Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (3207. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
27 Misafir - 27 Masaüstü
5 sn
235.425
Cevap
1.165
Favori
11.782.891
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 32053206320732083209
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: musty578

mb gecen sene sonu tahminide 6.20 idi gecen sene gecmedimi hala

gaza getirme kimseyi

Alıntıları Göster
    Gaza getirmek gibi bir niyetim yok elindeki doların yarın 8 TL olmayacağının bir garantisi yok MB bile yıl sonu 6.40 diyorsa biz 7 den hesaplayalim malûm hiç bir sene dolar tahminini tutturamadılar :) Param bankada faizde yatacağına dövizde durması daha mantıklı herkes seçimin de özgürdür...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sokrates 1983

Gaza getirmek gibi bir niyetim yok elindeki doların yarın 8 TL olmayacağının bir garantisi yok MB bile yıl sonu 6.40 diyorsa biz 7 den hesaplayalim malûm hiç bir sene dolar tahminini tutturamadılar :) Param bankada faizde yatacağına dövizde durması daha mantıklı herkes seçimin de özgürdür...

Alıntıları Göster
    6.40 diyorsa niye 7 den hesapliyalim

gecen senede 6.20 dedi 5.40 la bitti sene sonu

• quote:

Orijinalden alıntı: musty578

6.40 diyorsa niye 7 den hesapliyalim

gecen senede 6.20 dedi 5.40 la bitti sene sonu

Alıntıları Göster
    MB döviz tahmini yıllık hiç tutturamadı o yüzden birde talimat ile çalışan bir kurum bağımsız değil Tayyip Bey'in talimatı ile 6.40 deniyorsa 7 garantidir zira dolar alanı yaya kalmış görüyorlar hâlâ

• Hangi dini bilginizie alt yapınıza kaynağınıza dayanarak faize haram değil diyebiliyorsunuz ? Haddiniz olmayan konularda yorum yapıp vebal altına girmeyin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sizlerden ricam faizin haramlığı konusunu daha fazla uzatmayalım. Çünkü bu mesele hakkında doğru bilgiyi verecek ehliyete sahip olmayan insanlar fetva verecek ve boş bir tartışma başlayacak sonra rencide edici sözlerle dalaşmaya dönecek. Çünkü daha önce de buna benzer dalaşmalar yaşandı ve konuyu takip eden insanlar rahatsız oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yapayzeka037

İşin dini boyutuna bakarsak kendimizi kandiriyoruz hocam. Paradan para kazanmanın her türlüsü haramdır aslında. Bir nevi bu da yapay faizdir. Oturduğun yerden aldığın başka bir paranın yükselmesini bekliyorsun. Yükselince satıyorsun. Dinen borsa helal derler ammavelakin borsanin helal olması için gerekenleri aç oku. Hiçbiri günümüz borsasında helal olmuyor. Mümkün değil. Sistem insanı harama teşvik ediyor.

Helal yönden para kazanmak istiyorsan ya işçi yani amele olacan ya da paranı kendin mal alıp satacak ya da bir şeyler üretip satacak derece de ticarete atilacan. Bunun dışında parayla para kazanmanın her türlüsü gunahta işte bakma biz işimize gelen kısmının günahını görmüyoruz.

Alıntıları Göster
    bu faize haram deyip uzak duranlar 4 4 lük mü yaşıyor merak ediyorum dogrusu

• 7 den sonra 5.20 civarını gören dolar yıl sonuna kadar tekrar 5.50 altını görmez mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dogukan_3002 -- 28 Mayıs 2019; 11:34:52 >
  • Her seans başı aynı şey piyasa açılmadan sat düşür açılışta satma millet çok düştü deyip alsın yükseldiğinde kafasına vur aynı yere düşsün. Perşembe açılışta +%1den %0a düştü, cuma 0,50den 0a düştü, bugun 0,30dan 0a düştü. Yükseliş longculara moral verirken her gün az da olsa ekside kapatıyor.

Hadi be kardeşim kır şu 6yı dolar shortlayacagima borsaya girsem 4 bin lira kazanmıştım burda anca swap faizi yiyoruz. Yükselirken %2 %2, düşerken %0,2 %0,2 ayıp oluyor böyle. Dolar endeksini mi bekliyorsun ne bekliyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakan..

bu faize haram deyip uzak duranlar 4 4 lük mü yaşıyor merak ediyorum dogrusu

Alıntıları Göster
    Bende onu anlatıyorum kardeşim. Faiz dinen haramsa dolar euro da haram borsa da haram. Günümüzde haramsiz yaşamıyoruz. Dinen hepimiz eksik yaşıyoruz. Yani faiz haram ama dolar helal diye bakmayın şu işe. Haramı helâli düşünüyorsanız hiç girmeyeceksin bu işe.

• ne haram' ı hocam bu dünya düzeninde haram mı kaldı.

Bu işlere bulaşmayan biri bir şeyin fiyatına bakıp ben 1 sene yastık altında 10 bin lira biriktiricem şu motorsikleti alaam dese.

1 sene sonra almaya gittiğinde dur bunun fiyatı 15 bin diyorlar. hadi tamam 5 ay daha calışayım alayım dese 5 ay sonra gittiğinde 17 bin diyorlar.

burada bu adamın günahı nedir. bu insan mı milletin enayisi. dünyanın düzeni böyle ister ayak uydurur kazanırsın. ya da enayi gibi hakkını yedirir. daha çok çalışırsın.

anca köyde çanak çömlek inek koyunla yaşarsan bu düzenden kurtulursun. ondada gavur icatlarına bulaşmayacaksın. böyle insanda kalmadı dünya üzerinde

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Puantum

21000tl nakitim var. Her ay 1500tl ekliyorum eklemesem banka 7 ayda ortalama 2100 tl veriyor. Dolara atsam 3500$. Yıl sonu dolar 6.40 gibi bi rakamda dursa 40×35 = 1400 tl. Uzun vadede beklediğimide zararım bu. Short yapmak lazım ama sinir stres. Mutlu olmak , benim için 500tl den daha önemli. Siz ne düşünüyorsunuz
    Parçalara bölmeniz sizin için daha iyi gibi. Miktar az çünkü.

• Alım yapacağım çok kararsız kaldım şuan 6072 seviyelerinde.
  • Borsada hisse satışı var sanırım yani şuanki düşüş bir anlam ifade etmiyor.Birileri kağıt alıp satacak vadesi dolunca duruma göre.Dolar global piyasada yükselişte.
  • Şu haram helal tartışmasını özelden yapsanız da gereksiz mesajlarınızla gözümüz yorulmasa tereddüdü olan uğramasın bile bu başlık altına.
  • 5.99 olur mu
  • Hocam 7 Haziran öncesi alım fırsatı mıdır ne düşünüyorsunuz? Ciddi bir mebla ile yarı yarıya dolar/tl deyim şu anda. 6.00'a çekilirse kademeli olarak alıp seçim sürecine tamamen dolarla girmek gibi bir planım var. Fikirleriniz önemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acaluka -- 28 Mayıs 2019; 15:7:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: to9y

https://haber.doviz.com/gundem-haberleri/cin-den-turkiye-ye-yatirim-mesaji-geldi/550404
    Hayır gelmez. Çinin yatırımları hep ele geçirme üzere.

• borsayi update ediyorlar yabanci rahat kacsin diye dolarida dusurun heh tamam aferin ekonomiyi duzelttiniz parayi yiyerek

albayrak acil gitmesi lazim isini yapamayan adami koltukta niye tutarlar anlamadim

• Tertemiz 6,02ye degdi. Dün yabancı piyasalar kapalıyken -0,6a düşüp -0,2 kapatması bizim piyasaların yurtdışı yanında sinek ısırıgı kaldıgını gösterdi demek ki bayramda saglam hareketler olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stoa -- 28 Mayıs 2019; 15:18:40 >
  • 
Sayfa: önceki 32053206320732083209
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.