Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 35,12 - Altın 2.239 | 15 MART 🔥 (3646. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Nickimi_kedi7 , .Eray. , debianmr , Can851 Daha Az
4 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 95 Misafir (4 Mobil) - 93 Masaüstü6 Mobil1 Android
5 sn
233.563
Cevap
1.152
Favori
11.694.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1146 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
15. Sırada  bugün en iyi #4
Sayfa: önceki 36443645364636473648
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Üretim üretim üretim diye boşuna demiyoruz...

🔥 Dolar 32,21 - Euro 35,12 - Altın 2.239 | 15 MART 🔥

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dolar yüksek olduğu için ulaşım da çok pahalı. Telefonumun ekranını bile tamir ettiremiyorum. Umarım akp iktidardan düşer de başka bir parti seçimi kazanır. Ekonomi düzelirse bir çok şey yoluna girer. En azından şu ulaşım biraz ucuzlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxxkingdom -- 24 Kasım 2019; 13:42:32 >
  • xxxkingdom kullanıcısına yanıt
    Sadece ulaşım mi. Temel dayanıklı tüketim malları da uçmuş.

Buzdolabı satın aldım.
    12.09.2017 fiyat 3799 tl - 1107 usd
    24.09.2019 fiyat 5802 TL - 1017 usd

Aynısından arkadaşım için yeni aldık. Dolar bazında 90 dolar ucuzlama var. :) yani üretici indirim bile yapmış ciddi oranda.
    TL bazında %53 fiyat artışı..

2018 ve 2019 da toplam %30 lik maaş artışı aldım.(bu oranı alamayanlarda var)

Şimdi benim sevinmem mi gerekiyor avm ler dolu diye

Ya da aradaki %23 Luk alım gücü kaybını rica etsem EKONOMİ SÜPER diyen birisi bir açıklasın ben de aydinlanayim.

Not: fiyatlar dip fiyattir hatta black Friday indirimli. Bayi fiyatları çok daha yüksek)..

HEDEF 2023

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 24 Kasım 2019; 13:58:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Üretim üretim üretim diye boşuna demiyoruz...

3 tane üretim firması da var ilk 10 da...

• acquiles kullanıcısına yanıt
    Hb efsane cuma dan alaydın abi.

• 9600_G_T kullanıcısına yanıt
    Efsane cuma fiyatı bu zaten

• Altında mı kalmalı dolara mı geçmeli? Takip edemiyorum fikir verecek var mı?
  • Özel sektör felaket.

Bugün devlet dese ki özelde çalışmak istemeyenler isterse devlette hep asgari ücret ile çalışabilir. 1 tane asgari ücretli çalışacak bulamaz özel sektör.

Devletin daha fazla kadro açması lazım. 50 yaşını geçip bir meziyeti olmayanı emekli etmesi lazım.

Ortalama 4 milyon memur olması lazım. Şuan 3-3.5 m arasında.

• 7 de 5. 7 de geldi diye kutlama yapıyorsak,
    3 ten 5.7 de geldi diye ne yapmamız lazım

• şurda 5.7 geriledi diye sevinen akp nin hülöğğleride bir alem zaten,4-5 rakamı bile gelişmekte olan sanayileşme entegre ülke için facia iki tarafında hülöğğsünden kurtulsak ülke daha güzelleşir bence...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 25 Kasım 2019; 13:56:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr Thoth

Bu mesaj silindi.
    Biz fötöcülerin kim olduğunu biliyoruz AKP de çokça var ama kimse dokunmuyor nedense PKK konusuna gelince Habur açılım hatırladın mı ? PKK ile kimler beraber onu da biliyoruz yalnız sizin partili Cumhurbaşkanınız sizi kandırıyor dostum

• Maaşım 18.930 tl ye çıktı euro biraz artınca

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Altın resmen sürünüyor dar bir boru içi gibi

• Avrupa'damı yaşıyorsunuz

• bir yanlışlık var sanırım

dünya ortalamasına göre 77 bin dolarınız varsa en zengin yüzde 10 lük kesimde oluyormuşsunuz 7 milyarlık nüfusta 700 milyon kişiden biri yani

ama doğrumu bilmiyorum
  • yetiş eeeyyy katar :D
  • Biz de kim natomermer kafa onu çok iyi biliyoruz. 90yildir oy tercihini değiştirmeyen, İzmir'de Kadıköy'de Beşiktaş'ta leş gibi belediyelere sırf CHP'li diye oy veren koyunları da görüyoruz. Kadıköy'de pkkliyi belediye başkanını seçen, İmamoğlu adlı PKK destek işini İstanbul'un başına getiren sizlersiniz. Bu ülke bir daha sizlerin eline geçmemesi gereken kadar güzel. 90larda bir gecede cebimizdeki parayı pul yapanlar bugün utanmadan yüce önder Ataturk'ten sonra Türkiye'nin gelmiş geçmiş en büyük liderine laf atiyorlar. Sıkıntı yok kervan yürümeye devam edecek siz de en az bir 17 yıl buralarda kendinizi tatmin edin

• Bence o 77000 dolar verileri yanlış. Çünkü 77 bin dolar çok para değilki.
    %10 a girmek için bence en az 400bin dolar gibi bi para olması lazım. Hemde en az diyorum. Şahsi fikrim öyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BluePassenger -- 25 Kasım 2019; 17:45:43 >
  • yetiş ya KATAR dolar ucuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr Thoth

Bu mesaj silindi.
    aptülhamit de böyle diyordu sonra indiriverdiler, vahneettin de öyle diyordu 3.5 atarak ingiltereye kankilerinin yanına kaçtı. Burada da yerel seçimleri kaybederlerse şişeye oturacak arkadaşlar vardı, isimlerini değiştirip bu bölümden yusuf yusuf uzaklaştılar. Çöküş başladı mı yıkılana kadar durmaz
  • 
Sayfa: önceki 36443645364636473648
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.