Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (3654. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Can851 , yakup13 , yakup13 , Turcopolo Daha Az
4 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 17 Misafir (3 Mobil) - 16 Masaüstü5 Mobil1 Android
5 sn
235.134
Cevap
1.165
Favori
11.770.761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
4. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 36523653365436553656
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ali_ihsan21

FED faiz arttırmak isteyip Trump buna karşı çıkarken FED ile Trump arasında sürekli bir gerilim olurken bundan dolayı, finans piyasaları Trump'tan rahatsız iken, Obama döneminde dolar istikrarlı bir şekilde değerlenmiş Trump döneminde zayıflamış iken, en önemlisi herkes Trump'in deliliğinden yaka silkmişken Trump giderse neden dolar sert düşsün?

Böyle bir şey sadece değilmiş bir başkan görevden alındığı için birkaç gün piyasalar beklenti içinde olacağı için olur cumhuriyetçi başkan yardımcısı şeyhime kadar yerine geçer aynı JFK suikastinde olduğu gibi FED ile didişen başkanın hesabı görülür, FED her zaman istediğini alır ABD'de yeter ki kapalı kapılar ardında bir anlaşma olmasın.
    Trympet eğer godamanlar ile ters düşerse ipi çekilecek ha şuan ne ab olsun ne pentagon ve fed olsun kimse memnun değil kendini tepeye çıkaran netenyahu cepesi bile israilde sıkıntıda ve yönetimden düşeyazıyorlar trump için açıkçası günler sayılı sırf bu nedenele halka oynadı ama halkta memnun değil iç ekonomide sinyal veriyor fed faiz indirimi sonrası para basmak zorunda kaldı ha ilerde nasıl bir patlama olacak bilemem ama şiddetli bir tepki çıkacağı açık.

Son durumda dolarda ve altında yükselme oldu sebep macron nato için beyin ölümü gerçekleşti bunu tekrara üstüne basa basa söylüyorum diyerek kuvvetlendirdi.Trump ise macrona amaçları belli anca abdnin sırtından geçiniyorlar dedi.Macron ise natoda bir birlikten öte abdnin daha çok bu yapıyı kullanmasından şikayetçi zaten ab ilerde kendi ordusunu kurma hedefinde.

• Gündem özeti gibi olmuş ama ben Trump giderse dolar yükselir dedim, sen "sert düşer" diyerek tam aksi yönde itiraz ettin ben de sebeplerimi saydım bu yazdıklarını haberlerde okuyorum ama konu ile alakası nedir bilmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Gündem özeti gibi olmuş ama ben Trump giderse dolar yükselir dedim, sen "sert düşer" diyerek tam aksi yönde itiraz ettin ben de sebeplerimi saydım bu yazdıklarını haberlerde okuyorum ama konu ile alakası nedir bilmiyorum.
    Trump'ın gidişinden dolayı değil.Trump giderse emin ol baya bir ortalığı karıştıracak sonuçta kendiside bir iş adamı ve öcünü değişik yönlü alma hissiyatında olacaktır kolay kolay bırakmayacak bununda etkisi dolara vurur yoksa trumpın azledilme sonucu görevden alınması ile dolar sert düşmez bu karar neticesinde olası trumpon alacağı tavır hareket girişimler buna sebep olur.
  • 2016 ortalama kur 3.02
    2017 ortalama kur 3.70
    2018 ortalama kur 4.81
    2019 ortalama kur 5.67

%17-30 arasında bir değişim mevcut.

2020'de 6.20 üstünde bir ortalama kur bekliyorum.
  • quote:

Sıradaki twit "dolar almayın dış ticaret açığını büyütüyor ekonomik dengeleri bozuyorsunuz" diyenlere gelsin.

Video bitti makam otosu taşıyan tırlar bitmedi

• Feint-TR kullanıcısına yanıt
    Hesabı tam anlayamadım.
    %17 deseniz 6.63 eder?
    6.20 fazla iyimser değil mi bu hesaba gore

• quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Hesabı tam anlayamadım.
    %17 deseniz 6.63 eder?
    6.20 fazla iyimser değil mi bu hesaba gore
    %30'dan 17'ye düştü bu yıl aşağı yukarı %10 olarak tahmin ediyorum ben. Belirtmeyi unutmusum :)
  • Feint-TR kullanıcısına yanıt
    Bu matematiğin pek işleyecegini sanmıyorum açıkçası.
    1. S400 konusu hala çözülmedi. Fransa yükleniyor, Abd Trump dışında yükleniyor ki Trump in azil süreci var. Sonrası 2020 abd seçimi Trump bu konuda ne kadar daha konuyu sümen altı edebilecek?
    2. Faizler düştü daha da düşecek (öyle yapacağız dedi sayın Cb) ama hala yatırımlarda tık yok. Hammade ithalatı düştü, üretim düştü, küçülme aşikar. Bankalar personel çıkarmaya başladı bile, üretm daraldı.
    3. Nakit donmuyor, karşılıksız çekler de patlama var, icra dosyaları (Kartal adliyeye bir uğrayın derim) rekor seviyede.
    4. Babacan ve davutoglunin parti kurulumu. Babacan ay sonuna kadar işlem tamam diyor. Bu parti iktidar partisinden oy çalacak bunu görmemek için kör olmak gerekir.. Bu Güç kaybını göze alıp 2023 e kadar seçim yok demek de yine ultra iyimserlik olur.. 2020 sonu olası bir erken seçim (tahminim ekim/Kasım, belki daha erken bir baskın seçim)..
    5. Herşeye rağmen artması onlenemeyen bir döviz mevduatı

Maddeler artabilir ama bu 5 maddeyi tek bir dokunuşla çözecek bir formül yoksa (olup olmadigini marta kadar net göreceğiz) 6.2 oldukça iyimser bir tahmin 2020 için..

Sadece işimle ilgili sektörde yatırım %48 azaldı 2019 da..
    E ithalat da düştü haliyle.. Bu "ithalatı azalttik bakın herşey iyiye gidiyor" demek değil malesef açıklandığı gibi..
    Gecen paylaştım bir müşterim (25 yıllık firma) battı.. Boyle örnekler az degil.

Başka bir üzücü haber örneği
    https://www.parlamentohaber.com/40-yillik-fabrikanin-mallari-icradan-satilik/
    https://www.parlamentohaber.com/dev-sanayi-sirketi-konkordato-talep-etti/

Başka bir müşterim inşaat sektörüne malzeme üretiyor, iç pazar daraldı (%86 evet 8 ve 6)..ihracata yuklendik ayakta kalmaya çalışıyoruz diyor.. Bunlar normal, kabul edilebilir dalgalanmalar değil..

Daha çok mevzu var da konu çok dağılmasın.(suriye mevzusu, yurtdışı pazarlarda Türkiyenin imajı, bizim tv den izlediklerimiz ile yabancı yatırımcının anladıkları arasındaki farklar (haklı da olsak) vs...

Yabancıya da gitmeyin, Türkiye de yerli güven endeksi düşüyor. Sanayici güvenmiyor dövizi bozmuyor yatırım yapmıyor.
    Bekliyor da bekliyor... Yay gerildikce geriliyor.. Nereye kadar?

Dolar 8 olacak 18 olacak diyerek desteksiz atmak tabi ki yersiz fakat bu yukarıdaki gerçeklerde yokmuş gibi davranamayaiz malesef..

Bu şartlarda ve gidişat ile dolar 6. 2 olacak ise Bu sevineceğimiz ya da kutlama yapacagimiz bir başarı mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 4 Aralık 2019; 7:45:0 >

• Arkadaşlar merhaba Pound bozdurucam 2 hafta içinde takip ediyorum.

Hangi bankayı tavsiye ediyorsunuz. Halkbank kullanıcsıyız

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • _RuLazz_ kullanıcısına yanıt
    Bankaların web sayfalarında kurlar yazıyor olması lazım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kağıt üzerindeki yılsonu hedefleri tutturulduktan sonra yılbaşından itibaren doların ipini salacaklar sanırım.
    ytd.
  • Maaşım 250 tl daha artmış şu kur farkından Allah bereket versin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaklaşık 1 yıldır söylediğim bi şeyi tekrar edeyim.
    Siyasi bi kriz olmadığı süre zarfında dolar 6.25 i 1 yıla kadar geçmez. Siyasi bi kriz olmazsa önümüzde ki yıl bu zamanlar doların geleceği üst limit 6.25 tir.
    Ama öyle bi gelişme olur ki atıyorum akdenizde doğalgaz çıkarırlar o zaman belki de bakın belkide diyorum 5.50 nin altına düşer. Hatta 5.11 e kadar ışık yakabilir. Şu anda hiç bir ekonomi uzmanının sözüne bakıpta kimse dolara yatırım yapmasın. Şu an için ons daha sağlam bi liman olarak görünüyor ama kısa vadede 1.460 ın üzerinde almak risk olabilir. Yani benim şahsi fikrim gramı 267 lerde görünce almak o zamana kadar ₺de mevduatta kalmak şu an için daha mantıklı görünüyor.
    Kıaa vadede doların tekrar 5.7250 ve 5.71 e gelme ihtimali çok yüksek.

• Not alıyorum :)

"Türkiye" ve "siyasi kriz olmasın".. Hadi hayırlısı

• Her ne kadar reis ülkeyi ve ekonomiyi kötü yönetirse yönetsin. Eğer ayakta kalmak istiyorsa bu halkı refaha ulaştırmak zorunda yada en azından buna gayret etmek zorunda.
    Tarih tekerrür eder.
    Yükselme duraklama gerileme tekrar duraklama tekrar yükselme tekrar......
    2001 den sonra malum ekonomi ve halkın refahı iyiye gitti. Sonra 2007 2008 krizi sonra yeniden yükseliş ve 2018 krizi.
    Neyse zamanla neler olarak göreceğiz.
    Tabi ki deprem, sel, savaş gibi hesapta olmayan felaketler olmazsa.

• quote:

Orijinalden alıntı: BluePassenger

Her ne kadar reis ülkeyi ve ekonomiyi kötü yönetirse yönetsin. Eğer ayakta kalmak istiyorsa bu halkı refaha ulaştırmak zorunda yada en azından buna gayret etmek zorunda.
    Tarih tekerrür eder.
    Yükselme duraklama gerileme tekrar duraklama tekrar yükselme tekrar......
    2001 den sonra malum ekonomi ve halkın refahı iyiye gitti. Sonra 2007 2008 krizi sonra yeniden yükseliş ve 2018 krizi.
    Neyse zamanla neler olarak göreceğiz.
    Tabi ki deprem, sel, savaş gibi hesapta olmayan felaketler olmazsa.
    Hala üretime dayalı gelişme sıfır ama şatafata tasarruf etmeden devam ediyorlar. Halk bu saatten sonra gayret etmez, ben şahsen etmem. Yıllarca söyledik kimse dinlemedi. Şimdi de kim batırdıysa o düzeltsin.
  • Sterlin niye bir anda bu kadar yükseldi?3 günde neredeyse 15 kuruş yükselmiş.
  • Redeemertr kullanıcısına yanıt
    Zaten her ferahlık sonrası tekrar üzerimize 3 5 yıl içinde kara bulutların çökmesinin sebebi o Bizi her fırsatta vuran dış güçlere bağımlı ve muhtaç yaşamamız değilmi.

• quote:

Orijinalden alıntı: BluePassenger

Yaklaşık 1 yıldır söylediğim bi şeyi tekrar edeyim.
    Siyasi bi kriz olmadığı süre zarfında dolar 6.25 i 1 yıla kadar geçmez. Siyasi bi kriz olmazsa önümüzde ki yıl bu zamanlar doların geleceği üst limit 6.25 tir.
    Ama öyle bi gelişme olur ki atıyorum akdenizde doğalgaz çıkarırlar o zaman belki de bakın belkide diyorum 5.50 nin altına düşer. Hatta 5.11 e kadar ışık yakabilir. Şu anda hiç bir ekonomi uzmanının sözüne bakıpta kimse dolara yatırım yapmasın. Şu an için ons daha sağlam bi liman olarak görünüyor ama kısa vadede 1.460 ın üzerinde almak risk olabilir. Yani benim şahsi fikrim gramı 267 lerde görünce almak o zamana kadar ₺de mevduatta kalmak şu an için daha mantıklı görünüyor.
    Kıaa vadede doların tekrar 5.7250 ve 5.71 e gelme ihtimali çok yüksek.
    Kriz olmasına gerek yok enflasyon var ve sürekli basınç birikiyor bir şey olmasına gerek olmadığını tekrarlıyorum bir yerden sonra dengelenemez bir hal alacak ve salacaklar nereye gider kimse bilemez sadece enflasyon da değil dolarizasyon son sürat devam ediyor, firmaların iflası sürüyor.

Gündeme göre 5 kuruş çıkar 8 kuruş iner o başka şey ama şu kadar süre şu seviyede kalacaktır denilemez.

edit enflasyon tek hane diyecekler için benim marketten 28 tl'ye 6 ay kadaat önce aldığım zeytinyağı 75 tl olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali_ihsan21 -- 6 Aralık 2019; 14:22:20 >

• doların önümüzdeki 3 aylık dönemde 6,00 tl direncini kırabileceğini düşünüyor musunuz?
  • 
Sayfa: önceki 36523653365436553656
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.