Şimdi Ara

🔥 Dolar=6,06 ━ Euro=6,58 ━ Sterlin=7,89 (16 ŞUBAT) 🔥

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
40 Misafir Kullanıcı, 40 Masaüstü Kullanıcı
74.759
Cevap
600
Favori
2.644.096
Tıklama
Tüm Forumlar >> Finans Forumları >> Yatırım Araçları >> 🔥 Dolar=6,06 ━ Euro=6,58 ━ Sterlin=7,89 (16 ŞUBAT) 🔥
Giriş
    19424 Mesaj
    250 geldi.
    |
    |

PSN | Steam | Spotify | TV Time
    AMD Ryzen 7 2700X | MSI X470 Gaming Plus | SAPPHIRE RX 5700 XT NITRO+ | G.SKILL Trident Z RGB 16GB | Intel 660p M.2 512GB SSD | Corsair 400R
    HyperX Cloud II | Logitech G910 | Logitech G900 | EVGA 750GQ 80+ GOLD | ViewSonic VX2758-2KP-MHD 27" 144Hz QHD IPS
    PS4 PRO 1TB | Samsung 50MU7000 | Xiaomi Mi 8 Lite 128GB
  • Binbaşı
    1513 Mesaj
    Abarttılar bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

250 baz puan

TCMB bir hafta vadeli repo faiz oranını 250 baz puan indirdi, %14,00 (Beklenti %15,50, Önceki %16,50)

TCMB Politika Faiz Oranı: 14,00%

Beklenti: 15,50%

Önceki: 16,50%

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

500 istiyordum ama 250'de iyidir
    |
    |
    Indie Oyun Geliştiricisi : Tamamıyla Türk Yapımı ve Ücretsiz Oyun MonsterMMORPG 🔗https://www.monstermmorpg.com | Pokemon severler için geliştirilen Monster MMORPG oyuna kayıt adresi > 🔗https://www.monstermmorpg.com/Register | Canavarlar > 🔗https://www.monstermmorpg.com/Monster | Oyunun MonsterDex'i 2350+ Canavar'a sahiptir > 🔗https://www.monstermmorpg.com/MonsterDex | Oyunda 500+ oyun haritası bulunmaktadır > 🔗https://www.monstermmorpg.com/Maps | Pokemon Versiyonu Pokemon Pets > 🔗https://www.pokemonpets.com | MonsterMMORPG Ana Konu - Diğer Web bazlı oyunlar Üst Konu
  • Yarbay
    6518 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Bu fırsat kaçmaz, Abd ve Rusya ile anlaşmis (!) iken kurda faiz idjrimine tepki limitli olacaktır haliyle. (en kötü 5.8 görürüz e zaten oradaydık)
    Bende 100 üzeri bekliyorum.

Tersten gidersek
    Diğer taraftan sanayicinin borçlanma faizi şu an %18-%18. 5seviyesinde.
    Bunun %15 altına inmesi lazım yatırımların finansal tarafının desteklenmesi için.. 100 puan kesmez..
    Tabi yatırım için finansal destek yetmiyor, politik stabilite, Suriye konusunun çözüldüğün fiili olarak kanıtlanmı vs gerekiyor.
    Ve tabi unutmadan dağ gibi olan dış borçlarımz için de bir formül üretilmiş olması gerekiyor.
    Ve yine unutmadan müteahhit kurtarma operasyonu için de faizin daha da düşmesi gerek.

Bakalım,ne açıklanacak
    100 kesmez, MB bu fırsatı kaçırmaz demiştim...
    5.8 e geri gelir USD konu bir süreliğine kapanır (bir süre ne kadar derseniz, hayal gücü sizin)
    |
    |

• Binbaşı
    1513 Mesaj
    Arkadaslarun simdi bir şey merak ediyorum Eylül ekim aylarında baz etkisinden dolayı bu sene enflasyon sert düştü peki seneye gene bu aylarda enflasyon nsz etkisinden dolayı sert yükselmez mi 🤨

|
    |

Demek ki global dünya bizi çok fazla destekleyecek gelecekte diye okuyabilir miyiz bunu.

Bu durumda Türkiye'de ekonominin canlanması için faiz indirimi yaptıkları ortaya çıkıyor ve bu Türkiye'ye talebi arttırabilir ve bir süre daha ılımlı hava devam edecektir. Fakat ileride dış dünyanın bozması ile birlikte ihracatımız azalacaktır bu sebeple Türkiye iç tüketimle büyüyen bir ülke olacaktır.
    Şimdi stopaj sonrasi, net %10 la bir sene boyunca millet TL de kalacak öyle mi

|
    |

Saat tam 2 de alım yapayım diye tfx e girdim baktım çok az Bi artış var telefonum çaldı görüşmeden sonra bi baktım 0,50% artış var. Açıklamanın üzerine bi kaç saat geçince tekrar gram 273 lere düşer diye bekliyorum. Bu 3. Haftadır. Pazartesi salı yükselip perşembe cuma düşüyor

|
    |
    Equris kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: fasson

Şimdi stopaj sonrasi, net %10 la bir sene boyunca millet TL de kalacak öyle mi
    Valla FED faiz indirip para bastığında dolar artmayacaksa, bırak tl'de kalmayı zararına bile dolar bozabilir önümüzdeki dönemdeki zaten başka şansları yok son 1 yılda dolar alanların hepsi zararda zaten teknik açıdan baktığımızda.

Yabancılar son atakta 5.90'dan bizimkilere kitlediler dolarları şimdi 5.50'den alacaklar yine gibi duruyor.

Kaldı ki Avrupa Merkez Bankasından bir faiz indirimi daha ve parasal genişleme sinyali gelmesin.

Böyle zamanların gelebileceği konusunda forumu çok uyardım. Çünkü dış dünya bizden çok büyük, biz ne kadar kötü olursak olalım orası bizi desteklerse gördüğünüz gibi her şartta destekliyor.

Dünyada negatif faizlerin olduğu bir yerde yabancılar için hala %14 faiz çok iyi unutmayın ve siyasi riskler epey azaldı ABD Rusya konusunda .

Bakalım neler olacak beklemedeyiz..

• Yarbay
    2702 Mesaj
    Az yapmışlar. 1650 bp yapsalarmış.

|
    |

Hocam piyasa tepki bile vermedi bu kadar beklenti üstünde faize rağmen 1-2 kuruş arttı. Şimdi AB Merkez Toplantısı var ordan pozitif hava gelirse dahada düşer. Haftaya FED var ordan da faiz indirimi ve parasal genişleme sinyalleri gelirse bir üstüne 13 Kasım Erdoğan Trump görüşmesi iyi geçerse tadından yenmez. YTD
    |
    |
    Cinscat kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Tek kelime ile mükemmel bi açıklama.
    15 kasıma kadar 5.65 in altını görebilirmiyiz acaba

|
    |
    Equris kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |

Teşekkürler hocam sağolun. ECB, FED, 13 Kasım'ı görelim bakalım adım adım yorum yaparız.
    |
    |
    Cinscat kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Beklenenden fazla faiz düşürdü. Ama dolar düşecek sanki.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: Equris

Valla FED faiz indirip para bastığında dolar artmayacaksa, bırak tl'de kalmayı zararına bile dolar bozabilir önümüzdeki dönemdeki zaten başka şansları yok son 1 yılda dolar alanların hepsi zararda zaten teknik açıdan baktığımızda.

Yabancılar son atakta 5.90'dan bizimkilere kitlediler dolarları şimdi 5.50'den alacaklar yine gibi duruyor.

Kaldı ki Avrupa Merkez Bankasından bir faiz indirimi daha ve parasal genişleme sinyali gelmesin.

Böyle zamanların gelebileceği konusunda forumu çok uyardım. Çünkü dış dünya bizden çok büyük, biz ne kadar kötü olursak olalım orası bizi desteklerse gördüğünüz gibi her şartta destekliyor.

Dünyada negatif faizlerin olduğu bir yerde yabancılar için hala %14 faiz çok iyi unutmayın ve siyasi riskler epey azaldı ABD Rusya konusunda .

Bakalım neler olacak beklemedeyiz..

Alıntıları Göster
    5.50 TL gelir mi daha bence çok zor

• Yarbay
    19424 Mesaj
    DTH'ler geçen hafta 1.4 milyar daha artarak 194.260 milyar ile yeni rekorunu kırmış, dolarizasyona devam.

PSN | Steam | Spotify | TV Time
    AMD Ryzen 7 2700X | MSI X470 Gaming Plus | SAPPHIRE RX 5700 XT NITRO+ | G.SKILL Trident Z RGB 16GB | Intel 660p M.2 512GB SSD | Corsair 400R
    HyperX Cloud II | Logitech G910 | Logitech G900 | EVGA 750GQ 80+ GOLD | ViewSonic VX2758-2KP-MHD 27" 144Hz QHD IPS
    PS4 PRO 1TB | Samsung 50MU7000 | Xiaomi Mi 8 Lite 128GB
  • Binbaşı
    1710 Mesaj

Millet sabretmeyi öğrense gelecek ama ha bire dolar alıyorlar :(

|
    |
    fasson kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
üniversite
son dakika
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,922
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.