Şimdi Ara

Dolar 5 lira bile olsa AKP en az yüzde 45 yine alır! (kanıtlı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
1.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://m.ensonhaber.com/doviz-bozdurana-esnaftan-bedava-kahvalti-2016-12-04.html

Böyle bir destek türü hangi hükümette yapıldı daha önce) 2000 dönemi krizinde var mıydı hükümetini bu türden destekleyen esnaflar! Bunlar resmen ama resmen aşık olmuş Arkadaş. Açlıktan,sefillikten kırılsak bile adamlar hayatta akp den (akp küçük eşittir tayyip, tayyip nereye onlar oraya tabi) 15 temmuzda görmedik mi adamla vatan millet için değil sırf tayyip için ölümüne meydanlara atıldılar yahu böyle bir iman olayı gerçekten yok, 15 temmuzda hükümette chp mhp koalisyonu olsaydı atılırlar mıydı sanıyorsunuz meydanlara??

Benim hiçbir umudum yok artık, ekonomik kriz filan fiske bile etkilemez. İsterse ekmek 20 lira olsun, tüp yağ şeker kuyrukları oluşsun, sular tankerle verilsin. Yine de adamlar ölümüne oy verir ustalarına, tarih bir kitlenin bir adama böylesine iman etmesini (inanmasını) ender görmüştür. Bu kendilerini yönetecek güçte olmayan kitlenin tüm gücü tek bir adama vermesi demektir ve bu da görüldüğü gibi çok tehlikelidir... Bu adamlara deseler ki ya akp ye oy vereceksin ama öleceksin ya da başka partiye oy vereceksin ya da yaşayacaksın, bu adamlar ölümüne ustaaa der ve ampule oyunu basar. Adamlar inanmış! Yapacak hiçbir şey yok, ülke adına gram umut yok hiçbir şey yok sadece parti var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9600_G_T -- 4 Aralık 2016; 14:01:11 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mesele alım gücünde dolar 5 lira olsa asgari maaş 3000 lira olsa ozaman oy oranında fazla bir değişme olmayabilir. Ama dolar böyle artarken maaşlar yerinde sayıp alım gücü gün geçtikçe düşerse işte ozaman en fanatik akp li bile akp yi tanımaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ml_csd_ds

Mesele alım gücünde dolar 5 lira olsa asgari maaş 3000 lira olsa ozaman oy oranında fazla bir değişme olmayabilir. Ama dolar böyle artarken maaşlar yerinde sayıp alım gücü gün geçtikçe düşerse işte ozaman en fanatik akp li bile akp yi tanımaz.

Hiç sanmıyorum, bunlar ölümü bile göze almış reisleri için daha ötesi var mı yahu?

• Yav adamlar algiyi oluşturmuşlar. Ne zaman iyi bir sey olsa akp yaptı derler. Ne zaman kötü bir sey olsa dış mihraklar, feto, batı bizi kıskanıyo, büyük oyun felan diyorlar. Akp seçmeninin akpden vazgeçmesi bu yüzden imkansiza yakındır.

• quote:

Orijinalden alıntı: J.Valjean

quote:

Orijinalden alıntı: ml_csd_ds

Mesele alım gücünde dolar 5 lira olsa asgari maaş 3000 lira olsa ozaman oy oranında fazla bir değişme olmayabilir. Ama dolar böyle artarken maaşlar yerinde sayıp alım gücü gün geçtikçe düşerse işte ozaman en fanatik akp li bile akp yi tanımaz.

Hiç sanmıyorum, bunlar ölümü bile göze almış reisleri için daha ötesi var mı yahu?

Resileri için ölecek aşırı fanatik kesim % 15'i geçmez. Maaşları bir ay yatmasın ardından seçim olsun bak bakalım ne kadar oy alıyor akp ?

• bu milletim dini imanı paradır.yılbaşından sonra ekmek bile zamlanacak.okuyan eden adamda bile sadece ekonomik kriz lafı var? e be kardeşim bunun sonuçları olacak bide.sen benim gibi adamların şükür durumu iyi.2paket sigara içecegine 1 paket içersin ama anadoluda durum böyle değil.adam bir ekmegi bile yeri geliyor zor alıyor.ya onu geçtim ben 51 tane il dolaşmış biri sana diyorum ki,35-40 yaşında olup cep telefonunun ne oldugunu bilmeyen insanlar var.herkesin tek sorunu kendi ailesini doyurup hayatta kalma savaşı vermek.bak bakayım o adam o 1 ekmegi evine götüremesin akp kalıyormu gidiyormu?.ben sana söliyim ekonomik krizin etkileri en erken martta hissedilir.eğer iktidar degişikligi olursada eğer,kimse ben akp'ye oy verdim demiyecek görürsünüz arkadaşlar.bu arada haberin kaynagı belli medyanın %70i adamların elinde,algı operasyonu yapılıyor.

• Adamların alternatifi yok ne yapsınlar ellerindeki tek seçeneğe sarılıyorlar işte.
  • Tal. kullanıcısına yanıt
    olay budur arkadaş mükemmel anlatmış.

• medyayı ele geçiren iktidarı ele geçirir

AKP'ye oy veren kitle cahil. dur bir dakika akpli kardeşim hemen "he ... bir siz eğitimlisiniz size oy vermeyen herkes cahil değil mi?" diye atlama. açıklayacağım

kırsal kesimden çıkma biri olarak çok iyi tanıyorum akpnin oyu topladığı orta gelir ve altındaki insan kitlesini

bana şunu söyleyen bu forumda akpli mi fazla muhalif mi? muhalif fazla. gidin ekşiye muhalif fazla. türkiyenin ekşiden bile çok girilen onedioya bakın çok fark olmasa da muhalif yorumlar fazla. sadece facebooktaki uzun adam arkandayız sayfalarında cok fazla akpli görürsünüz. bunun sebebi de facebookun her kitleye hitabı o kadar.

şimdi geçiyoruz medya konusuna. köydeki bir adamı hayal et. sabah kalkıp tarlaya gidiyor geliyor eve yemeğini yiyor açıyor tvyi. internet yok. gidip ülke ile ilgili tv dışında haber aldığı hiçbir şey yok. tvde uzun adama yağlama yıkama çekiyorlar helal lan ülke çok iyi maşallah deyip seviniyorlar. adam açıp bakmıyor dolar neymiş ne olmuş. uzun her konuştuğunda doların uçtuğundan haberi yok çünkü o sırada televizyonda doların uçtuğunu değil açılan avmyi ve ya allaah bismillah sözlerini dinleyip allaha şükrediyor böyle bir lider gönderdiği için

bu adama anlatabilir misiniz bu ülkenin sıcak parayla bu zamana geldiğini. anlatabilir misiniz giren dövizin ar-ge yerine inşaata gömüldüğünü. anlatabilir misiniz fed faiz arttırınca bu ülkede dolar kalmalacağını ve daha da batacağımızı. betonun para etmediğini. sevindiği köprünün zarar ettiğini ve yok pahasına sattığı domatesle bu zararın kendisi tarafından ödeneceğini. sizce en ufak fikri var mı satılan kurumlarla ilgili.

yok kardeşim. işte bu yüzden akp seçmeni cahildir. aksini kimse iddia edemez. ha ama bu demek değilki akp bu insanları cahil yaptı. bu insanları akp değil ama akp kafasındakiler cahil bıraktı. akp de ekmeğini yiyor

bu derece sahip çıkılıp 2001 krizindeki gibi hükümete kızılmama sebebi de bu işte. 2001 krizinde medya kriz var battık diye bağırıp işin sorumlularını barajın altında bıraktırdı

şimdi öyle özgür bir medya yok. sıkıyorsa desin akp suçlu diye. 2 3 kanal kaldı diyecek onu da dinleyen yok artık. geldikleri seviyede bunlar zaten vatan haini diye o kanalı açmıyorlar.

şuan dolar 10 lira olsa kuru taşı kemirseler medya suçlunun akp değil fetö abd ve bizi kıskanan avrupa olduğuna inandırır halkı. ve yine iktidar olurlar

kaçabilen kaçsın bu ülkeden. kurtarılacak yeri kalmadı

• uyumak istemeyen adam U kullanıcısına yanıt
    Yemin ediyorum dedemi anlattınız hocam
    ölüm pahasına bu söze imzamı atarım hatta meclisin girişine altın harflerle yazarım

• quote:

Orijinalden alıntı: Treth

Adamların alternatifi yok ne yapsınlar ellerindeki tek seçeneğe sarılıyorlar işte.

Aynen.

Boyle bir ortamda bile, millet RTEnin arkasindan gidiyorsa bu, milletin degil; alternatif olusturamayan muhalefetin ayibidir.

• quote:

Adamların alternatifi yok ne yapsınlar ellerindeki tek seçeneğe sarılıyorlar işte.

+1

Başka seçenekleri yok
  • Ne yapsın millet? Kendisinden ölümüne nefret eden,her fırsatta aşağılayan , dini inancına hakaretler yağdıran kesimle aynı partiye mi oy versin?
  • 15 temmuzda görmedik mi adamla vatan millet için değil sırf tayyip için ölümüne meydanlara atıldılar yahu böyle bir iman olayı gerçekten yok, 15 temmuzda hükümette chp mhp koalisyonu olsaydı atılırlar mıydı sanıyorsunuz meydanlara??

Meydana ilk inenler ülkücülerdi. AKPliler değil. Nefret gözünüzü kör etmiş. RTE ölsün de devlet köle olsun önemli değil size göre.

• quote:

Orijinalden alıntı: Anomyous123

Yemin ediyorum dedemi anlattınız hocam
    ölüm pahasına bu söze imzamı atarım hatta meclisin girişine altın harflerle yazarım

acı bir şekilde ülkenin gerçeğini kabul etmek zorundayız hocam

bu gerçekten kurtuluş yok imkanı olan gidip kurtarmalı kendini. kalıp savaşanın da kazanabileceğini sanmıyorum

Ben katılmıyorum. Neden dersen. Haziran seçimlerinde gördük tabloyu. Sonra ne oldu mhp kurtardı. Halkı suçlamak yersiz. Baktıki siyaset arenası bir şey yapmayacak o zaman kazanması en iyi adaya oynadı halk.

Sizin goruslerinizede katılıyorum fakat %100 degil

• quote:

Orijinalden alıntı: oktayakgoz

Ben katılmıyorum. Neden dersen. Haziran seçimlerinde gördük tabloyu. Sonra ne oldu mhp kurtardı. Halkı suçlamak yersiz. Baktıki siyaset arenası bir şey yapmayacak o zaman kazanması en iyi adaya oynadı halk.

Sizin goruslerinizede katılıyorum fakat %100 degil

akpnin kemik kitlesi %35 %40 civarı hocam. aç kaldığında gemiyi terk edecekleri, belirli bir seviyede eğitimi olanları çıkardığınızda bu rakam ortaya çıkıyor.

7 haziran da bu rakama yani kemik tabana neredeyse indiği zamandı. sonra 1 kasımda yüzde 50ye şişti. aradaki fark da ortaya çıkan kaostan kurtulmak isteyen ve akpli olmasa bile taban olarak yakın olan sağ partilerden geldi

akpnin medyadaki bu hükümdarlığı son bulmazsa en sert krizde bile yüzde 35 civarında oy alacağını tahmin ediyorum

• quote:

+1 Ekonomi vaatleriyle alternatif çıkaramayanlar utansın
    Hocam ben gene şanslıyım

dayım sayesinde macaristana gideceğim

ancak gidemeyenler ne yapacak acaba

yapabileceğim tek şey akpnin batışını keyifle izlerken ülkenin batışını bana koya koya izleyeceğim

cehaleti kaldırmadan akp batmaz ya

benimki az biraz köpeklerin duası kabul olsa gökten kemik yağardı durumu oluyor ama bir ümit işte

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.