Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (3629. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: aliveli90 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 31 Misafir (2 Mobil) - 29 Masaüstü3 Mobil
5 sn
235.425
Cevap
1.165
Favori
11.782.932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 36273628362936303631
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-89183934B

Geçen yıldan beri aynı muhabbet dönüyor

Her hafta 15 milyar satıyorlar evet hep manipülasyon

Alıntıları Göster
    Manipülasyon değil 3 kamu bankasi sürekli merkez Bankası destekli müdahale ediyor sınırsız kaynak yok elimizde... Benim dolarım yok ama doların düşmesi için bir tane sebep yok işsizlik mi düştü fabrikalar mı açıldı istihdam mı artti gerçek enflasyon mu düştü ne oldu da dolar düşüyor... Müdahale ile düşürüldüğü kesin ama bunun bedelini de halka ödettirecekler....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sokrates 1983

Manipülasyon değil 3 kamu bankasi sürekli merkez Bankası destekli müdahale ediyor sınırsız kaynak yok elimizde... Benim dolarım yok ama doların düşmesi için bir tane sebep yok işsizlik mi düştü fabrikalar mı açıldı istihdam mı artti gerçek enflasyon mu düştü ne oldu da dolar düşüyor... Müdahale ile düşürüldüğü kesin ama bunun bedelini de halka ödettirecekler....

Alıntıları Göster
    Hocam yazdıklarımı okumadan yorum atmayın lütfen

Geçen yıldan beri hep aynı geyik. Yok kamu bankaları dolar satıyor vs vs . Dedikleri gibi hep satsalardı çoktan dolar biterdi ülkede , bırakın artık şu palavraları

Doların modası geçti bunu kabullenin. Geçen yılki kâr hevesiyle girmeye çalışanlar hayal kırıklığına uğradı

Ayrıca doları sadece ekonomi belirlemiyor. Siyasi gelişmeler de önemli

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-89183934B

Hocam yazdıklarımı okumadan yorum atmayın lütfen

Geçen yıldan beri hep aynı geyik. Yok kamu bankaları dolar satıyor vs vs . Dedikleri gibi hep satsalardı çoktan dolar biterdi ülkede , bırakın artık şu palavraları

Doların modası geçti bunu kabullenin. Geçen yılki kâr hevesiyle girmeye çalışanlar hayal kırıklığına uğradı

Ayrıca doları sadece ekonomi belirlemiyor. Siyasi gelişmeler de önemli

Alıntıları Göster
    Bakın yukarıda yazdım olaya dolar Euro olarak bakmayın... Gerçek enflasyonun %40 üzeri olduğu bir ülkede döviz düşmez eğer düşüyorsa birilerinin talimatı ile düşüyordur...Ama bu müdahale için sınırsız kaynak yok ve ekonominin dibi delik şimdi size dolar 3 TL'ye düşecek dersem inanacak misiniz?

• bitcoin şu an yükselişte. alım fırsatı olması için düşüşüne neden olabilecek bir gelişme var mı ufukta?
  • Bugün 5.72 den dolar alacağım diye hiç bakmadan 5.83 den dolar aldım. Piyasanın yarım gün olduğunu unutmuşum ortalama 5.78'e çıktı:))

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu arada epeydir girmiyordum foruma.uzak kaldım biraz.bizim ekonomi profösörü selçuk bey ne diyor bu duruma.hala 6.5,7,10,12 falan çıkacak dolar diyor mu.yoksa sakinledi mi biraz.😁😁

• FED faiz indirir mi, indirirse nasıl olur Üstadlar; ne diyorsunuz?
  • Koca forumda fed de calisan kimse yokmu tiyo verebilecek

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emir girip en uygun şekilde dolar nereden alıp satabilirim? Tesekkurler

• hüseyni kullanıcısına yanıt
    Tfx
    Kuveyttürk
    Daha iyisini ben bilmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Vatikanli Mumin

Koca forumda fed de calisan kimse yokmu tiyo verebilecek
    "Forumda Vatikanlı Mumin bile var, FED'de çalışan neden olmasın?" diye düşündün sanırım Hocam, sen de haklısın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vatikanli Mumin

Koca forumda fed de calisan kimse yokmu tiyo verebilecek
    Hocam bizim köyün muhtarının oğlu başladı işe son indirimi yapacakmış bu yılın 25 yapacaklar dedi sonrada ytd yazdı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BluePassenger

Tfx
    Kuveyttürk
    Daha iyisini ben bilmiyorum
    Ilk yazdiginiz Tfx Türkiye Finans mi?

• hüseyni kullanıcısına yanıt
    Evet

• Tesekkurler

• Periah kullanıcısına yanıt
    doların değerinin bile kapalı kapılar ardında belirlendiğine inanıp bitcoinin safi pak ve adalet uğruna çıkartıldığına inanmak.

İnsanımız böyle ama sayısız komplo teorisi içinden işine gelenleri seçer kalanlarını eleyip bir fikir bütün oluşturur.

Bitcoini kim çıkardıysa esas amacı doların değerini bozmadan hayali bir para borçları ödemek olabilir(Benim tüm mahalleye borcum var ama param yok .Gidip parlak taşlar bulup bununla ödeme yapıyorum ne ilginç olurdu).Ne hikmettir ki bitcoin çıktığından beri Abd ekonomonisi sürekli büyüyor.İnsanın aklına acaba bu hayali para ile bir anda çinli şirketlere borçlarını mı öedediler de Çinliler bu hayali paranını önünü kesmeye çalışıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DBF37AF64 -- 29 Ekim 2019; 19:36:8 >
  • Doların değeri kapalı kapılar ardında belirleniyor derken. Merkez bankalarının faiz kararları ve kafalarına göre para başkalarından bahsediyorum

• Periah kullanıcısına yanıt
    Ben biraz daha uçuk anlamışım orasına kusura bakmayın.Ancak bitcoinin çok güvenli olduğuna inanmıyorum dedidğim gibi birilerinin var olana paranını değerini düşürmeden servetine servet ekleme yöntemi olabilir.
  • Bitcoin dediğimiz olay otomatik olarak bütün dünya çapında çalışan bir bankacılık sistemi. Yani bunca banka ve bunca merkez bankasının işlevini tamamen matematik ve bilgisayar bilimi üzerinden taşıyan tarafsız bir sistem.

Çünkü bir bilgisayarin bir algoritmanin değer yargıları veya çıkarları yoktur. Gelecekte bir dünya parası olacaksa bu en sağlıklı şekilde ancak bu şekilde olabilir diye düşünüyorum.

Bitcoin bir kapı açtı peşinden binlerce proje geliyor bunu gozardi eden ülkeler ve uluslar her zamanki gibi geride kalacak. Kağıt para gibi arkasında hicbirsey olmayan varliklarlarla gideneyecegimizi yakında göreceğiz.

Bu arada bitcoine guvenmenize gerek yok. Bir yazilimci tanıdığınız varsa bitcoin kodlarını ona inceleyebilirsiniz çünkü bitcoin açık kaynak kodlu . Yani içine birşeyler saklamak mümkün değil.

• ABD Temsilciler Meclisi Türkiye’ye ilişkin 2 tasarıyı kabul etti.

Kararlar sonrası dolar biraz hareketlendi

1-Ermeni “soykırımı” karar tasarısı.
    2-Yaptırımlar yasa tasarısı.

Karar tasarısı tavsiye niteliğinde; Trump’ın imzası gerekmiyor.

Yasa tasarısı ise önce senato’da oylanacak sonra da Trump’a imzaya gidecek
  • 
Sayfa: önceki 36273628362936303631
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.