Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (3653. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
21 Misafir - 21 Masaüstü
5 sn
235.373
Cevap
1.165
Favori
11.780.444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 36513652365336543655
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yine kredi oranlarını düşürüp ithalatı patlatmak.Son 20 yilda olanlardan ders almamak,insanoğlunun ders almadiğı belli ki tarih tekerrürden ibaret diye bir laf ortaya çıkmış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cuma günü 1.8 olan usd faizi bugün 2.05 olmuş.

Bu artışın sebebini bilen var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Malvolorne

Yine kredi oranlarını düşürüp ithalatı patlatmak.Son 20 yilda olanlardan ders almamak,insanoğlunun ders almadiğı belli ki tarih tekerrürden ibaret diye bir laf ortaya çıkmış.
    Kredi çekip ithalata oynayan varsa battığı zaman kafasını duvarlara vurmasın.

• Suan dolar alinir
    Yilbasi sonrasi tahminim 6.4 lere kadar gelecek

• nzm_turkey kullanıcısına yanıt
    Neye göre bir tahmin? Zira 4 olacak beklentisi olanlar var :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 2 Aralık 2019; 14:26:53 >
  • Genelde kredi buyumelerinden sonra hep dovizde yukari yonlu hareketler olmus. Serbest piyasa diye bir sey kalmadi ancak bu con ahmet`in devirdaim makinesi (SWAP vs...) nereye kadar surebilecek ? Ben 2020 icinde bir noktada bu isin bitecegini ve o gun geldiginde, tavuklarin horoz, horozlarin da tavuk olacagini dusunuyorum

Borsanin ve dusen faizin keyfini cikarin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mitokondrioglukadayi -- 2 Aralık 2019; 15:13:4 >
  • 3 fotoğrafta efsane özetliyor

https://twitter.com/Murad28526200/status/1201409334292471808

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Malvolorne

Yine kredi oranlarını düşürüp ithalatı patlatmak.Son 20 yilda olanlardan ders almamak,insanoğlunun ders almadiğı belli ki tarih tekerrürden ibaret diye bir laf ortaya çıkmış.
    o ders alındı bence çin rusya taktiği uygulanıyor.

doları yüksekte tutuyorlar.

4,3 söylentilerinin üstü kapatıldı anında.

dolar düşmeye başlasa bile merkez müdahale eder artık.

çinin yaptığı gibi dolar 10 liramı yok kardeşim 15 lira deyip üstünü çizcen.

euro yu bilmemde dolar kapana girdi abd gırtlaktan kötü yakalandı.

gerizekalı obama o kadar dolar basarsan çinde gırtlağından kapar iranda iplemez türkiyede iplemez.

merkel bas bas bağırırken obama yönetimi salak salak işler yaptı.(merkel niye bağırdı başına geleceği bildiğinden , euro ve japon yeni de mecburen basıldı)

abd de demokratların 1 adım önünü gördüklerine inanmıyorum.

koca koca fabrikalar çine nasıl taşındı göremedinmi gerizekalı.(obama)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2BDFFB04D -- 2 Aralık 2019; 18:36:59 >

• A bipartisan pair of senators is urging the Trump administration to impose sanctions on Turkey after it tested a missile defense system it bought from Russia.

https://thehill.com/policy/defense/472632-graham-van-hollen-warn-pompeo-time-for-patience-on-turkey-sanctions-has-long

Trump`a CAATSA`yi uygula baskisi artiyor...
  • CAATSA baskısı her zaman üst düzeydeydi.

Bir kaç senatör var lobi uşakları sürekli Trump yönetimine baskı yapıyorlar.
  • Doların zayıf olmasının ticaretlerinde ellerini kuvvetlendireceğini söyleyen Trump'in azil süreci sonunda görevden alınması halinde uluslararsı piyasada sert yükseliş olacaktır ama bizdeki kur seviyesi ralli yapar.

O engellenen arkadaş seviye şu olmalıydı bu olmalıydı terstesiniz diyor ama hâlen ekonomiye güven düşüyor dolara talep artıyor döviz hesapları rekor seviyeye çıkmış neye dayanarak 4 diyor bilmem ama ben 5.50 altını dâhi hayal olarak görüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali_ihsan21 -- 3 Aralık 2019; 1:5:51 >
  • ali_ihsan21 kullanıcısına yanıt
    Ben de tahmin yapıyorum o zaman...
    Dolar 3 olacak, 3 vakte kadar

Not: çevremde yine bir dolar toplama süreci başladı. Çoğunluğu dolar ile işi olmamasına rağmen alıyor, bu sa iyi birşey değil tabi. Ama net olan konu döviz mevduatı bir şekilde artmaya devam ediyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 3 Aralık 2019; 8:59:48 >
  • Kasım ayı enflasyonu

Aylık 0.38
    Yıllık 10.56

Planlanan (!) gibi yıl sonu %12ye bağlanır, asgari ücrette 2250 TL ye.
    Sen sağ ben selamet

Sonra başlasın kutlamalar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 3 Aralık 2019; 10:7:38 >
  • Sıradaki twit "dolar almayın dış ticaret açığını büyütüyor ekonomik dengeleri bozuyorsunuz" diyenlere gelsin.

• ali_ihsan21 kullanıcısına yanıt
    Lütfen bu tip paylaşımlar ile algı yaratmayın.. :)

Itibardan tasarruf olmaz, kaç kere söylemek gerek. Hayret bir olay
    Ne yapsalardı futbol takımı gibi otobüsle mi gitselerdi o kadar yolu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 3 Aralık 2019; 17:17:58 >
  • Altın oynamaya başlası 271.80 ne der üstadlar bu işe

• quote:

Orijinalden alıntı: ali_ihsan21

Doların zayıf olmasının ticaretlerinde ellerini kuvvetlendireceğini söyleyen Trump'in azil süreci sonunda görevden alınması halinde uluslararsı piyasada sert yükseliş olacaktır ama bizdeki kur seviyesi ralli yapar.

O engellenen arkadaş seviye şu olmalıydı bu olmalıydı terstesiniz diyor ama hâlen ekonomiye güven düşüyor dolara talep artıyor döviz hesapları rekor seviyeye çıkmış neye dayanarak 4 diyor bilmem ama ben 5.50 altını dâhi hayal olarak görüyorum.
    Yok dolar sert düşer yükselmez.Dolara olan güven azalır.Bu aslında bizim daha doğrusu gelişmekte olan ülkelere avrupa ve asya piyasalarına yarar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali_ihsan21

Sıradaki twit "dolar almayın dış ticaret açığını büyütüyor ekonomik dengeleri bozuyorsunuz" diyenlere gelsin.

o yollar köprüler neden yapıldı sanıyorsunuz vatandaşın hayrına değil birileri rahat rahat 1000 koruması ile cafcaflı gezsin diye yapıldı.
  • FED faiz arttırmak isteyip Trump buna karşı çıkarken FED ile Trump arasında sürekli bir gerilim olurken bundan dolayı, finans piyasaları Trump'tan rahatsız iken, Obama döneminde dolar istikrarlı bir şekilde değerlenmiş Trump döneminde zayıflamış iken, en önemlisi herkes Trump'in deliliğinden yaka silkmişken Trump giderse neden dolar sert düşsün?

Böyle bir şey sadece değilmiş bir başkan görevden alındığı için birkaç gün piyasalar beklenti içinde olacağı için olur cumhuriyetçi başkan yardımcısı şeyhime kadar yerine geçer aynı JFK suikastinde olduğu gibi FED ile didişen başkanın hesabı görülür, FED her zaman istediğini alır ABD'de yeter ki kapalı kapılar ardında bir anlaşma olmasın.

• 
Sayfa: önceki 36513652365336543655
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.