Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (499. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Erzurum lu Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 15 Misafir (2 Mobil) - 14 Masaüstü2 Mobil
5 sn
235.369
Cevap
1.165
Favori
11.780.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
32. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 497498499500501
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: x4343

Dolar bozdurmak iyi de ,bozdurulan dolarlar ne olyor? sadece el değiştiriyor.Ali satıyor,Veli alıyor...yalan mı ? Bu şekilde Ekonomiye katkı mı sağlanır?

Bozdurduğumuz dolarlar doğada kendiliğinden yok olmuyor mu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hunnkaar kullanıcısına yanıt
    Care istiklal mahkemeleri ve imam hatiplerin kapatilmasi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşım bu ayrıştırıcı dili bırakalım artık. Hepimiz aynı gemideyiz. Herkes bu gece Mevlit kandilinde ülkemiz için dua etmeli.Herkes başını iki elinin arasına alıp düşünmeli. Suriye olmamak için neler yapabiliriz diye. Ülke mahvolduktan sonra doların olsa ne yazar. Senin benim dolarım ancak yunanistan a kaçmak için bot parasına yeter. Onun da garantisi yok. Bu vatan hepimizin.Sahip çıkalım.Körü körüne bağlanmaktan kurtulup gerçeği görüp birbirimize sarılalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Krious

Spekülasyonlarda insan beklentilerinin de etkisi vardır.Bu dolar satış işlemi ile insan beklentileri yönlendiriliyor.Ve piyasada fazla olan şeyin değerinin düşmesi normal bir şey mallara değerini veren bir diğer şey ise kıtlıklarıdır.

Edit: yaptığınız hesaplamalara da hayran kaldım biri 2017 sonu 4 demiş diğeri 5 demiş hepiniz ekonomist olmuşsunuz maşallah bizede öğretin şu hesaplamaları.

Ben nerede hesaplama yapmışım? Dolar 5 tl olur diyen kimse ona söyle.

Edit:

Belki de olacak.Zamanında 3 tl olur diyenlerede aynı şeyler söylenmişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omega Speedmaster -- 11 Aralık 2016; 10:53:21 >
  • Edit sana değil hacı kalabalık olmasın diye tek postta yazdım.

• quote:

Edit sana değil hacı kalabalık olmasın diye tek postta yazdım.

eyvallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omega Speedmaster -- 11 Aralık 2016; 10:39:05 >
  • Yarın artış göstericektir 4.6 yı zorlar bence dolar yine bu terör ülkelerinde olan olaylar artırır doları.

Edit: 3.6 yı dolar 4.5 sterlin,euro 4 ü görebilir artık az kaldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kıyamet Senfonisi -- 11 Aralık 2016; 10:53:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunnkaar

İslamin sancaktar biziz Türk milleti ne içimizdeki nede tüm haçlı zihniyeti bunu engelleyemeyecektir muzaffer Türk milletinindir Allahım hidayet nasip etsin etmeyecekse helak eylesin içimizdeki hainleri

Hiç sorguladınmı bilmiyorum ama son 200 yılda icat edilen neredeyse tüm ürün ve hizmetlerin sahibinin senin ecnebi haçlı ataist vb. Yakıştırmalarla düşman gördüğün ülke insanları tarafından bulunduğunu
    Allah hidayete erdirsin diyosunda çalışmadan neyin hidayeti kardeşim okumadan ilimle fenle uğraşmadan kimi helak ediyosun hala anlamadınız oturduğun yerden dua ile hangi ülkeyi helak edip hidayete ereceksiniz
    Ülke başkanlık sevdası trenine bindi olan hiçbir olay umrunda değil hala topu dış güçler dış mihraklar zart zurt yeter be kardeşim acılar içinde boğuşuyor bu millet

• Ülkede teror olayları aynen devam.
    Cumhurbaşkanı başkanlık dışında hiçbir şeyi önemsemiyor.
    Teklif meclise geldi. Adama verilecek yetkiler akıl alacak türden değil.
    Tüm bu olan bitenlerin tl üzerinde mutlaka olumsuz etkileri olacak.
    Parası olan dolara yatirsin bu açıdan.
    Yarın piyasalar açılır açılmaz ben dolar almayi düşünüyorum.

Ülkenin hali ortada. Adamın tek derdi akraba şirketi kuruyor gibi devlet yönetmek.

Gerçekten yazık.

• quote:

Orijinalden alıntı: hadjimurat

quote:

Orijinalden alıntı: wolf silver

Hocam 2008 krizInde olsaydik hadi global şeyler bizi etkiliyor diyecektim. İyide şu an dünyada herhangi büyük bir ekonomik bunalım yada kriz yok ki? Tamam dolar güçlü olabilr ama bize karşı bu kadar güçlü olmamalıydi. Ayrıca uzmanlar TV de o kadar Tl de negatif ayrışma var diye bağırıyorlar. Bunu da mı bilmiyorsunuz? Kimse kimseyi kandirmaya çalışmasin. Son 2 ayda Kayyum atamaları, başkanlık maratonu, Hdp milletvekillerinin yakalanması olayı OHALin uzatılmasi, suriye girmemiz Bunlar bizim iç meselemizdır. Bunlar çok etkiliyor. .ABD seçimlerinin akşamında dolar o gece galiba 3.08 di sabah 3.29 oldu. Tekrar aşağıya indi. Altın onsu 4.315 tl ye kadar yükseldi.(su an 4.030 tl civarı) Trump seçildikten sonra dolar 3.29 dan 3.18 civarına kadar indi ve daha sonra hızla yükseldi. Yani 1 ay içinde dolar başına yaklaşık 40 kuruş değer kazandı.. Ayrıca sadece yatırım danışmanima güvenerek işlem yapmıyorum. Bende genelde ekonomi haberlerini takip etmeye çalışırım. Ayrıca siyasetide takip ediyorum artık. Çünkü artık siyaset ekonomiyi çok daha fazla etkiliyor.. Şimdi buraya yazıyorum pazartesi günü doları 3.55 üzeri diye tahmin ediyorum. Daha da yükselecek... Çünkü başkanlık tasarısı var.( tahminimi yazdım kimse inanıp parasını dolara yatırmasin)

Hocam aslında biraz araştırma yaparsan gelişmekte olan piyasaların suan ciddi anlamda kan kaybettiğini görürsün sakın yanlış anlaşılması olmasın akpli yada onların yaptığı ekonomik modeli savunurum aksine en çok tepki gösteren benim
    Durum şu evet iç siyaseti bir kenara koyalım bu konu zaten ayyukta meydanda batırdırlar gelişmekte olan ekonomilerin durumuda buna tuz biber ekti para amerikaya gidiyor bunu durdurma şansımızda yok anca şu konu çok önemli bu para giderken bizden neden çok daha fazla kaçıyor sebep işte bu iç siyaset ve dış politika
    Ülke böyle yönetilmez böyle gitmez gidemez çünkü bunun bir sonu var ancak bunu görmeyecek kadar ya kör oldular yada bu durum baştakilerin işine geliyor

Hocam gelişmekte olan piyasalar kan kaybediyor ama en fazla türkiye ve meksika kaybediyor. Bunlarda da negatif ayrışma var. Yani diğerleri %5 düştüyse bizim ülkemiz ve meksikanin parası %7 %10 düşüyor. Tamam hadi Trump meksika sınırına duvar örecek, bilmem Meksikalılari sınır dışı edecek falan filan. Peki ülkemizin parası niye bu kadar düşüyor? Cevabıda ülkemizdeki terör olayları, tutuklamalar, Suriye'ye giris başkanlık seçimi, belediye ve şirketlere atanan Kayyumlar falan.

Bugün gece 2-3 kadar uyumayacam. Çünkü forexte piyasalar 2 de açılıyor. Bakalım dolar nasıl yükseliyor görelim.

• Pray for Tl

• Herkes ekonomist herkes politikacı olmuş arkadaş, şehitlerimiz için dua edin daha hayırlı bi iş yapmış olursunuz.
  • Etkilenme olabilir ama FED haftasına giriyoruz, terste kalmak istemeyenler olabilir.

FED ne yapacak bakalım bu çok önemli, faiz arttırımı beklentileri var ama 2017 için sinyaller gelirse boğalar ezip geçer.

Ayrıca bu patlamalar direkt ekonomi için yapılıyor.Turizm zaten zor dönemler geçiriyor, terörist gidip stadyum dibinde bomba patlatıyor.

Senin bunu engellemen lazım, teröriste sabah akşam sövsen ne yazar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lady Sylvanas Windrunner -- 11 Aralık 2016; 13:30:14 >
  • DOLAR YARIN ÇILGIN ATICAK AT FAVA BEKLE.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kıyamet Senfonisi kullanıcısına yanıt
    "Küsüratlı atıyımda salladı demesinler"

• facebook paylaşımları ve sövmeler büyük darbe vuruyo terörist gruplara.15 temmuzda tankın önüe yatacak kadar vatansever olan arkadaşların pkk ya da aynı şiddetle karşılık vermelerini bekliyorum ama görüyorum ki bi farkındalık yok.
  • labkamil kullanıcısına yanıt
    Peygamberimizin kendine göre haram helal koyma yetkisi yoktur.

Paylaştığın resimde Nisa 150-151 ayetleri için verilen mealdeki "emirlerini" kelimesini, baktığım birçok mealde göremedim.

Buna senin de dikkat etmeni öneririm. Çünkü ayetlere kendi düşüncemizi onaylatacak şekilde yaklaşmak doğru olmaz.

Selamlar..

• quote:

"Küsüratlı atıyımda salladı demesinler"

Salladığımız birşeymi çarptı hayırdır neyi sallamışım hocam olucak şeyler editlediğimi görmedin galiba ilkini yanlış yazdım.
  • hunnkaar kullanıcısına yanıt
    Beraber yanariz dert degil ne guzel

• tropeus77 T kullanıcısına yanıt
    Hadi ordan git baskanlik icin adam öldür

• 
Sayfa: önceki 497498499500501
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.