Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (3199. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: wehby , s.h.a. , Bati-Wan_Kenobi , Bati-Wan_Kenobi Daha Az
4 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 16 Misafir - 18 Masaüstü2 Mobil1 iOS
5 sn
235.135
Cevap
1.165
Favori
11.770.803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
5. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 31973198319932003201
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mitokondrioglukadayi

Adam diyor ki, s400 alinca dogu akdenizde dogalgaz falan cikartacagiz, kendimizis savunacagiz, ulan s400`u aldik diyelim, dogalgaz vs... aramamiza karsi cikarlarsa, ABD iki tane destroyer`i akdeniz`e yolladiginda, burada arama yapamazsin dediginde, ABD`yle savasa mi girecegiz ?

Ya birader insanlar deliriyor mu, hayirdir, anlayamiyorum artik!

Ne s400`mus ya, biri bagimsizlik diyor, digeri dogalgaz cikarticaz kendimizi koruyacagiz diyor, eeee, ABD gonderirse savas gemilerini ve arayamazsin derse ne olacak ? Gemileri mi batiracagiz s400`lerle ?

Allahim sen sabir ver!
    Bunlar kapitalist dünyanın insan bünyesine enjekte edip birde bizde varolan gaza gelen ile birleşinle he ho diyen tayfayı uçuran şeyler yaş kesimleri belli ha 30+ olup bu kafada olanda yok değil.Birinci dünya savaşında göğüs göğüse teknolojinin geldiği nokta ilede mücadele ettin 2.dünya savaşı ders olmamış işte bu kafalara cod battlefield gibi bir dünya yok.Güçlünün kazandığı bir dünya burası adalet yok adaletin güçlüler tarafından beyaz edildiği bir yer işte bu ya kafaya sözle girer yeri gelince yada mermi yada bomba ile kendi bilecekleri iş.

• quote:

Orijinalden alıntı: M3lank0lik

Şuanda dolara bağlı ABD ürünleri bir tek bizim gibi gelişmekte olan ülkelerde alım görmüyor Ha bizdeki durumun onlara pek katkısı olduğunu düşünmüyorum zira ithalat kalemi çok düşük öyle pek ABD ekonomisini etkileyecek çapta değil ABD Ülkeleri Japonya zaten şuan bile alım satımda ekonomileri güçlü olduğundan etkilenmiyor bizim gibi fakir ülkeler etkilenir tepedekilerin hatta ümmetçilerin özendiği Arabistan katar Bae gibi yerlerde etkilenmez

Alıntıları Göster
    Lütfen bilmediğiniz konularda yorum yapmayın. Hatta bunu çok emin bir dille yazmayın.

Bu adamları madem etkilemyorsa neden "gelişmekte olan ülkelerde indirim" yapıyorlar?

Gelişmekte olan ülkelerin nüfüsunun ne kadar olduğundan haberiniz var mı?

Lütfen biraz okuyun,öğrenin ve üzerine düşündüktenn sonra yorum yapın.

• damat sanki amerikanin ekonomisini anlatiyodu ileri teknolojiye destek filan

ne olabilir diye dusundum dron sektorumu elektiriikli arabami cep telefonumu bi suru var iler teknolojimiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Equris

Lütfen bilmediğiniz konularda yorum yapmayın. Hatta bunu çok emin bir dille yazmayın.

Bu adamları madem etkilemyorsa neden "gelişmekte olan ülkelerde indirim" yapıyorlar?

Gelişmekte olan ülkelerin nüfüsunun ne kadar olduğundan haberiniz var mı?

Lütfen biraz okuyun,öğrenin ve üzerine düşündüktenn sonra yorum yapın.

Alıntıları Göster
    Sebep şu gelişmiş ülkelerde ve alım gücü iyi olan ülkelerde tatminkar bir kar elde ediyorlar ama bizim gibi gelişmekte olan ülkelerde istenen gelir elde edilemeyince sanıyorumki ürün bedeli artıyor.Çünkü bizde ürünü temin edemeyen bile gidip dubaiden oradan buradan yani dışardan alıyor genel olarak bakarsak iç talep az.Olsa bile bunu dışardan onun bunun şeysi pasaport kaydı ile yada yurt dışından getirterek yapıyorlar.Gelişmekte olan ülkelerin alım gücü düşün nüfusu 80 Milyon 90 Milyon olsa ne o 80 Milyonun 80 ide bir a ürününü alma ihtimali aynı mı alım gücü hepsinin alabilecek güçte mi bunu düşünmen lazım.Devletinin normal satış fiyatı üzerine koyduğu şok vergiden bahsetmiyorum bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 23 Mayıs 2019; 18:28:0 >

• Evet Vergi Mimarisi Paketi bitti.Şimdide İvme Finansman Paketi çıkmış.
  • S400 Teslim zamanin temmuz mu deniliyordu ?

• musty578 kullanıcısına yanıt
    Calinmayan (!) oy vermeyi sağlayan hızlı oy verme sistemi
    Bunu geliştiriyor olabilirler

• ıkı fata sonra belli olur dolar kuru
  • Düşmüş biraz güzel, fazla uçmasın böyle kampanyalı kurlardan toplayalım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mitokondrioglukadayi kullanıcısına yanıt
    Sil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Apple_M1 -- 9 Ocak 2021; 22:6:51 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • S-400 alırsak bağımsız olacağımızı düşünen saflar var maalesef, ben asıl onlara üzülüyorum. Ya Ruslara, ya Amerika'ya boyun eğeceğiz sadece ikisi arasından tercih yapıyoruz.

Sıkıntı şu ki Amerika'ya boyun eğersen Venezuela gibi olduğunda, yiyecek ekmek bulamadığımızda bunun hesabını kim verecek ? "Oh çok şükür bugün de köpek eti yedik ama bekamizi satmadık" mı diyecek bu halk ?

• quote:

Orijinalden alıntı: mitokondrioglukadayi

Yok abi tukendi bu ulke... Gelecek umutlarimiz calindi, hadi ben gelmisim 40`ima dayanmisim, henuz 20`lerinde olanlara aciyorum... Yazik... Hicbir sey yasayamadan gocup gidecekler bu dunyadan...

Halka surekli emperyalizme karsi birlikte savas diyorlar, bir bakiyorsun, bunu diyen siyasilerin ve etrafindakilerin bir elleri yagda bir elleri balda, zenginlik icindeler...

Halk surunuyor ama... Issizlikten kiriliyor, gencler kendilerini yakiyorlar...

Bunu savunanlar siz de vebal altindasiniz, yenen her turlu hakka da ortaksiniz, bilesiniz.

s400 meselesinin mantikli hicbir aciklamasi yok... Perde arkasinda ne donuyor onu bilmiyoruz ama...
    Çok haklısınız abicim benim yaşım 32 benden artık geçti.Çoluk çocuk mahvoldu gelecekleri yok artık.Ben ölsemde sorun değil bu ülkede değer görmedim ölsekde sorun yok.okuyan gençlere bu ülkenin gençlerine çok üzülüyorum.Ben bugün kendi kendime dedim ki herkez bilsin ALLAHIM dedim bu kadar haksızlığa rağmen,yolsuzluğa rağmen adaletsizliğe rağmen neden müdahale etmiyorsun dedim.Senin katında damı onlar haklı dedim isyan ettim.Allah afetsin ne diyim.

• Dolar bu kurdan alınır mı beyler? Önümüzü göremiyorum seçimden sonra artar mı, İmamoğlu seçilirse bi rahatlama gelir mi? Malum ilk seçim sonrası düşmüştü biraz.

• hiç zannetmiyorum imamoglu kazanırsa RTE konusur, o konustukcada artıyor maglum
  • Ne ya 32, geçti filan, çocuksun daha. Avrupada 50 ler orta yaş, kasma bu kadar. Hayatın en güzel dönemi 30 lu yıllar, hem tecrübe, hem dinamizm

• Avrupada çalışmayan adama 400 Euro yardım veriyorlar. Şimdi bunu bilerek, gidip kimsenin işinde 10 saat köpek gibi çalışıp kimseye para kazandıramam.

Yıllarca çalışıcam bir tane arabam olmayacak, niye çalışayım o zaman?

• ABD'nin İngiltere ile İran'a müdahale hamlesi var bunun için destroyer gemileri ve uçaklar Güney Kıbrıs'a havalanmış Sonbahara kadar süreçte 120 olması bekleniyor Güney Kıbrıs'ta konuşlanması gereken.Bu noktada Türkiye hangi konumda olacak belirsiz olası ters müdahale için s400 hamlesi var mıdır diyeceğim ama Doğu bloğu için varolan ve ele alınan s400ler yanlışlıkla F35leride vurabilir böylede bir sıkıntı var sonuçta işin ucunda rusya var ve malumunuz hacklemenin kralı bunlarda ajanlığında.ABD'nin bir nedenide bu sebepten ötürü olabilir.İran'a olan bu müdahale süreci Türkiye'ye yeni bir göç dalgasına sebepte olabilir.İyice içinden çıkılmaz bir hale gelebilir Türkiye ekonomi zaten kötü.

ABD ve Çin ticari savaş içerisinde ve Çin'in sanayisine yönelik petrol ihtiyacını karşıladığı nokta bilindiği üzere İran ve Çin bunu petrodolar paritesi ile yapmıyor.Yuan ile yapıyor.Bu doları global piyasada zayıflatma çabası ve buna İran yönetiminde destek olması ABD'yi Trump'ı bu yöne itmiş olmalı.Petrolün son zamanlarda bu kadar hızlı yükselmesinin sebebini de Trump İran'a bağlıyor.

Yakın zamanda bu unsurları tetikleyici olaylar belkide ilerisi için nedenler

https://tr.sputniknews.com/ortadogu/201905131039032015-suudi-arabistana-gore-tankerleri-vuruldu-irana-gore-yabanci-ajanlar-komplo-kurdu/

https://tr.sputniknews.com/ortadogu/201905201039097862-abdnin-bagdat-buyukelciligine-fuzeli-saldiri-/

https://tr.sputniknews.com/ortadogu/201905121039025443-irandan-bolgeye-ucak-gemisi-gonderen-abdye-vururuz/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 24 Mayıs 2019; 0:19:36 >

• Eldeki son kalanlarla kuru tutmaya çalışıyolar şu anda. Şahsi tahminim; en geç 2 hafta içerisinde aynı geçen sene olduğu gibi Trump gece bi tweet atacak ve sabah kalktığımızda 7₺ olarak doları göreceğiz.

• Yandaş olmayan ekonomistlere göre şu anki fiyatlamalar tamamen bastırılmış manüplatif rakamlar. Kamu bankalarının döviz satmaya devam ettiğini bugün Reuters tekrar geçti.
    Atilla Yeşilada Türkiye’nin döviz rezervleri S400 krizini bastırmaya yetmez dedi.
    Karar senin dostum; kademeli olarak alınabilir bence.

• dolar hala 6,50 olmamış ne zaman 6,50 olacak
  • 
Sayfa: önceki 31973198319932003201
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.