Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 35,12 - Altın 2.239 | 15 MART 🔥 (470. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Dallamos Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 19 Misafir (2 Mobil) - 18 Masaüstü2 Mobil
5 sn
233.531
Cevap
1.152
Favori
11.692.770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1146 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 468469470471472
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ben bu konuyu bir türlü anlamıyorum. akepenin zengin ettiği bir sürü müteahhit, iş adamı ve anadolu kaplanı var.
    şimdi reis bu adamlara dönüp bozdurun lan dolarları demiyor, muhtarlara diyor. muhtarda para ne arar yahu.
    para ağaoğlu, limak, mehmet cengiz ve benzerlerinde.
    şu arkadaşlar kaç dolar bozdurduklarını o meşhur twitter hesaplarından paylaşsalar vatandaşa bir güven gelse, biz de bankalara koşsak dövizimizi bozdursak değil mi ama.
    hayır illa halk bozacak.
    lan arkadaşım, neyi anlamıyorsunuz, bu ülkenin servetinin % 95'i akepeli zenginlere ait. akepeye oy verenlerin %95'inde para yok. % 5'inde olan para da kimsede yok.
    mesela galip öztürk namı diğer metro turizm sahibi, 500 dolar bozdurana metro bileti bedava diye tweee atıyor. eee be çok zeki arkadaşım sen milyonlarca doları olan bir adamsın, milleten 500 dolar bozdurmasını bekleyene kadar bi 100 milyon dolar bozdur koy tweetere belgesini bütün akepeliler otobüslerine para ödeyerek binsin.
    yok arkadaş bu akepelilerde zerre kadar haysiyet yok.
    siz hiç zengin bir akepelinin para bozdurduğunu gördünüz mü?
    göremezsiniz, göremeyeceksiniz.
    çünkü samimiyetsizler, çünkü ahlaksızlar.
    halkın cebindeki 3-5 dolara göz dikerler, kendilerinde olan milyarlarca dolara sıkı sıkı sarılırlar.
    ulan harbiden istediğim şey şudur;
    akepe ohal çerçevesinde maniplasyon yapabilecek seviyede olan usd, dolar gbp hesaplarına el koysun, kamulaştırsın ve hesapları tl'ye dönsün.
    bakalım kaç akepeli iş adamı ayağı yanık it gibi bağırmaya başlayacak.

reis sen de önce zengin ettiğin iş adamlarına bu çağrıyı yap. vatan haini olan varsa üç beş kuruş doları olanlar değil, milyarlarca dolarla spekülasyon yapabilecek zenginleştirdiğin adamlardır.

hürmetler saygıdeğer reisimiz.
  • haydarali34 kullanıcısına yanıt
    Sen denize dokenler tarafinda degil, din elden gidiyor diye memleketi batakliga surukleyenler icindesin hatirlatayim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: manilafortuna

Ekşiden :

ben bu konuyu bir türlü anlamıyorum. akepenin zengin ettiği bir sürü müteahhit, iş adamı ve anadolu kaplanı var.
    şimdi reis bu adamlara dönüp bozdurun lan dolarları demiyor, muhtarlara diyor. muhtarda para ne arar yahu.
    para ağaoğlu, limak, mehmet cengiz ve benzerlerinde.
    şu arkadaşlar kaç dolar bozdurduklarını o meşhur twitter hesaplarından paylaşsalar vatandaşa bir güven gelse, biz de bankalara koşsak dövizimizi bozdursak değil mi ama.
    hayır illa halk bozacak.
    lan arkadaşım, neyi anlamıyorsunuz, bu ülkenin servetinin % 95'i akepeli zenginlere ait. akepeye oy verenlerin %95'inde para yok. % 5'inde olan para da kimsede yok.
    mesela galip öztürk namı diğer metro turizm sahibi, 500 dolar bozdurana metro bileti bedava diye tweee atıyor. eee be çok zeki arkadaşım sen milyonlarca doları olan bir adamsın, milleten 500 dolar bozdurmasını bekleyene kadar bi 100 milyon dolar bozdur koy tweetere belgesini bütün akepeliler otobüslerine para ödeyerek binsin.
    yok arkadaş bu akepelilerde zerre kadar haysiyet yok.
    siz hiç zengin bir akepelinin para bozdurduğunu gördünüz mü?
    göremezsiniz, göremeyeceksiniz.
    çünkü samimiyetsizler, çünkü ahlaksızlar.
    halkın cebindeki 3-5 dolara göz dikerler, kendilerinde olan milyarlarca dolara sıkı sıkı sarılırlar.
    ulan harbiden istediğim şey şudur;
    akepe ohal çerçevesinde maniplasyon yapabilecek seviyede olan usd, dolar gbp hesaplarına el koysun, kamulaştırsın ve hesapları tl'ye dönsün.
    bakalım kaç akepeli iş adamı ayağı yanık it gibi bağırmaya başlayacak.

reis sen de önce zengin ettiğin iş adamlarına bu çağrıyı yap. vatan haini olan varsa üç beş kuruş doları olanlar değil, milyarlarca dolarla spekülasyon yapabilecek zenginleştirdiğin adamlardır.

hürmetler saygıdeğer reisimiz.

Arada kaynamasın valla çok güzel yazmış yazar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dünya ticaretinin para birimi olan dolar malesef ülkemizde en alt kademeden en üst kademeye kadar büyük çoğunluğu niteliksiz insanların (ben dahil) işlerini doğru düzgün yapamamasından dolayı TL bu hallere düşmüştür. En büyük sloganımız olan yeni mezun daha acemi bir şey bilmiyor nasıl mezun olduysak artık Günümüz Türkiyesinin resmidir.
  • rte konuşmaz milleti galayena getirmezse dolar kendiliğinden düşer zaten.. o değilde halk güzel ders aldı 50 dolar bozulunca dış mihrakları oyunu bozucaz sandı artık uyanmışlardır size dolar bozun diyen adam milyar dolarlık sarayda takılıyor milyon dolarlık özel jet alıyor . neyse asgari ücret 1600 olursa izle cümbüşü tl nin değeri iyice düşecek en düşük kira 1000 tl olacak ekmek 3 tl olur metrobüste 10 tl olur
  • https://www.haberkat.com/ekonomi-haberleri/9-aralik-2016-dolar-fiyati-h44268.html

bugün 3,45 ile başladı. bakalım ne olacak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musluk727 -- 9 Aralık 2016; 9:17:8 >
  • ayyas404 kullanıcısına yanıt
    Milli eğitim bakanı pisa sonuçlarına göre eskiye göre iyiyiz diyor ama sonuçlara göre son 12 yılın en kötü sonucunu almışız adamlar sen 12 yılın en kötüsüsün diyorlar bizim bakan eskiye göre iyiyiz diyor sanırım 1940 larla karşılaştırıyor yada milletle alay ediyor . En temel sorunumuz eğitim gerçekten daha okuduğunu anlamayan bir nesil var ne üretmesini bekliyoruz ki.
    "Öğrencilerin uluslararası ölçekte fen, matematik ve okuma becerilerinin ölçüldüğü en önemli sınavlardan biri olan PISA 2015'in sonuçlarına göre Türkiye'nin 2003'ten beri yükselen puanları düşerek 12 yıl önceki sonuçların bile altına geriledi... En fazla düşüş Türkiye'nin en iyi olduğu okuma becerilerinde yaşandı. Türkiye, sıralamada 70 ülke içinde fende 51'inci, matematikte 48'inci, okumada 49'uncu sırada yer aldı." devamını okumak isteyler için link bırakayım.https://onedio.com/haber/pisa-2015-sonuclari-aciklandi-egitimde-2003-un-bile-gerisindeyiz--743325
  • quote:

Orijinalden alıntı: kucuker34

quote:

Orijinalden alıntı: nuwanda87

Buradaki aktrol arkadaşlara bir sorun yastık altındaki doları bozun diyen 78milyon dolara uçak almadı mı?
    Ekonomiden anlamayanlarda doları bankada bozdurmadığın sürece kura bir etkisi olmaz.3-5 dolarlada kur değişmez.
    Reisinize söyleyin o bozdursun.zengin adam hatta dünyanın sayılı zenginlerinden.karun kadar.

Valla reisiniz son 1-2 ayda kurdan ne para kazanmıştır var ya..

İşte tüm yaptığınız ve yapabileceğiniz şey klavye başında cumhuriyet sözcü gibi istediğiniz gibi haber yapanlara inanmak. He isterse 100 milyon dolara alsın reis. Alacaktır. Kendisine değiş Türkiye cumhuriyetine alıyor. Sana ne

Türkiye Cumhuriyetine aldığı için zaten bizim lafımız. KEndisine alsa banane. Benim paramla alıyor babasının parasıyla değil !!!!
  • asiruhh1903 kullanıcısına yanıt
    Bir dersanede stajyer diye tabir edilen seviyede matematik öğretmeni olarak çalışırken bir hocamızın rahatsızlanması sebebi ile dersanenin en iyi sınıfında bir hafta ders yaptım hepsi fen lisesi yada en iyi anadolu lisesi öğrencilerinden oluşan sınıfın yaptığı tek şey ciddi anlamda çalışıp başarılı olmak elinde olan bütün testleri bitirip çözmediğimiz yayın var mı derecesinde olan sohbetlerinden anladığım şey ezberci, benzer seyleri yoğun tekrarla elde dilen başarıya göre ünilere kayıt olan öğrencilerden bir sey beklemek en büyük hayal kırıklığıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darthblast

https://twitter.com/turintturambar/status/806866975326617600

Şimdi onlar düşünsün

yahu şu ihracat yaptığı firmalarının halini merak ediyorum ben.

her şeyin yanlış anlamış onu geçtim ama maili alan firma türkler kafayı yemiş demiştir herhalde.

• Dün 3.45 le kapanır dedim 3.44 le kapandı bugün 3.38 direncine kadar düşüş olcak referandumdan eğer başkanlık çıkarsa ciddi artış yaşanacak ama 3 - 4 ay içinde geri dibe vuracak 3. civarı olacak

• arkadaşlar şöyle bir gerçek var ki biz yurtdışına göbeğimizden bağlıyız yani bir çok ürünü yurtdışından dolar euro cinsinden alıyoruz. dolayısıyla şirketlerin ürün alıp satabilmesi için dövize ihtiyacı var. şirketlere sen dolarını bozdur demek saçma o yüzden. he avrupa yada çin alışverişi tl olarak kabul ederse ne ala ama olacak iş değil. en son saddam belki de kaddafi altın ile akaryakıt satmaya çalıştı sonuç ortada amerikan demokrasisi geliverdi...

• quote:

Orijinalden alıntı: hardday

quote:

Orijinalden alıntı: Allizzwell27

Cihan devletinden dolar bozdurma devletine
    Allah bu millete akıl fikir versin

Her evde her aile de her devlette zaman zaman maddi sıkıntılar olur. Bu yedi cihan Osmanlida da oldu, haçlı ordusunda da.Zaten akıl fikir olduğu için, etkiye tepki gösterip önlem alınıyor.

Allah aşkına sen şu an şu yaşadığın ülkede gelecek adına bir ışık bir umut görebiliyor musun?
    Uyanın be kardeşim artık Türkiye kötü yönetiliyor. Ve insanlar birilerinin hatası yüzünden bedel ödüyor. Hergün her saat.Freni patlamış kamyon gibi nereye dolacagimiz belirsiz

• Dolar bozma kampanyasinin bir diger amaci da ulkede kullanilamayan dolarlari tl ye cevirerek harcanabilir hala getirip para donmeyen durgun piyasayi canlandirmakti. Sonucta tl ye donen para oyle ya da boyle bir sekilde kullanilacak. Suan doviz yukselmesi tek sorun degil. Piyasada yaprak kimildamiyor. Klavye basindan trolluk yapanlar bunu fark edemez ama duzenli bir iste calisan insanlar bunu fark edecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Engin.OK

Kemal Atatürk imzasını taşıyıp da yarın dolar alayım mı
    Diye sorman ne kadar çok Türkiye sevgisi olduğunun göstergesi! Zavallısın

Akpliler insanda birazcik bile vatan sevgisi biraktimi diye bi sorsana ben soyleyim birakmadi suan ulkede ekonomik kriz cikmasini birak ulkeye savas acip yerle bir etseler kilimizi kipirdatmayiz

• leoga66 L kullanıcısına yanıt
    En son jöleli baş danışman da öyle demişti. Düşmeyecek hocam düşmeyecek insanları kandırmayın neden düşsün üretimimiz belli ihracatımız beli turizm gelirimiz 3 te 1 ine düşmüş.İhracat yüzde 30 azalmış. Neye göre düşecek diyorsunuz anlamadım ki tüm kurumların dolar tahmini var 2017 için 3.4 3.5 altında tahmin yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: asiruhh1903

Milli eğitim bakanı pisa sonuçlarına göre eskiye göre iyiyiz diyor ama sonuçlara göre son 12 yılın en kötü sonucunu almışız adamlar sen 12 yılın en kötüsüsün diyorlar bizim bakan eskiye göre iyiyiz diyor sanırım 1940 larla karşılaştırıyor yada milletle alay ediyor . En temel sorunumuz eğitim gerçekten daha okuduğunu anlamayan bir nesil var ne üretmesini bekliyoruz ki.
    "Öğrencilerin uluslararası ölçekte fen, matematik ve okuma becerilerinin ölçüldüğü en önemli sınavlardan biri olan PISA 2015'in sonuçlarına göre Türkiye'nin 2003'ten beri yükselen puanları düşerek 12 yıl önceki sonuçların bile altına geriledi... En fazla düşüş Türkiye'nin en iyi olduğu okuma becerilerinde yaşandı. Türkiye, sıralamada 70 ülke içinde fende 51'inci, matematikte 48'inci, okumada 49'uncu sırada yer aldı." devamını okumak isteyler için link bırakayım.https://onedio.com/haber/pisa-2015-sonuclari-aciklandi-egitimde-2003-un-bile-gerisindeyiz--743325

Fen liseleri girseydi dünyada ilk 3 olurduk diyor.Bunlar da memleketin milli eğitimini yönetiyor ya ölmuşuz gömenimiz yok

• haydarali34 kullanıcısına yanıt
    umarım sen de feyksindir. çünkü öyleysen komik değilsen daha da komik
  • Allizzwell27 A kullanıcısına yanıt
    Şaka gibi kafaya bak madem öyle bir durum var neden her sokak köşesine imam hatip açılıyor diye sormazlar mı adama
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tekkral34 -- 9 Aralık 2016; 10:16:7 >
  • 
Sayfa: önceki 468469470471472
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.