Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (3665. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: KimYon_Reyiz , Mbs79 , Mbs79 , ry4n , kk35 Daha Az
5 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 30 Misafir (2 Mobil) - 31 Masaüstü4 Mobil1 Android
5 sn
235.418
Cevap
1.165
Favori
11.782.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
7. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 36633664366536663667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: acquiles

Merkez Bankası'nın kasım ayı beklenti anketinde yıl sonu dolar/TL beklentisi 6,0473’ten 5,9055’e geriledi.

Bu beklenti tutar mı acaba?
    Mb nin amacı kur tahmini yapmak değil. Aktif yönlendirme ama doğru patikada.

Değerlemelerin anlık değiştiği ülkede tutturursa helal olsun gitsin nimet abladan 3 çeyrek kapsın derim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: webco

270 tl olan gram 5 günde 279 a geldi bundan sonra yolu ne olur şu üstadlar analiz yapsın seviyoruz onları
    Hocam yanlış anlamayın da kim bu üstat hazretleri. Forumda bir üstat tayfası var ama henüz tanışamadım. Bulursam tabi olacam. El etek öpüp mübarek feyizlerinden alacaz.

• Degerli Emlak Vergisi gelmis, yani varlik vergisi, 7 Aralik`tan itibaren devreye girmis, dededen, babadan kalma degeri 5 milyon vs... olan eviniz varsa, bundan sonra okkali vergilere hazir olun.

Dusunun, normal bir iste calisiyorsunuz, bir anda dede yadigari ama konumu itibariyle degeri yuksek eviniz nedeniyle yillik 50 bin lira vs... emlak vergisi tahakkuk ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mitokondrioglukadayi

Degerli Emlak Vergisi gelmis, yani varlik vergisi, 7 Aralik`tan itibaren devreye girmis, dededen, babadan kalma degeri 5 milyon vs... olan eviniz varsa, bundan sonra okkali vergilere hazir olun.

Dusunun, normal bir iste calisiyorsunuz, bir anda dede yadigari ama konumu itibariyle degeri yuksek eviniz nedeniyle yillik 50 bin lira vs... emlak vergisi tahakkuk ediyor.
    öyle bir şey olsa ne ödücem anında satarım o evi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Redeemertr

öyle bir şey olsa ne ödücem anında satarım o evi

Alıntıları Göster
    O kadar kolay degil iste o... Mesela dogma buyume sariyerlisin, cocuklugun, tanidiklarin herkes orada... Nezih bir ortamin var, insanlar insan gibiler vs... (Selam verdin mi selamini alan, kapiyi uzerine birakmayan insan evlatlarindan bahsediyorum).

Iyi kotu okumussun da, isin de var, ayda atiyorum 7-8 bin lira kazaniyorsun, ne diye o evi satip sacma sapan yerlere gideceksin ki ?

• quote:

Orijinalden alıntı: mitokondrioglukadayi

O kadar kolay degil iste o... Mesela dogma buyume sariyerlisin, cocuklugun, tanidiklarin herkes orada... Nezih bir ortamin var, insanlar insan gibiler vs... (Selam verdin mi selamini alan, kapiyi uzerine birakmayan insan evlatlarindan bahsediyorum).

Iyi kotu okumussun da, isin de var, ayda atiyorum 7-8 bin lira kazaniyorsun, ne diye o evi satip sacma sapan yerlere gideceksin ki ?

Alıntıları Göster
    ama bu beklenmedik şekilde bir anda dede yadigari kalan ev değil miydi, oturduğumuz ev miydi bilmiyordum

O değil de ev gerçekten kaldı da kara kara ne yapacağımı düşünmeye başladım

• mitokondrioglukadayi kullanıcısına yanıt
    Dedesinden 5 milyonluk ev kalan kişinin, sıradan bir vatandaş olma ihtimali objektif olursak yüzde kaç?
    Vergiler saçma boyuta geldi ama bu vergiye çok ititqzm yok.
    5 milyon, 7.5 ve 10 milyon limitleri.. Bunlar ciddi rakamlar. Burada ikamet eden vatandaşa binde 6-binde 10 benc.e pek sıkıntı yaratmaz..

İstisna varmidir dediğiniz şekilde zorlanacak, hiç yoktur diyemem ama bir elin parmaklari olur herhalde..
    10 milyonluk evde oturup sadece 7bin TL maaş ile geçinen biri olduğuna inanmıyorum bu ülkede.
    Ben denk gelmedim henüz :)

• benim kafamı CDS kurcalıyor , epey inis yaptı ama Usd düsmüyor.
    Ya buna rağmen düsmüyor , ya da ters köse yapacaklar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-6D7247931

Hocam yanlış anlamayın da kim bu üstat hazretleri. Forumda bir üstat tayfası var ama henüz tanışamadım. Bulursam tabi olacam. El etek öpüp mübarek feyizlerinden alacaz.

Alıntıları Göster
    Sıcak fırsatlarda migros başlığına girin, yarısı orada, 50 kuruşa selpak mendil yakala, üstadsın, o derece

• quote:

Orijinalden alıntı: mgora

benim kafamı CDS kurcalıyor , epey inis yaptı ama Usd düsmüyor.
    Ya buna rağmen düsmüyor , ya da ters köse yapacaklar.
    Üstad altın ne etki yapar bu cds abs esp

• Akıyo yine var ya

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • webco W kullanıcısına yanıt
    Bende Kuveyt Türk hesabı mevcut. Hiçte sizin bahsettiğiniz bir makas yok alım ve satımda.

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥

• Hareket Var yine gece gece.
    5.89 a degmek üzere. Sabaha sürpriz olmasın 🤔

• Bu hafta ihracatçımız kazansın istedik, haftaya yine 5,80 altına düşürürüz rahat olun. Hâlâ anlayamadınız doların geleceğini Reis ve dava arkadaşları belirler, piyasalar değil.
  • ABD yaptırım tasarısı senatodan 84 e 8 oy ile geçmiş... Yarın Dolar da ralli var hadi hayırlısı

• quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Dedesinden 5 milyonluk ev kalan kişinin, sıradan bir vatandaş olma ihtimali objektif olursak yüzde kaç?
    Vergiler saçma boyuta geldi ama bu vergiye çok ititqzm yok.
    5 milyon, 7.5 ve 10 milyon limitleri.. Bunlar ciddi rakamlar. Burada ikamet eden vatandaşa binde 6-binde 10 benc.e pek sıkıntı yaratmaz..

İstisna varmidir dediğiniz şekilde zorlanacak, hiç yoktur diyemem ama bir elin parmaklari olur herhalde..
    10 milyonluk evde oturup sadece 7bin TL maaş ile geçinen biri olduğuna inanmıyorum bu ülkede.
    Ben denk gelmedim henüz :)
    Varlik vergisine evet diyorsunuz yani, peki...

O zaman bu insanlar her sene 100 bin liraya varabilecek (Her sene yeniden degerlemeyle artacak bu rakam) parayi devlete odeyeceklerse, neden Turkiye`de emlak alsinlar ki ? Bu paranin alinmadigi, varlik vergisinin olmadigi ulkelere giderler, ki gideceklerdir.

Para bu ulkeyi terkettiginde neler olabilecegini dusunebiliyor musunuz ?

Su anda fragmani yasiyoruz, son 7-8 senede baya bir zengin yurtdisina gitti, kalanlar da gidince, sokaklarda misket mi oynayacagiz ?

• ABD Senatosu, Türkiye'ye yaptırım öngören Savunma Bütçe tasarısını 8'e karşı 86 oyla kabul etti...

Yarın TL'ye bütün para birimleri tecavüz edecek gibi görünüyor

Tayyip hâlâ dolarınızı bozun TL ye geçin desin dursun yarın dolar TL'nin içinden geçecek bu haberlerle haberi yok

• Bir cacık olmayacak merak etme. Artık eski Türkiye yok. ABD'de hizaya gelecek, hepsinin sırası var. Planlarımız tıkır tıkır işliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ldr1907

Bir cacık olmayacak merak etme. Artık eski Türkiye yok. ABD'de hizaya gelecek, hepsinin sırası var. Planlarımız tıkır tıkır işliyor.
    Yaptırım tasarısını Trump reis imzalayınca görüşürüz neler oluyor bırakın bu ayakları Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı olduğu sürece bu ülkeden bir cacık olmaz anlayın artık

• O sunacak, bu onaylayacak, Trump imzalayacak ohoo geçin bu işleri. Aylardır aynı terane. Trump zaten yaptırım istemiyor, Reisle çözüldü o iş. Siz burada klavye delikanlılığı yaparken, Reis okyanus ötesinde bu sorunları halledip işine bakıyor. Ancak gel de bu zihniyete bu hizmetleri anlat.
  • 
Sayfa: önceki 36633664366536663667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.