Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (3727. sayfa)

9 Kayıtlı Üye (5 Mobil) ve 53 Misafir (12 Mobil) - 45 Masaüstü17 Mobil7 Android
5 sn
234.917
Cevap
1.164
Favori
11.762.659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
4. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 37253726372737283729
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ariic

Faiz düştü Dolar çıktı şimdi müteahhit zam yapacak 250 ye atacaktın 300 e alacaksın ne anladım bu işten ?

Alıntıları Göster
    2. el alacağım 10 senelik bina. Müteahhit olayı yok yani.

hala kirada oturduğum için düşük kredi ile almak daha karlı oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SECourses -- 21 Şubat 2020; 0:52:13 >
  • borsa balonu patladi bahane olarak idlip corona faiz vs istediginizi bahaneyl yazin simdi bosuna yazmadik burda bosuna sikayet edip sildirdiniz dogru yazanlari

1 ayda 123 binden 115 bine 8 puan kaybettirmis ins dinleyip 123 binlerde kagit alan olmamistir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ariic

Şu ortamda faizleri sıfırlasalar bile ev satılmaz !

Millet krediyi çekip altın dolar alıyor...

Bu gün bir vatandaş evini kayınpederine kağıt üzerinde satıp krediye başvuracağını,
    Çıkan kredi ile dolar altın alacağını söyledi

Daha nasıl anlatayım ?
    sifir faizle ben ev alirim evi olmayan herkes alir ev fiyatlari suan cok yuksek degil bi sifir passat parasina ev var istanbulda cok yuksek evlere girilmez sadece 1k 2 k ya satilan dublexler yada sehir merkezi evler vs

• Ikinci el bu konunun dışında kalıyor.
    Zira mesele (iktidarın hayali) mevcut BOŞ konut stoğu u eritip parayı piyasaya sokmak. Fakat orda fiyatlar fahis, kredi 0 olsa bile fiyat daha da artacağı için (açıklamıştım müteahhitlerin ucuz vereyim elden çıksın derdi yok) konu paradox a giriyor.

Hadi alındı diyelim, evin kira bedeli krediyi karşılamıyor.
    Normal şartlarda (2013-2016 arası) deli gibi konut satılmasının temel nedeni, kira vermek yerine 10 yıllık ortalama kira ödemesi kredi tutarıniz8 karşılıyordu.yani kirayi bankaya verelim evimiz olsun dedi herkes..gayet mantıklı. Olması gereken de o zaten.
    Ama şu an aylık kredi miktarı kiradan fazla. Hatta 2,2.5 kata kadar çıkıyor ortlama bir ev için.

Yatirim için (statik yapıdan yatırım olmaz o ayrı bir saçmalık ülkede zateb) alanlar (3-5 playbi projeden ev aldı millet), kira geliri patates olunca o da coktu6su an.

Ozetle,
    Parası olan ev almaz, parası olmayan da almaz..
    Parası olan döviz, altın, yastık altı tutuyor, parası olmayan eldeki i biriktirmek için yine döviz altın vs alıp az az dursun bakalım diyor..

Konunun özeti bu..
    Bu para bu şekilde piyasaya girmez.. Girmez.. Girmez..
    Ama hala "yeni başlıyoruz" diye açıklama yapılıyor ise, artık bu kafa bulmak diye düşünüyor insan..

• 2 gündür yollardayım. Gündemi takip edemiyorum.
    Ortam bayağı gerilmiş.
    Artık dolar altın borsa tahminlerinin tamamını çöpe atın.
    Nakiti olanlara tavsiyem parçalı bi şekilde beklemek.
    Dolar
    Gram

Yada
    Dolar
    Borsa
    T₺

Bence şu an en mantıklısı budur

Bütün analiz ve uzmanların tahminlerini çöpe atın.

Ytd

• Ortam sakinlerse gram ve doları tl ye yada borsaya çevirmek mantıklı olur.
    Fakat bu şu an borsada para tutmak risktir. Kısa vadede ne olacağını yeni gelişmeler belirler

• quote:

Orijinalden alıntı: BluePassenger

Ortam sakinlerse gram ve doları tl ye yada borsaya çevirmek mantıklı olur.
    Fakat bu şu an borsada para tutmak risktir. Kısa vadede ne olacağını yeni gelişmeler belirler
    2 gün önce zirveden THY ye girdim çıkamıyorum, hoştur 5 de biri ile girmiştim illahi düze cikacak diye beklemedeyim.
    Akbankta gelişmiş ülkeler teknoloji diye mi ne bir fon var, şu ana kadar en memnun kaldığım o, dolar ile birebir artıp azalıyor üstüne de apple Tesla Microsoft vs hisselerinin sepeti şeklinde onlara da doğrudan bağlı ytd

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: musty578

sifir faizle ben ev alirim evi olmayan herkes alir ev fiyatlari suan cok yuksek degil bi sifir passat parasina ev var istanbulda cok yuksek evlere girilmez sadece 1k 2 k ya satilan dublexler yada sehir merkezi evler vs

Alıntıları Göster
    Merak etme dolar altin böyle yükselmeye devam etsin 1 haftaya kalmaz ev fiyatları nasıl yükseliyor görürsünüz
  • quote:

Orijinalden alıntı: M3lank0lik

Gereksiz faiz indirimi yaptılar şimdi uğraşıp dursunlar bakalım.
    hata üzerine hata yapıyorlar sonlarını hazırladılar
  • Altın hala alınabilir mi? Yoksa iş işten geçti deyip, sabırla takip mi etmeli?
  • AMERİKAN DOLARI (USD)

6,1105
  • Seviyorum Sayın bakanı.
    adam her seferinde tuyo veriyor saolsun. "daha yeni başlıyoruz" dedi daha ne desin...

USD 6.11
    Altın 320.
    borsa bakalım nasıl devam edecek..

gereçten yeni başlıyoruz...:(
  • quote:

Orijinalden alıntı: RedWheelBarrow

Altın hala alınabilir mi? Yoksa iş işten geçti deyip, sabırla takip mi etmeli?
    Almadığın her saniye zararın büyüyor
  • Evet burda her firsatta dolar yonu asagi 5,50 bekliyorum diyen cok bilmis biri vardi gelene gidene artistlik yapan.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yineliyorum,

bandımız 6.05 - 6.15 aralığına geldi. Geri çekilmelerde 6.05 e kadar düşüş görülebilir fakat bu halaen yükseliş bandı içinde bir hareket.

2 gün önce berlittiğim 6.15 seviyesi içi bu bandın üste kırılması demek ve o zaman ne olur, müneccimliğe girer..

6.15e kadar, dolar uçacak kacacak demenin de alemi yoktur..
  • borsadaymıs kendisi, muhtemelen hisseleri kurtarmaya çalışıyordur şu an, yogun olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RedWheelBarrow

Altın hala alınabilir mi? Yoksa iş işten geçti deyip, sabırla takip mi etmeli?
    silinsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smasher3670 -- 6 Ağustos 2020; 11:55:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Yineliyorum,

bandımız 6.05 - 6.15 aralığına geldi. Geri çekilmelerde 6.05 e kadar düşüş görülebilir fakat bu halaen yükseliş bandı içinde bir hareket.

2 gün önce berlittiğim 6.15 seviyesi içi bu bandın üste kırılması demek ve o zaman ne olur, müneccimliğe girer..

6.15e kadar, dolar uçacak kacacak demenin de alemi yoktur..
    Valla doalr alan zarada dostum , altın alan zengin oldu dolarda olan yerinde sayıyor
  • smasher3670 S kullanıcısına yanıt
    müneccimlikten kastım zamanı tutturmaktı.
    yoksa 5.90 u sene başı rakamı alır geçmiş verilere göre yıllık usd nin %20 arttığını hesap edersek zaten 7 çıkar USD.
    yani 6.5, yada 7 bunlar garip rakamlar değil türkiye için.
    biz %20 artışlarda batmadık ki, ihracat rekorları kırıldı, konutlarda satış patlaması oldu, refinansmanlar arka arkaya geldi vs.
    fakat son 2 yılda bu kur konusu öyle bir politik hale gtirildi ve oy almanın merkezi gibi gösterildi ki, sanki ekonominin tek kriteri kurmuş gibi algılatıldı. kur düşükk, herşey çok güzel, kur yüksek memleket battı..

bırakalım artık bu işi..dolar sene sonu 7 olacak ama faizler şu olacak, gelir şu gider şu olacak, suriye konusu ve diğer güvenlik riskleri olmasın, sıkıntı yok herşey yoluna girer yatırımlar başlar..

yatırımının durması kurun artması kaynaklı değildir, güven olmaması, önünü görememektir..ku 3 olmuş 5 olmuş mesele bu değil..
    dolar yarın 5 olsa, hayat çok güzel olacak mı sizce ? işzilik sıfır, enflasyon (gerçek) sıfır, refahat sevitesi artmış, dış ticaret fazlası verene bir TR mi olacağız ?...

bekleyip göreceğiz..

• 
Sayfa: önceki 37253726372737283729
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.