Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (442. sayfa)

9 Kayıtlı Üye (4 Mobil) ve 23 Misafir (3 Mobil) - 25 Masaüstü7 Mobil
5 sn
235.167
Cevap
1.165
Favori
11.771.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
5. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 440441442443444
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: numb83

quote:

Orijinalden alıntı: Ordan Geçenbay

Bu memleket yıkılmaz kardeşim. Yıkamadilar, yikamayacaklar. Sırf ülke batsın diye dolar alan vatan hainlerine inat.

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥

ahahahah lan oğlum vallaha enteransınız siz..

Lan market trollemiş milleti. Markette dolar bozmak nedir. Market sahibi çakallık yapıp piyasadaki dolarları topluyor sizde iyi birşeymiş gibi caps yapıyorsunu ahahahaha

Kafaya bak. Adam dolar toplayacak olsa gider döviz bürosundan alır 50 TL zararinami alır? Beyin var ama kullanmak lazım değil mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Dolar düştü, sigara,alkol, araba ötv si, akaryakıta gelen zamların geri alınması gerekmiyor mu?

Ekonomi iyileşti ise?
  • Piyasaya yurt dışından saglam döviz girdi veya devlet once piyasadaki tüm dolarları topladı dolayısıyla yükseldi ee yükseklincede bozduruverdi
  • Ordan Geçenbay kullanıcısına yanıt
    elde kalmış tarihi yaklaşmış ürünleri satar millet uyanmaz bile sürümden kazanır. sen sürümden kazanmak ne bilirmisin?. dolar 3.40 iken 3.30 dan bozar zaten 2 aya kalmadan zararı çıkarır ki zaten zarar etmez. azıcık ticaret kafası ile düşün o beyni böyle capsleri kopyala yapıştır yaparak heba etme.
  • quote:

quote:

quote:

Bu memleket yıkılmaz kardeşim. Yıkamadilar, yikamayacaklar. Sırf ülke batsın diye dolar alan vatan hainlerine inat.

Lan market trollemiş milleti. Markette dolar bozmak nedir. Market sahibi çakallık yapıp piyasadaki dolarları topluyor sizde iyi birşeymiş gibi caps yapıyorsunu ahahahaha

Kafaya bak. Adam dolar toplayacak olsa gider döviz bürosundan alır 50 TL zararinami alır? Beyin var ama kullanmak lazım değil mi?

• quote:

quote:

quote:

Muhalefete çok gülüyorum sanki dolar almak isteyen bulamıyorda

Ülkede başıboş dolardan çok ne var sanki, 5 para etmez bir kağıt parçasına döndü dönecek dolar. Kimse artık dolar istemiyor, bütün ülkeler dolar ve baskısından bıktı. MAx 2 yıla abd ekonomisi çökecek, dolar 5 para etmez bir kağıt haline gelecek. Çin ile para takası yapıldı, sırada rusya var herkes doları bırakıyor birer birer. Tarih gelmiş geçmiş en cesur savaşcı yahudi lobisini paramparça etti diye yazacak bu tarihi günleri.

Allah bu muhalefete akıl versin diyorum böyle talihsiz açıklamaları herkes yapabilir ama muhalesef 2 cümle kuruyor ikiside ofsayt arkadaş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangokudbgt -- 8 Aralık 2016; 13:53:24 >

• quote:

elde kalmış tarihi yaklaşmış ürünleri satar millet uyanmaz bile sürümden kazanır. sen sürümden kazanmak ne bilirmisin?. dolar 3.40 iken 3.30 dan bozar zaten 2 aya kalmadan zararı çıkarır ki zaten zarar etmez. azıcık ticaret kafası ile düşün o beyni böyle capsleri kopyala yapıştır yaparak heba etme.

Caps mi? Kapımın önündeki market.Olaya mok atmak için neler yazmış birde yok tarihi geçmiş ürünleri satacaklar falan, he la he. Gel Ümraniye çakmak girişinde gör bakalım tarihi geçmiş ürünler mi diye. Bu milletin vatanını, bayrağını, toprağını sevmesi zorunuza gidiyor kabul edin artık.

• quote:

quote:

quote:

Asıl senin kafaya bak.

Yaptığı bedava reklam ve milliyetçilik duyguları kabarmış çevre halkı, sence bu ona uzun vade de kaç 50 tl kazandırır hiç düşündünmü ?

• quote:

Kaçtan bozuyormuş onuda yazsaymış. Maşallah adam direk çakacak millete.

• Ülkede iyi birşey olunca hükümet. Pardon Tayyip. Kötü birşeyolunca Amerika,Avrupa Birliği,İsrail ... bık bık bık...

( Gerçi emekçi,yoksul,ezilen,gariban,kimsesiz,yoKsul,yaşlı,öğrenci,kadın,çocuk,taşeron işçi vs. için iyi şeylerin olduğunu söylemek çok zor)

Doların 1 kuruş inmesi,çıkması olayında insanların fırtınalar kopartmasını anlamıyorum!!!

Halkın üzerinde ki ağır vergiler,yaşam şartlarının zorluğu,eğitimin bilimsel bir yapıdan çıkıp gerici dinsel bir yapıya dönüşmesi,sağlık sistemindeki rezillikler,parası olanın iyi bir sağlık hizmeti aldığı parası olmayanın ise rezil bir hizmet aldığı sağlık sektörü,yediğimiz,içtiğimiz ne varsa sağlıksız,denetimsiz ve çok pahalı olması. Doğalgaz,elektrik,su,benzin,mazot,lpg,cep telefonu,internetin çok pahalı olması,ülkede adelete güvenin çok çok düşük olması,can güvenliğimizin neredeyse allaha emanet! olduğu,toplumun birbirine güvenmediği,iktidarın insanları dil,din,ırk,mezhep ayrımcılığına sürüklediği,bankaların halkın sırtına sürekli hançer vurması,devletin her sattığı ürün ve hizmette ağır vergiler alması,asgari ücretle ve biraz üstü yaşayan milyonlarca insanın kıt kanaat geçinmesi,sokaklarımızın,caddelerimizin,ormanlarımızın,sahillerimizin,denizlerimizin kirletilmesi..
    Kaçak ve güvencesiz çalıştırılan insanlar...
    Uyuşturucu,alkol ve sigara tüketim yaşının düşmesi...
    Ülkede ki yetişmiş kalifiyeli insan sayısının azlığı,trafik terörünün siyasal terörü geçmesi.

Ülkenin dört bir yanını cemaatlere parsel parsel sat.
    Medyada aykırı sesleri ya içeri at ya kapat.
    Milletim milletim de.. Milletin seçtiklerini sırf sana muhalefet diye içeri at sonra onların yerlerine kendi adamlarını ata.
    Kanuna,hukuka uygun olmayan bir saray yaptır. Sonra ''sıkıyorsa gelip inşaatı durdursunlar'' de.
    Bir oğlun 12 '' GEMİCİK'' alsın,diğeri devlet baba! destekli vakıf kursun. damadını al yanında bulunsun!

İstanbul'u 22 yıl yönet . Yağtığın 50 km'lik metroyu tüm Türkiye'ye anlat! Marmaray'ı,3. Köprünün reklamını git Bayburt'ta anlat!

Bağdat Caddesi'nde bir çiçekçiyi ez ama çok paralıysan az cezayla kurtul.
    Veya ülkenin iktidarına yakın, ünlü bir yönetmenin oğluysan aşırı hızdan ezdiğin polis yüzünden bi bakmışın tahliye oluvermiş!

Kimse bana maval anlatmasın. Paralıysan ve siyasi iktidara bağlıysan devlet sistemi senin lehine işler.

Şimdilik aklıma gelen bunlar.
    Ama bi o kadar daha sorun var bu ülkede.

la sen alıp buraya koyuyorsun altına da not düşüyorsun. caps yapmak kırmızı şerit üstüne beyaz yazı yapmak demek değildir. Caps ne demek kelime anlamını biliyorsundur sanırım.
    Bende ümraniye'de çalışıyorum valla merak ettim bir ara gidip bakacam. hediye çeki mi veriyor yoksa beleş alışverişmi. sen de gidersen haber et de bizde faydalanalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alex59

quote:

quote:

quote:

Asıl senin kafaya bak.

Yaptığı bedava reklam ve milliyetçilik duyguları kabarmış çevre halkı, sence bu ona uzun vade de kaç 50 tl kazandırır hiç düşündünmü ?

Tamam işte Koç,Sabancı falanda yapsın bedava reklam ise...

Ölünün ağzındaki altın dişe göz dikenler böyle fırsatı kaçırır mı hiç kendilerine faydası olsa. Ama yok kendine değil ülkeye faydası olunca kılını kıpırdatmazlar sizinkiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: yibo90

3.38den almıştım beklemeyim mi ?

Bekleyin hocam bozdurmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mnybjk

3.26 yarın öbür gün

Oralara kadar sarkar mı emin değilim hocam.
    yahu sen Koç ve Sabancı vakıflarının engelli ve yardıma muhtaç çocuklar için yaptıklarını biliyor musun? sağ elin verdiğini sol elin bilmemesidir muhtaç olanlara yapılan yardım.
    ezbere a haber ağzıyla konuşup duruyorsunuz sadece.
  • Ulan 30 kuruşa yakın zarar ettim zaten hala bekleyin diyorsunuz bunun yükseleceği yok 2 günde ne zarar ettim arkadaş. Sizin sözünüzü dinleyeceğime keşke reisin sözünü dinleseydim
  • Volpenotte kullanıcısına yanıt
    Hem batının ipi çekildi diyorsun hemde schengen'e girince diyorsun. İpi çekilen yere neden giriyorsun.

Schengen Nedir ;
    https://tr.wikipedia.org/wiki/Schengen_Anla%C5%9Fmas%C4%B1
    https://tr.wikipedia.org/wiki/Schengen_B%C3%B6lgesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AmanAdanali -- 8 Aralık 2016; 14:6:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilidian

illidan değil, dikkatli oku. ilidian/illidan.

yine karavana!

Biliyordum sadece şaka yapıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AmanAdanali kullanıcısına yanıt
    yahu bunlar ezber tayfası şangay diyeceğine schengen diyor. daha kimin nereye gireceğini bile bilmiyor işte. hepsi a haber yüzünden :)
  • Kimin müslüman olduğundan sonra kimin vatan haini olduğuna da ağkepeli arkadaşlar karar veriyor.

Büyük bir tezat var ama; ülkenin taşı toprağı, havaalanı, köprüsü kamu kuruluşları fersah fersah yabancılara satılıyor, alkışlıyorlar. Son 15 yılda satılmayan şey kalmadı, özelleştirme idaresi satılacak birşey kalmadığı için kapandı.

Dolar düşüyor diye seviniyoruz, bu konuyu bir inceleyelim.

Dolar neden çıkar?

Ülkede savaş var madem ben çıkayım diye çıkmaz, başkanlık sistemi geliyor, birazcık yükseleyim diye çıkmaz, ekonomisi bitmiş, bütün kurumları ve tsk fiilen çökmüş, o zaman ben çıkayım diye çıkmaz.

Dolar arz-talep meselesi yüzünden çıkar. Ülkede işler kötü gidiyor ise, tl ye güven azalır, birikimi olan herkes altın/dolar/euro alır. Talep arzı geçerse bir malın değeri artar.
    Dolar neden düşüyor?
    şu anda bir hava yakalandı, dolarları bozuyoruz diye kamudan ve özel sektörden bir destek var. Bunun neticesinde elinde dolar olan sade vatandaşta acaba zarar edermiyim diye bozuyor. Peki sonra ne olur?
    Doları 3.40 dan 3.50 den alıcı buldu. Bu yatırımcılar 3.30 dan.3.20 den, 3 liradan da alış yapar, ortalama yapayım, elimdeki doların maliyetini azaltayım diye dolar alır, zarar etmek istemeyen zilyonlarca yatırımcı var. Sonuçta yeniden talep arzı geçer.
    Bu bir rüzgardır, arz talebi karşılamayınca dolar yeniden yükselmeye başlar. Doların yada euronun kesinlikle aşağıda kalıcı olması için türk lirasına güvenin artması gerekir. Türk lirasına güvenin artmasını gerektirecek unsurlara hepiniz biliyorsunuz.

• 
Sayfa: önceki 440441442443444
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.