonra bozulmaya başladı.İnönü döneminde silah,uçak fabrikası gibi fabrikaları kapatın bizden alın dedi abdliler.İnönüde kabul etti bunu.
    Bu dediklerinizin tamamı merhum Cumhurbaşkanı Adnan Menderes döneminde olmuştur. Lütfen yanlış bilgi vermeyin.
    İran'da şimdi durumlar nasıl peki? Halk daha mı zenginleşti yoksa daha mı dipteler? Pembe gözlükler yakışmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: Siyahlar

Konu sahibi dolar artınca zevke geliyor sanırım.

Nerden vardın bu sonuca? 3.35' lere inince sanki 2. bir çanakkale zaferi kazanmış gibi sevinen, millete yahudi, ermeni dölü diyip hakaret edenler ırkçılık yapan sizin troll tayfa şuan döviz bürolarına sattıkları dolarları geri almaya gitti. Ben düştüğünde de çıktığında da buradaydım. 3.35 ' e düştüğünde "ehonomi coh eyi amarigayı bitiriyoruz ümmet şahlanıyor " gibi orgazm çığlıkları sizin tayfadan çıkıyordu. Gerçekleri suratınıza vurunca mı birileri hain oluyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kassady -- 9 Aralık 2016; 12:54:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: manjimaru

Ülke 50den sonra bozulmaya başlamadı.Atatürk öldükten sonra bozulmaya başladı.İnönü döneminde silah,uçak fabrikası gibi fabrikaları kapatın bizden alın dedi abdliler.İnönüde kabul etti bunu.
    Bu dediklerinizin tamamı merhum Cumhurbaşkanı Adnan Menderes döneminde olmuştur. Lütfen yanlış bilgi vermeyin.
    İran'da şimdi durumlar nasıl peki? Halk daha mı zenginleşti yoksa daha mı dipteler? Pembe gözlükler yakışmış
    Sen ona merhum mu diyorsun
  • İnönü öyle bir şey yapmadı. O dediklerinin hepsini Marshall planıyla birlikte Adnan Menderes ülkeyi ABD'ye bağımlı hale getirerek yaptı. Ya cahilliğinden uyduruyorsun ya da kötü niyetlisin.
  • 9600_G_T kullanıcısına yanıt
    Ne diyeyim hocam? :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sefa85

Belgeselini izledim diyorum sana.İzlediğimemi inanıyıım senin dediğinemi?Siyaset ve tarihen mükemmel anlıyorum.Tek anlayamadığım şey ekonomi.

Komiksin. Diyecek başka bir laf yok. Böyle uydura uydura bu ülkeye faydası olan insanları kaçırdınız. Demirin tuncuna kaldık sayenizde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kassady

quote:

Orijinalden alıntı: Siyahlar

Konu sahibi dolar artınca zevke geliyor sanırım.

Nerden vardın bu sonuca? 3.35' lere inince sanki 2. bir çanakkale zaferi kazanmış gibi sevinen, millete yahudi, ermeni dölü diyip hakaret edenler ırkçılık yapan sizin troll tayfa şuan döviz bürolarına sattıkları dolarları geri almaya gitti. Ben düştüğünde de çıktığında da buradaydım. 3.35 ' e düştüğünde "ehonomi coh eyi amarigayı bitiriyoruz ümmet şahlanıyor " gibi orgazm çığlıkları sizin tayfadan çıkıyordu. Gerçekleri suratınıza vurunca mı birileri hain oluyor?

geç bu işleri, dün beni çağırıyor bir de konuya sanki kaçmışız gibi

konuyu güncellememek için verdiğin çabayı biliyor herkes, konuya girip başlık değişimini admine atıyordun çok zormuş gibi. dövizlerini almaya giden yok, açtığın diğer sallama konu gibi atış yapmaya devam ediyor bir de, ne zaman tutturucan acaba

• 
Sayfa: önceki 471472473474475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.