Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (433. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: freshwind , KimYon_Reyiz , leftercan1907 , Kernel Panic Daha Az
4 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 28 Misafir (1 Mobil) - 30 Masaüstü2 Mobil
5 sn
235.432
Cevap
1.165
Favori
11.783.376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
21. Sırada  bugün en iyi #4
Sayfa: önceki 431432433434435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • burada kimse kimseye chplisin akplisin diye laf atmasın bu gemide hepimiz yolcuyuz sorun şu üretim yok ülkede bu gibi dalgalanmalar yine olacak okumaya gerek yok her mal ithal kardeşim toplum birbirini sevmiyorki anlamıyor herkes kırıcı konuşuyor ulan atalarımız çanakkalede biz birbirimize sövek diye mi öldü az herkes herkesi anlasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: AkatooS86

quote:

Orijinalden alıntı: Overlord7134

quote:

Ben yurtdisinda yasiyorum esnafim burda.
    Bu is tayyiple olmiyacak. Adamlar burda o adam gitmeden bidaha türkiyeye gitmeyiz diyorlar. Inatir bu gavurlar. Yunanlilar bu sene rekor kirar turizmde.
    Gercekten baska birine sans verilmeli artik. Düse kalka øgrenecektir bu ülke ayaga kalkmasini gene. Ama saglam bi aday bulmak lazim önce.

Elin gavuru senin ulken yanmis umrundami tabikide tayyip istemez o olmazsa gavurlar kimi somurup gecinicek?kimin bankasini bosaltacak?Daha saymaya kalksam buraya sigmaz

Tabiya o gitsin kiliconun bunun oglu gelsin zengibler daha zengin fakirler hastameden hastasini bile alamazsin tabiya ismet kimki

Neyimiz varki? sömürecekler? 2023te cikacak boruma göz dikti bunlar dersin? Vay namusuz gavurlar vay, bak bunu hic düsünmedim ben.

Alıntıları Göster

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overlord7134 -- 8 Aralık 2016; 2:27:59 >

• Overlord7134 kullanıcısına yanıt
    Maksimum 25 yaşındasın bunu hakaret olarak algılama güya ben 20 yaşındayım buraya ekonomiden benden daha çok anlayan insanlar için geliyorum çünkü bu olaylara biraz ilgiliyim ama siyaset yapanlara lafım yok yer ve zaman uygun değilse bile.Gelelim neden 25 dediğime önce insanlarla seviyeli bir konuşma kurmayı öğren biraz büyüt o kafanı belki ağzından çıkan kelimeler de büyür.Ufacık cevap veremediğin zaman ne insanlara iftira atmaya ne senden farklı insanları hor görmeye ne de o düşünce yapınla konuşmadan uzaklaşıp farklı seviyeye çekip insanlara hakaret etmeye hakkın var.O homofobik yeni şeylere kapalı saygısız beynini al olgunlaştır biraz yeterli seviyeye geldikten sonra insanlarla konuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: egemena

Olum dolar satın diyoruz dinlemiyorsunuz. Yastık altında kasada nakit döviz tutmak vatana ihanettir.

Asıl sizin vatan anlayışınız bu vatana ihanet. Vicdanınızı ve aklınızı neden kiraladınız?

• 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Bu is tayyiple olmiyacak. Adamlar burda o adam gitmeden bidaha türkiyeye gitmeyiz diyorlar. Inatir bu gavurlar. Yunanlilar bu sene rekor kirar turizmde.
    Gercekten baska birine sans verilmeli artik. Düse kalka øgrenecektir bu ülke ayaga kalkmasini gene. Ama saglam bi aday bulmak lazim önce.

Elin gavuru senin ulken yanmis umrundami tabikide tayyip istemez o olmazsa gavurlar kimi somurup gecinicek?kimin bankasini bosaltacak?Daha saymaya kalksam buraya sigmaz

Tabiya o gitsin kiliconun bunun oglu gelsin zengibler daha zengin fakirler hastameden hastasini bile alamazsin tabiya ismet kimki

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥

Neyimiz varki? sömürecekler? 2023te cikacak boruma göz dikti bunlar dersin? Vay namusuz gavurlar vay, bak bunu hic düsünmedim ben.

Siz uyuyun iste boyle dusundugunuz icin ulke bi yere gelip kalkinamiyor suan bagimsizlik savasi ulke mandadan kurtulma savasi veriyor.Sizin gibiler oldugu suretce onlar sagacak koyun bulmakta hic zorlanmayacaklar

Meeee

• Bence kalan adaları da verelim böylece kalkınırız.
  • Bukalemun kullanıcısına yanıt
    Faiz dediğin olgu riskin fiyatlanmasıdır. Eksi faiz veren ülkeler güven konusunda sıkıntısı olmayan güçlü devletlerin olduğu ülkelerdir. Senin riskin 11 puanken 8 faiz verirsen kimse o riski alıp o faiz için parasını getirmez. Faize suni müdahale dövizin böyle kaçmasına yol açar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilseydim dolarlarımı bozdururdum. Zarara girdim
  • teknoCat kullanıcısına yanıt
    Son cümlenize katılıyorum. Bırakın artık Fillandiya egitim sistemini.

• quote:

Orijinalden alıntı: eemirr

Bence kalan adaları da verelim böylece kalkınırız.

rl]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overlord7134 -- 8 Aralık 2016; 7:45:49 >

• Bakıyorum da dolar yükseldikçe bizim sözde modern tayfa zil takıp oynuyor.

Gerekçeleri de sözde 'Bunlar ülkeyi iyi yönetmedi, kriz olsun da gitsinler'.

Peki bakalım bu üstün zekalılar gerçekten vatan sevgisinden dolayı mı dolar yükseldikçe bir tarafına kına yakıyor:

Şimdi soruyorum:

Bunların derdi Memleketin ekonomisi, gücüydü de madem neden ekonominin en parlak dönemini yaşadığı, memurun, işçinin %100'lere kadar zam aldığı, refah seviyesinin üst seviyeye taşındığı Necmettin Erbakan döneminde 'bu adam ülkeyi iyi yönetiyor' deyip adama sahip çıkmadılar? Bunların tayfa o dönem de şeriat geliyor deyip, kayıp trilyon deyip aynen bu günkü gibi omurgasız, onursuz, akılsız bir düşmanlık içindeydiler. Necmettin Erbakan, ülkeyi yönettiği kısa süre içerisinde sadece maaş ödemelerini özel bankalar üzerinden alıp devlet kanalıyla yaparak bu ülkeye 20 milyar dolar kazandırmışken 'kayıp trilyon' saçmalığıyla saldırmış, etmedikleri kepazelik, maymunluk kalmamıştı. Milyarlarca dolar nere, 2-3 milyon dolar etmeyecek 'kayıp' trilyon nere...

Hani diyorlar ya AK PARTİ parayı sanayiye, teknolojiye değil betona yatırdı onun için kriz çıktı. Biraz haklılar, sanayiye daha fazla ağırlık verilebilirdi amenna ama adama sorarlar Erbakan'ın dilinden düşürmediği 'ağır sanayi hamlesine' ne kadar destek çıktınız? Ülkede büyük bir hızla fabrikalar açılırken Amerikan mandacısı paşalar tarafından zorla başbakanlıktan indirilirken karşı mı çıktılar? Bu zevat o sırada Amerikan köpeği fethullah gülen'le beraber kına yakıyordu.

Hadi Necmettin Erbakan dönemini bir kenara bırakalım,

Ak Parti sanayiye önem vermedi diyoruz

Sorarım

Bülent Ecevit her köşeye fabrika açtı da biz mi farketmedik,

Tansu Çiller mi bu yatırımları yaptı

Mesut Yılmaz fabrika üstüne fabrika açtı da buhar mı oldu

Sahi Süleyman Demirel'in açtığı binlerce fabrika nerede?

Öncekilerden kim bu işleri yapıyordu da siz Ak Parti'ye saldırıyorsunuz?

Siz bir Walkman için Almanya'dan gelecek dayı, teyze, amcalarınıza aylar öncesinden yalvarıp yazın gelmeleri için sabırla beklediğiniz bir dönemden geçip ülkenin bambaşka bir noktaya geldiği Turgut Özal dönemini de yaşadık. Bu arkadaşlara onu ne kadar sevdiklerini sormak lazım.

Rusya'yla Türkiye'nin payı %2 olan Mavi Akım projesini yapan adamların döneminden Türkiye'nin payı %35 olan Türk Akımı projesini yapan adamların dönemine geldik. Hey gidi hey.

Tüm mesele de bu zaten.

* Türk Akımı

* Azerbaycan Petrolü

* TANAP

* İsrail gazı

Yakın gelecekte bu projeler Türkiye'ye büyük para akışı sağlayacak. Bu fethullah gülen p.çinin yaptığı darbe girişiminin de, Avrupa'nın adice tutumunun da, teröre destek çıkmasının da en büyük sebebi bu projeler.

Dolar çıkıyor diye sevinen tenya kolonisine bakıp da canınızı sıkmayın, bunlar dün neyse bugün de o. Onların ülke ekonomisini, refahını zerre kadar umursadıkları da yok. Atatürk döneminden sonra başlayan mandacı dönüşüme kim çomak sokmuşsa bunlar hoplamıştır zaten. Sanki her şey güllük gülistanlıktı da AKP gelip mahvetti. Kriz çıkacaksa da ne değişir kardeşim, AKP ülkeyi devraldığında da kriz vardı, en fazla başa dönersin.

Fazla uzatmaya gerek yok,

Uzun lafın kısası

Bu ülkede her şey tükenir hain tükenmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratkaya -- 8 Aralık 2016; 8:13:31 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Siz uyuyun iste boyle dusundugunuz icin ulke bi yere gelip kalkinamiyor suan bagimsizlik savasi ulke mandadan kurtulma savasi veriyor.Sizin gibiler oldugu suretce onlar sagacak koyun bulmakta hic zorlanmayacaklar

Meeee

Belki de sen koyunsundur? Hiç düşündün mü?

• Toplum ne güzel kutuplaşmış. Herkes birbirinden nefret eder hale gelmiş. Demek ki bir savaş filan ciksa hiçbir şansımız yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyazid84 -- 8 Aralık 2016; 8:58:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: J.McNulty

quote:

Orijinalden alıntı: Kassady

3.38 e indigine gore heralde hukumet benzine yapilan son zammi geri alir diye umuyorum

Sen aradaki farkı dolar alıp satıp çıkartmışsındır ya

Kendim icin soylemyorum zaten aracim da yok.

• Dolar 3.36 düşüyor iyice
  • muratkaya kullanıcısına yanıt
    Erbakan hocadan bahsetmişsin. Senin öve öve bitiremediğin Erbakan hakkında Erdoğan'ın geçmişte söylediklerine bakmanı tavsiye ederim. sen millet neden sahip çıkmadı diyorsun. yahu kendi öğrencisi sahip çıkmamış en başta.
    Ecevit Atatürk'ten sonra bu ülkeye toprak katan tek Başbakan değil mi? Şimdikiler 1 avuç toprakta işid var diye 1 gecede boşaltmadılar mı topraklarımızı?
    Tansu Çiller döneminde pkk ile olan savaşlara bir bak istersen. AKP iktidar olduğu gün ülkede pkk terörü bitmişti. nasıl oldu da şimdi bu pkk terörünün önüne geçemiyoruz acaba bunu da bir sorgula istersen.
    Mesut yılmaz hakkında haklı olabilirsin. onun yaptıklarında takdir edilecek birşey olmadı.
    Demirel zaten dinazordu bunlar ülkeyi yemekten başka birşey yapmadı. Bak şimdikilerde ülkeyi yiyiyor bunu da görebiliyor musun?
    Turgut Özal devletin her kademesi tarafından tek tam yetki verilen bir isimdi. zaten kendisinin de nasıl ve neden öldürüldüğünü herkes biliyor. BOP projesi desem yeter.

Şunu iyi anlamak lazım. bu ülkenin başına gelen herkesi kimse sevmek zorunda değil ama bu ülke başına gelen herkes bu ülkenin menfaati için ülkenin refahı için 78 milyon insanı sevmek zorunda ve çalışmak zorunda. Şahısları sevmek önemli değil. ideoloji önemlidir.
    Gerçek bir lider 4 yıl önce 5 gün önce söylediklerini bugün ve yarın yalanlayamaz. sen ve senin gibi şahıs sevdalısı kişiler bunu göremeyebilir fakat geride kalan herkes buna dikkat eder. Mesela sen demezmisin sana birisi bir söz veriyor ama aradan zaman geçiyor ve ben bunu demedim sen yanlış duymuşsun uyduruyorsun derse sen bu kişiye ne kadar güvenebilirsin?

Sana Tansu Çiller'in birkaç sözünü hatırlatayım böyle bitireyim..
    ’O bayrak iner, o asker gider…’’
    ‘’Ülke uğruna, devlet uğruna kurşunu atanda, kurşunu yiyende her zaman bizim için saygıyla anılır; onlar şereflidirler.Bizim için bu konuda söyleyeceklerimiz bu kadar, on yıldır tırmanan terörü aşağı indirmek bize nasip olacak’’
    ‘’Ya bitecek, ya bitecek’’

sende bana şimdiki iktidarın bu terör için yaptıklarını ve yapacaklarını söylersen anlatırsan sevinirim.

Yaradılanı severiz Yaradandan ötürü güzel kardeşim.

bu videoyu izlemeni tavsiye ederim..https://www.youtube.com/watch?v=2xpGo0WqIqY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi numb83 -- 8 Aralık 2016; 10:4:21 >

• Ebabil kuşlarının nasıl yardıma koştuğunu İslam Tarihinde lütfen okuyun.
    Ülkemiz içinde Ebabil kuşları vardır...

Fitch vb. kurumlar tutuşmaya başladı, 3,55'lerden aldıkları dolarlar ellerinde patladı.
    Şimdi nasıl tekrar bir krizle doları yükseltiriz de elimizden çıkarırız derdine düştüler.
  • muratkaya kullanıcısına yanıt
    Hocam konu aslında döviz ile ilgili ancak yazınızda mesut yılmaz tansu çiller gibi çoğumuzun şikayetçi olduğu siyasilerden bahsetmişsiniz. Erbakan çok zeki bir adamdı haddinden fazla risk alarak iş yapıyordu bir cümle sonu oldu. Turgut özaldan değil de çevresindekilerden acayip derecede şikayetçiyim. Özellikle korkut ve semra özaldan. Semranın devlet yönetimindeki etkisini biliyorsunuzdur umarım. Süleyman demireli ben sevmem ancak erbakan kadar zekidir ve fsm köprüsü gibi ciddi hizmetleri vardır. Bakın siz de yazınızda mevcut hükümeti bu adamlarla aynı kefeye koymuşsunuz yani karşılaştırmışsınız. Ben de şahsım adına aynı kanaatteyim. Çok pohpohlanan bu yeni hükümet aslında 80 dönemi hükümetlerden çok ta farklı değil. Bu gün doların yükselmesinin birsürü sebebi var. Ancak 15 yıldır ülkeyi teslim ettiğimiz hükümet zamanında gerekenleri yapmamış. Bu hükümet 15 yıldır ülkeyi tek başına yönetiyor. Çok iyi bir yönetimle gelebileceğimiz nokta düşünülürse geldiğimiz nokta çok vasat. Abdullah gül dönemi dışında olumlu bir yönetim olmadı. Son zamanda yapılan projeleri saymıyorum çünkü hep yap işlet devret ile yapılıyor. Derdim siyaset de değil. Hangi parti yönetime gelmiş umrumda olmaz. Sadece daha iyi yönetilmek istiyorum. 15 yılda dolar ve altın karşısında tlnin ne kadar değer kaybettiğini hep beraber gördük. 80 90 hükümetlerine göre daha iyi yerdeyiz ancak halkın bu denli güçlü desteğini almış tek partili bir dönemde çok daha iyi noktalara gelmeliydik. Dolar halen 1.5 tl olsaydı kötü mü olurdu. Ülkeye katkı sağlayacak yatırımlar yapılmadığı için hertürlü iç ve dış siyasi ekonomik dalgalanma paramıza değer kaybettirdi. Bir gezi olayı bir terör hadisesi tabiki paramızı değersizleştirecek düşmanlar tabiki bizi ezmeye çalışacak. Peki biz paramıza değer kazandıracak ne yaptık. Ben cevaplayım paramıza değer kazandıracak hamlelerde zayıf kaldık dostlar. Düşman kahrol demek yeterli değil.

• TYR kullanıcısına yanıt
    Ya hocam ne dediğinin nerelere vardığını bilip konuşsan olmaz mı?
    Ebabil kuşlarını gönderen Allah (c.c.) değil mi? şimdi senin benzetmeye çalıştığın ebabil kuşlarını Allah mı görevlendirdi acaba? bırakın artık bu islam üzerinden millete gaz vermeyi. önce ne dediğinizi bilin öyle konuşun.

bu arada Fitch dediğin kurumun piyasa değerine bir bak istersen. adamlar uluslararası bir kuruluş bizim Cumhuriyetimizden bile eskiler. dolar 3.55 oldu diye mi tutuşacaklar. yahu adamlar dolar 2 tl iken almıştır alacaklarını şimdi 3.55 oldu adamlar tutuşur mu göbek mi atar az biraz düşün bakalım?
  • 
Sayfa: önceki 431432433434435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.