Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (3623. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: waitu , s.h.a. , s.h.a. , sprungheader Daha Az
4 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 19 Misafir (3 Mobil) - 18 Masaüstü5 Mobil1 iOS
5 sn
235.385
Cevap
1.165
Favori
11.781.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
47. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 36213622362336243625
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SECourses

aynen mesela bende 0 TL var bankada nakit hepsi altında

Alıntıları Göster
    İhtiyacın olmayanı git yatır o be öyle cepte para yok herşeyim altında 😂

bu işler kumar işi düşer çıkar sonra ah vah edilir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elan Morin Tedronai

İnanılmaz bir ülke. Her yerde faiz düşünce dolar artar, bizde düşüyor.

RTE gördüğüm en büyük iktisatçı.
    Rte değil ülkenin durumu vahim herşey ABD ve Trump elinde senin ekonomin komada resmen ilaç bulmak ise zor yani ABD seni öldürmüyor ama ölüme giden yolda işlerini hallettiği noktada süründürüyor dön bak nelerden feragat ettiğine ülkenin geleceği satılıyor ne zaman istemedikleri durum olsa tehdit savunuluyor yaptırım deniyor isteği yerine gelince 10-15 puan düşüyor buna sevinenler var acıyorum arkadaş dolar 5.5 5.5 piyasadaki fiyatlaması ise 6.5 7 tüik enflasyonu nasıl hesaplıyorsa piyasa ve merkezin belirlediği kurda o denli şaka gibi

Şunlara sevinen zamanında dolar 1.70 sen 2.0 ye çıkmıştı sonra geri düştü 1.80 e o düştü süper diyordu sonra dolar 3.5lara çıktı hatta bir jöle kafa vardı fethullahçılarıda yalıyordu zamanında dolar 3.7 olmaz 3.9 olmaz 4ü geçmesi mümkün değil bunları yapan spekülasyon yapıyor aldırış etmeyin diyen vardı gene köpük möpük diyorlardı gördük köpüğü.

Oradaki az düşüşlere seviniyorlardı aynı güruh şuan 6 olmadı ha ha 5.70 5.60 olacak diye seviniyor varta bu ülkeye insanına şaşıyorum ya zamanı gelecek dolar 7 lere 8 lere çapayı atacak inada sevinecekler ama 9 olmadı diye

En büyük hastalık ani değil alıştıra alıştıra benimsetmek bak 2001 krizi şok etkisi yarattı ani idi halada konuşuyorlar şuanki vahamet daha büyük ama millet ses etmiyor alıştı sorunlar devamlı öteleniyor gittikçe fakirleşiyorsun.Aldırış eden yok.Elindeki parada eriyor 6 bin lira nedir 1000 dolar yahu

Aynı şu hesap kurbağayı atıyorsun kazana alıştırıyorsun kurbağa anlamıyor yavaş yavaş yanıyor kızarıyor ama ani versen ısıyı hop zıplar kaçar tepedekilerin en büyük tahlili bu alıştıra alıştıra benimsetmek sorunları öteleme yoluna gitmek.

Bugünü yavaş yavaş geleceği ise direk satmak ülkenin neyi varsa Batılılara Araplara ipotek ettirmek yap işlet devret hasta garantili yolcu garantili birde nereye gideceği meçhul dolara endeksli olarak gelecek nesiller hiç iyi anmayacak çocuklarının geleceğini mahvetti bu halk.Anı düşünen geleceği umursamayan çıkarcı menfaatçi halk çoğunluğu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 25 Ekim 2019; 0:42:16 >

• Selam tüketici kredileri düşer mi ? Ziraat tüketici kredisi 1.25 ile 1.35 olarak gözüküyor. Daha aşağı düşme olasılığı var mı ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cds primi hala cok yuksek bunu unutmamak lazim yani kirilganlik devam ediyor.hersey trump in 2 dudagi arasinda.dis soklara karsi cok kirilgan bir ekonomimiz var.o yuzden cok sevinmemek lazim.tek care yapisal reformlar oda kisa vadede cozulecek birsey degil..

• quote:

Orijinalden alıntı: fasson

5.50 TL gelir mi daha bence çok zor

Alıntıları Göster
    FED'den olumlu sinyaller gelmesi ve bizim ekonomimizin toparlandığına dair sinyaller gelmesi lazım hocam. Ben dolar 6.20tl2yi gördüğünde şu tahmini yapmıştım ve hiç değiştirmedim: 6.20'den 5.55-5.45 arasına gider sonra 6'yı görür ve tekrar 5.55'e gelir.

5.65 çok güçlü bir destek olduğu için 5.65-5.55 diyebiliriz.

5.50tl altı bencede zor ama imkansız değil. Benim için 5.35tl'nin altı imkansız şuan. ytd

• quote:

Orijinalden alıntı: webco

Üstadım 250 puan düşüşten sonra bu işlerden anlıyorsun 1 aylık süreçte gram altın seyri ne olur analiz rica eder esenlikler dilerim

Alıntıları Göster
    Yani buna bir yorum yapmak çok zor ama bir bant aralığında gider gelir gibi görünüyor. Gram altın uzun vadede kazandıracaktır 1-2 yıl zarfında diye düşünüyorum ama gidişatı görmek lazım biraz daha. ytd
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elan Morin Tedronai

İnanılmaz bir ülke. Her yerde faiz düşünce dolar artar, bizde düşüyor.

RTE gördüğüm en büyük iktisatçı.
    İktisat kitaplarını yeniden yazdıracak galiba taktir etmemek mümkün değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rasyonel ekonomik parametreler ülkemizde işliyormu bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: baba1993

millette para kalmadı dolar alacak hocam geçen haftada 1.4 milyar dolar daha alınmış bakalım ne olacak bu işin sonu

Alıntıları Göster
    DTH'lar arttı ama şirketler dolar aldığı için artıyor çünkü bu ay ve gelecek ay döviz borç ödemeleri var.

Hanehalkı ise bırakın döviz almayı, 295 milyon dolar döviz sattı geçen hafta.

• 26 dan 13 e dahada iner umarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Malvolorne

valla onu bunu bilmem,erdoğan yine haklı çıktı youtube ekonomistlerine ve borsacilara kalsak 3 ay onceki gibi yuzde 10 daha fazla faiz veriyorduk dışarıya.1 puan faiz indirsek dolar firlar diyorlardı 10 puan düştü dolar yine çakıldi,ben bu işın sonunda llafa değil olaya bakarım,faiz düşerse enflasyon düşer diyen erdoğan haklı çıktı.
    https://twitter.com/ProfDemirtas/status/1155052008220647424?s=19

Tarih 27 Temmuz

• Trump ne derse o oluyor. Abd bizle hiçbir zaman dost olmayacak. Yalandan Erdoğan ile poz veriyor. Trump petrolü bırakmyacağız diyor. Sanki ihtiyacı var petrole.

Dolar olmuş dansöz gibi. Nereye kıvırıcağı belli değil.

• fasson kullanıcısına yanıt
    Bana tarih kitapları yazacak gibi geliyor, ama nasıl

• acquiles kullanıcısına yanıt
    Yüksek kur , düşük faiz , sermaye birikimi oluncaya kadar sinirli soayal haklar daha uzun çalışma saatleri.

Sermaye birikimi gerçekleşip yüksek teknolojiye yatırım yapabilir hale geldikten sonra ancak ithal ürünler veya sosyal haklardan bahsedilebilir.

• Equris kullanıcısına yanıt
    Hane halkı almıyorsa dövizi neden düşmüyor

• Gatetrans kullanıcısına yanıt
    Devlet bir oyuncu olarak dolara müdahale ediyor el altından. Ayrıca Çin'den bu amaçla ciddi miktarda döviz alındı.

İkinci olarak ülkede büyüme olmadığı ve ithalat ölü olduğu için reel döviz ihtiyacı yok. Çatı acik yok.

Üçüncü olarak Trump Erdoğan kankaligi işe yarıyor.

Peki ne olabilir.

Eğer dolar devlet eliyle uzun süre olması gerekenin altında tutulursa bir anda patlayabilir.

2020 yılında ekonomi tekrar büyümeye başladığında ithalat canlanacak. İthalat canlaninca döviz ihtiyacı + cari açık artacak.

Bende şu an sizin gibi süreci merakla izliyorum.Bu politikanın sonucunu önümüzdeki 1 yıl içinde göreceğiz bakalım kim haklı çıkacak.

• Bakalım bende bitcoin alıyorum. 1 yıl sonra hangimiz daha çok kazanacak : D ( Bitcoine dijital altın deniyor )

• Periah kullanıcısına yanıt
    Bitcoini nereden alıyorsunuz

• Btcturk ten alıyorum. Türkiye'de birçok kripto para borsası var ama güvenilir olanlar 2 3 tane . Alıp hemen kendi cuzdaniniza çekmeniz en iyisi.

Normalde bitcoin almıyordum. Ama baya düşmeye başladı. Şimdiye kadar hep birşey çıkarken sonradan trene atlayıp zarar ettim. Artık birşey ciddi oranda değer kaybederken alıyorum.

Bitcoin 14 bin dolardan 7500 dolara düştü. 8000den itibaren girmeye basladim. Ne kadar düşerse kademeli olarak almayı düşünüyorum. 6k altının gelme olasılığını ise 0 olarak görüyorum.

Umarım 1 ay falan 6 - 8 bandında kalırsa çantamı doldurum.

• Çünkü şirketler aldı. Ayrıca sadece Türkiye'den gelen talebe göre şekillenmiyor ki. Yabancı fonlar alıp satıyor mu vs. bunlar daha önemli. Örneğin swap piyasası açıkken yabancılar neler yaptılar gördünüz geçen martta hocam. O atakta Türkiye'den hiçbir talep yoktu sadece yurtdışından gelmişti o atak.
  • 
Sayfa: önceki 36213622362336243625
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.