Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

🔥 Dolar=5,87 ━ Euro=6,56 ━ Sterlin=7,65 (15 OCAK) 🔥

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
40 Misafir Kullanıcı, 40 Masaüstü Kullanıcı
74.626
Cevap
593
Favori
2.527.651
Tıklama
Tüm Forumlar >> Finans Forumları >> Yatırım Araçları >> 🔥 Dolar=5,87 ━ Euro=6,56 ━ Sterlin=7,65 (15 OCAK) 🔥
Giriş
    119 Mesaj
    Borsa çok hareketli, güzel fırsatlar veriyor. Ufaktan takip ediyorumda ne yazık ki kenarda para yok. Bes’de hisse senedi, altın,kamu borçlanma fonuna paylaştırdım.
    Geçen ay 13.250 olan birikimim şuan 14.792 olmuş. İyi para

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Yahu finansbank kafayi mi yedi
    Dün 292 den alabilirken bugün altin fiyatı çok değişmemesine rağmen 302 ye çıkmış yok artık

Orijinalden alıntı: Faıthful

Yahu finansbank kafayi mi yedi
    Dün 292 den alabilirken bugün altin fiyatı çok değişmemesine rağmen 302 ye çıkmış yok artık
    Mesai sonrasi baktiysaniz makas koymuştur

• Yüzbaşı
    308 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: birgarip2019

Mesai sonrasi baktiysaniz makas koymuştur

Alıntıları Göster
    Yarın sabah düzelir o zaman

|
    |

Orijinalden alıntı: Faıthful

Yarın sabah düzelir o zaman

Alıntıları Göster

|
    |
  • Yarbay
    2870 Mesaj
    arkadaşlar yıllar önce bulduğum bir site vardı. birçok değerli varlığın ( maden , gıda , odun gibi ) son 100 yıllık grafiğini gösteriyordu ve karşılaştırmarını birkaç tıkla görebiliyordum.
    Grafikler arasında dolaşmak çok zevkliydi.Belki içimizde bilen vardır diye yazıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Ya konu başlığını değiştirin ya da yeni borsa konusu açıp oradan devam edin borsa yorumlarınıza. Yeni yorumlar var diye girip borsa harici bir şey görememek sinir bozucu...

|
    |

Borsadakiler kâr yaptıysanız elinizdeki hisseleri satın yoksa yarın buraya yazdığınız kâr gibi zararları da yazarsınız ama tâbi buraya uğrarsanız

|
    |

Xiaomi Redmi Note 4X
    \\ 3 GB Ram || 32 GB Rom || Snapdragon 625 || 5.5" FHD IPS || MIUI 9 || 4100 mAh //
  • Yarbay
    2148 Mesaj
    bu hafta faiz indirimi olursa ki olacak.faizler kuşa dönecek.
    millet yine dövize saldıracak.
    faiz resmen negatif getiri oldu.
    ytd.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sefa85 -- 15 Ocak 2020; 13:39:26 >
    |
    |

Faiz haramsa Enflasyon oraninda faiz bile haram kabul gormusse o halde Musluman ulkelerde Enflasyon yasaklanmalidir uygulanmamasi gerekir
    https://www.diyanet.tv/diyanete-soralim/video/enflasyon-orani-yuksek-olan-ulkelerde-faiz-helal-midir

|
    |
    Qantas kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Er
    9 Mesaj

Faiz haramsa Enflasyon ondan büyük haramdır! Enflasyon namert vergisidir!
    |
    |
    smart1978 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Arkadaşlar 40.000tl nakitim var Altın mı? Dolar mı? Uzun vade de elimde tutacağım. Burgan bank dolara 2.40 faiz veriyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Farklı yatırım araçları var ise onlara yönelebilirim uzun vade de getiri getirmesi önemli.

3k dolar aldım 35 tl vergi ödedim diyor.varmı boyle birşey

quote:

Orijinalden alıntı: 9600_G_T

investing yorumlarda bırı yazmıs

%1 alınıyor uzun süredir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Bahsedilenler: 9600_G_T
  • Binbaşı
    1784 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: nabu

Arkadaşlar 40.000tl nakitim var Altın mı? Dolar mı? Uzun vade de elimde tutacağım. Burgan bank dolara 2.40 faiz veriyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Farklı yatırım araçları var ise onlara yönelebilirim uzun vade de getiri getirmesi önemli.
    Uzun vadede ise kesinlikle fiziki altın hocam

Xiaomi Redmi Note 4X
    \\ 3 GB Ram || 32 GB Rom || Snapdragon 625 || 5.5" FHD IPS || MIUI 9 || 4100 mAh //
  • Yarbay
    3740 Mesaj

Yanlış bilgi vermeyelim
    Kambiyo vergisi binde 2

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    ukilavuz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    13966 Mesaj

AKP yi olusturan taban ve onun eseri bakin ne diyor ama simdi !
    https://www.birgun.net/haber/diyanet-faizli-isleme-onay-verdi-283945

Bir seyde butunluk ararim. Ekonomi de iyi veya kotu kimse kusursuz degildir ama niyetlerimiz elimizden geldigi kadar iyi yonetmek kurallari koymak ve uygulatmaktir.

Ekonomiyi Islami bakis acisi ile ele alinmasi dusundurucu ... Sonucta Sreiat ile yonetilmiyorsa ve Seriat duzeni de global acidan yaygin degilse ve uluslarasi iliskilerde ekonomilerde ortak dil seriat olmadigi da asikar iken kim ne yapsin Diyanet in yeni aciklamasini veya eskisini ...

Bunlar duruma gore fetva ile ama devletin bas dini gorevlisi vasitasiyla degistiriyorlar !!! . Gerci Laik sistemde Diyanet olmaz! Olacaksa da tum dinlere esit mesafede davranmalidir ve kurul ortal baskanlarca tum dini gorevlilerin esit oldugu bir sistemle yonetilecekti ama yok! . Aslinda Diyanet demek anlamsiz Islamiyet denilsin. Diyanet denilmesi Dini demektir. Din denilince de sadece Islam degildir! ...

TSK'ye yeri gelir Peygamber Ocagi digenlerin doneminde namaz kilanlara pratiksel baskilar vs olunca ici disi alti ustu bir ollmayisi da dusundurucu ... Mesele pozitif ayrimcilim veya biirleri magdur olmamasi cabalari da degildir . Durum budur . Gecmiste daha beterdi . Hristiyan Dinsiz ( Ateist, Deist vs.. ) , Musevi vs dini kokenli biri de SIRF Turkiye Cumhuriyeti Vatandasligi ile TSK in basina veya Orgenerallik ve diger Subay kademeleri veya Astsubaylik gibi her kademede de olmalidir ...

Devlet Kurumlarinda GayriMuslumlerin de calismasi sarttir yasaklamalar kaldirilmalidir ! Son durum nedir bilmem ama kendimi bildim bileli GayriMuslimler Devlet Memuru bile olamiyor! ... Osmanli dan beri tum GayriMuslimlerin alayi zengin degildir! Gunumuzde de fakir veya devlet memurlugu ile gecinecek potansiyeller vardir. Kriter elbette pozitif ayrimcilik kontejani gibi seylerle normallesme olmaz sadece liyakat sartlari uygulansin iyi olan sozlesmeli vs devlet memuru olabilsin sinavlarla ... Yani kimse hayata firsatta pozitif ayrimcilim veya negatif ayrimcilik gormesin ...

Bilirim mi ayar cekilme donemlerinde birilerine kayirma sistematik ise bu buyuk planin bir parcasidir. Bu tur planlari seklen aktor fikren izleyici ve insan kulu olanlarca yonetilmesi de ideal degildir...

Konuyu dagitmis olabilirim toparlarsak : Devlet Ekonomisinde fikir vermede analiz sentez icin bircok enstrumanlar vardir bunlardan sadece biri olan Doviz Kurlari uzerinden Ekonomideki olup bitenleri analiz etmek duruma gore pozisyon almak gerekiyor...

Daha once de ifade ettigim gibi ( ki bu baslikta yasakli idim diger ana basliklarda da cezam vardi sanirim kalkti suresi bitti icin .... ) Doviz kurlarini ellerinde geldigi kadar sabitlemek veya dusurme politikasi gudulmektedir ve bunu ne pahasina dersek ki bunu yasakli olmadigim aylar onceki buradaki baslikta ifade ettigim gibi yine aynisi gecerlidir soyle : Enflasyon artisi ile ama Gercek Enflasyon resmi olarak ciddi dusuk gosterilmesidir. Iran gibi bir duzen ama Turk Stili Ekonomi kandirmacasi uzerine kurulu. Halen de oyle .

Peki bu tiyatro nelere vesile oluyor ? Herkes zaten gecek enflasyonu biliyor yasiyor ! Burada sistematik olarak ( kusura bakmayin ama ) Vatandas olarak bizler enayi yerine konuyoruz :/ Iktidar Vatandasa kufur ediyor farkli sekillerde . En basta kendi secmenine ! ....

YAPICI elestiri olarak ele alanlar gerekeni yapar ...

Sicak para gelisi oncesi gecen yilin sonuna kadardi sonra yanlis hatirlamiyorsam bitis uzerine 6 ay daha uzatildi! . Yani ulkede likide var kaynagi belirsiz girisler vs ile borclar odeniyor ama NET varlik SIFIR gibi ... En son zor gunler icin ayrilan " Ihtiyac Akcesi " de kurutuldu... Bari cark katma deger olusturacak ozenle secilmis mevcut veya ciddi potansiyeli olan sirketlere verilseydi! Ama yandasa ! gitti ... Mesele yandas veya degil! Isi duzgun yapsin cark dosun yandas olsun cok ta umurumda degil sahsen ! ... Yandasini bile duzgunn secemeyen liyakat ve hakedene verilmeyen insaat basta olmak uzere anlamsiz kurtarma hareketleri de omru kisaldi ...

Yalandan Devlet IStatistik Kurumu uzerinden saglam oynanan degerler ile yabanci ulkeler bile farkinda ilgili kurumlar kisiler arasinda biiniyorken . Batiyi da oyalama taktikleri ile nereye kadar ?

Konu odakli ozet ifadem soyle olacaktir : Harici etmenler haric AKP yuzunden deger kaybi TL icin yasanacaksa buna karsi herseye zamlar vs Vatandas tan sistemli kesintilerle saglanacaktir...

Ekonomi Profesoru olmaniz da Turkiye icin pek bir anlami kalmayacaktir cunki siyasetten ciddi etkileniyor ekonominin kurallarina gore analiz sentez yapmaniz da pek tutmaz :/ .

Turkiye zaten guclu degil malesef kirilgan hassas en ufak harici etkilenmelerin etkisi siddetli de olacaktir ...

Disa bagimli hale getirilmistir bunlar planli seyler! Uretim yerine ithalat her sektorde .. Sozde yerli uretimlilere bakiyoruz ikame urunleri bile ya yoklar varsa da vasat altilar ...

Bir umut olur gecici tiyatro oynanir dersiniz tamam da kac yildir esi benzeri gorulmemis krize karsi gunluk kisa vadeli sozde cozumler ile nereye kadar ? ...

YAZIM ORTAYA OLSUN ....
    |
    |
    çiko miko kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1446 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: 9600_G_T

investing yorumlarda bırı yazmıs

6 dolar vergi ödemiştir hocam oda 35 civarı yapar

|
    |
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
3,109
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.