Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (3648. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: redferrari Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 29 Misafir (4 Mobil) - 26 Masaüstü4 Mobil
5 sn
235.417
Cevap
1.165
Favori
11.782.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
7. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 36463647364836493650
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aslında şu an yaşanan durum tam öyle olmuyor.
    Tam tersi küçük firmalar daha da küçüklerek fırtınada okyanustaki fıçı misali savrulsa da dağılmıyor.. İdare ediyor durumu.
    Problem orta ve büyüklerde. Bu lar gemi gibi düşünün. Ani manevra yapamıyor ve temel de sabit giderleri çok yüksek.
    Nakit akışı sekteye uğradı mı sistem kötü tokezliyor. O nedenle küçük firmalara yerine büyük firmalarda bu haberleri duyuyorsunuz. Konkordato vs gibi..
    Bankalar işten çıkarmalara başladı geçen ay. Ufak ufak devam ediyorlar.. Devamı da gelecek 2020 de.. İsimleri tek tek vermeyeyim ama haberler iyi değil..
    Pollyannacilik oynamayı bırakıp, icraat yapmak lazım.

Ama görüyorsunuz hala "bırakın dolari molari" açıklamaları ile bir yerlere varmaya çalışıyoruz.. Üzücü gerçekten..

2020 gerçekten daha zor geçecek..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 26 Kasım 2019; 22:31:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Tam tersi küçük firmalar daha da küçüklerek fırtınada okyanustaki fıçı misali savrulsa da dağılmıyor.. İdare ediyor durumu.
    Problem orta ve büyüklerde. Bu lar gemi gibi düşünün. Ani manevra yapamıyor ve temel de sabit giderleri çok yüksek.
    Nakit akışı sekteye uğradı mı sistem kötü tokezliyor. O nedenle küçük firmalara yerine büyük firmalarda bu haberleri duyuyorsunuz. Konkordato vs gibi..
    Bankalar işten çıkarmalara başladı geçen ay. Ufak ufak devam ediyorlar.. Devamı da gelecek 2020 de.. İsimleri tek tek vermeyeyim ama haberler iyi değil..

Ama görüyorsunuz hala "bırakın dolari molari" açıklamaları ile bir yerlere varmaya çalışıyoruz.. Üzücü gerçekten..

Küçüğüyle büyüğüyle, köylüsüyle, zenginiyle topyekûn bir kalkınma ve refah düzeyine ulaşabiliriz inşallah bir gün...

Çünkü büyük şirketlerin batışı hakikaten iyi değil. Ciddiye alınması gerekir. Umarım devamı gelmez...

• https://odatv.com/akpli-baskana-haciz-soku-26111912_m.html

Yerel seçimler olalı daha 6 ay oldu Uşak halkı yaptığı tercih konusunda ne düşünüyor çok merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali_ihsan21 -- 27 Kasım 2019; 2:45:27 >
  • ali_ihsan21 kullanıcısına yanıt
    Bi yanlışlık vardır.. Süt te leke olur burda olmaz..

• Akustik34 kullanıcısına yanıt
    Ben de öyle ümit ediyorum ama Malesef sıkıntılı haberlerin gelmeye devam edeceğini düşünüyorum. Reelde bir çözüm için adım atılmıyor.. Eyyy, inşallah, uçuyoruz, Büyüyoruz, açıklamaları gercegi6pek yansıtmıyor.
    Doğru yapılan işler var elbet, siyasi güvenlik olarak yapılması gereken hareketler, duruşlar elbet var.. Bunların maliyeti de var.
    Fakat çok yanlış işler, plansız işler, neredeyse tek çözüm olarak görünen inşaat sektörünün durmasına karşın bir B planının olmamasi, ısrarla üretim yerine (geçiş garantili köprü, hasta garantili şehir hastanesi (zarar ettiği aciklandi6diye bir haber vardı). Ne kadar doğru ve sürdürülebilir bir politika.

Akşam fatih alaylı da ali Babacan vardı.izlemeyenler internetten izlemesini tavsiye ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 27 Kasım 2019; 4:21:28 >
  • Şu konuda onca üstad var sorum şu piyasalar neden sıkıştı böyle ne artıyor ne iniyor dar bir boğazda kaldı özellikle altın yatay seyir gidiyor bu hayırmı şermi buna ekonomide ne diyorlar beklentileri neler altın ile ilgili mesela

• webco W kullanıcısına yanıt
    Hocam sorunuz çok geniş bi açıklama gerektiriyor öyle 3 5 kelime ile cevaplamak mümkün değil.
    @equris hocam sizi sahneye davet ediyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

2020 Türkiye için oldukça zor geçecek.

Alıntıları Göster
    İfşa etme hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ~Lion King~ kullanıcısına yanıt
    Pardon

2020 muhteşem olacak,Mars ta koloni kuracağız dünya bizi kıskanacak..

• Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Para ve maliye politikalarının koordinasyonu ile rekabet ve verimliliği artıracak yapısal tedbirleri hayata geçirerek, enflasyonu kalıcı olarak düşük tek haneli seviyelere indireceğiz." dedi.

Yapısal reform modaydı ne olduğunu anlayamadık, şimdide yapisal tedbir çıkmış.
    Ne ki acaba?

Tedbir kelimesi beni bir şüpheye düşürdü. Vergiyi tabana yayacagiz gibi birşey olmasın

• quote:

5-6 kez 6 ve 5.90 lardan doları yedirdi mi?
    Son 1 ay TL varliklarinda olanlar araba parasını çıkardı
    Doları olanlar arabasını sattı :))

Bu sefer uzun adam doğru konuşuyor.
    TL ye yerli harici, güvensiz diyen yok.
    güven verici.

Bir yıl içerisinde , seneye bu zamanlara 4 lu seviyeler gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birgarip2019 -- 27 Kasım 2019; 11:58:50 >

• birgarip2019 kullanıcısına yanıt
    4 lü seviye?

2020 erken seçim telaşı ile gecerken mi? İşsizlik her gün artarken mi? Piyasada nakit donmuyor karşılıksız çekler rekora giderken mi?

Sanırım farklı bir ülkeden bahsediyorsunuz ya da 4 lü seviye dediğiniz amerikan doları değil. :)

Not: ilgili büyüklerimiz dolar 3un altına düşecek dediğinde 4.85i görmüştük

• quote:

4 lü seviye?

2020 erken seçim telaşı ile gecerken mi? İşsizlik her gün artarken mi? Piyasada nakit donmuyor karşılıksız çekler rekora giderken mi?

Sanırım farklı bir ülkeden bahsediyorsunuz ya da 4 lü seviye dediğiniz amerikan doları değil. :)

Ciddiye almayın hocam arkadaş kontrolü kaybetti ne dediğini bilmiyor
    Borsada tokat manyağı oldu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • baba1993 kullanıcısına yanıt
    Hmmm..
    Farkettim..Allah şifa versin o zaman..

• Adam borsada kısa zamanda kazandığı paranın bir kısmıyla sıfır km 508 aldı

Aslında sesli gülüyorum. Hatta şu yazılanlara kahkaha atıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: BluePassenger

Adam borsada kısa zamanda kazandığı paranın bir kısmıyla sıfır km 508 aldı

Aslında sesli gülüyorum. Hatta şu yazılanlara kahkaha atıyorum

Tokat manyağı demiş ya

• quote:

Orijinalden alıntı: baba1993

Ciddiye almayın hocam arkadaş kontrolü kaybetti ne dediğini bilmiyor
    Borsada tokat manyağı oldu

Alıntıları Göster
    Bakıyorum ikidir boyle diyorsun da
    Neye göre dediğini merak ettim.
    Atayım mi kasim başından itibaren ki hesap işlemlerini?

Cinscat hocamla wp konuşuyoruz aldığımı sattığımi biliyorda, hani sende istiyorsan sana da atayım mi?

• quote:

4 lü seviye?

Seneye bu zamanlar editlerim mesajımi.

• İlk 15 dakikası Türkiye özeti

https://www.youtube.com/watch?v=G26CUqFy6rM&feature=youtu.be

• birgarip2019 kullanıcısına yanıt
    Inşallah.
    Cumhuriyet tarihinde bir ilk olur böylece..
    Ve üretmeden, katma değer yaratmadan borç ekonomisi ile parasını 1 yılda %20 değer katan ilk ülke olup dünya ekonomi tarihine geçeriz. Ve bilinen ekonomi kuralları ta çöp olur baştan yazılır sayemizde..
    Bir Türk olarak bunu isterim tabi, tüm dünyada havamız olur bakarsınız tüm dünya dolar eur yerine TL ye geçer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 27 Kasım 2019; 13:8:27 >
  • 
Sayfa: önceki 36463647364836493650
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.